לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-06-2007, 08:05
צלמית המשתמש של שמוליק
  שמוליק שמוליק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.11.01
Facebook profile
בטח לחתום!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Hareverest שמתחילה ב "כרטיס "אדי" - לתרומת איברים לחתום?"

וכמה שיותר מהר.
זה הדבר היחיד החיובי שאפשר לעשות עם הגוף שלך אחרי שאתה מת.

איזה אמונות טפלות יש לך?
אם תהיה תחיית המתים לא ידאגו לך לחלקים החסרים?
אנשים יקומו בגיל 100 וימותו יום אחרי מזקנה?
מי שנהרג בתאונה/פיגוע/אני לא יודע מה יקום לתחיה בחלקים? (בעצם אולי כמו טרמינייטור 3 הוא יאסף מחדש)

מה עדיף? לתרום איברים לאנשים כדי שיוכלו להמשיך לחיות? או להאכיל את התולעים?

רק לפני כמה ימים נפטר אדם בן חמישים ומשהו כשהוא חיכה לריאה, במהלך החודשיים האחרונים שהוא גסס, היו לו 6!! תורמים פוטנציאלים אבל אף אחד מהם לא הסכים לתרום.

תחתום ותחתים את כל מי שאתה יכול.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-06-2007, 19:04
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
לא
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Hareverest שמתחילה ב "כרטיס "אדי" - לתרומת איברים לחתום?"

ולא מתכוון לחתום. אני לא מתנגד לתרומה, אפילו הדרכתי את הקרובים אלי לעשות כך במקרה של מוות וודאי ובטוח, אך רק אחר התייעצות עם גורמים שונים.

למה אני לא חותם? יש לי שני חברים בשלבי ההתמחות ברפואה ושניהם אמרו לי מניסיונם, שבעלי הכרטיס יתקלו ב... איך נאמר... השתדלות פחותה/ וויתור מזורז על סיכוייהם לחיות.

כל זאת כמובן מבלי להתייחס לשניים-שלושה מקרים שהתוודעתי אליהם של אנשים שהתעוררו מקומה מרובת שנים וחזרו לתפקד, שזה עוד שיקול.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

ישן 19-06-2007, 23:32

אני יודע
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי Hareverest שמתחילה ב "מדובר על מוות מוחי לא על קומה....ממוות מוחי אין מי שחזר לחיים"

הפרדתי בין הנושאים. לא הייתי רוצה לחיות במצב של צמח או קומה כלשהי,ובטח שלא יצטרכו לטפל בי שנים רבות, מצד שני אני מכיר גם מקרים של אנשים שלכאורה הרופאים ניבאו להם אפס סיכויי החלמה כולל נזק מוחי כבד, אך לאחר מספר שנים חזרו לחיים ומתפקדים.

בהנחה שאני אהיה במוות מלא, נזק בלתי הפיך לגזע המוח וכו', אני בהחלט מוכן לכך. אבל רק לא הייתי רוצה שרופאים בחדר ניתוח/מיון טראומה יחסכו מעצמם חצי-שעה/שעה+ של ניסיונות החייאה , או איזה כמה ימים על מכשירי החייאה רק כדי לזרז את התרומה. אני מעדיף שההמלצה לקרובים שלי תעשה על ידי אדם ללא אינטרס במערכת.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

ישן 20-06-2007, 04:02

לא!
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "נשמע לי קצת מונפץ"

עכשיו שיכנעת אותי, בעזרת ויקי-לינק.
וברצינות, כמובן שאני מכיר אותה אך אין שום קשר בין השבועה לבין סף המאמץ של הרופא. יש רופאים שיתאמצו הרבה יותר מאחרים במקרים מסויימים בלי קשר לנושא הזה. האם נראה לך שכל רופא משקיע את אותו זמן ומאמץ בהחייאה של צעיר בן 20+ לקשיש בן 80+? נראה לך שכל רופא משקיע אותו הדבר בפושע שהתנקשו בחייו לבין נאמר ראש ממשלה? שרופא אחרי שלושים שנות עבודה משקיע בכל טראומה כמו מתמחה בשנות העשרים-שלושים שלו? או שהם כבר מסננים את המאמצים היוצאי דופן על פי ניסיונם הסטטיסטי ואופי הקורבן?

העידו בפני שני מכרים על הבדל ניכר בגישה שלהם ושל אחרים, בזמן המושקע במאמצי החייאה וטיפול נמרץ מעבר לרגיל, ובגישה מול המשפחה של אדם על מכשירים כאשר הם ידעו שהמטופל הביע רצון לתרומת איברים.

John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 20-06-2007 בשעה 04:08.
ישן 21-06-2007, 20:57
  Hacham_Maimon Hacham_Maimon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.06
הנושא רציני מכדי להפוך את האשכול לכר להלצות
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי שונרא1 שמתחילה ב "תרמתי במשרד"

הבעיה עם היהודים (מה לעשות, צריך לקרוא לילד בשמו) שאדם יכול להיות תומך במודרנה ו"מתקדם" אבל
כשזה מגיע לאמונות טפלות מסוגים שונים הוא "נתקע".
כמו שכבר נאמר, מי שמאמין בתחיית המתים (אחד מ-13 עיקרי האמונה של הרמב"ם) יכול להניח שמי שיכול לחולל דבר שכזה "ידאג" כבר להשלים את הקרנית/לב/כבד החסרים.
אם מדברים על מצוות אז ללא ספק זו "מצווה חילונית" מהמעלה הראשונה.
אני בעל כרטיס אדי המון שנים ואני לא חושב שזה גורם שמקצר את החיים. הכל מהקב"ה, אפילו שמעון פרס
מסכים.
ולגבי ההאשמה שרופאים יזניחו טיפול בתורם פוטצניאלי: ברור שאם אני אגיע לבי"ח עם שבר ביד זה לא ישנה, אבל אם אני אהיה במצב סופני אולי באמת עדיף שבמותי אציל (או לפחות אנסה, כי השתלה לא תמיד מצליחה) נפש אחרת.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:26

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר