לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-10-2015, 19:09
  kutykuty kutykuty אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.01.09
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי יוני.1 שמתחילה ב "היום היו אם אני לא טועה 3..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוני.1
היום היו אם אני לא טועה 3 מקרים שנחשדו כפיגועים והתבררו כפלילים
אתה תומך בירי בראש בכל תקרית כזאת ?
אני מקווה שאתה לא שוטר או מחזיק ברשיון נשק.

אני לא שוטר, אבל בהחלט מחזיק ברשיון נשק (לאקדח, ועד לא מזמן גם לרוס"ר) יותר שנים משנות החיים של חלק גדול מהגולשים פה, ומעולם לא עשיתי בו שימוש, ותאמין לי שאתה מקווה שאם חלילה תיקלע לפיגוע, אני אהיה לצידך עם הנשק שלי.
האבחנה בין מחבל משתולל שדוקר ללא אבחנה לבין מישהו שדוקר "סתם" היא ברורה. דוקר כזה יזרוק את הסכין כשיראה אקדח, ולא ישתולל כאחוז אמוק.
גם במחבלת מעפולה לא הייתי יורה בראש, ולמעשה לא הייתי יורה בה בכלל.
כמו שאמרתי, האבחנה בין המקרים ברורה לכל מי שיש מעט שכל בקודקודו.
שמור את גלגולי העיניים, הטפות המוסר והמחמאות שלך למקום אחר, ותארגן לך חתימה חדשה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-10-2015, 11:29
  broadaxe broadaxe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.07
כמעט, ידידי הדרומי, כמעט
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי nabato שמתחילה ב "די מדהים,שאקדח השירות הצה"לי עד שנות ה-80 המאוחרות ירה תחמושת כזאת בדיוק..."

זה לא אותו כדור אבל דומה מאד מכל בחינה.
הוובלי מארק 1 ונגזרותיו, מסוף המאה ה-19 ומלה"ע I היו בקליבר 455 עדיף בהרבה, הגרסה הבריטית ל man-stopper. במלחמת סודן היה אף אקדח שירות בקליבר 476.
פריקת וובלי היא דווקא עניין זריז מאד - יש בו אג'קטור אוטומטי שמרים את הכדורים/תרמילים מתוך התוף בזמן ש"שוברים" את האקדח. את עניין הטעינה פתרו בצבא הבריטי בעזרת מלאונים קטנים מפח שהחזיקו שישיות כדורים לטעינה מהירה - שלא היו בשימוש צה"ל...

אגב, אלה היו "אקדחי מפקדים" ומ.צ.- גם בנשקיית הגדוד שלי בסדיר שכבו שניים כאלה ללא שימוש מתחת לפתקיות מג"ד/סמג"ד. יחידות שעבדו עם אקדחים באופן שוטף השתמשו בחצי-אוטומטיים מודרניים יחסית, כבר משנות השבעים.

נערך לאחרונה ע"י broadaxe בתאריך 23-10-2015 בשעה 11:32.
ישן 13-10-2015, 19:42
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי kutykuty שמתחילה ב "פיגוע הדריסה והדקירה בירושלים - המחבל נורה וקם ארבע פעמים, ולא חוסל"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי kutykuty
עוד הוכחה לכוח העצירה המוגבל של כדורי 9 מ"מ וגם 5.56 מ"מ, ולמה צריך במקרה כזה כדור בראש.

החלק השני של ההודעה שלך נכון ודווקא בגלל זה אני תמה על החלק הראשון שהוא חסר כל פשר.

באירוע לתוקף יש המון אדרנלין בגוף, ולפעמים גם חומרים אחרים, שמעלים את סף הכאב והעמידות שלו כל עוד הוא לא חוטף באיבר עיקרי. אדרבא לכדור 7.62 (39, 51 או 54) דווקא יש חסרון מובהק בטווח קצר (לעומת ה5.56 ועל אחת כמה וכמה מול 9מ"מ) בגלל שיש לו חדירות יתר ולכן נזק קטן יותר לרקמות ופחות סיכוי לפגיעה באיבר תפקוד עיקרי (אלא אם כוון ופגע בו ישירות מלכתחילה).

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 13-10-2015, 20:35
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
מטווח אפס מאבטח (גם כזה שנחשב לאיכותי פחות) אמור לפגוע בראש, ובקלות...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי kutykuty שמתחילה ב "פיגוע הדריסה והדקירה בירושלים - המחבל נורה וקם ארבע פעמים, ולא חוסל"

העניין הוא שלא הכל פשוט ברגע שנתקלים בסיטואציה של אירוע חי.

גם המאבטח עצמו התרגש, והוא כנראה הגיע לשם בריצה (ובלי לפקפק, לא נראה כמו אחד עם כושר).

בכל אופן המחבל הצליח "לקום לתחיה" מהכדורים לא בגלל עודף מטורף של אדרנלין או ראבק (מוקדש לגולני) אלה בגלל שהמאבטח שירה בו כנראה פספס חלק מהכדורים, או שהוא פגע באיזורים לא קריטים שאפשרו למחבל לקום על הרגלים.

אני משוכנע שאם הוא היה מכוון למרכז מסה, ולראש גם אם אללה היה יורד מהשמיים ועוזר למחבל - הוא לא היה מצליח לעמוד על הרגלים.

בעניין הסוג חימוש:

פחות רלבנטי לטווח אפס, אז אני באמת לא מבין על מה אתם מתווכחים.

כדור 9 מ"מ (גם אם הוא תוצרת אפגינסטאן) אמור לעשות את העבודה, ובקלות...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 14-10-2015, 08:34
  משתמש זכר אל-בחאר אל-בחאר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.08
מאמר אמריקאי המסביר את התופעה

הכותב Massad Ayoob מנסה להסביר למה לעתים צריך לירות הרבה כדורים לגוף התוקף עד שהוא מוכרע (טוב שיש אומה אחת בעולם שיש לה ניסיון בעניין). אחת הסיבות היא צריכת סמים (כבר ראיתי ברוטר מישהו מפרשן שהאיש בירושלים היה על מת'). הוא מביא דוגמא של אדם על סמים שחטף 33 כדורים של 9 מ"מ, כולל שני slugs (מה התרגום לזה) של 12-gauge ורק בירי השני של הרובה הוא הוכרע. היריות פגעו בכל גופו, כולל במרכז המסה ובראש ובכל זאת הוא המשיך. במקרה אחר, שמוסבר בשטף אדרנלין, הפושע נורה מספר פעמים בגופו (אם כי השוטר השתמש ב- 38special), כולל וידוא הריגה לראש על ידי השוטר (שם זה נקרא muzzle-contact wound to the head) ובכל זאת קם ולבסוף מת מאבדן דם. בניתוח לאחר המוות לא נמצאו סימנים לשימוש בסמים.
הנחת היסוד של הכותב, אגב, היא שבכל מקרה עדיף תחמושת בעלת עוצמה רבה יותר.
http://www.personaldefenseworld.com...acp_phatchfinal

ישן 14-10-2015, 09:33
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי אל-בחאר שמתחילה ב "מאמר אמריקאי המסביר את התופעה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אל-בחאר
הכותב Massad Ayoob

הכותב הוא שוטר לשעבר ומדריך שוטרים, ואיש ששמו נהיה לאגדה בשל ההיסטוריה המרתקת שלו, הידע הנרחב, החוכמה והניסיון.

ציטוט:
כולל שני slugs (מה התרגום לזה)

לצערי, Slug כשם-עצם מתייחס לחשופית (חילזון ללא בית) בעוד שSlug כשם-עצם לתחמושת מתבסס על הפועל התיאורי "to slug" שפירושו לחבוט בחוזקה או להלום... תרגום אחד לאחד לSlug אין. אישית, לא יצא לי עד היום לתרגם את המילה אך מכיפת ראשי המאפירה, אני מציע את התרגום "כדורי לוֹם"....

ציטוט:
הנחת היסוד של הכותב, אגב, היא שבכל מקרה עדיף תחמושת בעלת עוצמה רבה יותר.
http://www.personaldefenseworld.com...acp_phatchfinal

אני איתו.

ישן 15-10-2015, 21:41
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי itamars2 שמתחילה ב "אני לא מסכים עם הקביעה שקוטר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי itamars2
אני לא מסכים עם הקביעה שקוטר גדול יותר בהכרח טוב יותר.
אפשר לראות גם בסרטון שפרסם אילן שקטרי התחמושת השונים לא מהותיים כמו הדיוק וכמות הפגיעות.
כלומר חשובה יותר ההתאמה ליורה שיצליח לייצר רצף מדויק ומהיר, וכמובן שישהיה נוח לנשיאה.
הרי מתוך כספת 20*20 לא הורגים מחבלים...

הרשה לי להבהיר (בתור מי שמעדיף אקדח 9 מ"מ על פני קטרים גדולים יותר) - חוקי הפיזיקה פועלים על כדורי אקדח בדיוק כמו שהם פועלים על כל עצם אחר - אי לכך, עוצמתו של כדור נגזרת ישירות ממהירותו ומשקלו. לכן, בהכרח, פגיעה מכדור כבד ומהיר יותר תהיה רבת עוצמה יותר.
מאסאד איוב כותב, ובצדק, שהצורך הוא בתחמושת בעוצמה גדולה יותר, לא בהכרח בקוטר גדול יותר. השניים אינם היינו-הך. למעשה, התחמושת שאני נושא ביום יום היא תחמושת 9 מ"מ HP מהירה וקלת משקל (50 גריין, +P). לקליע אין הרבה משקל אבל הוא יוצא מהלוע במהירות מטורפת והתוצאה (אותה בחנתי על ג'ריקנים של מים, אגב) די מרשימה.

פעם הבאה שיצא לי לעשות מטווח שטח ולירות בג'ריקנים, אני אביא וידאו של ההבדל בין תחמושת רגילה, HP והHP +P 50GR כך שתוכל לראות בעצמך....

ישן 22-10-2015, 20:51
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=itamars2]אני לא מסכים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
פעם הבאה שיצא לי לעשות מטווח שטח ולירות בג'ריקנים, אני אביא וידאו של ההבדל בין תחמושת רגילה, HP והHP +P 50GR כך שתוכל לראות בעצמך....

MS_Rogue היקר - כיוון שיש באפשרותך לעשות ניסויים שלא ניתן לבצע בארצנו, האם תוכל לבדוק עבורי את המקרים הבאים:
1. ירי של HP על זכוכית (שמשת רכב אם אפשר)
2. ירי של HP על פח (דלת רכב אם אפשר)
למה? אני מעוניין לדעת האם הם נחדרים או לא? האם הHP נפתח או שבחדירה לעצם קשה הוא מתפקד כמו FMJ
תודה מראש!
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 14-10-2015, 12:47
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "כדאי לדעת בארועי עבר רוב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ilanb
כדאי לדעת
בארועי עבר רוב המפגעים יצאו לדרך כשהם מסוממים.
במקרה של מסומם, השפעת הפגיעה {תגובת כאב וספאזם שרירי} פחותה.
אין לי נתוני אמת למקרה זה אך הוא נראה ב"אטרף"

לא אהיה יועץ מקלדת לגבי איך נכון לנהוג. כל מקרה לגופו של ענין.
כל מי שבא אלי להדרכה מקבל את התובנות במטווח.

קבלו סרטו מצוין על תוצאות הפגיעה

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

והנה קישור למאמר של אבי מור (בין הטובים בתחום) לגבי תחמושות ומיתוסים.
http://www.shotgun.co.il/shotgun/am_calibers.htm
למתענינים באתר גם כתבות נוספות.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 14-10-2015, 22:32
  Cfox Cfox אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.06

צריך לזכור שפגיעה בראש אינה שקולה לפגיעה במח; קופסת המח מהווה רק חלק ממנו. אם לאדם בעל מיומנות מוגבלת קשה במצב אמת מלחיץ כמו זה לפגוע בראש, על אחת כמה וכמה שקשה לו לתת פגיעה משביתה בראש.
כמו שרבים כבר ציינו כאן- גם פגיעה בטורסו אינה מבטיחה עצירה. אפילו בן אדם שמדמם בצורה מסיבית יכול לתת עוד כמה שניות טובות של לחימה. לעניות דעתי הדגש שצריך להיות הוא זה-
העובדה שמחבל ספג ירי, או אפילו נפל, אין משמעותה שהאירוע נגמר. יש להמשיך בירי על מנת להרוג . כן, גם אם המחבל על הרצפה.

ישן 15-10-2015, 22:21
  משתמש זכר nabato nabato אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.11
כל מי שהתנסה בציד חיות גדולות והשמדת חיות משק חולות,יעיד כי לרוב הן לא "נופלות"

בכדור הראשון.
למעט מקרים נדירים יחסית של פגיעה מדוייקת בגזע המוח,הלב או חוט השדרה שגורמים לקריסה מידית. במרבית המקרים יעברו שניות ארוכות ודקות, עד שבעל החיים יפול כתוצאה משטף דם או פגיעה באיבר חיוני .בכול אותו הזמן במידה והיורה קרוב לבעל החיים הוא יכול להיפגע מבעל החיים.
לגבי הולכי על שתיים..
ירי מדוייק לגזע המוח ,מצריך לרוב נשק עוצמתי ומדוייק והכרה מסויימת של הפיזיולוגיה האנושית (כנקודת מכוון), ולכן רלוונטי בעיקר לצלפי טרור.
ירי רוס"ר של מספר כדורים למרכז מסה ,לרוב יעצור את המפגע וינטרל אותו תוך שניות ספורות.
לעומת זאת ירי אקדח הרבה פחות אפקטיבי.ויכולים לעבור שניות ארוכות עד שהמפגע ינוטרל שניות בהן הוא יכול לפגוע גם ביורה. לכן לדעתי הטוב ביותר הוא ביצוע של מספר כדורים מהירים ומדוייקים למרכז מסה ושינוי עמדה,במידת הצורך המשך ירי.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:15

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר