לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-06-2007, 10:36
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 מנהל עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי deltaforce שמתחילה ב "כמה שאלות קטנות:"

1. בוודאי שכן. כל תימרון של הדרג המסתער יהיה מלווה בריכוך ארטילרי. כאשר אין לך ריכוך ארטילרי מקדים או מסך אש מתגלגל שמלווה אותך, זה יפגע במאמצי התימרון שלך. בנוסף, סוללות ארטילריה מסייעות גם בחילוץ נפגעים ע"י מיסוך עשן והסתרת השטח- לצורך נחיתת מסוקי פינוי או הגעת רכבי פינוי, וכן תקיפת יעדים בעומק של מס' ק"מ בשטח האויב- מיפקדות, בסיסים, ריכוזי כוחות.
כאשר אתה מנטרל כוח שאמור להכין את הקרקע למיתקפה, לסייע בחילוץ נפגעים, ולתקוף יעדים בעומק שדה הקרב, אתה פוגע פגיעה קשה בצד שמנגד.

2. שימוש בתוואי השטח לטובתך, הכנת מחפורות לתחמושת ולצוותים (בימים הראשונים לא היו, אח"כ בנו), הבאת שפניות ובטונדות, והרבה מזל... בנוסף, כאשר יש נפילות בגזרת הסוללה, עוברים לפעול במדפים סגורים.

3. בתוך ארגזי עץ מאחסנים חנ"ה- חומר נפץ הודף. על משטחי העץ מעמידים את הפגזים.
תראה, כל העיסוק בצבא ומלחמות הוא סיכון אחד גדול. השאיפה היא לצמצם את הסיכון במידת האפשר- במערומי התחמושת תמיד יימצאו מטפי כיבוי, אנשי הפנים והחוץ ילכו עם שכפ"צים, כפפות נומקס, וקסדות. בנוסף, מערומי התחמושת תמיד יהיו במרחק מסויים מהכלי.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-06-2007, 19:34
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי חלון גבוה שמתחילה ב "למה צריך את האלפא הרי התחמושת..."

בא נניח שצריך שחוטפים אש נ"ס וצריך לדלג. בא נניח שסתם צריך לדלג. בא נניח שמישהו בחכמתו כי רבה החליט להכניס סוללה מעבר לגדר, וכו'...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 21-06-2007, 20:12
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי נחש מורעל שמתחילה ב "האלפ"א"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי נחש מורעל
עד כמה האלפ"א ממוגנת?.

כפי שנכתב קודם היא מבוססת על M113. אותו מיגון, מה גם שאתה יכול לראות שהגג הינו למעשה יריעת ברזנט, כך שאני מניח שלעיתים זה גם לא עוצר גשם

ציטוט:
האם הוא ממוגן ברמה זהה לתומ"תים?

כן. ראה התשובה הקודם.
ציטוט:
איפה יהיה מיקומו של האלפ"א במצב בו התומ"תים נעים בתוך שטח האוייב (יהיה צמוד לתומ"תים או בעמדה נייחת ומוגנת עד לקריאה של צוות תומ"ת הזקוקה לחימוש נוסף)?

עליך לזכור כי חיל התותחנים אינו חייל מסתער אלא חייל מסייע. הוא אינו צריך להיות על קרקע אויב, אלא יכול לירות מרחוק: אם משטח ישראל ואם משטח שנכבש.
עד כמה שאני זוכר המקרה היחיד של תותחים בשטח אויב הינו התותחים שהוסקו לג'בל עאתקה ואז היה מודבר בשני תותחים נגררים שהוסקו ביסעור אחד כאשר התחמושת נישאת ע"י יסעור אחר
ישן 23-06-2007, 22:19
צלמית המשתמש של a_tell
  משתמש זכר a_tell a_tell אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.06
תמונות מרשימות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "תמונות מסוללת תותחנים במילואים במלחמת לבנון השנייה (מעט כבד)"

אז מה, בדורס כמו בדוהר, אלפא לכל צוות?

זה מזכיר לי שבאימון האחרון שהיה לי, באחד ממסדרי הלילה שעשינו בשטח, נהגי התומ"תים התלוננו שהם צריכים גם לנהוג עם ראש בפנים וגם אין להם להם אמר"ל (אני נהגתי במפי"ק וזה היה הכלי היחיד עם וילון). המסו"ל ענה שהציוד שמשתמשים בו באימונים צריך להיות זהה אך ורק לציוד שיש לסוללה בימ"ח, שם יש רק אמר"ל אחד. השאלה שלי היתה: יש גם אלפא אחת, למה לא מביאים לנו? זה נשמע אולי משעשע (אימון מילואים, כמה פגזים כבר יצא לנו לירות?) אבל אני שאלתי ברצינות היות וביקרתי כבר בימ"ח שלנו וזכרתי שבין הכלים שבאחסנה היבשה יש גם אלפא לכל סוללה, כמו שצריך להיות ב"רוכב". למה לא נתאמן גם עליה?

ובכל זאת עדיין נשפך כאן דם"

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 23-06-2007, 23:41
צלמית המשתמש של a_tell
  משתמש זכר a_tell a_tell אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.06
זה הראש
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי amirsgv שמתחילה ב "זה יכול להיות מעניין"

אומרים לנהגים שאם הם נוהגים ולא מצליחים לראות את הציר, המפקד יראה ויכוון אותם. אני בעצמי הבנתי כמה האמירה הזאת אומללה: בדרך חזרה מהשטח, כשנהגתי במפי"ק, האורות של הבסיס סינוורו אותי דרך האמר"ל. ברגע מסויים, הסמפי"ק התריע שאני סוטה ימינה מהציר שהשוליים שלו היו גבוהים משני הצדדים (ומה היה קורה אם באותו רגע היה נקטע הקשר בינינו?). אני הרגשתי איך הנגמ"ש המוגבה נוטה שמאלה ורק מהבהלה משכתי עוד יותר ימינה. למזלי הצלחתי לחזור שמאלה בזמן.

בקיצור, אם נהג לא רואה את הציר, המפקד שבצריח לא יוכל להיות התחליף לעיניים שלו.

ובכל זאת עדיין נשפך כאן דם"

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י a_tell בתאריך 23-06-2007 בשעה 23:44.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:00

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר