לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-06-2007, 17:25
  TriPax TriPax אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.10.06
חיישן השתגע או שהמעבד עולה באש?

שלום,
יש לי מארז של ThermalTake מדגם Swing VB 6000 ועליו לוח אם של ASUS מדגם P5-B. על הלוח מותקן מעבד Intel Core2Duo E6600.

בימים האחרונים בדקתי קצת את הטמפ' של לוח האם ושל המעבד וממש נדהמתי. ראוי לציין שלא בדקתי את הטמפ' בעבר ואיני יודע אם המצב היה ככה מאז שקניתי את המחשב, לפני כחצי שנה.
בכל מקרה, טמפ' לוח האם מתחילה ב-32 מעלות בהדלקת המחשב, אך מגיעה לאחר 15 דקות לאזור 45-47 מעלות ונשארת שם.
טמם' המעבד מתחילה גם היא מ38 מעלות בערך, אבל מגיעה מהר מאוד (בלי מאמץ) לכ60 מעלות כשלפני כמה ימים בעת עבודה על מסמך וורד גדול היא הגיעה רגעית ל-77. היום הפעלתי את המחשב (אחרי שהוא "נח" מאתמול בלילה) ומהביוס ראיתי טמפ' של 90 מעלות!!!. המחשב נכבה לאחר זמן קצר, כנראה בגלל הטמפ'.
מותקן מאורר אחד על המעבד (זה שמגיע עם המעבד) ועוד מאורר של 120 מ"מ שמוציא אוויר מהמארז. חשוב לציין שבימים האחרונים ראיתי טמפ' גבוהות לאורך מרבית שעות היום והלילה.

לשאלתי - האם יכול להיות שהחיישן המודד את הטמפ' דפוק? אם כן, יש משהו לעשות בנידון? איפה בכלל ממוקם החיישן של המעבד (האם על גוף הקירור)?
אני בספק אם התקנת מאורר נוסף במארז או החלפת מאוורר המעבד תועיל בהרבה.
אני אנסה מחר למרוח מחדש משחה טרמית. האם יש לכן המלצות לגבי משחה מומלצת ו/או מאווררים
מומלצים למעבד ולמארז (עדיף מפנדה מחשבים. אני חיפאי ואין פה שום חנות נורמלית אחרת, למעט נועה).

תודה רבה!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-06-2007, 23:14
  dj skyline dj skyline אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.06.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי TriPax שמתחילה ב "חיישן השתגע או שהמעבד עולה באש?"

90 מעלות זה ממש אבל ממש הרבה , המעבד שלך צריך להיות באיזור ה 30 , 40 גג (עם מאוורר נורמלי).
בכללי אם אתה משקיע יחסית הרבה כסף על חלקי מחשב , כדאי לך להוסיף עוד 150 שח כדי לשמור על החלקים
קח לינק למאוורר , מאוורר יחסית למחיר מאוד שווה , ושקט גם (תשאל בחנות אם הוא מתאים לך בודאות , כי אני לא בטוח ב 100 אחוז)
http://www.pandas.co.il/product_inf...oducts_id=12140
יש את אותו מאוורר גם ב KSP בחיפה וזול יותר
http://ksp.co.il/hmain.php?uin=3883

בקשר לגריז תרמי- קח קישור לגריז תרמי הכי טוב בעולם- לפחות כך אומרים
http://www.pandas.co.il/product_inf...roducts_id=1185

נ.ב
בזמן האחרון ממש חם בחוץ , זה גם משפיע........

נערך לאחרונה ע"י dj skyline בתאריך 28-06-2007 בשעה 23:21.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:04

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר