לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-06-2007, 15:35
  tamido tamido אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.06
מרד אקולוגי תקדימי נגד צה"ל

לקוח מאתר גלובס:

מרד אקולוגי תקדימי נגד צה"ל: 10 אבות לבני נוער קוראים לחיילי העתיד לסרב לשרת בעיר הבה"דים

יוצאים בקמפיין שכותרתו "עיר הבה"דים - פקודת חיסול לבן שלי" * ב"עיר", שאמורה לקום עד 2011 בסמוך לרמת חובב, אמורים לשרת 11,000 חיילים * אחד האבות, רופא עיניים ואב לבן 15: "רוצים להפוך החיילים לשפני נסיונות, לראות אם יקרה להם משהו"

איתי רום
14:34 21/6/07
מרד אקולוגי תקדימי נגד צה"ל: עשרה אבות לבני נוער קוראים לחיילי העתיד לסרב לשרת בעיר הבה"דים, שאמורה לקום עד 2011 בצומת הנגב, בסמוך לרמת חובב. כך עולה מכתבת השער של מגזין G, המחולק היום למנויי "גלובס".

מדובר בהעתקת בסיסי ההדרכה הצה"ליים, שממוקמים כיום ברובם במחנה צריפין, לדרום השומם. ב"עיר", אמורים לפי התוכניות לשרת לא פחות מ-11 אלף חיילים, וביניהם מאות רבות של אנשי קבע, שיחד עם משפחותיהם, מקווים מקבלי ההחלטות, יעקרו דרומה.

show_ad()

הבסיס המתוכנן שוכן כשמונה עד עשרה קילומטרים מהמועצה התעשייתית רמת חובב. הנזק שגורמת הפליטה מרמת חובב לבריאות תושבי הסביבה נחקר זה זמן רב, ובמהלך השנים התגלו ממצאים מדאיגים. למרות זאת, החלטת הממשלה על הקמת עיר הבה"דים גובתה בתמיכתם של משרדי הבריאות, הגנת הסביבה וחיל הרפואה.

כעת, על רקע הדברים, מתארגנת קבוצת אבות לילדים העתידים לשרת בצה"ל כשעיר הבה"דים כבר תפעל, למאבק. אם יוקם הבסיס במתכונת המתוכננת, נסרב לשלוח את ילדינו לשרת באזור, הם אומרים. צה"ל, שידע בעבר קריאות לסרבנות על רקע פוליטי, משמאל ומימין, ייאלץ להידרש לקריאה שנובעת מטעמי איכות הסביבה ובריאות הציבור.

לא מתכוונים לחכות ל-2011

האבות, ביניהם גם קצינים בכירים במילואים, מסרבים בתוקף להשתמש במונח "סרבנות", בשל האסוציאציה הפוליטית הנודפת ממנו. עם זאת, סיסמת הקמפיין שלהם - "עיר הבה"דים - פקודת חיסול לבן שלי" - בוטה וחריפה, לא משאירה הרבה תהיות מה על ההורה לעשות.

הם לא מתכוונים לחכות עם המאבק עד תחילת העבודות בשטח, אלא להשיק את הקמפיין כבר עכשיו. כך, למשל, הם מתכוונים לבקר בבקו"ם עם תחילת הגיוס הקרוב, ב-12 ביולי, יחד עם סטודנטים מארגון "מגמה ירוקה", ולדבר על הנושא עם המתגייסים הנרגשים. במקביל שוקל ועד ההורים בתל אביב, התומך במאבק, לעתור לבג"ץ בשיתוף "מגמה ירוקה" .

"אנחנו רוצים שהילדים יתגייסו, שישרתו את המדינה, אבל אני אעמוד כחומה בצורה ולא אתן לילדים להגיע לעיר הבה"דים", אומר עו"ד יעקב קראוס, יו"ר ועד ההורים בתל-אביב. בנו לומד כעת בישיבת הסדר ומתכנן לבחור במסלול עתודה אקדמית - מסלול שעתיד להביא לגיוסו כשעיר הבה"דים כבר תעמוד על תלה.

"כדי שהם לא יסרבו פקודה, נחסום את האוטובוסים מלעבור. אם זה לא יעזור, והילד יצטרך לעבור - הוא יישב בכלא. אני לא אשלח אותו למקום שבו חלילה יקרה לו משהו. אני לא סומך על הצבא שיגיד לי 'זה בסדר', כשיודעים שהמקום עלול לגרום לבעיות בריאותיות. התחנכנו לתרום ולתת למדינה, וכולנו שירתנו בצבא. אני הייתי בצנחנים, ואת ילדיי חינכתי לתרום למדינה ככל שהם יכולים. קשה לנו להגיד, 'אומר לבני לסרב פקודה', אבל אני לא מאמין שמישהו מההורים ישלח את ילדו לכבשן האש".

מחקר של המרכז האפידמיולוגי בבית החולים סורוקה מצא שיעור גבוה של מומים מולדים, בעיות נשימה ובעיות אחרות בסביבות רמת חובב, אולם לא חריגה בהיקף תחלואת סרטן. ממצאי המחקר הזה משמשים את שני הצדדים: האופטימיים מובלטים על-ידי מועצת רמת חובב, הפסימיים על-ידי הירוקים.

"בשלב מסוים יהיה מאוחר מדי"

כשהאבות נשאלים על עיתויו של המאבק, לפחות ארבע שנים לפני שהחייל הראשון יחצה את הש"ג, הם מסבירים כי לתחושתם הם נמצאים כבר בדקה ה-90. "אני לא רוצה שבדיעבד נצטער ונגיד 'חבל שלא עשינו'", אומר אורי מרמור, רופא עיניים ואב לבן 15. "בשלב מסוים יהיה מאוחר מדי: יושקעו מיליארדים, ואף אחד לא יזיז את מה שכבר נבנה. עכשיו עוד לא מאוחר".

"השנה הנוכחית היא מבחינתנו הזמן לפעול", אומר ישראל גונן, בעל סוכנות לביטוח ואב לשלוש בנות, הצעירה שבהן בת 8. "לפעול משפטית וציבורית. כל אחד מאיתנו צריך להתפרנס, אבל אסור לנו להרים ידיים ולהגיד 'אין מה לעשות'. החלטנו לצאת מהאדישות, לשם שינוי, ולהגיד 'ניסינו'".

מרמור: "הגישה של המערכת היא לקחת חיילים לכמה שנים ולהפוך אותם לשפני ניסיונות - לראות אם בתום תקופת המחקר יקרה להם משהו. זה נפלא מבינתי: בתור רופא אני יכול לומר שאין כמו רפואה מונעת. אנחנו מבקשים לעשות כאן מהלך מניעתי, ולו מחמת הספק, ויש פה יותר מספק. שמענו דברים מהמדען הראשי של משרד הבריאות בתחום הסרטן, וישנו המחקר של המרכז האפידמיולוגי בסורוקה".

משרד הבריאות: "לא נאכלס אם יהיו ספקות"

בועז לב, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, מאשר כי במצב הנוכחי עדיין לא מתקיימים התנאים המתאימים מבחינה בריאותית להפעלת עיר הבה"דים. יחד עם זאת, לדבריו, "אף אחד לא ייתן את ידו לאכלוס המקום אם לא יובטח שהוא טוב, ראוי ובטוח. אם הוא לא יהיה ראוי ונקי מבחינת התנאים הסביבתיים, לא יהיה איוש".

על יוזמת האבות אמר לב: "תמיד יכול מישהו לומר 'אני לא רוצה שהילד שלי ילך לשם'. לדעתי הם לא מדברים על בסיס מקצועי, אלא אומרים 'אם יש איזה שהוא סיכון, עדיף לא לעשות את זה'. טיעונים כאלה אפשר לטעון על כל יוזמה. אני גם איש צבא וגם אב לילדים. אני לא רוצה שיאשימו אותי אחר כך במחדל, ולכן נקבעו קריטריונים קשיחים. אם המפעלים יעמדו בכל הסטנדרטים שנקבעו, אין ספק שהסיכון הבריאותי יהיה לא רק זניח אלא בלתי קיים". צה"ל: "רמת חובב לא תגרום מפגעים בריאותיים"

ממערכת הביטחון נמסר בתגובה: "צה"ל, משרד הבריאות והמשרד לאיכות הסביבה פועלים בשיתוף פעולה להבטחת בריאותם של מי שישרתו באזור בו תוקם עיר הבה"דים. מיקומה הותנה במילוי הדרישות המקצועיות בנוגע לאיכות האוויר ברמת חובב.

"דרישות אלה מולאו, והן מבטיחות תהליך בעקבותיו איכות האוויר ברמת חובב לא תגרום למפגעים בריאותיים. צה"ל רואה בעיר הבה"דים יוזמה מבורכת וחשובה, וימשיך לבצע מעקב אחר תנאי הסביבה באזור כדי להבטיח שמירה על בריאות החיילים שישרתו במרחב".
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-06-2007, 15:47
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
כמה מנותקים אפשר להיות?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי tamido שמתחילה ב "מרד אקולוגי תקדימי נגד צה"ל"

"אני לא רוצה שבדיעבד נצטער ונגיד 'חבל שלא עשינו'", אומר אורי מרמור, רופא עיניים ואב לבן 15. "בשלב מסוים יהיה מאוחר מדי: יושקעו מיליארדים, ואף אחד לא יזיז את מה שכבר נבנה. עכשיו עוד לא מאוחר".

עכשיו עוד לא מאוחר - בגלל זה צריך לחכות. אחרי שיהיה מאוחר מדי יקימו ועדת חקירה שתקבע שהמדינה צריכה לפעול לטיהור האזור מהזיהומים של רמת חובב. זה יקח עוד כמה שנים עד שימצא תקציב לכך (הרי הוציאו הכל על בניית עיר הבה"דים השוממה). אחרי כן יקח איזה עשור עד שיצליחו להוריד את רמת הזיהום בקרקע ובאוויר לרמה סבירה. בינתיים העיר המפוארת תהפוך למתקן אימונים בלוחמת שטח בנוי לקראת המבצע בעזה שאוטוטו מגיע. לאט לאט גם זה יתפוגג והבדואים מהסביבה יעברו לעיר המדוגמת שנבנתה בחצר האחורית שלהם, ואחרי כמה שנים בג"ץ יקבע שאסור לפנות אותם. ואז סוף סוף יהיה אפשר לבנות לצה"ל מתקן אימונים טוב בסביבה הגיונית - נגיד בתל השומר.
ישן 21-06-2007, 19:43
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "זה היה כמובן בציניות"

מה שמרגיז הוא שצה"ל כבר בנה ופירק שני בסיסים באיזור לאחר תחלואה גבוהה של החיילים בהן, שלא לדבר על הוראה עומדת ליחידות מתאמנות לא ללון באיזור יותר מלילה אחד רצוף!

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 21-06-2007, 20:47
  Hacham_Maimon Hacham_Maimon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.06
כל "המעבר לדרום" הוא מהלך מטומטם
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "מה שמרגיז הוא שצה"ל כבר בנה..."

מתישהו אריק שרון החליט לעשות את זה (אולי בעידודם של ידידיו כרישי הנדל"ן שלטשו עיניהם לשטחים
שיפונו) וכמובן שאף אחד מהנמושות בממשלה לא העז להמרות את פיו ולהתנגד.
מה ההגיון בכל זה עכשיו?
האם לא היה נכון להשקיע השקעות אזרחיות בנגב במסגרת תוכנית רב שנתית ולבחון אחר כך את העברת
צה"ל דרומה? מישהו משלה את עצמו שמעבר קציני צה"ל "בפקודה" לנגב ישפר שם את המצב?
מעבר לזה, מה על כל אותם אלפי חיילים שיהיה צורך לשנע בכל תחילת וסוף שבוע מהמרכז דרומה וחזרה?
הרי משפחותיהם לא יעברו לגור בירוחם בגלל שהבת עוברת קורס שלישות או הבן קורס מש"קי אפסנאות.
הסכומים שמשרד הביטחון יעביר לחברות האוטובוסים ולרכבת עבור הוצאות ההסעה יהיו עצומים.
האם מישהו חשב על זה בכלל?
ועוד לא דיברנו על מעבר בסיס נתב"ג לנגב- הרי שדה נבטים מתוכנן במסגרת תמ"א 15 א' להיות נמל
התעופה הבינלאומי השני של ישראל. מה היתרון בהעברת הבסיס אם עדיין יהיה ביו "חיכוך" בין תעופה
צבאית לאזרחית?
ישן 22-06-2007, 08:44
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
שאלות טובות
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Hacham_Maimon שמתחילה ב "כל "המעבר לדרום" הוא מהלך מטומטם"

לא יודע לגבי התשובות, אבל כתבה מאתר Ynet על ההיבט האזרחי של התוכנית.
יישוב הנגב - חזונו הגדול של בן גוריון מתחיל לזוז קדימה וכבר הרשויות המקומיות יחד עם משרד הפנים נערכים לשינויים הדמוגרפיים והסוציו-אקונומיים שייווצרו בעקבות כך.
אפשר לנגח את התוכנית בגלל זיהום הקרקע, אבל אז נפסיד את חלון ההזדמנות להזיז את מרכז המדינה מעט דרומה ולנסות להפריח את השממה.
לגבי זיהום הקרקע, יש פתרונות טכנולוגיים לכל דבר וממשלה אמיצה עם חזון צריכה לדעת לפתור את הבעיה מבלי להרוג את התוכנית.
להזכירכם זהו אינו האתר הראשון עם קרקע מזוהמת שעליו/בסביבתו יש תוכנית להקים מקומות תעסוקה ו/או מגורים.
השטח עליו יושבת התעשיה הצבאית במתחם שבין רמה"ש/הרצליה/כפ"ס מזוהם ברמות שבהיבטים מסויימים אפילו חמורות מאילו של רמת חובב.
ובכל זאת מתוכננת שם עיר מגורים עם אלפי יחידות דיור שיוקמו על הקרקע הזאת ויתחברו לתשתיות הקיימות (ביוב, מים, חשמל, גז, טלפון, כבישים וכד'), כרישי הנדל"ן כבר ממתינים להחלטת מינהל מקרקעי ישראל.
עמותה בשם אחל"ה התאגדה במטרה לטרפד את הרעיון שלדעתם יהיה אסון אקולוגי חמור ביותר שיעמיד בסכנה מיידית אלפי אנשים.
בסה"כ רעיון עיר הבה"דים הוא רעיון טוב, כי עם ישראל מעצמו ימשיך לקטר על הצפיפות במרכז ועל תופעת "הבועה התל אביבית", אבל לקום באופן חלוצי ולעבור דרומה בצורה גורפת עם מאסה קריטית שתיצור שינוי זה כבר מהלך כמעט בלתי אפשרי ממגוון רחב של סיבות ובראשן פתרונות תעסוקה.
לכן, צריך החלטת ממשלה (שלשמחתי התקבלה) שתגרום לתזוזה דרומה של אנשים רבים שמין הסתם יגררו אחריהם בתהליך רב שנתי אנשים נוספים.

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 22-06-2007 בשעה 09:01.
ישן 22-06-2007, 11:18
צלמית המשתמש של עומר מסינג
  משתמש זכר עומר מסינג עומר מסינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.07
Facebook profile LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי itai25. שמתחילה ב "[QUOTE=tamido]וכן טיפול בכל..."

הבעיה המרכזית בסיפור כמו שאני רואה את זה, היא דוקא לא זיהום האוויר, אלא זיהום הקרקע.
את בעיית זיהום אוויר אפשר לפתור בהוראה אחת והרכבת הטכנולוגיה המתאימה, ובפרק זמן קצר ניתן להעלות את רמת האוויר לסטנדרט שנקבע.
דבר זה ניתן לעשות בכל זמן, גם לאחר בניית עיר הבה"דים.

בזיהום קרקע לא ניתן לטפל לאחר בנייה על הקרקע המזוהמת.
עלול להיווצר מצב שלאחר הבנייה יתקבל הדו"ח המסכם של סקר הקרקעות שהוזמן ע"י הממשלה (ואמור להיגמר כ 5 שנים מהיום - יחד עם בניית עיר הבה"דים) ומסקנתו תהייה שיש לטהר את הקרקע - שכבר בנו עליה.

לדעתי זו הבעיה האמיתית.
את בעיית זיהום האוויר ניתן לפתור בעזרת תקנים נכונים ואכיפתם.
ואגב, אני לא יודע מה יותר מחמיר - ערכי ארגון הבריאות העולמי או האיחוד האירופי או ה EPA, אבל לדעתי עלינו לעמוד במחמיר שבניהם גם במחיר עלות כלכלית לטכנולוגיה המותקנת לשם כך.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:17

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר