לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-06-2007, 16:55
  --=TaL=-- --=TaL=-- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.04.07
קבלה

קיבלתי איזשהו ספר במתנה. הספר נקרא "מפתח המזל בידך"(של דוד יעקובי גריה). הספר הגיע בצירוף קמע שאמורים לענוד על הצוואר במשך תקופה מסויימת.הקמע אמור לשמש ביישום דברים מסויימים שכתובים בספר.
אני אצטט חלק מההקדמה של הספר כדי שתבינו בערך על מה הוא מדבר.

בספר "מפתח המזל בידך" תלמד כיצד לגלות את החלק הנסתר שבמזלך ולפתוח צוהר אל הטמון לך בעתיד.בשימוש נכון בו תוכל לשנות ולשפר את מזלך ולהנות משנותיך.
הספר מלמד אותך טכניקות פשוטות ובסיסיות שבעזרתן תוכל לקבל תשובות לשאלותיך הרבות, בדייקנות מדהימה ובבהירות רבה.

השאלה שלי היא מה היהדות אומרת לגבי הדברים האלה.
בספר יש קצת מן הקבלה, וכמו ששמעתי כבר בעבר,לא כל אחד יכול להתעסק עם הדברים האלה, ואני קצת חוששת להתחיל עם זה. למרות שזה לא נכנס לעומק כלכך.
יש עוד אפשרות שזה הכל חרטה ולשים את הקמע יכול רק להזיק?....אני אשמח לשמוע את הדעה שלכם.
חזרה לפורום
ישן 28-06-2007, 17:55
  WeBit WeBit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.02.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי --=TaL=-- שמתחילה ב "קבלה"

אני אומר את זה באופן חד משמעי של-א משתמע לשני פנים: אל תאמין לזה. מדובר בשטויות שנועדו שהכותב ירוויח כסף על מי שיקנה את הספר. אף אחד לא התעשר מזה. אף אחד לא קיבל "הארה" רוחנית מזה. ובעניין ספרך על "קמע-מזל" - חז"ל כבר אמרו "אין מזל לישראל"(שבת קנ"ו.) - ורש"י מעיר שם: "שעל ידי זכות ותפילה משתנה מזלם לטובה", מה עוד שיש לעמוד על משמעות הערך "מזל" ביהדות.

אצטט לך בעניין זה את הרמב"ם, שכותב את הדברים בצורה חריפה(ההדגשות שלי):
"ואל יעלו על לבך הזיות כותבי הקמיעות, ומה שתשמע מהם או תמצא בספריהם הטיפשיים, שמות שהם מצרפים אותם שאינם מורים על שום עניין כלל, וקוראים אותם שמות, ומדמים שהם צריכים קדושה וטהרה, ושהם עושים נפלאות - כל הדברים הללו סיפורים שאין ראוי לאדם שלם לשמעם, כל שכן לסבור אותם"(מורה נבוכים, חלק ראשון, פרק ס"א).

בהצלחה,
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:49

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר