לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-06-2007, 15:16
  קרנף16 קרנף16 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
דבריו בקלטת לא חשובים
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Magal שמתחילה ב "הם הכריחו אותו להגיד כל ..."

הכריחו או לא, מה זה משנה מה הוא אומר בקלטת
הבנאדם בשבי, כבר שנה מתחת לאדמה
אני שואל עצמי באיזה שלב יחליטי הקברניטים כי על החמאס לשלם מחיר קשה מנשוא על חטיפתו, להביאם למצב בו יתחננו להחזיר בחזרה את שליט ושרק נפסיק להכות בהם ללא רחם....

מעניין כיצד בן גוריון, גולדה או דיין היו נוהגים במצב כזה

רק שלשום ראיתי שוב את סרטו של שפילברג - מינכן, וכמה מחשבות רצו לי בראש.....
"חכם אינו מדבר בפני מי שגדול ממנו בחכמה ובמנין, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כענין ומשיב כהלכה, אומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, על מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ואינו מתבייש ומודה על האמת"

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-06-2007, 16:07
  יובל. יובל. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.05
אשמת הדרג המדיני? לא בטוח!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קרנף16 שמתחילה ב "גלעד שליט - שנה בשבי"

חבר'ה, אני מצטרף לטירון ומפציר בכם לא להפוך את הפורום היקר הזה לטוקבקיאדה. תחשבו שניה לפני שאתם מתקתקים על המקלדת. הרי זו בדיוק היתה המטרה של החמאס - לגרום ללחץ על הממשלה. למה לשחק לידיהם? המקרה ברמה האנושית קשה מנשוא- במיוחד להורים. אבל אסור לשכוח שגלעד היה חייל בפעילות קרבית והוא נפל בשבי תוך כדי שירות המדינה. עד כמה הגיוני הדבר לשחק לידיים של הצד השני ולהיגרר לתוך מבצע בעזה שלא ברור האם יצליח לשחרר את שליט (ראה מקרה נחשון ווקסמן), יכול בהחלט לגרום למותו ולהסתבכות מיותרת בקן הצרעות הזה שמכונה רצועת עזה. אני מקווה בכל ליבי שהממשלה לא תתפתה לצאת להרפתקאה צבאית ותפתור את הסיפור ברמה מדינית-דיפלומאטית - עד כמה שזה בעייתי. כי מרגע שיחתם ההסכם (והוא יחתם) המוטיבציה שלהם לחטוף תעלה ואף אחד מאיתנו-החיילים- לא יהיה בטוח עוד.אני מניח שמתישהו יהיה הסכם, הם יקבלו כמה עשרות אסירים וגלעד יחזור למצפה-הילה. זו הדרך ההגיונית ביותר לפתור את הסיפור. מרגע שגלעד יהיה במקום בטוח עם משפחתו-אין לי ספק שלא תצא שנה ומארגני החטיפה יהיו לא יותר מאוסף רקמות על כביש בעזה...

ישן 25-06-2007, 23:41
  עין טרמית עין טרמית אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.03.07
ראייה צרה
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי gps שמתחילה ב "אני רק משער... החמאס מרגיש..."

אני טוען שזה קשור לכלל האירועים באיזור..שים לב שהפנייה של החמאס הייתה אל הציבור בישראל משום שזוהי דפ"א האחרונה שנותרה בידי החמאס על מנת לקדם את שחרור האסירים שלהם.הם מאבדים את תמיכת הרחוב הפלסטיני,בגדה הם נרדפים ע"י הפתח וברצועה הם מבודדים ולכן הם מנסים ע"י שליט לעורר את החמאס לחיים ע"י הישגים כמו שחרור אסירים.לומר שאות החיים נמסר רק כדי שצה"ל לא ינסה להתחשב בעובדה ששליט בחיים זה מוזר בעיניי..

אם הייתי חוטפיו למה מעניין אותי מה הנחת העבודה של צה"ל? ולמה אתה חושב שצה"ל מסיק כי אם אין אות חיים פומבי אז גלעד שליט לא בחיים?

בכל מקרה מאז נחשון וקסמן הוכח כי ניסיון חילוץ נועז מסתיים בתוצאות קשות ולכן לא חושב שהאופציה היא ריאלית..

ישן 26-06-2007, 00:37
צלמית המשתמש של gps
  gps gps אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי עין טרמית שמתחילה ב "ראייה צרה"

לפעמים הדברים פשוטים ולא מתוחכמים,הם לא חוששים מפעולת חילוץ אלא מפעולות חיסול רמי-דרג.
לגבי הדרך ואופי הנחות העבודה של צה"ל,בוא נשאיר אותן בצד.

לצערי הייתי מנותק במשך היום והגעתי לשמוע את ההקלטה רק בלילה,ניראה שגילעד שינן מספר פעמים את ההודעה כשהוא מחזיק מכשיר הקלטה בידו,בסוף ההקלטה ניתן לשמוע אדם נוסף ששואל בעברית "הקלטת ?"

לתהודה שמדברים עליה יש מאפיינים מסויימים-היא מופיעה מ1KHZ וככל שהתדר יורד היא מתגברת,לי זה לא אומר כלום,אבל בחדר בטון סגור היתה אמורה להשמע גם תהודה של הברות "שה" ו"סה" (תנסה את זה במקלחת אם דלת סגורה).

החמאס לא טיפשים,בל נישכח שמדובר ב3 חטופים והחלטה לגבי גילעד תחייב גם מול החיזבאללה,אתה באמת חושב שהם מאמינים שניתן לבצע מהלך רחב כזה של שחרור מחבלים?
לדעתי לא,גילעד משמש אותם כרגע כמגן חי מפני חיסולים.

לפחות על פניו ניתן לנשום לרווחה שהוא חי,קשה לי לייחס לחמאס את האפשרות שהקלטת הוקלטה מזמן כמהלך מתוחכם,למעט העובדה שמוזכרת ה"שנה" שהוא חטוף אין שום פרט נוסף לעכשוויות הקלטת.
ישן 25-06-2007, 23:04

חמאס מראה סימני שבירה..

הקלטת היום אמנם שוחררה בתזמון היסטורי אבל שחרורה לא חף מאינטרסים פוליטיים של החמאס.החמאס בשחררו את הקלטת משדר אותות מצוקה לישראל.פסגת שארם והגיבוי המוחלט של המצרים והירדנים לרשות הפלסטינית הפתחוית מבודדים את חמאס בזירה האיזורית.לכן ,בצעד די חריג (שלדוגמא לא היינו רואים מחסן נסראללה)החמאס באופן חד צדדי עורך צעד ללא תמורה ומשדר אות חיים מהחטוף גלעד שליט.
תוכן הקלטת והניסיון המגוכך להותיר רושם כאילו מצבו של שליט קשה מבחינה רפואית הם עדות למצוקת החמאס.
ולכן...על ישראל להמשיך מאמציה במישור המודיעיני וללחוץ על חמאס בעזה עד לשבירתו .על מנת שהרשות הפלסטינית תתחזק יש לעשות זאת מאחורי הקלעים ולא באופן מוחצן כדי שמכל העימות בין החמאס לרשות תצא האחרונה כשידה על העליונה.

ישן 28-06-2007, 00:11

מה ז"א מה זה משנה?
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי tec שמתחילה ב "לא בטוח שהקלטת היתה ללא תמורה. ישוחררו 250 אסירים"

האסירים שמשוחררים הם אסירי פתח ולא ג'האד אסלאמי או חמאס.תפקיד השחרור של האסירים הוא לייצר לחץ על החמאס משום שהנה אבו מאזן לא טרוריסט טמדבר עם ישראל וישראל משחררת אסירים בתמורה.רוצה לומר לא יעזור לכם שיש לכם את שליט אנחנו ישראל מחזקים את אבו מאזן ואיך? ע"י מה שהרחוב הפלסטיני רגיש לו שחרור אסירים.לכן ההערה שלך לא במקום ..חשוב מאוד מי מקבל את האסירים ולאיזה זרם הם משוייכים.

אל תשכח שבאותו יום הייתה את ועדת שארם וכדי להראות על רצינות ומחווה ישראל הודיעה על שחרור האסירים הללו.

ישן 26-06-2007, 03:46
  משתמש זכר whoracle whoracle אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.05.07
כמו שהם משתמשים בארור, גם עלינו לעשות זאת

זה מצב בלתי נסבל, הן מבחינה מוראלית (איך מרגישים חיילים, במיוחד משריון, ששומעים דבר כזה?) והן מבחינה פוליטית. זה איום אסטרטגי שהם ככה מביישים את צה"ל ועושים צחוק מחייליו. עוד פעם אני לא מדבר על רמת הפרט, זה באמת שטויות, אבל החמאס הראה לנו היום דוגמא קלאסית של לוחמה פסיכולוגית ומה לעשות, זה עובד על האוכלוסיה.

חילוץ זאת לא אפשרות למה הם כבר למדו איך פועלים נגד זה, בטח כל החדר מלא חומר נפץ.

הוא נשמע כאילו עמד לבכות אבל כמובן אי אפשר להאמין לשום דבר ממה שהוא אומר, אלוהים יודע תחת איזה תנאים הוכרח שליט לדבר בהקלטה זו. הדבר היחידי שאני מוציא מכל הקלטת הזאת היא אות חיים, או לפחות שהוא היה חי לזמן מה אחרי התקיפה, למה עוד לא ברור ב100% מתי נוצרה הקלטת בכלל.

אבל עדיין, זה גבר שנמצא שם בשבי, לא ילד, הוא חייל צה"ל לכל דבר ומגיע לו את מלוא הכבוד. כמו שנכנס, הוא גם יצא מזה גבר.

ישן 26-06-2007, 06:41
  moshayov moshayov אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.11.06
פעולת חילוץ אפשרית עם...

הנושא הזה מאוד מאוד רגיש. אם יודעים היכן נמצאה גילעד ויש מודיעין מספיק טוב וניתן להכין תוכנית חילוץ בעלת סיכוים סברים לשחרורו. חיבים לפעול בדרך זו. כול עוד לא יודעים איפו הוא צריך להגיע לעיסקה במהירות האפשרית.
דרך אגב ההסטוריה של משברים עם בני ערובה בישראל מוכיחים שכאשר היה אפשרות לבצע חילוץ בכוח זה תמיד התבצע בדרך זו. אפשר להזכיר את נחשון וקסמן, סבנה , מעלות, אנטבה ועוד. מקרים שהסתימו בעיסקה היו מקרים שבהם לא היה ידוע היכן נמצאים החטופים בעיקר כאשר הם במדינה זרה.
עוד משפט לסיום גם פעולה שנכשלה כמו ניסיון החילוץ של נחשון וקסמן שגם הוא וגם חיל נוסף מיחדת החילוץ נהרגו. בראיה הסטורית הייתה כדאית כי. מבחינת המחבלים הפעולה שלהם נכשלה כישלון חרוץ גם כן כול החוליה נהרגה ואף אסיר לא שוחרר. ולכן למשך זמן רב לא ניתקלנו בעוד פעולות חטיפה מסוג זה.
ישן 27-06-2007, 12:28
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
פעולות בסגנון סבנה,אנטבה או ביר נבאללה הופכות ללא רלוונטיות מסיבה פשוטה
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי moshayov שמתחילה ב "פעולת חילוץ אפשרית עם..."

לא חשש מאבדות, לא מודיעין גרוע יותר ולא יכולות של כוחות החילוץ. הסיבה הפשוטה היא שהחוטפים בפועל - להלן המחבלים - פשוט למדו את הכשלים שלהם עצמם שהובילו להילת ההתלחה שבסיס כמה מהפעולות ההן: לא רק שהמחבלים נהרגו/נתפסו (ומזה אנחנו יודעים שהם לא ממש חוששים), לא רק שרוב בני הערובה שוחררו, אלא שנוצרה תדמית שלפיה יש פתרון צבאי נוח למקרי החטיפה הללו ומכאן שהן גורמות לעניין (הפוליטי כללי ולעניין שיחרור האסירים נקודתית) נזק הרבה יותר מאשר תועלת. החבלים למדו כי העובדה שבני הערובה יוצאים חיים בעוד הם נהרגים, היא הכישלון הגדול בכך שנותן למחלצים הצלחה כפולה.

רוב פעולות החילוץ החמות התבססו על הנחה לא כתובה אחת: למשך זמן מוגבל החוטף יעדיף להיות "חייל" ולהלחם באלה שמפתיעים אותו/יורים עליו, ולא יתעסק בירי חסר אבחנה בבני הערובה. בסבנה, אנטבה ועוד פעולות שהיו מעורבים בהן יחידות חילוץ לא ישראליות לחלק מן החוטפים היתה השהות לרסס/לפוצץ חלק מבני הערובה. הם לא עשו זאת מסיבות שלקחו עמם לקבר בד"כ, אבל זה מה שהפריד בין הצלחה לכשלון לא פחות מאשר מקצועיות ותיזמון הפריצה. פעולות חטיפה ובני ערובה כמו מינכן 1972 נכשלו לחלוטין כי החוטפים נותרו בחיים מספיק זמן להתעשת ולהבין שהם אבודים ממילא ולכן עדיף לצאת עם הצלחה חלקית.

באירוע נחשון ווקסמן החוטפים ירו בו מייד כשהבינו שפורצים לבית (ככל הנראה שניות אחרי שפוצצו הדלתות). ההנחה הייתה שאולי הוא יוחזק בסלון הפתוח (שם נראה לאחרונה בידי הסייען שנלכד לפני הפעולה) ולכן אולי ציפו שהחוטפים יעדיפו להשיב אש לפורצים למשך כמה שניות ולא לירות בחטוף (בפועל הוא הוחזק בחדר מגורים שהייתה לו דלת והיה יחסית רחוק מפתח המטבח דרכו פרצו).

כיום החוטפים למדו מכל הכשלים הנ"ל וסביר להניח שהם מחזיקים את החטוף באופן כזה שיהיה קשה מאוד לחלצו חי גם אם תפתיע את החוטפים באופן מוחלט. אני מאמין שהם מאמנים עצמם להרוג את החטוף כצעד ראשון לכל שיבוש אפשרי בידי כוח פורץ או כל אמצעי אחר שיופעל נגדם.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:30

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר