לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-04-2009, 10:18
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
F-15 איבד כנף ונחת בשלום.

נדמה לי שכאן הופיע כבר הסיפור המדהים של טיסה ונחיתה ללא כנף לאחר ההתנגשות באויר,
אך תמיד נעים להזכר...

הטייס היה צבי נדיבי:

בשנת 1983 התנגש מטוס קרב אפ-15 של חיל האויר הישראלי במטוס סקייהוק בעת טיסת אימון קרב אויר מעל הנגב.
הסקייהוק הפך לכדור אש וטייסו נטש אותו מיד (בשלום).
האפ-15 איבד את כל הכנף הימנית שלו והמטוס נותר עם כנף אחת בלבד, אבל בגלל הסילון העז של אדי דלק
שניתזו מהגדם של הכנף והסתירו אותו, הטייס נדיבי והנווט גל לא ידעו שהם טסים על כנף אחת בלבד,
מצב ש"כמובן" אי אפשר לטוס בו, ולכן לא נטשו מיד אלא ניסו וגם הצליחו לחדש את שליטתם במטוס הפגוע ולכן
המשיכו לטוס ופנו לנחיתת חירום בבסיס.
בנוסף לכך הם הצליחו לטוס ולנחות במצב שעד אז נחשב פשוט בלתי אפשרי, המטוס חסר הכנף גם שרד
בשלום את הנחיתה במהירות של מעל 450 קמ"ש, כפול ממהירות הנחיתה הרגילה של המטוס, תוך שוו עצירת החירום של המטוס נתלש ממנו בגלל המהירות הגבוהה, והמטוס נעצר מטרים ספורים לפני סוף המסלול.
אחרי יותר מ-20 שנה, סוף סוף ניתן לראות את הסרט,
בו רואים בבירור אפ-15 טס ואחר כך נוסע על המסלול עם כנף יחידה, ותמונות צבע מקוריות של המטוס על הקרקע לאחר מכן ,
בסרט יש גם ראיון עם הטייס.

http://www.whoisthemonkey.com/video...ing-with-1-wing

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-04-2009, 10:34
צלמית המשתמש של AtlantisNumenor
  משתמש זכר AtlantisNumenor AtlantisNumenor אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.08
פשוט מדהים...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "F-15 איבד כנף ונחת בשלום."

אני זוכר שהייתה כתבה בביטאון חיה"א שעסקה באותו מקרה, במהלך הכתבה צויין כי בכירים מתעשיית בויאנג סירבו בהתחלה להאמין שהדבר אפשרי, רק לאחר שהם הבחינו במטוס הם נדהמו לגלות שהדבר אכן קרה.

אני באופן אישי לא מצליח להבין עד עכשיו, איך זה הגיוני (מבחינה אווירודינמית) לטוס עם כנף אחת, ועוד במטוס קרב.
"הארץ שלנו איננה רק מדינת ישראל אלא כל מרחב הסהר הפורה. אבות אבותינו אינם רק אברהם יצחק ויעקב אלא כל יושבי ארץ הקדם - הישראלים, הכנענים והפיניקים - כולם שייכים לאומה העברית. אנחנו העברים הננו איפוא צאצאים לאומה העברית הגדולה שהמציאה את האלף בית, שהקימה ציים אדירים ובנתה אימפריה בכל אגן הים התיכון. אנחנו הבאנו את התרבות לאירופה ופילי מצביאנו הגדול חניבעל, איש קרתגו, עברו את האלפים ואיימו למוטט את רומא."

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:47

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר