לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-04-2007, 22:34
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "יש הבדל קטן. אפשר לחכות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Rationalist
יש הבדל קטן.

אפשר לחכות לקיץ ולגלות, ואפשר לקבל ממני רמז - אשכנזי בעל יכולת לעמוד מאחורי דבריו (ואני מקווה מאוד שאין לו תיק מניות בלאומי). האמירות שלו אינן שחצניות (לפחות בכתבה שהבאת) - הן הבטחה.

תודה על הרמז...לא יודע בדיוק מי אתה חושב שאתה שאתה מחלק רמזים שהם על סף ניבוי עתידות אבל מילא...
לעצם העניין, אין שום הבדל בהיבט השחצנות, שחצנות אינה נמדדת בהצלחה או בכישלון, גם מנהל מצליח שהחברה שלו מרוויחה מיליונים אשר מתפאר בכך ובהצלחותיו העתידיות יוגדר כשחצן.
מסתבר שהחבר מגולני הינו שחצן בדיוק כמו זה שלפניו, רק נקווה באמת שהוא יעמוד מאחורי דבריו השחצניים ויצליח היכן שזה שלפניו נכשל...לטובת כולנו..
אמיל.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-04-2007, 10:22
  odedy odedy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.05
אמיל, הבעיה האמיתית היא הביטחון שדה
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "לא מבין מה הבעיה ומה הביג דיל."

כמו שהודגם בכנס על אבטחת המידע
כתבה מאשכול אחר:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=259447

מידע סודי דלף תוך דקות לרשת במהלך המלחמה
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://themarker.captain.co.il/hasite/images/0.gif]
מאת ליאור הנר
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://themarker.captain.co.il/hasite/images/0.gif]

כך סיפר בכנס בכנס לוחמת מידע מקוונת שי בליצבאו מחברת מגלן; האלוף במיל. עמידרור: האינטרנט הוא אתגר עבור ארגוני מודיעין. אני לא אופטימי לגבי הצלחתם
הדמות של סוכן חשאי החובש כובע אלגנטי ועוטה מעיל גשם ארוך כדי להסתיר את אקדח ה-9 מילימטר שלו כבר מזמן לא תקפה. היום חלק גדול מאוד מאיסוף המודיעין מתבצע ממשרדים סטריליים במיקום לא ידוע כשכל המידע כבר מזמן אינו זורם במעטפות חתומות שמשמידות את עצמן אלא בכבלי נחושת או סיבים אופטיים על גבי הרשת. מלחמת המידע עברה בשנים האחרונות לאינטרנט במלוא הכוח ולפי ההתבטאויות של העוסקים בדבר, הממשלות וארגוני הביון עדיין לא ממש יודעים איך לאכול את זה.

"עבודת כריית המידע מהאינטרנט היא אומנות ולא כל אחד שניגש למחשב יכול לעשות את זה", הסביר אמש אלוף במילואים יעקב עמידרור, לשעבר ראש חטיבת המחקר באמ"ן בכנס לוחמת מידע מקוונת שאירגן מכון נטוויז'ן לחקר האינטרנט באוניברסיטת תל אביב. "צריך לבנות אנשים שיגיעו לרמה גבוהה של קבלת מידע מהאינטרנט", ציין עמידרור. "העולם הזה שינה לגמרי את פני המודיעין, מדובר בים ענק שדגים יכולים להיטמע בו בקלות. סוכן זר שיושב בתל אביב יוכל לדווח הביתה בקלות ויהיה קשה מאוד לתפוס אותו. ניתן ליצור דרך האינטרנט רשתות שקשות מאוד לאיתור. מדובר באתגר בלתי רגיל למודיעין והוא יותר קשה בסדרי גודל בהשוואה למה שהיה מוכר בעבר", חשף עמידרור. עם זאת, עמידרור מקווה שבסופו של דבר ועם הקצאת משאבים, מדינות יצליחו להשתלט על האינטרנט בזכות יתרונן במשאבים.

אתגר נוסף לארגוני הביון הוא העובדה שכבר אי אפשר לבצע סינון של אזרחים חשודים לפי מיקום. "האינטרנט גרם לכך שכדי לשמוע אידיאולוגיה לא צריך להגיע למסגד או לנקודת התארגנות כלשהי", הסביר עמידרור. "איבדנו את היכולת לאבחן את אותם אנשים חשודים - המידע יכול להגיע לכל מקום בעולם". לדברי עמידרור, גם אם המדינות ייצרו מערכות טובות יותר ממה שקיים היום, זה יהיה מאבק קבוע בין מי שרוצה להסתתר לבין מי שרוצה לאתר אותו - "האינטרנט מבטיח למודיעין חיים ארוכים של אתגר הדדי אבל אני לא אופטימי לגבי ההצלחה של ארגונים כאלה".

מה שבכל זאת אפשר כבר לגלות הוא המידע הגלוי שעובר ברשת מבלי לחקור את מה שמכונה "הרשת העמוקה", המידע שאינו מופיע במנועי חיפוש רגילים כמו רישומי תכתובות, מאגרי מידע חסויים ומידע מוצפן. לדברי הנואמים בכנס, ישראל הרבה יותר גרועה בהסתרת מידע מבצעי ודליפות רבות, כמו תמונות או סרטונים שחיילים מצלמים דולף לאינטרנט במהירות רבה וחושף מידע מסווג רב.

"במלחמת לבנון השנייה גילינו שהיה מידע קיים וזמין מפעילות מבצעית בבינת ג'בייל או דבל לדוגמה", הסביר שי בליצבלאו, מנכ"ל מגלן-טכנולוגיות העוסקת בהגנת מידע ובדיקות דליפת מידע. לדבריו באמצעות חיפוש מודיעין ויזואלי ברשת האינטרנט אפשר למצוא מידע מהימן ועדכני.

"ביטחון המידע, כפי שנחשפנו אליו, נמוך מאוד בצד שלנו, בטחון המידע מהצד היריב הוא דווקא גבוה ביותר", טען בליצבלאו. "לחיזבאללה היה ציוד מתוחכם בשטח שכלל מצלמות אבל לא הועברו תמונות לאינטרנט. בצד הישראלי מודיעין טקטי רב נחשף כמו תדרים של רשתות קשר, עזרים מבצעיים, מרשמי קרב, אורח חיים בזירת הלחימה, מידע אישי ואמצעי לחימה ייעודיים", ציין בליצבלאו. בדוגמאות שחשף היה ניתן לראות תמונות שאסף מאתרים שונים ברשת שהציגו חיילים בפעילות מבצעית ותרשימים שונים מחמ"לים. לדבריו המידע הגיע לרשת מהר מאוד לאחר שצולם בזמן שהכוחות היו בשטח. http://themarker.captain.co.il/capt...4&itemNo=800660

אני מביא אותה שוב, כי זה בדיוק סוג התמונות שבליצבלאו הראה. ואם להודות על האמת בדיוק התמונות שכמעט כל אחד מאיתנו היה מעלה לרשת בלי לחשוב פעמיים
ישן 01-04-2007, 22:50
  Rationalist Rationalist אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.05
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי Pshahar שמתחילה ב "יפה לך"

בחברה הבריטית, במקרה, עובד מדור שלם (חוזר - מדור שלם, על חייליו, נגדיו וקציניו - כולל רמ"ד) מאותו ענף בו פותחה רשת ורד-הרים הכושלת. האמן לי, שמה שיש להם על הקירות עולה על מה שיש למתקן המצ'וקמק הזה - ברשות מלאה ובאופן חוקי (אלא אם כן צה"ל מצא דרך אלטרנטיבית לחבר בין רכיבים של מערכת קשר).

עוד מעט תגיד לי שתרשים IPv6 גם מסווג, כי במתקן המשעשע הזה עושים בו שימוש.

ואגב - היחידה הזו גרועה ביותר. אני חושב שתוכניתנים וחיות דומות היו מתאבדים אם היו מגיעים לשם. אני לא מזלזל, פשוט מציין עובדה: מדובר בהצבה גרועה ביותר. אני זוכר שביחידה שלי אסור היה להכניס דיסקמן, ואף אחד לא היה מעלה בדעתו לצלם בתוך המבנה דבר וחצי דבר.

שם חיילים וחיילות מסתובבים על אזרחי בשביל הכיף, חייל מגדל זקן צרפתי, מה שתרצה. זה סתם מתקן קשר, בלי שום חשיבות מקומית (מעביר מ-א' ל-ב'... לא מנתח, לא מעבד, לא שולט. כלום).

בעריכה - אגב, עכשיו הבנתי מה צורם לי בעין. בקומה בה שירתתי, היו נשקים בכל מקום (אישיים ותלויים על כננות). כל פיפס קטן הצריך ליווי חמוש. אצלם נשק זה אולר.
ישן 02-04-2007, 09:44
  Pshahar Pshahar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.12.04
לא חושב שהעניין כאן זה מצ"ח
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "בכנות - נראה לך שאם מצ"ח..."

אלא המשמעת ביחידה. היום הפריצות בנושאי בטחון מידע בצבא שוברת שיאים חדשות לבקרים, ויש מי שרק מחכה לזה בצד השני- כל פרט קטן נותן בסופו של דבר פאזל יותר גדול. הק"ש בט"ש(רגיל כזה, לא חירום, לא של ביצוע מסויים) ביחידתי הסדירה שהלך לאיבוד (התברר לאחר מכן שהוא סתם נם לו באפוד) בשל אי רשום אפסנייה נאות(לא יודע איך לקרוא לזה- קצין הקשר החתים ב"כאילו" את מי שלקח) זיכה את קצין הקשר ואת מי שחתם בביקור בכלא 6, תאמין לי שלאחר מכן אותו קצין קשר דאג לתשאל את הנחתמים מה מצבו של ההק"ש, האם קר או חם לו.
לדעתי מפקד יחידה שמרשה פריצות כזו ביחידתו- אני מאמין שביחידה כזו נמצא קוד מקור לציודים ואם זה כך תסכים איתי שהאזור צריך להיות ממודר ובטח נטול מצלמות דיגיטליות- אשם. אני בטוח שאם הוא היה עורך סיורי פתע בהם היו נבדקים גם היבטי בטחון מידע, החיילים לא היו מצלמים את מה שצלמו ואולי גם היו נמצאים על מדים ולא על סמרטוטים. פעם מחלקת בטחון השדה של מקשר"ר הייתה מאוד דומיננטית ומפחידה(אני זוכר מקרה של קשרים מפלס"ר גולני שנעו בטרמפים עם טל 88 ללא אריזה..), לא יודע מה המצב היום.

נערך לאחרונה ע"י Pshahar בתאריך 02-04-2007 בשעה 09:49.
ישן 02-04-2007, 10:13
  Pshahar Pshahar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.12.04
אצלי בעבודה שלחו הביתה טכנאי IT שהגדיר פריוילגיות לעצמו
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי GilBates שמתחילה ב "אתה יכול לנחש מה רמת המשמעת..."

ב Firewall לEmule ולעוד כמה תוכנות מסרים מיידים. מה שצריך לעשות ביחידות האלו זה לתפוס את אחראי החומרה, או את בעלי המחשב (מספיק 1 או 2) ולשלוח אותם ל 28 ימי נופש בכלא 6 - זה מה שיעשה את העבודה. לחוצי בית אלו, הנמצאים ביחידות כאלו ילמדו את הלקח הנדרש, אם לא כתוצאה של בטחון מידע, אולי כתוצאה של יציאות הבייתה. כל האמצעים מקדשים את המטרה.

לא מזמן מקום העבודה שלי הוסמך, לאחר הזעת דם רב מצידי, לתקן ISO 17799. בעקבות כך, המקום עבר תהפוכות רבות מבחינת נורמות עבודה, היה קשה לעובדים להתרגל, בסוף כולם התרגלו.

נערך לאחרונה ע"י Pshahar בתאריך 02-04-2007 בשעה 10:20.
ישן 01-04-2007, 22:42
  פשוט יונתן פשוט יונתן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "איך היה לכם במלחמה? במרכז חושן היה דווקא נפלא! הנה הפלזמות"

א. אני לא מבין למה לפרסם את זה כאן אם אתם כל כך דואגים לביטחון המידע - אתם מעלים בדעתכם שאולי גורמי המודיעין האינטרנטי העויינים מנטרים את הפורום הזה?
ב.אני לא מבין על מה אתם מתלוננים - על זה שחיילים ישנים בזמן המלחמה? על זה שהם מחייכים? על זה שיש להם מסכי LCD ? .

להזכירכם ההבדל כיום במחיר , בין מסך LCD למסך CRT הוא לא גדול במיוחד, ואם זה תורם לבריאות החיילים ולתפקודם (שומר מקום על שולחן העבודה) אז למה לא?

בסה"כ מישהו צריך לנטר את התקשורת בזמן המלחמה כדי לתקן נפילות , ואין שום סיבה שהוא יישב באוהל תחת הסוואה בבינת ג'ביל, אפילו אם זה מצטלם בצורה הרבה יותר מרשימה מאשר מתקן חושן.
ישן 01-04-2007, 23:33
  GilBates GilBates אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.07
משהו מאוד מאוד מאוד מטריד
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "איך היה לכם במלחמה? במרכז חושן היה דווקא נפלא! הנה הפלזמות"

לאחד התוכניתנים מחובר כרטיס PCMCIA ללפטופ, שנראה גם כאילו יש לו אנטנה קטנה.
שום דבר טוב לא יכול לצאת מזה:

אם זה כרטיס ויירלס - ביזיון, אסור בשימוש ומסכן את בטחון השדה בצה"ל.
אם זה כרטיס BT - גם ביזיון, גם אסור בשימוש. מסכן בטחון שדה - אבל פחות.
אם זה כרטיס GSM DATA אזרחי - ביזיון, אסור בשימוש ומסכן את ביטחון השדה בצה"ל באופן מחפיר.

אם זה כרטיס אחר... אז זה כמו צילום תמים של פוד שמסגיר הרבה יותר מדי.
(Military Incompetence, הוצאת מערכות)

ישן 02-04-2007, 01:45
  freedom_fighter freedom_fighter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
לכל המיתממים שלא מבינים מה לא בסדר

א. במלחמה לחיילים רבים מיחידות חי"ר ושיריון היו חוסרים חמורים בציוד לחימה בסיסי, חוסרים אשר סכנו את חייהם.
ב. אמצעים טכנולוגיים בסיסיים חסרו אף הם (מערכות קשר, אמצעי ראיית לילה ועוד).
ג. לוחמים רבים לא קבלו אספקת מזון צבאית מסודרת, וכן מים בתוך שטח לבנון.
ד. לוחמים נכנסו ללבנון עם נעלי התעמלות כי לא נופקו להם נעליים צבאיות במשך שנים, לפעמים הציוד נישא על גבי תיקי גב שנרכשו במלחמה מכספי תרומות ונצבעו בספריי ירוק.

אז לכל המיתממים- לראות מסכים דקים (פי 3 במחיר ממסך רגיל), פלזמות תלויות לצד הציניות של "רגעים נפלאים מהמלחמה", זה מקומם. כל המותרות ההייטקיות הללו עולות כסף רב, כסף שחסר במערך הלוחם, בציוד האנשים שבגופם שומרים על המדינה.

אני לא טוען שהם לא צריכים שרתים חזקים, עם אבטחה כמו שצריך וכו'- אבל שקוף שהבזבוז חוגג.
מקווה שיכנסו במי שצריך ובמפקדים האחראים בפרט אם אכן יש פה הפרות של בטחון שדה.
ישן 02-04-2007, 02:08

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "אתה מדבר שטויות. אמיל הסביר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Rationalist
אתה מדבר שטויות. אמיל הסביר לכולנו כבר שזה לא עובד ככה.

אם מישהו הלך עם נעליים קרועות וישנות, זה בגלל שהירוקים לא יודעים לנהל כסף, ובכלל המפקד הישיר שלו אשם. וגם אמא שלו (של החייל, לא של המפקד. ואולי גם אמא של המפקד, לא יודע).

מסכי 22 אינטש זה בזבוז? להילחם זה בזבוז. במקום להשקיע בבריכות ובחדרי-כושר, משקיעים בשטויות האלה - כדורים, נשק, אפודים. מי צריך את זה לשיזוף בכלל?

אתה דמגוג שמעוות את דברי, מעולם לא טענתי שזה אשמת אמא של מישהו...
בהחלט טענתי שזה אשמת המפקדים...אלא אשמת מי זה אם לא הם?
לא, החיילים הירוקים הולכים עם נעליים קרועות, והאשמה היא של שקדי כי יש לו פלזמה בחדר הדיונים נכון?
טוב, בדיון הזה כבר היינו..

ישן 02-04-2007, 09:54

לא התכוונתי אליך בנושא המיתממים. באמת. אבל-
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "לא מיתמם ולא בטיח. עבירות..."

פעם היה איזה מושג צה"לי כזה שנקרא "משקיות". כחיילים צעירים זה נשמע לנו תמיד קשקוש כזה לאור הבזבוז האינסופי שקיים במערכת, אבל כשקצת גדלנו הבנו כמה זה חשוב, באמת.

דווקא בצבא שמקובל לדבר בו במונחים של "חשיבה מערכתית", אני לא מבין איך אפשר להתנער מהתובנה הפשוטה שיש עוגה אחת, ואם במקום אחד אוכלים כמו חזירים (וכן, הפלזמות הגדולות שתלויות שם על הקיר הן חזירות, וגם המסכים הדקים- בכמה בתי ספר למשל יש מסכים דקים? ).

אחרי שבמלחמה ראיתי את יוסיפון מוריד נעליים צבאיות מהרגליים כדי לתת אותן ללוחם הנדסה שהנעליים שלו התפרקו, ברור לי שכל הדיבורים האלה על "חלקים שונים של התקציב" הם בבל"ת של בירוקרטים.
ישן 02-04-2007, 15:58

שמע חביבי, בדיון אקדמי בחדר ממוזג אתה צודק.
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי GilBates שמתחילה ב "משקיות היא לא קמצנות. אבזור..."

ולמען הגילוי הנאות, כתבתי כבר אי אלו שורות קוד בזמני, על מסכים שמנים, שטוחים דקים וכו'.
עם כל הכבוד להכשרת התוכניתן וליחידות המחשוב המהוללות, אף עין של תכנת לא שווה שערה משערות צוות הטנק שלי.

אם חלילה וחס היינו מתהפכים בלבנון עם הטנק, ומישהו היה נפצע כי לא היה לנו אמצעי ראיית לילה (בצירים הרריים)- אתה מסוגל לרגע אחד להציב את זה מול התעייפות עיניו של התכנת?
באחד הלילות אבדנו את סגן מפקד הפלוגה בעומק של 12 ק"מ בלבנון כי לא שמו לנו מקלט בטנק, והוא התרוצץ בין רשתות קשר שונות...
אתה יודע מה זה לירות אש לחיפוי לכח חי"ר שנמצא תחת אש, ולא לדעת אם הפגז יצא מלוע הטנק או לא כי אין לך ציוד בסיסי לבדוק שהתותח יכול לבצע ירי?
אח שלי חי"רניק, והוא נכנס ללבנון עם נעליים שקטנות בשתי מידות מהמידה שלו כי זה מה שהצליחו להשיג...

תעשו לי טובה עם התירוצים המערכתיים הפאתטיים האלה ותפסיקו לבלבל את המוח.
אלה קשקושים קפיטליסטיים מטופשים בסגנון "אם לא היו עשירים מופלגים היו יותר עניים".
לא קונה לא את זה ולא את זה. נבלה וטריפה.
ישן 02-04-2007, 18:17
  ovh ovh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.04.07
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי freedom_fighter שמתחילה ב "שמע חביבי, בדיון אקדמי בחדר ממוזג אתה צודק."

סתם מתוך עניין, מתי פעם אחרונה בדקת כמה עולה לצבא מסך ?
אני לא יודע אם אתה בשרות סדיר או מילואימניק, או כל דבר אחר, אבל אני יכול להגיד לך, מנסיון שרות של 4 שנים בתחום המחשבים בצבא, שהמסכים האלה עולים פשוט גרושים. היום כשנהרס לחייל מסך, הוא אפילו לא צריך לעבור דרך הקת"ח שלו. כל מה שצריך לעשות זה להרים טל' יבמ והם מחליפים מסכים תוך פחות מיום, בלי להחתים אף אחד על זה שהוא באמת קיבל מסך חדש.

מצחיק אותי קצת ,שאת המרמור שלכם נגד הג'ובניקים את מוציאים דוקא בדברים האלה..
עם כל הכבוד לשורות קוד שאתה רשמת, כמו שאני בתור איש מחשבים לא מפקפק בצורך של הקרביים לקנות נשקים חדשים אני לא מבין למה אתם מפקפקים בצרכים של יחידות המחשוב.
מה בדיוק אתה מצפה שיקרה? שימשיכו לקנות מסכי crt? שלא יקנו מחשבים חדשים?
הרי באותה צורה בדיוק, אני יכול "להמליץ" למי שאחראי על זה, לא לקנות יותר תבור \ m16 כל דבר דומה ולהמשיך ללכת עם עוזי, כמו שעשו בשנות ה60.
בתור מי בכלל, אתה קובע שיש בזבוז ביחידות האלה? בתור קת"ח של יחידת מחשב לשעבר? קצין רכש של אגב התקשו"ב?
חשבת פעם כמה כסף חוסף הצבא ע"י זה שהוא מפתח מערכות מחשוב לניהול כוח אדם, פתרון בעיות לוגיסטיות, ניהול של ידע באמ"ן

שורה תחתונה, מכעיס אותכם שהג'ובניקים נהנו או כביכול נהנו, בזמן שאתם נלחמתם
ואני מבין את זה (למרות שחבל לי שאתם לא מעריכים אנשים שהם לא לוחמים בצבא, אבל זה לא ממש בעיה שלי) וזה כל הסיפור. לא צריך לגרור את זה לויכוחים מגוחכים על כמה מסכים הצבא צריך או לא צריך..
ישן 02-04-2007, 18:43
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי ovh שמתחילה ב "סתם מתוך עניין, מתי פעם..."

אבל אני יכול להגיד לך, מנסיון שרות של 4 שנים בתחום המחשבים בצבא, שהמסכים האלה עולים פשוט גרושים.
מנסיונך, כמה עולה מסך CRT וכמה עולה מסך שטוח? כמה מאות שקלים, לא? בכסף הזה אפשר להשלים ציוד חסר ליחידות המילואים הלוחמות.

היום כשנהרס לחייל מסך, הוא אפילו לא צריך לעבור דרך הקת"ח שלו. כל מה שצריך לעשות זה להרים טל' יבמ והם מחליפים מסכים תוך פחות מיום, בלי להחתים אף אחד על זה שהוא באמת קיבל מסך חדש.
אז כנראה שיש לא מעט מחסנים מלאים במסכים וציוד אחר שמעלים אבק ומאבדים מערכם. חוץ מזה יש את הקומבינות הרגילות שכולנו מכירים. במקום אחר "משיגים" ציוד משרדי על חשבון הצבא ובמקומות אחרים "משיגים" ציוד יקר יותר. איפה שיש עודף של מלאי יש בזבוז.

אז איך נוציא? כשחיילים יוצאים למלחמה בלי נעליים, אופטיקה לנשק, אפודים בזמן ש"חיילים" אחרים עושים פריסה באיזה מפקדה מלאה בציוד יקר ולא חיוני זה מרגיז.

עם כל הכבוד לשורות קוד שאתה רשמת, כמו שאני בתור איש מחשבים לא מפקפק בצורך של הקרביים לקנות נשקים חדשים אני לא מבין למה אתם מפקפקים בצרכים של יחידות המחשוב.
מסך שטוח זה לא צורך - זה פינוק.
מסך שטוח זה נחמד ונעים יותר לעיניים, אבל לא חיוני כמו ציוד שמיועד ללחימה. אם סטודנטים באוניברסיטה יכולים לתכנת על מסכי CRT במעבדות באוניברסיטה אז גם חיילים יכולים.

מה בדיוק אתה מצפה שיקרה? שימשיכו לקנות מסכי crt?
בהחלט כן! אלא אם כן אין צורך בציוד חיוני יותר. די עם הנהנתנות.

שלא יקנו מחשבים חדשים?
שיקנו מחשבים חדשים אם צריך. פקיד/ה שיושבת ומתקתקת ב MS WORD לא צריכה מחשב state of the art. אם אכן יש לך נסיון של 4 שנים עם מחשבים בצבא אז אתה יודע למה רובם משתמשים וש99% מהמשתמשים היו מסתדרים גם עם המחשב הבסיסי ביותר שמסוגל להריץ את מערכת ההפעלה הנוכחית.

הרי באותה צורה בדיוק, אני יכול "להמליץ" למי שאחראי על זה, לא לקנות יותר תבור \ m16 כל דבר דומה ולהמשיך ללכת עם עוזי, כמו שעשו בשנות ה60.
יש ההבדל - שבשדה הקרב יש הבדל בין הביצועים, ובתחום המסכים זה עניין של נוחות בלבד. במסך CRT רואים מצויין, בדיוק כמו במסך שטוח וזה עולה פחות. הוא לא יפגע בפריון של התוכניתן / המשתמש.

בתור מי בכלל, אתה קובע שיש בזבוז ביחידות האלה? בתור קת"ח של יחידת מחשב לשעבר? קצין רכש של אגב התקשו"ב?
באוניברסיטה בה אני לומד יצאה לפני כשנתיים הוראה שלא קונים יותר מסכים שטוחים; לא למעבדות ואפילו לא למרצים, מפני שזה בזבוז כסף. אז אם אוניברסיטה שזה מוסד לימודי שבו הנוחות לסטודנטים ומרצים חשובה יותר מבצבא, אין סיבה שצה"ל לא יחסוך גם כן. במיוחד לאור בעיות התקציב והצרכים הדחופים יותר.

נערך לאחרונה ע"י NimDod בתאריך 02-04-2007 בשעה 18:46.
ישן 02-04-2007, 18:59

בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "[color=Red][color=Black]אבל..."

אתה טועה.

אני יודע בוודאות שאתה לא לומד באוניברסיטה העברית, מכיוון ששם ההנחייה החד-משמעית היא לקנות אך ורק מסכי LCD (גם גדולים ויקרים). ביצעו מחקר לא קצר בנושא. אפילו מסך לתור-הדפסות הוא LCD, בהוראת המנכ"ל (וסגן-הנשיא).

LCD מעלה תפוקה ופריון. אתה מוזמן להתווכח איתי כמה שאתה רוצה (ועם המרצים שלי למנהל עסקים), גם כתוכניתן (שמבלה לעיתים 14 שעות ביום מול המסך) וגם כבוגר מנהל עסקים (שראה לא מעט Case Studies בנושא), אבל לא תצליח לשנות עובדה זו.

לא מדובר רק בצמצום הנזק לעיניים, עייפות וכו' - לפעמים עצם העובדה שהתנאים בצבא דומים (קוסמטית) לאלה באזרחות משאירה את התוכניתים הטובים לפתח מערכות קריטיות. בשנים 1999-2001 אפשר היה לראות בדיוק מי עוזב ומי נשאר. ב-2004 זה היה הפוך. היום (2006-2007) זה חוזר.

אגב - אתה בטח מחיפה. תראה לי מרצה נורמלי שיסכים לקבל CRT...
ישן 02-04-2007, 19:21
  ovh ovh אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "[color=Red][color=Black]אבל..."

הויכוח הזה הוא מגוחך. לא אין מחסנים בהם יש אלפי מסכים, כשמסך נהרס עובדים ישירות מול החברה (שזה יבמ בכל היחידות שאני מכיר, לפחות)
לא הפקידה לא צריכה מחשב אדיר. היא גם לא מקבלת כזה. הפעם האחרונה בה חודשו מחשבים למישהו ביחידה שלי (אני לא מדבר על אנשים חדשים שהגיעו) היתה לפני שלוש וחצי שנים.
הדבר היחידי שאני קיבלתי התקופה הזאת (חוץ ממסך שהחלפתי , כי הוא נהרס) זה כרטיס זכרון.
אני מניח שאין צורך להסביר שבלי זכרון מספיק, אין לי ממש מה לעשות עם המחשב כי אני לא יכול לפתח עליו.

המסכים זה רק דוגמא (גם לא ממש טובה, כי הם באמת לא עולים כלום לצבא בהשוואה למסכי crt)
וכן , קונים ציוד חדש כי הטכנולוגיה מתפחת, כמו שאתה יודע, ואנחנו לא יכולים לפתח על מחשבי 386
בדיוק כמו שאתה לא יכול כנראה להחלם עם נשק מימי המנדט הבריטי.
וגם אתה, בתור חפ"ש\ קצין זוטר\ קצין בכיר בצבא (אין לי מושג דרגתך מה היא) לא מבין את החשיבות של מה שיחידות המחשב עושות, זה לא אומר שמה שאנחנו עושים הוא לא חשוב. הטלפונים שאני אישית קיבלתי במהלך המלחמה מקצינים אלה ואחרים בשטח, הראו לי בצורה די ברורה שמה שאני עושה מספיק חשוב לצבא.

אני מנחש שאם הייתי חייל קרבי, כנראה גם הייתי מזלזל בג'ובניקים שיושבים להם ואוכלים בצרפין או בשלישות ברמת גן, בזמן שאני תקוע בלבנון , אבל בוא נפריד רגע בין דברים שונים (וזאת הנקודה שלי תכלס)
זה שיש חיילים בצבא שהם לא לוחמים (גם לא חיילים להגדרתך, כי הרי חייל זה רק מי שחוזר הביתה פעם בחצי שנה. מי שחוזר הביתה ב12 בלילה כדי לחזור לבסיס ב8 בבוקר לתכנת הוא מקסימום ילד מפונק, לא חייל) וזה מרגיז אותך , זה לא באמת אומר משהו על בזבוז הכסף בצבא, זה גם לא אומר שקונים דברים שהם לא חיונים. זה בכלל לא אומר כלום על הצבא, אולי רק אומר משהו עליך.

כן אני מבין ששורה תחתונה תוכנות מחשב לא ינצחו במלחמה ואם לא יהיה לי מחשב חדש אז זה אומר שתוכנה מסוימית לא תפותח ואם לך לא יהיה את הציוד המתאים, זה כנראה אומר שיש סיכוי שלא תחזור הביתה, אבל גם למערך המחשוב יש מטרה מסוימת, גם אתה חושב שהוא מיותר.
אני לצערי לא יכול להכנס לפרוט של תוכנות\מערכות שאני מכיר בגלל בעית בטחון שדה
אבל אני מרשה לעצמי להאמין, שבלי התוכנות האלה מצבו של הצבא היה רע עוד יותר (בחלק מהמקרים כי אני גם מכיר את צורת העבודה לפני ואחרי המחשוב) ומדהים אותי הזלזול שלך ושל אנשים כמוך במה שנעשה ביחידות המחשב.
זה שאתה לא מבין במשהו, לא מכיר תחום מסוים וכו' לא אומר שמה שנעשה שם מיותר.
ישן 02-04-2007, 22:20
  NimDod NimDod אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי ovh שמתחילה ב "הויכוח הזה הוא מגוחך. לא אין..."

וכן , קונים ציוד חדש כי הטכנולוגיה מתפחת, כמו שאתה יודע, ואנחנו לא יכולים לפתח על מחשבי 386
בדיוק כמו שאתה לא יכול כנראה להחלם עם נשק מימי המנדט הבריטי.

חלאס עם הדמגוגיה הזולה.
לא אמרתי שצריך לעבור לחשבוניות במקום מחשבים, אלא קצת לחסוך. לא צריך לקנות הכי יקר. כמו שלא קונים עכברים של logitech במאות שקלים ליחידה אלא את הדגמים הסטנדרטים והבסיסיים, כך צריך להיום עם ציוד אחר.
האנלוגיה של שימוש במסך CRT לנשק מלפני 40 שנים הוא אינפנטילי. מסך דק זאת מותרות והעלות שלו לא מצדיקה את התועלת שהיא מפיקה. וגם אם כן, אז בטח שיש ציוד בעדיפות גבוהה יותר שניתן לרכוש בכסף הזה.

וגם אתה, בתור חפ"ש\ קצין זוטר\ קצין בכיר בצבא (אין לי מושג דרגתך מה היא) לא מבין את החשיבות של מה שיחידות המחשב עושות, זה לא אומר שמה שאנחנו עושים הוא לא חשוב. הטלפונים שאני אישית קיבלתי במהלך המלחמה מקצינים אלה ואחרים בשטח, הראו לי בצורה די ברורה שמה שאני עושה מספיק חשוב לצבא.
אני (מט"ק בסדיר, חפ"ש במיל) מבין את החשיבות של יחידות המיחשוב בצה"ל ומעולם לא טענתי אחרת. אני פשוט לא חושב שעם מסכי CRT הם יעשו עבודה פחות טובה או חס וחלילה יפגעו במהלך מילוי תפקידם.

זה שיש חיילים בצבא שהם לא לוחמים (גם לא חיילים להגדרתך, כי הרי חייל זה רק מי שחוזר הביתה פעם בחצי שנה. מי שחוזר הביתה ב12 בלילה כדי לחזור לבסיס ב8 בבוקר לתכנת הוא מקסימום ילד מפונק, לא חייל) וזה מרגיז אותך , זה לא באמת אומר משהו על בזבוז הכסף בצבא, זה גם לא אומר שקונים דברים שהם לא חיונים. זה בכלל לא אומר כלום על הצבא, אולי רק אומר משהו עליך.
אין לי בעיה עם החיילים הלא לוחמים שמשרתים ביחידות המחשבים - להיפך. אבל זה לא הדיון. העניין הוא חלוקת משאבים נכונה בצה"ל.
אני לא הולך לבזבז את הזמן בלהתלונן על תנאי השירות של לוחמים לעומת חיילים עורפיים, אבל כשאחד מתרץ את החיוניות של מסכי מחשב יקרים כי "אחרי כמה שעות כואבות העיניים" זה פינוק מרגיז.

כן אני מבין ששורה תחתונה תוכנות מחשב לא ינצחו במלחמה ואם לא יהיה לי מחשב חדש אז זה אומר שתוכנה מסוימית לא תפותח ואם לך לא יהיה את הציוד המתאים, זה כנראה אומר שיש סיכוי שלא תחזור הביתה, אבל גם למערך המחשוב יש מטרה מסוימת, גם אתה חושב שהוא מיותר......
המערך הוא חשוב, חיוני ו yada yada yada. אבל אפשר לקיים את המערך הזה גם עם מסכי שפורפרת זולים ולנצל את המשאבים לציוד חיוני יותר כמו אופטיקה לנשקים, אפודים, מיגון לרכבים וכו.

Rationalist
אני יכול להראות לך הרבה יותר ממרצה אחת שעובד עם מסך CRT באוניברסיטה בה אני לומד (לא אף אחת מאלה שציינת).
כמו ציוד יקר אחר, נראה לי שמסך דק הפך קצת לסמל סטטוס. בצבא זה הרי לא ממש חיוני (אלא אם כן לא יכולים להציב מסך CRT בגלל מקבל מקום או משקל)

נערך לאחרונה ע"י NimDod בתאריך 02-04-2007 בשעה 22:25.
ישן 02-04-2007, 23:33
  ovh ovh אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "וכן , קונים ציוד חדש כי..."

להשוות מסך דק לנשק מימי המנדט זה אולי באמת קצת מוגזם, אבל אני מניח שאת ההשוואה בין m16לתבור אפשר לעשות.. ובטח יש עוד הרבה דברים דומים, שאני לא מכיר , בגלל שאני לא חייל קרבי.

בכל מקרה, כמו שכבר אמרתי בתגובה אחרת פה : נכסנתי לוויכוח הזה לא בגלל המסכים (מבחינתי לא באמת איכפת לי איזה מסך יהיה לי מחר בבוקר במשרד)
וגם שלא תבין אותי לא נכון : אם זה חייל שאין לו נעליים\נשק\ כל דבר שהוא צריך בשביל להלחם
או אני והlcd, אז כמובן שגם לי ברור שעדיף להשקיע בחייל שאמור להלחם
מה שהרגיז אותי פה, הוא שהאשכול תכלס נפתח בשביל עוד פעם לזלזל בג'ובניקים שישבו ואכלו וישנו בזמן שנלחתם, ובשביל להראות כמה אנחנו מפונקים יחסית לחיילים קרביים.
זה לא פעם ראשונה שמתעסקים בכזה דבר בפורום (אני לא זוכר איפה זה היה בדיוק, אבל היה איזה מקום שבו מישהו התלהם על זה שיש לג'ובניקים נשקים מקוצרים.אם היה קצת בודק לעומק היה מגלה שכל המקוצרים שיש לנו הם פסולי חי"ר)
וזה מה שמפריע לי..

בכל מקרה, לסכם את הנושא (ואתה מוזמן לתקן אותי אם אני טועה)
גם אם עכשיו צהל מוכר את כל המסכים שיש לו וקונה בזה נשקים\כוונות\תחמושות\וכו'
אני בספק רב אם כל זה יתחקל בצורה שוויונית בתוך יחידות השדה ושורה תחתונה, עדיין יהיו לך חיילי מילואים בלי ציוד בסיסי וחיילים בסדיר שמצוידים בדברים הכי יקרים (אולי גם קצת מיותרים) שיש..
ישן 03-04-2007, 01:11
  NimDod NimDod אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי ovh שמתחילה ב "[font=Verdana]להשוות מסך דק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ovh
מה שהרגיז אותי פה, הוא שהאשכול תכלס נפתח בשביל עוד פעם לזלזל בג'ובניקים שישבו ואכלו וישנו בזמן שנלחתם, ובשביל להראות כמה אנחנו מפונקים יחסית לחיילים קרביים.

העניין הוא לא הזילזול בחייל הג'ובניק אלא המרמור על כך שהמשאבים בצה"ל הולכים למקומות הלא נכונים. זה הרגיז בסדיר (חיילי יחידת מחשוב שיצאו לנופשון כל ארבע חודשים לעומת לוחמים שלא יצאו לנופש פעם אחת כל השירות שלהם), זה מעצבן עוד יותר במילואים (במילואים האחרונים שלי הפלוגה החליפה חיילי מפקדה סדירים בתורנות מטבח ובעמדות השמירה של המפח"ט שלהם) ולאחר מלחמה - כשידוע על מקרים בהם חיילים נהרגו בגלל חוסר בציוד בזמן שחיילים אחרים "בילו" עם ציוד יקר ולא נחוץ - זה הרבה מעבר ממרגיז ומעצבן.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ovh
זה לא פעם ראשונה שמתעסקים בכזה דבר בפורום (אני לא זוכר איפה זה היה בדיוק, אבל היה איזה מקום שבו מישהו התלהם על זה שיש לג'ובניקים נשקים מקוצרים.אם היה קצת בודק לעומק היה מגלה שכל המקוצרים שיש לנו הם פסולי חי"ר)
וזה מה שמפריע לי..

תדמיין מצב שבתור תוכניתן (או מה שלא עשית 4 שנים בצבא) היו נותנים לך לעבוד על 386 עתיק, עכבר שלא עובד ומסך שחור-לבן 9 אינץ' ; בזמן שלפקידה במשרד ליד שמשתמשת במחשב החדיש והמשוכלל שלה רק כדי לשחק סוליטר ולהשתמש במעבד תמלילים. לא מרגיז?
עכשיו תדמיין מצב שהחיים שלך תלויים במחשב איתו אתה עובד.
יש מבין?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ovh
בכל מקרה, לסכם את הנושא (ואתה מוזמן לתקן אותי אם אני טועה)
גם אם עכשיו צהל מוכר את כל המסכים שיש לו וקונה בזה נשקים\כוונות\תחמושות\וכו'
אני בספק רב אם כל זה יתחקל בצורה שוויונית בתוך יחידות השדה ושורה תחתונה, עדיין יהיו לך חיילי מילואים בלי ציוד בסיסי וחיילים בסדיר שמצוידים בדברים הכי יקרים (אולי גם קצת מיותרים) שיש..

אין טעם שצה"ל ימכור את מה שכבר רכש, אבל השאיפה היא שהגדולים וחכמים למעלה יתחילו לחלק את המשאבים בצורה נכונה יותר.
ברור לכולם שהחפ"שים העורפיים הם לא אלה שמבצעים את הרכש של הציוד והכעס לא מופנה אליהם אלא אל הרמות שנמצאות למעלה.

נערך לאחרונה ע"י NimDod בתאריך 03-04-2007 בשעה 01:13.
ישן 02-04-2007, 19:21

זה יהיה קצת חריף, אבל הרווחת את זה ביושר, ילד.
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי ovh שמתחילה ב "סתם מתוך עניין, מתי פעם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ovh
סתם מתוך עניין, מתי פעם אחרונה בדקת כמה עולה לצבא מסך ?
אני לא יודע אם אתה בשרות סדיר או מילואימניק, או כל דבר אחר, אבל אני יכול להגיד לך, מנסיון שרות של 4 שנים בתחום המחשבים בצבא, שהמסכים האלה עולים פשוט גרושים. היום כשנהרס לחייל מסך, הוא אפילו לא צריך לעבור דרך הקת"ח שלו. כל מה שצריך לעשות זה להרים טל' יבמ והם מחליפים מסכים תוך פחות מיום, בלי להחתים אף אחד על זה שהוא באמת קיבל מסך חדש.

לא צריך להיות איזה גיק על ביחידת מחשבים כדי להבין שההפרש במחיר קיים, מאחר ומחיר המדף של המסכים הדקים כפול לפחות ממחיר הכבדים. לכן בבתי ספר, ששם יש מצוקה תקציבית אמיתית יש יותר מסכים כבדים מאשר דקים.
חוץ מזה- אם אפילו לא צריך לחתום לטכנאי של איי בי אם שמביא לך מסך, זה אומר שמישהו סגר איתם כזה דיל מטורף, שהם מרוויחים עליו כל כך הרבה, כל כך טוב, שהם אפילו לא סופרים את המסכים. אני בטוח שהצבא משלם יותר מאשר גופים מסחריים בסופו של דבר, ככה זה כשאין לך בעיה של תקציב- אתה אפילו לא עושה בקרה על העניינים האלה.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ovh

תקשיב טוב- אף אחד לא "ממומרמר כנגד ג'ובניקים". הכעס הוא כלפי מערכת שמסכנת את חיי החיילים שלך ואת החיים שלך בגלל סדרי עדיפויות לא נכונים ובזבוז כספים על מותרות.
אין לי שום כעס כלפי החיילים האלה, כל אחד תורם כפי יכולותיו וכפי שיבוצו, ואני מעריך אותם על כך. הם גם לא קנו את המסכים, ועיני לא צרה באוכל שיש להם על השולחן.
מי ששולח לוחמים למלחמה לא מצוידים כראוי- עליו אני כועס ממש. מי שעוצם עינים לנוכח בזבוז וממלמל סיסמאות- גם עליו אני כועס, כי הוא שותף לפשע הזה של הזנחת היחידות הלוחמות שהוא בסופו של ענין- פגיעה בבטחון המדינה. חד משמעית.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ovh
מה בדיוק אתה מצפה שיקרה? שימשיכו לקנות מסכי crt? שלא יקנו מחשבים חדשים?

כן. שימשיכו לקנות ,CRT בדיוק. ומחשבים חדשים- שם לא מכיר את הצרכים, שיקנו מה שהם צריכים כדי לתת בטחון למדינה. עד שהיחידה שלי תהיה מצוידת למלחמה טיפ טופ בציוד הולם, כולל פגזים מתאימים, אימונים אינטנסיביים ועוד.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ovh

לא אתה לא, כי אין לך הכשרה כלוחם.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ovh
חשבת פעם כמה כסף חוסף הצבא ע"י זה שהוא מפתח מערכות מחשוב לניהול כוח אדם, פתרון בעיות לוגיסטיות, ניהול של ידע באמ"ן

תואר ראשון במחשבים, ולא מברליץ, כמעט שלוש שנים ניסיון כתכנת- שהיתי מספיק מול מחשבים וקומפיילרים כדי לראות בזבוז מתמונה אחת.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ovh
שורה תחתונה, מכעיס אותכם שהג'ובניקים נהנו או כביכול נהנו, בזמן שאתם נלחמתם
ואני מבין את זה (למרות שחבל לי שאתם לא מעריכים אנשים שהם לא לוחמים בצבא, אבל זה לא ממש בעיה שלי) וזה כל הסיפור. לא צריך לגרור את זה לויכוחים מגוחכים על כמה מסכים הצבא צריך או לא צריך..

שורה תחתונה- אולי יש לך רגשי נחיתות כי אתה לא לוחם, וחושב שלמישהו מזיז שיצאת הביתה יותר או שהיה לך מזגן\מקלחת וכו'. זו חשיבה מטופשת של ילדים בסדיר +-.
תאמין לי- זה לא מזיז לי, לכשעצמי אני מעדיף שק"ש ואוהל, גם בחורף (כל עוד יש גזיה וקפה ואחים לנשק).
אבל כשמשהו מסכן חיי אדם, ופוגע בבטחון המדינה- אני כועס ועוד איך.
שיהיה לך חג שמח.
ישן 03-04-2007, 00:56
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי ovh שמתחילה ב "לא אין לי רגשות נחיתות על..."

לדעתי הוויכוח אינו במקומו. התכנת נהנה ממה שנותניםלו (פריסות, CRT, מבנה ברמה גבוהה), בדיוק כמו שלוחם היה שמח לצאת לקורס צניחה/ לחתום על נעליים קלות/ ווסט/ מקוצרר+ כוונת השלכה / לרדת למטווח עם הקצאות מטורפות לנשק שאינו הפק"ל שלו. זה טבעי ואין מקום להאשמות על בזבוז.

המקום לוויכוח הוא ברמת המפקדים: ברמה מסויימת יש מפקד שהחליט שלפנק את החבר'ה שלו בפריסות, צגים, מבנה חדש, פלזמות וכו' חשוב יותר מלרכוש עוד יחידות קצה ולהתקין המערכת בעוד אתרים. שיסביר מהו בדיוק הרווח לצבא מכך: שיפור התפוקה? עידוד הישארות בקבע? זה לא משהו שתכנת פשוט צריך להגן עליו- גם אם הוא לא יאכל כלום בפריסה, הכסף לא יילך ללוחמים...
ישן 03-04-2007, 08:27

בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי freedom_fighter שמתחילה ב "זה יהיה קצת חריף, אבל הרווחת את זה ביושר, ילד."

תחשוב כמה תקני רס"ן/סא"ל קבע היה אפשר להוריד כדי להשיג את אותו אפקט חיסכון. שים לב שמדובר בתקנים בודדים. עכשיו שלח את הצעקות שלך למקום אחר - רע"ן 'איפה המפתחות' בקריה, או 'רמ"ד אחזקת עציצים', או <בחר את אוכל החינם האהוב עליך>.

משקיות - מלחמה בבזבוז, לא להציג מצג שווא של חיסכון כדי לענות לדעת הקהל.

יש כ"כ הרבה בזבוז שלא ראוי להיטפל למקומות בהן בכלל לא בטוח שזהו בזבוז.

ואגב, בהרבה מקרים LCD או פלזמה הם יותר חסכוניים מהיבטי צריכת חשמל ומערכת ייצור כוח חירום וגם יותר עמידים כנגד צריבת תמונה עבור חמ"לים בהם אי אפשר לכבות את המסך.

ישן 02-04-2007, 18:26

בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי freedom_fighter שמתחילה ב "שמע חביבי, בדיון אקדמי בחדר ממוזג אתה צודק."

צר לי, זה לא קשור. הצבא חייב לתקצב הכל בצורה נכונה מלכתחילה. יש הרבה בזבוז - והוא לא איפה שאתה מסתכל. הנקודה היא, אני בטוח שגם עם קניית מסכי CRT, עדיין לא היה לך המקלט הנוסף. למה? כי את הכסף שנחסך הצבא היה מפסיד על שכירת עוד תוכניתן או הכשרתו או כל דבר אחר שרק תוכל לחשוב עליו.

כן, לוחמים קודם. לא - לא על חשבון ג'ובניקים. אמור להיות מספיק כסף להצטיידות סבירה בשביל הצבא בלי שהוא יצטרך לוותר לא על זה ולא על זה. המקום לצמצם הוא תקני קבע.

ישן 03-04-2007, 12:55
  שחר אדום שחר אדום אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.06
?
בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי GilBates שמתחילה ב "צר לי, זה לא קשור. הצבא חייב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי GilBates

כן, לוחמים קודם. לא - לא על חשבון ג'ובניקים. אמור להיות מספיק כסף להצטיידות סבירה בשביל הצבא בלי שהוא יצטרך לוותר לא על זה ולא על זה. המקום לצמצם הוא תקני קבע.

אני בטוח שאם תקרא שוב את מה שכתבת , לאט , תבין מייד את טעותך ועד כמה הדברים שרשמת מגוחכים.

ברגע שכמות הכסף מוגבלת , תמיד יהיה trade off - משהו יבוא על חשבון משהו. אי אפשר לתת קדימות תקציבית ללוחמים אך לא על חשבון משהו אחר. ובנוגע להצעתך - "על חשבון תקני קבע אך בשום אופן לא על חשבון ג'ובניקים..." , ובכן , זוהי הצהרה כללית,כוללנית,לא רצינית, משהו בסגנון "כנסו כנסו כנסו. מה יותר פ33תי , שלדג או מטכ"ל ?...למי מגיע תקציב גבוה יותר?..."
ישן 03-04-2007, 13:16

בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי שחר אדום שמתחילה ב "?"

קודם כל, טוב שאתה תוקף את השליח. זה כבר מעלה את רמת הדיון ואת התפוקות שנקבל ממנו. לצערי אני לא יכול להשתתף בזאת אז הטיעון שלי ימשיך להיות ירוד.

ולעניין:

מסכי LCD נראים יוקרתיים, אבל הם מזמן לא. זה כלי עבודה של איש מטה. ישנם הרבה מאוד דברים שצריך לקצץ, לפני שמקצצים בכלי העבודה השימושי ביותר של איש המטה. לא כל הג'ובניקים הם אוכלי חינם, למרות שנוח מאוד לכמה אנשים לראות את זה כך.

הדרך להבטיח הצטיידות נאותה של אנשי מילואים היא לא להיטפל להוצאות מוצדקות על אנשי מטה, אלא להיטפל להוצאות לא מוצדקות על אוכלי חינם ו/או להוצאות מוגזמות על אנשי מטה.

ואני אגיד לך יותר מזה - פגיעה ממשית באנשי מטה שעושים את עבודתם תחלחל גם לדרג הלוחם. אין אפס. אם לי, בשירותי בתור קצין מטה, היה מחסור בכלים נדרשים, התפוקה של היחידה שלי היתה יורדת והתוצר היה פחות מוצלח וזה היה מורגש מאוד.

ה trade-off צריך להיות - פחות ביזבוז כדי שיהיה מספיק לכולם. לא 'בוא נפגע בג'ובניקים הכלומניקים האפסים שרק יושבים בקריה כל יום ומגרדים בביצים ומזיינים את החברות שלנו כדי שיהיו להם תנאים לא טובים ואנחנו נרגיש סבבה' (הנה! יצא לי טיעון כמו שלך! הצלחתי!)

תסתכל פעם על תקציב הביטחון ותראה איזה אחוז ממנו הולך על משכורות. אח"כ תלך לקריה ותסתכל על עבודתם של חלק מהקצינים. ואת החשבון תעשה לבד.

ישן 03-04-2007, 13:41
צלמית המשתמש של MONOCHROME
  משתמש זכר MONOCHROME MONOCHROME אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.06.06
נזרקים פה הרבה דברים כלליים באויר, בוא נתמקד.
בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי GilBates שמתחילה ב "קודם כל, טוב שאתה תוקף את..."

אני לא יודע בדיוק מה נסיונך בתור קצין מטה או תפקידים קודמים, אבל מה שאני כן יודע:
ציטוט:
אחוז גדול
(אף על פי שלא העלת נותן מדוייק)
ציטוט:
של התקציב הולך על משכורות
. אוקיי, אז בגלל זה האנשים מיותרים? כי המשכורת שלהם מהווה אחוז נכבד מהתקציב?

יש צורך לקצץ במפקדות - כלל המפקדות. אני בטוח שנגד או קצין מטה במז"י לא עושה פחות מנגד או קצין בתפקיד חופף או דומה במפקד מטה חיל הים לצורך הדוגמא. זה אומר לנו שצריך לשנות נורמות עבודה. קיצוץ הוא הדבר הקל ביותר, אבל בעל ההשלכות הגדול ביותר לטווח הארוך. התייעלות הוא תהליך קשה בהרבה, אבל מועיל בכמה מידות למערכת.

אני בטוח שכולנו ראינו נגד/קצין אוכל חינם במקום זה או אחר. זה מצביע רק על דבר אחד, אוזל יד של המערכת. כי למפקד שלהם או למפקד שלו אין ביצים גדולות מספיק כדי לגרום לאותו אוכל חינם סורר להתייעל. יש אוכלי חינם במטה, יש אוכלי חינם בגדודים. אם יעיפו אותם זה רק יפגע במערכת (כן זה אבסורד אבל זאת עובדה!) על המרכת למצוא קלים להתייעלות, ולא להשתלח ברס"ב שמעון שנותן את הנשמה מ-8 עד 16:30.
ישן 03-04-2007, 14:49

בתגובה להודעה מספר 92 שנכתבה על ידי MONOCHROME שמתחילה ב "נזרקים פה הרבה דברים כלליים באויר, בוא נתמקד."

האנשים מיותרים כי הרבה פעמים עבודת המטה בצה"ל לא מתפקדת נכונה מחד, וכי כמה מהם באמת מיותרים או מתוקננים בדרגה גבוה מעבר לצורך שלהם, מאידך.

לא האשמתי מפקדה ספציפית, אבל במפקדה הספציפית בה אני שירתתי, היה קל יחסית לאתר כמות לא קטנה של קציני מטה מיותרים.

הנקודה היא, לפי תחשיב פשוט, ששכר שנתי של כ 20 קציני מטה בכירים מכסה כמויות של אלפי מסכים דקים, וזה עוד לפני העלות של פנסיה תקציבית. שלא לדבר על כל מיני דרגות ייצוג והמצאות אחרות וטובות אישיות שחלקן פורסמו בתקשורת בריש גלי.

אם, אחרי כל המאמץ המושקע במיכון מפקדות, הן רק מתנפחות ולא מצטמצמות, אז אנחנו בבעיה.

ולכן, למרות שזה פחות 'נראה' יוקרתי, צריך לקצץ באנשים לפני שמקצצים בדברים קטנים כאלה. צריך להקפיד לחסוך (כשזה חיסכון ודאי) בגדולה כקטנה וזאת בשל משקיות. אנשים פה קצת עשו סלט וקצת נהנו להתנגח ב"ג'ובניקים" כהגדרתם, במקום לנסות להסתכל על המצב נכוחה ובאופן שקול.

ישן 03-04-2007, 18:59

על לחם ושמנת (או ברוח החג- על מצות וחרוסת)
בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי GilBates שמתחילה ב "[font=Verdana]האנשים מיותרים..."

אולי תצמחו קצת מעבר לרגשי הנחיתות של כל ה-"לא לוחמים"? אף אחד לא רודף אתכם, אף אחד לא מוטרד מזה "שאתם לוקחים לו את הבחורות", ואף אחד לא מקנא בנעלים החצאיות שלכם, בעור הורוד או בקפה בעזריאלי. משום מה, קיים איזה שהוא קונספט של נחיתות בקודקוד שלכם, וכל ביקורת על בזבוז נתפשת מיד כהתקפה אישית מטעמי קנאה. זה נכון מקסימום עד גיל 20, וגם אצל חתך קטן יחסית של הקרביים.

אז ננסה שוב להסביר לכם, מה המשמעות של ציוד חסר\לא תקין בשדה הקרב:
נעלים לחי"רניק זה לחם. בלעדיהן הוא יכול למות. מסך דק לאיש מטה\מתכנת זו שמנת.
אמר"ל ללוחם זה לחם. בלעדיו הוא יכול למות. פלזמה על הקיר זו שמנת.

ברור שצריך ליעל הרבה מערכים בצבא, ברור שיש הרבה אוכלי חינם ועושי כלום למיניהם.
זה לא סותר את העובדה שיש בזבוז אדיר ופאר מנקר עינים במקומות מסוימים, בעוד שבאחרים חיי אדם נמצאים בסכנה עקב העדר אמצעים וקיצוץ בתקנים של ציוד.

תסלח לי באמת- אבל הסיבה היחידה שאיש מטה או תכנת צריך את המסך הדק הזה על השולחן, זה מטעמי יוקרה. כנ"ל לגבי הפלאזמות.
אגב- לא ראיתי שהבאנו איזה תוצאות מי יודע כמה בקיץ האחרון בזכות המערכים המדהימים האלה. הטילים הפרימיטיביים של האויב שיתקו שליש מדינה, והדבר היחיד שהיה אפקטיבי כנגדם היו אותם חי"רניקים רבי תושיה שדחפו לתד"ל כמה לבנות חבלה נוספות.

אתם מדברים על עינים עייפות ושימור כ"א במערכת ואנחנו מדברים על חיי אדם. לחם ושמנת, זה כל ההבדל.
ישן 03-04-2007, 19:27

בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי freedom_fighter שמתחילה ב "על לחם ושמנת (או ברוח החג- על מצות וחרוסת)"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי freedom_fighter
אולי תצמחו קצת מעבר לרגשי הנחיתות של כל ה-"לא לוחמים"? אף אחד לא רודף אתכם, אף אחד לא מוטרד מזה "שאתם לוקחים לו את הבחורות", ואף אחד לא מקנא בנעלים החצאיות שלכם, בעור הורוד או בקפה בעזריאלי. משום מה, קיים איזה שהוא קונספט של נחיתות בקודקוד שלכם, וכל ביקורת על בזבוז נתפשת מיד כהתקפה אישית מטעמי קנאה. זה נכון מקסימום עד גיל 20, וגם אצל חתך קטן יחסית של הקרביים.

קודם כל אני כבר משוחרר ומשחקי יוקרה לא מעניינים אותי. תרמתי מה שתרמתי ואני מרוצה ממה שתרמתי. אין לי שום תסביך נחיתות. אני כן מוטרד ממיס-קונספציות ומהחלטות אותן אני רואה כשגויות.

ציטוט:
אז ננסה שוב להסביר לכם, מה המשמעות של ציוד חסר\לא תקין בשדה הקרב:
נעלים לחי"רניק זה לחם. בלעדיהן הוא יכול למות.

לא צריך הסבר.

ציטוט:
מסך דק לאיש מטה\מתכנת זו שמנת.

פה אני חולק עליך ואין לי שום בעיה לחלוק עליך ושום תסביך נחיתות.

ציטוט:
אמר"ל ללוחם זה לחם. בלעדיו הוא יכול למות. פלזמה על הקיר זו שמנת.

פה אתה טועה. אתה פשוט טועה. וברור לי גם למה אתה טועה - אני לא יודאע בכמה תפקידי מטה שירתת וכמה אתה יודע על עבודת המטה בצה"ל.

ציטוט:

ברור שצריך ליעל הרבה מערכים בצבא, ברור שיש הרבה אוכלי חינם ועושי כלום למיניהם.
זה לא סותר את העובדה שיש בזבוז אדיר ופאר מנקר עינים במקומות מסוימים, בעוד שבאחרים חיי אדם נמצאים בסכנה עקב העדר אמצעים וקיצוץ בתקנים של ציוד.

על זה אנחנו מסכימים במאת האחוזים. אני פשוט חושב שהתסמין שבחרת (מסכי LCD) הוא מאפיין לא נכון.

ציטוט:

תסלח לי באמת- אבל הסיבה היחידה שאיש מטה או תכנת צריך את המסך הדק הזה על השולחן, זה מטעמי יוקרה. כנ"ל לגבי הפלאזמות.

בתור מה אתה אומר את זה? בתור לוחם? אם כן, אז ברור שאני סולח לך - הכעס מעוור אותך ואני מבין למה.
אם בתור איש מקצוע? אני לא סולח - אני חושב שזה פופוליזם זול.

ציטוט:

אגב- לא ראיתי שהבאנו איזה תוצאות מי יודע כמה בקיץ האחרון בזכות המערכים המדהימים האלה. הטילים הפרימיטיביים של האויב שיתקו שליש מדינה, והדבר היחיד שהיה אפקטיבי כנגדם היו אותם חי"רניקים רבי תושיה שדחפו לתד"ל כמה לבנות חבלה נוספות.

טיבה של עבודת מטה מוצלחת (או של חוסר בה) הוא בעיקר בשדה הקרב. אתה לא יודע כמה תורת לחימה חדשה שפותחה במטה או מערכת פיקוד ושליטה חדשה השפיעה (לטובה או לרעה) על המערכה כולה.

ציטוט:

אתם מדברים על עינים עייפות ושימור כ"א במערכת ואנחנו מדברים על חיי אדם. לחם ושמנת, זה כל ההבדל.

אין שום סיבה שאחד יבוא על חשבון השני. לעמת בזבוז עם חיי אדם - מוצדק. לעמת הצטיידות סבירה - פופוליזם. ואגב, אם תהיה בריחת בעלי מוחות מהצבא - גם אתה תרגיש את זה. באמצעי הקשר שלך, במודיעין שאתה מקבל, בתורת הלחימה שלפיה תפעל, בהצגת צה"ל למול כלי התקשורת...

הטיעון על מקומות אחרים לקצץ הוא פשוט ביאור/הוכחה לטענתי כי זהו פופוליזם.

ואגב, לי מעולם לא היה אף מסך דק בשירותי הצבאי.

ישן 03-04-2007, 19:43

בתגובה להודעה מספר 96 שנכתבה על ידי shai.shai שמתחילה ב "..."

הרמת להנחתה

קודם כל, לפעמים יש צרכים מבצעיים:

א. מסכי LCD אינם סובלים מצריבת תמונה ולכן כמעט בכל מערכת שו"ב שחייבת להישאר דלוקה 24 שעות ביממה, לא ישתמשו במסכי CRT. כתוצאה מכך, תוכניתנים ביחידות שמפתחים אותן גם יפתחו על אותם המסכים.
ב. צריכת החשמל של מסכי LCD נמוכה יותר ממסכי CRT. כאשר ישנם שיקולים של פעולה תחת כוח חירום (חדרי מחשב, 'בור' בפיקוד) תהיה העדפה למסכי LCD.
ג. במערכות מבצעיות, פגיעה בעירנות המפעיל היא מאוד לא רצויה. מסכי LCD מצמצמים את הפגיעה הזו.
ד. פליטה אלקטרו-מגנטית נמוכה הרבה יותר - במיוחד ליד מערכות קשר שיכולות לקבל הפרעות.
ה. במקומות עבורם מקום פיסי הוא שיקול (בורות/תק"שים) שימוש במסכים דקים חוסך במקום.
ו. כאשר נדרש שטח תצוגה מאוד מאוד גדול.

וכעת לשיקולים אחרים:

א. מסכי LCD נחשבים מעט יותר אמינים ולכן יכול להיות שזה מגולם בחוזה אחזקה. כמו כן, מסכי LCD מיוצרים בהיקף רב יותר ולכן יכול להיות שיש גם שיקולים של זמינות חלפים עבור הגורם המתחזק.
ב. צריכת חשמל יותר נמוכה מתרגמת לחיסכון.
ג. שטח מסך יותר גדול מאפשר לראות יותר שורות קוד במקביל וככה מייעל את עבודת איש הפיתוח.
ד. פחות מעייף - עבור כל איש מטה באשר הוא, אשר עובד שעות מול מסך מחשב.
ה. הפרש העלות בין מסך CRT למסך LCD אינו גבוה במיוחד בימינו אלה, שלא כמו בעבר.

אם מחפשים בזבוז, אולי אפשר לדבר על כל מיני מקרנים, סורקים, קווי טלפון מיותרים שאף אחד לא
טורח לבטל, חוזי אחזקה לציוד שמזמן אינו בשימוש, גניבות ציוד, אחזקת ציוד לקויה ועוד הפתעות רבות שאפשר למצוא ביחידות מטה.

עדכון - תוספות: אי סגירת מזגנים ומנורות, תקנון מעבר לצורך, בינוי רהבתני ועצם מיקום הקריה וצריפין על קרקעות יקרות ערך כדי שלכמה פונקציונרים יהיה יותר נוח. וזה רק 'מהראש'.

ועוד ועוד: הכשרות שאין בהן צורך ליחידות בעלות הקצאה, הכשרות צ'ופר למיניהן, שחיתות בחוזים והתנהלות לקויה למול גופי רכש, מקצועיות ירודה של חיילים שמובילה לפגיעה בציוד או רכש ציוד מיותר וגם חוסר משקיות בצורכת מחשבים (דיו, קלטות גיבוי, אחסנה לקויה של ציוד מחשבים/קשר...)

וזה רק בתחום שלי!

נערך לאחרונה ע"י GilBates בתאריך 03-04-2007 בשעה 19:47.
ישן 03-04-2007, 20:06
צלמית המשתמש של עומר מסינג
  משתמש זכר עומר מסינג עומר מסינג אינו מחובר  

Facebook profile LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי GilBates שמתחילה ב "הרמת להנחתה :) קודם כל,..."

אני מסכים איתך לחלוטין בכך שיש מספיק אנשי קבע מיותרים או תקנים מנופחים שגורמים לבזבוז ענק של כספי הצבא.
במילואים שלי לדוגמא יש נגד שכבר עשרות שנים יושב ולא עושה כלום, יש לו את כל ההכשרות שבעולם (עוד כסף) וגם שכר בדירוג א'+ רק בגלל שהמקום מסווג, המציאו לו תקן רנ"ג וכשהוא יפרוש מהלא לעשות כלום שלו הוא גם יקבל פנסיה לא רעה בכלל. כל מילואים זה מטריף את כולם מחדש.
לגבי זה שהמשכורות מנופחות אני לחלוטין לא מסכים.
אין ברירה, הצבא צריך להיתמודד עם השוק החופשי, ואם ברצונו לשמור על כח אדם איכותי הוא צריך לספק תנאים.

ישן 03-04-2007, 20:32

בתגובה להודעה מספר 98 שנכתבה על ידי עומר מסינג שמתחילה ב "אני מסכים איתך לחלוטין בכך..."

מנופח זה עניין של יחס.

א. פנסיה תקציבית זה חור כספי שלא ברא השטן. כולם צריכים להפריש לפנסיה עבור עצמם.
ב. בסופו של דבר הבעיה היא ביחס תשלום/עבודה. אם רס"ן מקבל הרבה מאוד כסף על שמירת עטים וציוד משרדי (רמ"ד ניהול כלשהו), אז מי שצריך לעשות את זה זה חוגר בסדיר או אולי נגד בקבע זוטר. זה לא אומר שכל משכורת רס"ן היא מנופחת.
ג. חייבים לעשות הפרדה אמיתית ולנפות את המוץ מהתבן. לא לכל פרוייקטור מגיע תוספת של 'מקור ידע' (שאוכלת את רוב שיא אג"ת של חי"ק). הרבה אנשים עוזבים בגלל פוליטיקה או טיפול לא נכון.

אני אישית עזבתי את הצבא בשל טיפול לא נכון של גורמי משאבי אנוש ויחס מזלזל מהמערכת, ולא בגלל ענייני משכורת (לא שאני טוען שאני איזשהו מוח גדול שהיה כדאי לשמור. רק אומר למה אני עזבתי).
שלא לדבר על עניין מקצועי שלפעמים גם בזה צה"ל לא דואג לאנשיו.

ישן 03-04-2007, 20:56

בתגובה להודעה מספר 99 שנכתבה על ידי GilBates שמתחילה ב "מנופח זה עניין של יחס. א...."

אמנם הייתי חלק מאלה שהסיטו את הדיון (ולאחר שהבנתי זו, החלטתי לא להוסיף), אבל למה שלא תשאל את כל מפקדי סיירת מטכ"ל אם הם יכולים למצוא מסך CRT שיתאים להצגת שדה-קרב (למשל, 42")? אני בטוח שהם יכולים. ומרגע שיעשו זאת, צה"ל בוודאי יישמח לאמץ מסכים כאלה. ככה, כשהם יילכו לאיבוד, לא תהיה בעיה ולא יהיה להם על מי להתלונן.

אני באמת לא מבין אותך. אתה עושה רושם של אדם נבון, אבל מתווכח עם מישהו שמדבר על נעליים חצאיות וקפה בעזריאלי? ביחידה שלי גם הנגדים והקצינים הלכו עם נעליים גבוהות, וקפה בעזריאלי שתו (אני מניח) על חשבון הזמן הפנוי שלהם. אם יש מישהו שחושב שרגשי הנחיתות שלו ייעלמו אם הוא יתקוף אחרים, שיבושם לו. למה אתה משתף פעולה?

אני יכול להעיד מהנסיון האישי שלי - לא בכל יחידה אליה סופחתי מתו עליי, ולא בכל מקום קיבלו אותי עם שטיח אדום. לפעמים אפילו אוכל לא הקצו לי (ואני לא מדבר על זה שאסרו עליי להכנס לחדר-האוכל), ופעם ישנתי מתחת לרשת-הסוואה בשטח אימונים מסודר ובנוי (אגב, של מגלן). לא פעם ולא פעמיים שיבצו אותי לרשימת-השמירה (ושמרתי, לפי הוראה של מפקד היחידה), העסיקו אותי כטכנאי-קשר (שוב, מה שידעתי - עשיתי) ואפילו השתמשו בי בתור משקולת (לא תאמין, שוב במגלן. 60 הק"ג ששקלתי התאימו יופי לאיזה צורך שלא הבנתי). אבל, וזה אבל חשוב - כל יחידה שעזבתי הציעה לי לערוק אליה, עם תקן מלא. תמיד הודו לי ולצוות שלי, תמיד שלחו מכתב למפקד הישיר שלי, תמיד שלחו לי תמונה עם "בהערכה, יחידת XXX". זה גרם לי להבין שיש רק דרך אחת להבהיר את החשיבות של המערך תומך-הלחימה - לעבוד. לא לדבר. כשצריך לסייע, לעשות את זה על הצד הטוב ביותר. לדעת שהצוות שיוצא קיבל את מלוא הסיוע האפשרי, ולהחזיק להם אצבעות כאילו היו החברים הכי טובים שלך. גיליתי שהרבה יותר מפחיד לחכות מאחור ולא להצטרף (אפילו לכוחות המסייעים/המחלצים, או לחפ"ק כזה או אחר). בקיצור, עזוב את הויכוחים איתם - ביום שהם ייצטרכו משהו הם ייבקשו, ואם תעזור להם, הם יבינו.

הכי פשוט - שכל השלדגיסטים מהשייטת ייכתבו לרמטכ"ל החדש, וייפרטו את השגותיהם. הם יכולים להסביר לו, למשל, שמחיקת גדוד מסוים מהסד"כ (בשנת 2000), לטובת הצטיידות במערכת שו"ב - היתה משגה. אני בטוח שהוא יישמח לדעת שיש מי שחושב בצבא.
ישן 03-04-2007, 21:11
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 101 שנכתבה על ידי GilBates שמתחילה ב "[font=Verdana]זה אולי משהו..."

האמת, הבעיה שלי היא לא עם רכישת המסכים הדקים אלא סוג מסויים של שימוש שראיתי שעשו בהם. בביקור באחת מיחידות המודיעין ראיתי שמסכי LCD בשווי שהיה עושה אותי מאושר היום שומשו ל... מעצורי דלתות .
הבעיה היא בזבוז נקודה ובכל היחידות. גריטה של 5 מכשירים תרמיים שדרשו שיפוץ, מעצבנת אותי לא פחות (למעשה יותר) וכך גם הבזבוז האדיר המתרחש היום בחלק מהימ"חים. כמות תקני הקבע שהצבא משליך שם היא מטומטמת לחלוטין.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 03-04-2007, 19:52

בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי GilBates שמתחילה ב "[QUOTE=freedom_fighter]אולי..."

על מנת לחזק את דברין של Gil...
אין ספק שצריך לחלק נכון את העוגה והדיון הוא בהחלט רלוונטי...
אבל מכאן ועד להאשים את מסכי הפלזמה והמסכים הדקים בבעית הנעליים זה פשוט מצחיק..
אפשר לקחת את זרוע האויר כדוגמה לעניין, יש שם גם פלזמות וגם מסכים דקים (לפחות בחלק מהיחידות, בחלק יש עדיין מסכים ישנים..) אבל עדיין היו נעליים ללוחמים ופצצות בימח"ים...אפשר למתוח את הקו עוד יותר רחוק...דווקא בגלל עבודת המטה של חיל האויר (שמסכים דקים ויחידות ג'ובניקים שכל כך מזלזלים בהן כאן הן ממאפיניו..) יש מי שמטפל בנעליים ללוחמים ובימח"ים מלאים...
בקיצור, הדיון הוא רלוונטי, אבל מי שרוצה לעשות אותו יותר רציני צריך יותר מלבוא בטענות ילדותיות של "קנו מסכים אז נגמר הכסף לנעליים...."זה פשוט לא רציני ולא אמין.
לא צריך הרי לשכנע אף אחד בפורום שיש בזבוז ונעשו טעויות גדולות ושחייבים לטפל במצב של חיילי יחידות השדה בהיבט ציוד ואימון,, אבל להאשים את הפלזמה והמסכים הדקים בהזנחה רבת שנים זה ממש מגוכח.
אמיל.

נערך לאחרונה ע"י emile-a בתאריך 03-04-2007 בשעה 19:55.
ישן 04-04-2007, 11:18

אמיל, אין צורך להכליל שלא לצורך.
בתגובה להודעה מספר 104 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "על מנת לחזק את דברין של..."

הטענה לא היתה שאם יחליפו לכל אנשי הצבא את המסכים ב-CRT, ואת כל הפלזמות במסכים כבדים להחריד- אז תפתרנה בעיות הציוד של הירוקים. זו כמובן טענה מטופשת. יש הרבה מאוד צעדים לעשות לפני שעושים צעד דראסטי ומטופש כזה.

כל מה שכתבתי על נעלים חצאיות קפה בעזריאלי ושאר דימויים סטיריאוטיפיים בא דווקא כדי להדגיש כמה מגוכחת בעיני הסטת הדיון לסיפור הילדותי של ג'ובניקים קרביים ושאר ירקות.
עם זאת, היו במערך היבשה הרבה קיצוצים בבשר החי, מבחינת סוגי ציוד וכן קיצוצים בתקן הציוד, עד כדי סיכון חיי אדם. תוסיף לזה את ההפקרות וההזנחה בניהול הימ"חים ותקבל את הקיץ האחרון.

ה-LCD והפלזמות לא יטפלו באף חוסר, אבל הם סימפטום לשומנים שיש במקומות מסוימים בצבא, בעוד במקומות אחרים יש רעב של ממש.
ישן 03-04-2007, 19:58
  ovh ovh אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי freedom_fighter שמתחילה ב "על לחם ושמנת (או ברוח החג- על מצות וחרוסת)"

אז איך נוציא? כשחיילים יוצאים למלחמה בלי נעליים, אופטיקה לנשק, אפודים בזמן ש"חיילים" אחרים עושים פריסה באיזה מפקדה מלאה בציוד יקר ולא חיוני זה מרגיז.

זה ציטוט מאחת מהתגובות פה, למה שכתבתי.
תשים לב : "חיילים" אחרים עושים פריסה..
מה זה ,אם לא זלזול בג'ובניקים ובמה שהם עושים?

אני מבין מצוין את הנקודה שלך ואם האפשרויות שהיו לצבא זה לקנות לי מסך או לקנות לך נעליים
אז ברור שבשמחה הייתי מוותר על המסך שלי
לצערי, זה לא המקרה. אין לי ספק שיש בזבוז בצבא, אבל זה באמת יותר קשור לכמות אנשי הקבע המיותרים שמחזיקים ולא לרכש של יחידות עורפיות.
בקיריה למשל, יש איזה שלושה נגדים שונים, תחת הרנ"ג שאין להם שום תפקיד. אחד מהם , הוא אחראי על מגרשי הספורט של המחנה. בפעם האחרונה שספרתי - היו בדיוק שניים כאלה, ועדיין יושב שם נגד רס"ר או רס"מ, שמקבל חודש משכורת שוות ערך לשנייים -שלושה מסכים ואלוהים יודע כמה זוגות נעליים, מבלי שהוא עושה כלום. (יש לו פקידות שבאמת אחראיות על החלוקה של המגרשים..)

נ.ב אני לא יודע מאיפה אתם מקבלים את האינפורמציה על מה שהולך אצלנו, אבל כמו שכבר אמרתי, אני קיבלתי מחשב אחד בשרות שלי, לפני שלוש וחצי שנים וכנראה שעד שאשתחרר מתי שזה לא יהיה - זה יהיה המחשב היחידי שאני אזכה להנות ממנו בצבא.
ישן 04-04-2007, 00:24
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 107 שנכתבה על ידי ovh שמתחילה ב "[color=#ff0000]אז איך נוציא?..."

חברים יקרים, למרות שהדיון הזה הוא באמת מרתק ויתכן שמה שאומר קצת יקהה את החינניות שבו, צריך להודות פעם אחת ולתמיד - אין חוסר בצבא, אין בעיית תקציב ובטח לא בעלויות של הציוד שעליו אתם מדברים. הבעיה היחידה היא חלוקה נכונה של התקציב, ואז השאלה היא "חלוקה נכונה למי ?"

אין חוסר בציוד לחימה לקרביים, לא חסרים מקוצרים, לא חסרה תחמושת, לא חסרים אפודים .... מספיק עםהשטויות. הציוד קיים במחסנים, השאלה היא רק במחסנים של מי. יחידות נכנסו ללבנון ללא ציוד מספק ויחידות אחרות לא עלו ללבנון ובמחסנים שלהם היה ציוד. חלק ניכר מהיחידות לא פתחו ימ"חים בצורה מלאה, וחלק ניכר מבעלי התפקידים לא הבינו שמדובר במלחמה (ובצדק, הרי היא לא הוכרזה..) ולכן עלו עם ציוד רגיל ולא עם ציוד חירום.

לעשות השוואה בין ציוד של תומכי לחימה וציוד של קרביים זה שטויות. אף לוחם לא יקבל את התנאים של תוכניתן בקריה, שמגיע בבוקר והולך אחה"צ, ואם אתה רוצה תנאים כאלה אז תלמד מחשבים ואל תהיה קרבי. גם כשאני הייתי בסדיר אהבתי לקטר על התנאים, ולהתלונן על הג'ובניקים, אבל אף פעם לא רציתי באמת להתחלף איתם.

אז השאלה כאן היא לא LCD לעומת פלזמה או נעליים חצאיות לעומת גבוהות, השאלה היא מי קובע את התקנים, כי הכל עניין של תקן. ואולי עכשיו, לאחר מלחמה שהציפה הרבה בעיות, ואחרי החלפת רמטכ"ל (ובשאיפה גם דיסקט), נוכל כולנו לראות צבא טוב יותר.

אני יכול להעיד שמאז המלחמה כבר היו ליחידה שלי שני אימונים, והגרף להמשך השנה מדבר על עוד שלושה לפחות (מדרג חטיבה/אוגדה ועד דרג פיקוד/מטכ"ל), ואולי למלחמה הבאה נהיה קצת יותר מוכנים, ואולי מפקדים יתחילו לשים לב למה שיש להם בימ"ח ולצעוק קצת יותר חזק.

והעיקר שיהיהחג שמח, ושלא תהיה מלחמה עם איראן ביום שישי.

ישן 05-04-2007, 14:16
  NimDod NimDod אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 107 שנכתבה על ידי ovh שמתחילה ב "[color=#ff0000]אז איך נוציא?..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ovh
תשים לב : "חיילים" אחרים עושים פריסה..
מה זה ,אם לא זלזול בג'ובניקים ובמה שהם עושים?

כשאני אומר "חיילים" אני מתכוון לזה:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
זה לא חייל, זה "חייל" ובשכזה אני אכן מזלזל. גם מי שמחרף נפשו מול מסך המחשב יכול לעשות זאת במדים, למרות שזה פחות נוח מתחתוני בוקסר ובלי ההדר של שרשראות, טבעות וצמידים. כמו שהוא נראה בתמונה, ככה הוא גם נראה אחרכך ברכבת.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ovh
אין לי ספק שיש בזבוז בצבא, אבל זה באמת יותר קשור לכמות אנשי הקבע המיותרים שמחזיקים ולא לרכש של יחידות עורפיות.

יש לי רק דבר אחד להגיד בנושא: אני מסכים איתך ועם גיל ב100% לגבי הבזבוז באלפי תקנים מיותרים, אנשי קבע חסרי תועלת ושאר מכות, אבל דין פרוטה כדין מאה.
ובחדר הזה היו יכולים להסתדר מצויין, גם בלי טלויזיות פלזמה widescreen שטוחות שתלויות להן על הקירות:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
זה בזבוז. אין מילה אחרת. וזה שבמקומות אחרים מבזבזים יותר לא הופך את זה לבסדר. וחיילים יכולים להראות כמו חיילים, למרות ש"אף אחד לא רואה ואנחנו במשרד סגור".
ישן 05-04-2007, 14:38

בתגובה להודעה מספר 109 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "[QUOTE=ovh] תשים לב :..."

רוב התגובה הנ"ל לא רצינית בעיני:
ראשית אני מסכים עם העקרון שכתבת שחיילים גם במשרד צריכים להיראות 100 אחוז כמו חיילים...
לאחר שזה נאמר, לבוא בטענות לתמונת סטילס שאין לך מושג מה הסיפור שעומד מאחוריה זה פשוט שטחי ולא רציני : אולי זוהי כוננות שבת שבה החיילים יכולים להיות על אזרחי? אולי הוקפצו משינה בגלל איזה דיווח, אולי זה מילואימניק שרק בא לעזור? אין לי מושג, אני רק יודע שאי אפשר לשפוט לפי התמונות הנ"ל...(אולי התמונה של הקצין הישן...אבל גם מאחורי זה יכול להיות סיפור שאנחנו לא ממש מעורים בו..)
לגבי הפלזמות והמסכים הדקים, גולשים שמבינים בזה הסבירו את העניין- התעלמת מההסברים ואין לי כוונה אישית להמשיך לדון בזה.
כל טוב.
אמיל.

ישן 05-04-2007, 14:53
  NimDod NimDod אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 110 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[font=Verdana]רוב התגובה הנ"ל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי emile-a

לאחר שזה נאמר, לבוא בטענות לתמונת סטילס שאין לך מושג מה הסיפור שעומד מאחוריה זה פשוט שטחי ולא רציני : אולי זוהי כוננות שבת שבה החיילים יכולים להיות על אזרחי? אולי הוקפצו משינה בגלל איזה דיווח, אולי זה מילואימניק שרק בא לעזור? אין לי מושג, אני רק יודע שאי אפשר לשפוט לפי התמונות הנ"ל...(

זה ייתכן, כי גם כשאני קופץ משינה אני נוטה לשים כומתה על הראש ולהחזיק קופסת מלפפונים חמוצים מול מחשב...
ואולי זה היה סתם "רגע נפלא מהמלחמה" כפי שאומרת הכותרת.

ציטוט:
לגבי הפלזמות והמסכים הדקים, גולשים שמבינים בזה הסבירו את העניין- התעלמת מההסברים ואין לי כוונה אישית להמשיך לדון בזה.

ההסברים היו לגבי מסכי מחשב - לא לטלויזיות פלסמה widescreen ענקיות.
אם מישהו יוכל לספק לי הסבר על הצורך בהם והעדיפות על פני אמצעים זולים יותר, אני אשמח לשמוע.
ציטוט:
כל טוב.
אמיל.

חג שמח.
נמרוד.
ישן 05-04-2007, 17:41
  oferim oferim אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.08.06
בתור אחד שתמך ועדיין תומך במערכת מבצעית גדולה -

בין אם בזמן תרגיל או בין אם בזמן מלחמה, ככה התמיכה נראית בדרך כלל,
בחלק ניכר מהזמן אין יותר מידי מה לעשות, ולכן מעבירים הרבה מהזמן בשינה, אכילה ובעצם בעשיית כלום.
הסיבה היא שצריך להיות כל הזמן זמין לפתור בעיות אשר יצצו ולענות על שאלות המשתמשים,
מה שלא קורה כל הזמן ויכול לקרות גם אחת למספר ימים, כמו כן הרבה פעמים במטלים את פעילות השגרה כך שכולם יתמקדו בנושא עצמו.
בקשר לנושא האכילה ליד המחשבים בזמן התמיכה - זוהי שיטה שמשתמשים בה גם בהייטק רבות -
קחו אוכל ברמה גבוהה ותאכלו ליד המחשב\המשרד - רק אל תתרחקו וככה התפוקה תרד,
אותו דבר בזמן תמיכה - מעדיפים שהאנשים יהיו בסביבה למקרה של תקלה שיוכלו לטפל בה במיידית,
ולא יהיה צריך להתחיל לחפש את האנשים.

בקשר לנושא המסכים הדקים שראיתי שהכעיס רבים פה,
ראשית המכסים הללו הם עודפים של הצבא האמריקאי ונקנים ב"כלום כסף" הרבה הרבה פחות ממה שאדם
רגיל משלם - מדובר בעשרות רבות של אחוזים.
דבר שני היא שישנם אנשים רבים שיושבים 7 שעות ומעלה ביום מול מחשב, אני מציע לכל אחד
לנסות לשבת 7 שעות מול מסך רגיל ומול מסך דק, אחרי יומיים ההבדלים יובנו טוב מאוד, הבטחה שלי.

עופר.
ישן 06-04-2007, 09:10
צלמית המשתמש של עומר מסינג
  משתמש זכר עומר מסינג עומר מסינג אינו מחובר  

Facebook profile LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 119 שנכתבה על ידי oferim שמתחילה ב "בתור אחד שתמך ועדיין תומך במערכת מבצעית גדולה -"

אני מקבל את העובדה שהמסכים הנ"ל נקנים ב"כלום כסף"
אבל
יש מספיק גורמים בשוק האזרחי שיושבים 7 שעות ביום ויותר כל יום מול מסכי CRT ומזה מביאים אוכל הביתה.
נכון אולי זה מעייף את העיניים אבל עושים את זה.
מסכי LCD באיכות מקבילה למסכי ה CRT שבשימוש יקרים בהרבה (פי 3 לערך).
רוצה דוגמה? קח גיליון אקסל מלא, שנה את הזום ל 60%. רואה משהו? בCRT 17" של מאג (פשוט מאוד מאוד) רואים טוב.
ב LCD 17" של LG, PHILIPS, DELL וכו לא. ב 19" כן וגם זה רק באיכותי יחסית.
רק במקום העבודה שלי ישנם כ 30 שרטטים ושרטטות שיושבים כל היום מול מסכי CRT ועובדים.
בנוסף יש גם עוד כ 20 מהנדסים שכנ"ל.

כנס למשרדי תכנון הנדסיים (לא הייטק או הנדסת חשמל או גוף ממשלתי) ותראה שככה עובדים.

שאלה אחרת, אם המסכים מעודפי ארה"ב נקנים ב "כלום כסף", למה לא לקנות מהם גם נעלי צבא?
אול לחילופין, אמה יודע מה זה היה עושה אם היו מחליטים להשקיע עוד 50 ש"ח פר נעל?
לא הייתי נועל היום "בריל" למילואים.

יום טוב
עומר

ישן 06-04-2007, 09:45
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
התכוונת שהמסכים האלה פסולי חי"ר.
בתגובה להודעה מספר 119 שנכתבה על ידי oferim שמתחילה ב "בתור אחד שתמך ועדיין תומך במערכת מבצעית גדולה -"

הטיעון הזה הוא אגדה; רוב המסכים בצה"ל לא מיוצרים בארה"ב, ולא נרכשים שם, ובטח אי-אפשר לומר שהחדשים שבהם הם עודפי צבא אמריקאי שלא פתח אותם אי פעם. חברת דל, אגב, מייצרת כמות לפי הזמנה - אם יש לך סטוק שלהם, סימן שאתה הזמנת אותו.

ובקשר לשאלה של עומר מסינג - שאלה מצויינת. ויותר מזה: צה"ל קנה בזמנו, אולי עדיין קונה, כמות גדולה של נעליים *כבדות* בארה"ב, ואילו על נעליים צבאיות מתקדמות הרבה יותר, כדגם זה או אחר של נעלי המרינס, שלא עולות בקניה המונית כל-כך הרבה יותר מנעל צבאית כבדה - לא הסתכלו בכלל.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 06-04-2007, 14:09
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
בדוק את המדבקות.
בתגובה להודעה מספר 125 שנכתבה על ידי ZigZag שמתחילה ב "אין לי מושג על מה אתה מבסס את הדברים האלה"

חלק נכבד מיוצר בסין ואפילו לא מורכב בארה"ב, שלא לדבר על כך שלמיטב זכרוני אף לא אחת מהפלסמות שראיתי בצה"ל יוצרה בידי חברה אמריקאית.

צה"ל קונה המון דברים בדולר סיוע, כולל תה גרוע של שופ רייט, אמצעי מחשוב, נעליים כבדות, סוודרי מרינס שחורים לכמה יחידות, ועוד המון דברים מוזרים. מה שאגב לא קשור לטיעון שהגבתי לו, בגלל שהטענה אמרה שצה"ל קונה אותם ב'כלום כסף' (יש בפורום גם מישהו שקנה תרמילי גרגורי מעודפי הצבא האמריקאי בעשרים דולרים, אבל איכשהו לא לכל החי"ר יש את התרמיל הנחמד הזה שעולה מאות דולרים בדרך-כלל). דולר סיוע הוא דולר. לפעמים קונים מוצרים בזול, לפעמים במחיר יקר (אבל בדולר סיוע). מאגר הסיוע איננו בלתי-נדלה. הויכוח על הנחיצות הוא ויכוח ענייני, לפה ולשם. הטענה 'כמעט חינם' היא לא.

באשר לשאר, חשבון הבנק שלי הראה אתמול את הבונוס על 46 ימי מילואים בשנה האחרונה, מהם בערך חודש בצפון. חלק ממנו, אגב, במתקן עם פלסמות.
(שאחת מהן לפחות שימשה דרך קבע להקרנת ערוץ 10 או אל-ג'זירה...)

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 06-04-2007, 16:37
  פשוט יונתן פשוט יונתן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.07

בעניין מסכי הפלזמה - אתם יודעים בכלל למה הם משמשים ? במדור שלי למשל , יש מסך פלזמה 40 אינצ', שמנטר משהו מאוד חשוב(ב"מ , לא יכול לפרט יותר) ויש צורך שהמידע שהוא מציג יהיה כמה שיותר נגיש , אז אי אפשר היהלשים שם מסך יותר קטן , אולי גם המסכים האלו שימשו לזה?

ובעניין בזבוז - בד"כ זה תוצאה של ספירים של כסף שמצטברים בכל מיני מקומות לא ברורים ביחידה - הכסף הזה לא "יחזור למעלה " ואף אחד לא יבדוק אם צריך אותו במקום אחר, וככה נוצרים חוסר איזונים תקציביים - גם בתוך היחידות של הג'ובניקים.

הנה דוגמא מהבסיס שלי שהוא גם בסיס גדול במרכז ,שגם מלא בג'ובניקים שחוזרים יומיות חלקם מיותר וכו. וכו. - בקיצור המקרה הקלאסי.

הבניין שאני נמצא בו הוא בניין ישן מאוד שהתשתיות שלו (חשמל, מים וביוב) קורסות כל הזמן... כי לוקח שנים להשיג תקציב לשיפוץ קומה בבנין (שלא לדבר על בניית בניין חדש, מה שנשמע טיפה מנותק מהמציאות בחיל האוויר בקרייה...) .

מצד שני , בכניסה לבניין , עומדת טלוויזית פלזמה 41 אינצ' שמציגה רוב הזמן תמונה של
404 Page Not Found , מתי שהיא כן למעלה - היא מציגה ימי הולדת של חיילים והודעות לא רלוונטיות אחרות.

עוד דוגמא - חדר האוכל בבסיס חדש , מבריק ומודרני ... רק שהמטבח מקבל הוראה לתת רק מנת בשר אחת לחייל כי אין מספיק אוכל...

ולקינוח - מגורי הבנים בבסיס שנמצאים בצריפים ישנים עם מקלחות סתומות ושירותים שמתקלקלים על ימין ועל שמאל... לעומת המגורי בנות שהם מבנה מודרני גדול ונקי.

בקיצור - זה לא שיש המון כסף לשטויות - זה פשוט שהכסף לא מנותב למקומות שבאמת צריך אותו, ובמקומות שלא צריך אותו לפעמים מבזבזים אותו על דברים מיותרים לגמרי בעוד שמשאירים את הדברים האלמנטרים ברמה נמוכה .
ישן 12-04-2007, 01:56
  blipblip blipblip אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.04.07
תגובה לכל החמולוגים שיודעים לישפוט ולהיסתכל רק על מה שלהם חסר בכיס או במשרד...

אני במקרה מוכר קצת עם העבודה של מרכז חושן , ואולי יכול להיות שפספסתם את הכותרת והכוונה שם בציניות?

יכול להיות ששני החיילים שהתמוטטו (לא יודע איךף פספסתם את שקי השינה שלהם בגודל חצי פנים) אולי פשוט קרסו אחרי כמה ימים שהם ערים?

ויכול להיות שאילה שקאטתם להם חיילים ביזיוניים הם עובדים של חברה חיצונית? אהה הייתם עסוקים מידי בלנתח את סוג המסכים שדרך אגב אם הייתם יודעים על מה אתם מסתכלים הייתם יודעים שזו אפליקציה אזרחית ולא משהו צבאי... אתם פשוא מחפשים לבכות על מה אין לכם ואולי יש למישהו אחר לא משנה למה יש לו את זה

אהה ובקשר לאוכל שם יכול להיות שפספססתם את הכמות האדירה של הצלחות החד פעמיות שהיתה שם ? זה אולי היה אוכל ל 12 אנשים שישבו במשרד לאכול כי לא היה להם איפה לעשות ארוחת שישי?

תחשבו אולי קצת יותר ליפני שאתם מגיבים ותסתכלו גם על עוד פרטים חוץ מהפרטים שכואבים לכם בכיס!
ישן 24-06-2007, 23:09
  hop hop אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.07
סוף מעשה במחשבה תחילה
בתגובה להודעה מספר 136 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "כותרת האלבום שפירסם החייל..."

שלום לכולם.......
אני לא יודע/ת אם זה היה נכון ככה להצטלם אבל מה שלא מוצדק זה שאתה מכפיש את שמם הטוב של החיילים ללא הצדקה מיוחדת כמו שאתה אומר ואם אתה לא זוכר אז אני יזכיר לך "אני כותב רק מה שאני יודע, או שאני חושב שאני יודע ואם אין לי מה להוסיף - אני שותק, מקשיב ולומד!" אז כנראה אתה לא מספיק יודע כידי לבוא ולשפוט חיילים ללא שום סיבה אז כמו שאתה אומר "אני שותק, מקשיב ולומד!" אז הנה עצה מבנאדם שיודע מה זה לשבת 24 שעות מול חמישה מחשבים ויותר ולא בישביל לראות סרטים ולא בשביל להתלהב שיש פלזמות , עדיף שתשתוק ותלמד כי אם הייתה קצת חושב ליפני שאתה מבצע או כמו שאומרים 'שתיקה שווה זהב' או 'סוף מעשה במחשבה תחילה' אולי ההינו נראים אחרת, ואם אתה חושב שאתה יודע אז עדיף שתחקור ליפני ולפחות תואמר את האמת..... ולא תגרום לחיילים או לחליפין אנשים אחרים להיפגע. במקרה הזה השתיקה הייתה חוסכת כעס, קנאה ואשמות שווא.
ואם אתה מתלונן על הפלזמות , אז כנראה אתה בנאדם שיטחי שלא מבין את מהות עיניין הפלזמות אתה מסתכל בקנקן ולא באמת במה שמתחולל בו, כי התמונות שהשגת והצגת אותם לראווה לא באמת מציגות את הדבר האמיתי.....
ישן 25-06-2007, 23:33
  עין טרמית עין טרמית אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.03.07
אז אולי שהמנתחים בחדר ניתוח ילכו בלי חלוק...

והשוטרים כי חם בחוץ ..לא צריך מדים ..מה זה ההפקרות הזו? אף אחד לא אמר שלא מעריכים את החיילים האלו על תרומתם המבצעית.אבל תבין ללוחמים שביננו שהיו במלחמה הדבר צורם משום שאנחנו הקפדנו על לבישת מדים תקינה בשטח ..אף אחד לא היה אומר לי כלום אם הייתי הולך ע חולצה בחוץ אבל תביני שלמדים יש השלכה על רצינות וסדר ומשמעת.וזה שיש פעילות סזיפית מסביב לשעון זה לאר תירוץ להתרופפות של משמעת .זה מתחיל במדים אח"כ לא צריך לעשות את הדברים השגרתיים ובסוף זה יוביל לאסון אז אל תהיי חכמולוגית..למדים יש תפקיד מעבר להיותם לבוש.למה בצבאות אחרים אין פעילות מבצעית שוחקת? תראי איך החיילים האמריקניים מתנהגים ולבושים ותביני שיש משהו מאוד לא רציני גם בהתנהגות של החיילים כלפיי המדים וגם ביחסים בין הקצינים לחיילים עצמם.זה נראה כמו קייטנה ולא חמ"ל רוחש פעילות בזמן מלחמה לא פשוטה בכלל..

ישן 30-06-2007, 13:04
  עין טרמית עין טרמית אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.03.07
מי דיבר על שעות לאחר הפעילות?

החיילים בצילום נמצאים בחמ"ל .אם אלו שהצטלמו לא היו בתפקיד מה יש להם לחפש שם ? הרי הם צריכים לנוח לא? אם רצו להשתחרר..בשביל זה יש להם (אני בטוח) מועדון עם מיטב אמצעי הבידור הקיימים היום. וגם אם הם ממש אבל ממש מוכרחים להצטלם עם אחים לנשק..למה על רקע חומרים מסווגים? איפה האחריות וביטחון השדה מילא החיילים שלא ממש חושבים סנטימטר מעבר לתפקיד שלהם אבל קצינים!!!?

ודבר נוסף..אם אצלנו מישהו היה מעז להכניס במבה לחמ"ל היום משפדים אותו .ואיפה הדאגה והמתח הרי זו מלחמה שלנו. כל אחד "דופק חיוכים"(סליחה על הביטוי )כאילו מדובר במסיבת סוף מסלול..הרי מדובר בשעות קשות של המדינה אני הייתי מצפה לראות אנשים עייפים דרוכים נכונים על המסכים כלומר ..עובדים ולא מאושרים עד הגג כאילו מדובר במשהו שכלל לא נוגע אליהם.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:28

הדף נוצר ב 0.27 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר