לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-06-2007, 23:17
  שטורס שטורס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.01.07
מוצב מותקף באש מנשק קל,ף RPG וטילים - ואף אחד לא יודע
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "החיזבאללה בחרו בקפידה את מקום..."

מזה בזמן אמת?

נראה לי מופרך. היתה שם לחימה מסוימת.

וחוץ מזה: היו עוד המון תקיפות על מוצבי צה"ל שבהם מחבלים - עשרות ! - התקרבו לטווח יריקה, וח"א - יוק. נעלם. החיילים נעזבו לנפשם.

לדעתי, צבא שעושה מוצבים כאלו, ולא דואג לכסות אותם באש למקרה שייותקפו על ידי חי"ר - הוא צבא רשלן ולא מקצועי.
אבל מה אני מקשקש? וכי זה לא מה שקרה עם הסמל המסכן מקס ממן ז"ל במוצב חיזיון המותקף ב- 1973 ? גם הוא ביקש אש על כוחותינו - וולא קיבל כלום.
אז לפחות היה תירוץ טוב: טילי נ"מ יעילים, לא היו מסוקי קרב....

היום, מה? ו טילים בלבנון? יש לחיזבאללה משהו שמשתווה ליכולות של מטוס או מסוק קרב מודרני?

הלא גם התקרבות של מסוק או מטוס קרב שהיה מטיל כמה פצצות באיזור, אפילו לא ישירות על המחבלים אלא על שטחים פתוחים - היתה מספקת לחיזבאללה להתקפל משם - הם לא באו להתאבד .
סרטוני תקיפה כאלו ראיתי עשרות - תמיד על מוצבים שונים - ותמיד המוצב המותקף נלחם לבדו, ואף בעל כנף לא נחלץ לעזרתו.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-06-2007, 23:58
  עין טרמית עין טרמית אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.03.07
מוצב תלוסה..
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי fgmkk שמתחילה ב "זיהוי סירטון חטיפה"

אני זוכר את האירוע הזה משום שהייתי בגזרה באותה עת.צריך להבין כי אירועי חטיפה מסוג זה התרחשו בעיקר לצורך תעמולה.חזבאללה לא התכוון להחזיק כמובן במוצב וכל האירוע ארך מספר דקות.

בקשר ללוחמי צד"ל במידע אוחר התברר כי מפקד המוצב היה שיעי ששיתף פעולה עם חזבאללה ופשוט נעל את עצמו בבונקר המוצב בזמן התקיפה.עד שהגיבו לאירוע בצה"ל המחבלים נסוגו כבר ולא היה מה לעשות.רמתם הירודה של חיילי צד"ל הייתה דבר ידוע בלבנון
וכל נושא השיוך העדתי גרם ללא מעט בעיות בתחום ביטחון שדה.
ולכן גם איש לא עשה מזה כזה עניין ולהתקפה לא היה ערך מוסף כמו תקיפת מוצב צה"לי.
מה גם שתלוסה היה מצוי על קו הסלוקי שהווה את קצהה של רצועת הביטחון והנסיגה לעבר מה שנקרא אחרי קו אדום הייתה מהירה כך שלא ניתן היה להגיב ביעילות.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:22

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר