לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-06-2007, 07:35
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
מידע "הכניעה לתכתיבי ארה"ב ביצוא ביטחוני עלתה באובדן הסכמים של 300 מיליון דולר

בכמה אשכולות דנו בהשפעה ובסיבות של ההגבלות שמטילה ארה"ב על היצוא הביטחוני הישראלי. הנה ידיעה מעניינת בנושא. שימו לב לקרוא גם את בסוף הידיעה את דברי האלוף במיל. איילנד שאומר את ההיפך מהכותרת.
"הכניעה לתכתיבי ארה"ב ביצוא ביטחוני עלתה באובדן הסכמים של 300 מיליון דולר"
04:12 11.6.2007
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://news.fresh.co.il/icons/haaretz.gif]
TheMarker אורה קורן
הכניעה הישראלית לתכתיב האמריקאי, המגביל יצוא ביטחוני למדינות כמו ונצואלה וסין, עלתה לתעשיות הביטחוניות באובדן חוזים של מאות מיליוני דולרים בשלוש השנים האחרונות.
המגבלות הוטלו עקב עסקות שערכה התעשייה הביטחונית הישראלית - בעיקר התעשייה האווירית, שניהלה מגעים עם סין. עסקות אלה הפתיעו את האמריקאים, שסברו כי בכוחן לסכן כוחות אמריקאים בשעת מבחן.
"יכול להיות שאם היינו פועלים בשווקים שהמגבלות האמריקאיות לא מאפשרות לנו לפעול בהם, היינו מרוויחים 300 מיליון דולר במצטבר - ואולי היינו מאבדים שווקים אחרים", העריך אתמול יוסי בן חנן, ראש סיב"ט (סיוע ביצוא ביטחוני) במשרד הביטחון, במפגש עם כתבים לרגל פתיחת הסלון האווירי בפאריס בשבוע הבא.
בן חנן ציין כי ההפסדים המוערכים התקזזו במידה רבה עקב הגדלת היצוא הבטחוני לארה"ב. "היצוא לארה"ב גדל מאוד ב-2006 והסתכם ב-1.2 מיליארד דולר. אז אולי שווה להקשיב לארה"ב בלי לצעוק שאיבדנו את הריבונות", אמר בן חנן. לדבריו, יש לזכור שישראל נהנתה מתמיכה אמריקאית במלחמה האחרונה - וייתכן שהמצב היה שונה אם לא היתה נענית לדרישות בעניין היצוא הביטחוני.
"הנזק יותר קטן ממה שחששו", ציין גיורא איילנד, לשעבר ראש המועצה לביטחון לאומי במשרד ראש הממשלה וכיום יו"ר החברה הביטחונית אס.ג'י.די. לדבריו, ישראל מגבילה את היצוא הביטחוני תוך התחשבות באינטרסים של מדינות נוספות, כמו רוסיה והודו.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-06-2007, 15:28
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
האינטרסים של ארה"ב הם מעל לכל. גם מעל 300 מיליון דולר...
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי y o g e v שמתחילה ב "[QUOTE] [font=Times New..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי y o g e v
למה בדיוק אנחנו צריכים להתחשב בהם?
להודו אני מבין. אבל לרוסיה ממש לא , הרי היא זאתי שמחמשת את האוייבים שלנו....

ונצואלה הינה מדינה עויינת לארה"ב וגם אותנו בתקופה האחרונה. מתן נשק למדינה כזו מהווה סיכון ממשי שיופנה כלפי ארה"ב או אף כלפינו. כנ"ל לגבי סין. סין מעוניינת למכור את ה J-10 המבוסס על טכנולוגיה ישראלית לאיראנים והיתה כתבה על כך בידיעות היום. גם ברוסיה אנו חייבים להתחשב, לפחות כל עוד הם עדיין לא מוכרים S-300/TOR ונשק מתקדם אחר לסוריה למשל.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:31

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר