לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-06-2007, 19:49
  pinielbaz pinielbaz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.07.03
פולין-לצאת או לא לצאת?

שלום לכולם
בעוד חודש וחצי אני אמור לצאת לפולין,ואני עדיין מתלבט אם לצאת או לא.
כרגע אני רשום למסע ושילמתי והכל בסדר,אבל אני לא יודע אם אני רוצה לצאת.
אף אחד מהחברים שלי לא יוצא.המסע תקוע באמצע החופש הגדול+ימי הכנה שמפוזרים בחופש.
אני מרגיש שאני רשום למסע כי אחרים אמרו לי שזה חשוב,ולא כי אני באמת רוצה לצאת.
קיצר,לא נשאר לי עוד הרבה זמן להתחרט(אם נשאר בכלל,אני עוד בודק את האפשרות של הביטול)
ואני צריך עצות אם לצאת או לא,הרבה יגידו לי כן תצא זה חשוב,זה השואה וזה זה וזה זה,אבל בלי לזלזל בנושא,אני לא מרגיש שזה ממש מעניין אותי לראות מה היה שם,ובמיוחד מבחינה חברתית אני אהיה שם דיי לבד,אין לי כוח להתחיל לחפש שם חברים חדשים וכל הדברים האלה
תודה מראש

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-06-2007, 21:13
  jenni jenni אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.05.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי pinielbaz שמתחילה ב "פולין-לצאת או לא לצאת?"

תקשיב
בתור מישהי שהייתה בפולין
הייתי עושה את זה עוד מליון פעמים!
אני חושבת שלוותר על המסע הזה זו טעות מרה וזה אחת המסעות היותר משמעותיים, וכן כן גם מאוד כיפיים
אתה לא תהיה שם לבד. אתה נוסע בלי החברים הקרובים שלך אבל יש שם עוד עשרות אנשים מהשכבה שלך, וזו בדיוק הסיבה כן לצאת. המסע הזה גיבש את השכבה שלנו כמו ששום דבר לא גיבש. יצאו חברויות [וגם זוגות] שבשום הזדמנות אחרת לא היו מכירים. אנחנו כרגע חבורה של לא פחות מ20 בנות שמה שאיחד ביננו מההתחלה זה פולין וכרגע אני מרגישה שכל אחת מהן היא אחות שלי
וסביר להניח שבלי פולין עם רובן לא היה לי קשר
במסע הזה, ברגעים הכי קשים אתה מכיר אנשים נפלאים ותומכים בך האנשים הכי לא צפויים וזו חוויה מדהימה

ועזוב את זה שזה על זמן החופש
יש לך יותר מחודשיים חופש גדול!! והמסע הוא רק שבוע מתוכו
זה מה שייגמור לך תחופש?? באמת שהמסע הרבה יותר חשוב מטיפה חופש שבטח כל מה שתעשה בו זה לישון ביום ולהיות ער בלילה
ואחרי הכל, זה גם חו"ל!! מעבר לכל השואה אתה גם תעשה שופינג ותכיר אנשים ותטייל ותראה מקומות ותעבור חוויות ותבלה, שזה אחלה דרך להעביר את החופש

אני אגיד שוב - סע סע סע!! אל תוותר על זה!
אם יש לך את ההזדמנות ואת התקציב לנסוע, תהיה שמח על כך כי זו הזדמנות יקרה מפז והמסע הזה זה אחד הדברים הכי משמעותיים בעולם
ותהנה
ישן 15-06-2007, 14:56
  pinielbaz pinielbaz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.07.03
תודה לכולם

קראתי את כל התגובות..
חלק אמרו לי ליסוע רק אם אני מרגיש שאני נוסע כי אני רוצה את זה באמת,אז זהו שפה הבעיה..אני לא ממש מפנטז על המסע הזה ואני גם לא מחכה לא בקוצר רוח,אני מרגיש שאני יוצא בגלל שכל הזמן אנשים אמרו לי שזה חשוב ליסוע,ולא בגלל שאני באמת רוצה את זה.
דיברתי גם עם הרכזת שכבה שלי,היא אמרה לי שרק אם אני יוצא בלב שלם לצאת,אם אני לא 100% רוצה את זה אז לא כדאי,כי אני לא ירגיש קשור למקום,וזה סתם יקשה עלי ועל האחרים..
קיצר אני עדיין בהתלבטות וכדאי שאני אחליט ביומים הקרובים אם לצאת או לא...
שתהיה שבת שלום ותודה לכולם

ישן 15-06-2007, 20:01
  מריאל מריאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.06
גרפיקה אני לא חושבת שכדאי לך לצאת

גם בגלל הסיבות שציינת, גם בגלל שמאתר את האמת - אתה לא מתחבר לזה.
בעצם, כל הסיפור הזה מסתובב ויסתובב סביב רגשות אשמה מכל הכיוונים - אל משנה אם תצא או לא.
אם תצא - תצא בעצם מתוך כורח. כי אחרים אמרו שזה חשוב. כי זה באמת לא נוח להיות חלק מהעם היהודי, אבל אדיש לגבי דבר כל כך נורא כמו השואה.
אם תצא ותהיה שם, בגלל שאתה לא מחובר ואדיש (ודרך אגב, אני ממש מעריכה אותך שאמרת את האמת), תרגיש המון רגשות אשמה שאתה רואה את כל הדברים האלה ולא מרגיש כלום. היית מעדיף להיות במקום אחר.
אם לא תצא תמשיך להרגיש רגשות אשמה והחמצה על זה שלא יצאת.
זה לא נגמר.
אני חושבת שעדיף שתהיה שלם עם ליבך ועם עצמך. אם אתה לא שלם - אל תצא. היה נאמן לעצמך.

אבל בוא אגיד לך עוד כמה דברים משלי שרציתי להוסיף. אולי הם יעזרו לראות דברים באור קצת אחר. אתה לא חייב להאמין במה שאני אומרת או לקבל זאת.
ההילרית שלי אמרה לי שהרבה נשמות שחוו את השואה והתגלגלו הלאה, דווקא מגלים אדישות כלפי הדברים האלה כי זו ההדחקה של הטראומה הכל כך נוראה שחוו. זה מנגנון שרידות. בדיוק כמו שמי שהיה במלחמות - גם זו האחרונה בלבנון, גם זו שמתנהלת בשטחים כבר שנים רבות - מאבד את הרגש. הוא מבחין שהוא לא מרגיש כלום. במיוחד לא אהבה. רק הסיוטים מופיעים לו שוב ושוב בחלומות. היה מישהו ממזמן שפתח אשכול בנושא. אני רק זוכרת את הכינוי שלו, לא את התאריך.

דבר שני, לא כל אחד שעובר את המסע הזה חווה חוויה מדהימה. יש כאלה שדווקא נכנסים לדיכאון ולא חוזרים להיות כפי שהיו. זה לא דבר כל כך קל להיות שם, לחוות את זה, לדעת שזה חלק מהעם שלך, חלק ממך, לדעת בכלל מה עשו להם ולהזדהות עם זה. אז זה לא נכון להגיד שזה לוקח שבוע מהחיים שלך. זה תלוי בתגובה הרגשית שלך. אם התגובה הרגשית שלך לא תהיה טובה, זה בהחלט יהרוס לך את כל החופש הגדול, ועוד כמה שבועות משנת הלימודים עד שתחזור לעצמך.
אני לא מבולגנת, אני פשוט חושבת שכאוס זה הסדר של היקום...

ישן 16-06-2007, 01:53
  idapal idapal אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.07

תראה...אם אתה מרגיש שאתה לא מוכן עדיין להתמודד אם זה - אל תצא...

אבל אם אתה כן מוכן - אז תצא ואל תוותר על זה. שנה שעברה הייתי במשלחת לגרמניה וביקרנו שם יחד עם גרמנים במחנה ריכוז ועבודה שטרוטוף (שדי בגבול עם צרפת)...מאותו יום שראיתי שם, שעמדתי שם פשוט אמרתי לעצמי בלב שאני חייב לצאת לפולין ולא מעניין אותי מה קורה....ואחרי שראיתי רק קצת, חלק קטן מאוד ממה שהלך בשואה - הבנתי כמה שהמסע הזה הוא חובה.....בגלל זה אני ממליץ לך לצאת - כי עד שאתה לא שם אתה לא יכול לדעת איך תגיב מה יהיה אם אחרי זה תתחרט על זה או לא. וכיוון שההרגשה שהייתה לי הייתה גם לעוד הרבה חברים שלי שהיו איתי במשלחת, אני מאמין שכדאי לך לצאת לפולין.

מקווה שעזרתי
ישן 16-06-2007, 23:14
  Audioslave Audioslave אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.03.07

שמע ... גם לי יש כמוך אותו הדבר ... פיזור הכנות בחופש ובסוף החופש הטיסה ... ואני לא יוצא ... נכון שזאת אמורה להיות חוויה כמו שכולם אומרים אבל כמה דברים חשובים שחשוב שתקח לתשומת לבך :
אל תצא בגלל לחץ חברתי תצא רק אם אתה מעוניין ובנוי רגשית למסע קשה שכזה !
זה טיול קשה מאד מבחינה רגשית ואני מכיר כמה אנשים שנכנסו לדכאון אחר כך לכמה שבועות אחרי הטיול הזה ... זה מסע חשוב מאד לכל יהודי אבל לא כל אחד יכול לעמוד בעומס הרגשי שיש בו .
כל יום לעבור מגטו למחנה השמדה אחר ובאוטובוס מוקרנים סרטי שואה זה דכאון נטו וזאת האמת ... זה מסע חשוב אבל קשה מאד ולכן אני לא יוצא אליו ... אני לא חושב שאני לפחות בנוי לטיול של שבוע ומשהו של כל יום מחנה השמדה או גטו וכל יום לשמוע איך נרצחו יהודים ואיך שרפו אותם והתעללו בהם ... אני יודע שאם אני אצא לטיול כזה אני אשתגע מבחינה נפשית ואני לא מגזים ...
ואחת מהמורות שלנו סיפרה לנו שבפעם הראשונה שהיא טסה למסע הזה לה סיוטים נוראיים ושזה טיול קשה מאד .
לפי איך שאתה נשמע לי אתה לא בנוי לכך ... זה טיול למי שבאמת מרגיש שהוא בנוי אליו ויוצא לזה מכל הלב והנשמה ... עם כל הכבוד לחברים זה לא טיול שמשחקים עם החברים ומטיילים בין הרים ומפלים .
זה טיול יותר אישי ומיוחד .
תעשה את מה שאתה מרגיש ! ואל תצא בגלל לחץ חברתי ! כי אתה תתחרט על כך .

נערך לאחרונה ע"י Audioslave בתאריך 16-06-2007 בשעה 23:18.
ישן 19-06-2007, 09:32
  S.B.O S.B.O אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.08.05
זה לא מדוייק...

המסע לפולין הוא ממש לא נטו "מסע דכאון"! אני טסתי לפולין עם המשלחת בתיכון, ואני יכולה להגיד לך שגם אני חשבתי ככה בהתחלה - "זה בטוח הולך להיות מסע קשה, עם המון בכי, כאב ודמעות..." אבל לא.
חלק כ"כ גדול מהמסע הזה הוא חלק של צחוק ושמחה. זה בטח נשמע לך קצת לא הגיוני - "איך יכול להיות שבמסע לפולין, על השואה, יהיו צחוקים?" אז אני אומרת לך - היתה לי חברה שלא רצתה לצאת בשום אופן למסע הזה, כי היא לא ידעה איך היא תצליח להתמודד עם כל מה שתראה שם, והיא פחדה להיכנס לטראומה/דכאון כשתחזור משם. בסוף היא נסעה, ותאמין לי שהיא לא מתחרטת על זה אפילו לא לשניה. היא כ"כ נהנתה שם, שעכשיו בדיעבד, היא יודעת שאם היא לא היתה יוצאת היא היתה מפסידה המון ומתחרטת.

בשבילי המסע הזה היה אחת החוויות היותר גדולות בחיים. מסע מקסים, שגם מלמד אותך המון על השואה, אבל הפעם מזווית קצת שונה. לא עוד למידה מתוך ספר, תוך ישיבה בכתה וספירת הדקות עד לסיום השיעור. הפעם אתה תרצה שזה יימשך, תתעניין וכמובן תזכור.
מעבר לפן הלימודי, אתה גם תתערה בחברה, עם השכבה שלך, תכיר חבר'ה חדשים שאולי לפני המסע לא ממש יצא לך להכיר, ותתקרב יותר לאנשים שעד עכשיו הייתם בגדר" שלום שלום". ככה זה היה אצלי לפחות.

עצה שלי? צא צא ושוב - צא.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:36

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר