לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-06-2007, 20:16
צלמית המשתמש של SkyRaider
  SkyRaider SkyRaider אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.02.06
סיפור בדיחות - העברתי את האשכול

ממה שבראש לפה כיוון ששם הם אינם רציניים ואינם נכונים לעזור. (בלי להעליב אך אחד, זה פשוט הפורום בכללי).

מועתק מהאשכול:

היי, זה נושא רציני אז אבקשכם להתייחס אליו בהתאם.

הממ.. מאיפה להתחיל,

אני לא יודע לספר בדיחות!
בדרך כלל כשאני מספר אז אני צוחק באמצע אך גם כשאינני צוחק הבדיחות אינן מצחיקות

אפילו את הקורעות ביותר אני לא מצליח לספר כדי שזה יצחיק!

אני חייב פה קורס בזה

למשל, סיפרתי לאחת שאני מכיר בדיחה (לא הכי מצחיקה אך הצחיקה אותי ואחרים גם כן) והיא פשוט צחקה מזה שזה לא היה מצחיק, וזה לא אמור לא להיות מצחיק :|אז אחרי שסיפרתי לה את הבדיחה, היא כזה לא קלטה שזה הסיום, אז אני כזה אמרתי לה חח זהו..
ואז היא אמרה שזה פשוט לא מצחיק! וצחקה, אז אמרתי לה שהנה את צוחקת.
והבדיחה קורעת, אז אני לא מבין!
מקווה שהבנתם את הסיטואציה ובבקשה התייחסו ברצינות.

איך אני מספר בדיחה?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-07-2007, 00:18
  מריאל מריאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.06
גרפיקה בוא אני אספר לך מה קרה לי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי SkyRaider שמתחילה ב "סיפור בדיחות - העברתי את האשכול"

אני הייתי בדיוק כמוך. בדיוק אותו דבר.
יש אצלינו בחור בעבודה שהוא פשוט קורע מצחוק. הוא ממציא פאנץ' ליינים בעצמו בו ברגע, והרבה מהם, וכשהוא מספר בדיחה כולם תוחקים, למרות שהוא מספר אותה באופן די בנאלי.
מכיוון שאני לא ידעתי בעצמי להצחיק, החלטתי שאני רוצה ללמוד ממנו.
שמתי לב אליו, איך הוא מספר את הפאנצ'ליינים והבדיחות, תיזמון, ניסיתי לחפש את הנוסחה שעל פיה הוא בונה את הבדיחות. דרך אגב, כאן בבקשה לא לצחוק: אני כן מצאתי נוסחה כזו, וגם גירסה הרבה יותר משוכללת שלה אצל מישהי אחרת שעברה איתנו. היא היתה הרבה יותר חכמה וכך גם הפאנצ'ליינים שלה, אלא שאף אחד לא שם לב לזה כי ההומור שלה הוא פשוט יותר מידי שחור. אז אף אחד לא הבין שזה סוג שלהומור. באופן כללי בשביל לבנות פאנצ'ליינים שיצחיקו נחוצה קישוריות, המון אסוציאציות, ולרוב מנוגדות כל כך למצב ההתחלתי שבו התחלנו. אבל זו סתם תיאוריה שלא ניתן להבין ממנה כלום. שתדעו שיש נוסחאות לפעמים. יש גם ספר שנקרא "ספר הצחוק" שם יש הרבה בדיחות בדרך לניתוח הצחוק ואיך הוא נבנה.
דרך אגב אני אישית מאמינה שאפילו אם אני לא מצליחה לבנות נוסחה שאני מודעת לה, המוח שלי, בדיוק כמו זה של כל אחד אחר, מסוגל לקלוט כל מיני תבניות. אז כל פעם שפגשתי את אותו בחור שאני עובדת איתו נתתי הוראה למוח שלי "ללמוד באופן בלתי מודע את התבנית שבה הוא משתמש". אם זה נכנס לתת מודע, אז זה בטוח יכול לעבוד משם, אם לא במודע.

ומה יצא בסוף?
בסוף אכן יצא משהו. אני גיליתי שאני לא יכולה להיות כמוהו וגם ההומור שלי לא "קרוב לעם" כמו שלו. אבל גיליתי שאני שנונה, ואכן התחילו להיווצר אצלי בדיחות ודברים מצחיקים קטנים, אבל בסגנון השנינות. שנינות בדר"כ לא מצחיקה אנשים, אלא אם הם שנונים באותו ראש שלך.

טוב, בקיצור אז מה אני רוצה לומר לך:
הדבר הראשון זה מה שמישהי אמרה פה קודם: לא תמיד יש לך את הקהל המתאים. אפילו אם אתה מצחיק - הם לא יבינו את הבדיחה (משהו כמו שקורה לי כפי שהסברתי לעיל)
הדבר השני הוא: אתה מנסה לספר בדיחה והבדיחה הזו היא לא חלק ממך. אם היא היתה חלק ממך, היית יכול בשיא המהירות להפיח בה חיים ואז כולם היו צוחקים. אתה צריך למצוא את סגנון הבדיחות והפאנצ'ליינים שמתאימים לך. זה לא קל. אבל בוא נתחיל מזה: אם עם בדיחות רגילות לא הולך לך - אך תספר אותן. הן לא בשבילך. אתה צריך למצוא סגנון שיתאים לך. אולי משפטים קצרים, מילים קצרות, אבל שבאות בתיזמון נכון.
אתה לא צריך לעשות בדיוק אותו דבר, אלא להבין את העיקרון ולבנות גירסה משלך.
תנסה למצוא בכל דבר שאתה נתקל בו בחיים משהו מצחיק. הכוונה - מה יכול לעשות את המצב מצחיק פתאום? כשאתה רואה נורה - כמה חברים שלך צריך כדי להחליף אותה?
וכאן אתה יכול למצוא איזו תכונת אופי מצחיקה ומעוררת חיוך בכל אחד מהחברים שלך.
באופן כללי אפשר להלביש על כל בדיחה שאתה מכיר כל תכונה של אחד החברים שלך או של אחד ממקורביך.
מקווה שעזרתי.
אני לא מבולגנת, אני פשוט חושבת שכאוס זה הסדר של היקום...

ישן 01-07-2007, 06:38
  מריאל מריאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.06
גרפיקה עוד שיטה טכנית שרציתי לומר ונזכרתי בה רק עכשיו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי SkyRaider שמתחילה ב "סיפור בדיחות - העברתי את האשכול"

השיטה הזו משתמשת באלמנטים הקיימים בך, בלי שתצטרך ללמוד דברים חדשים.
אין סיכוי שאתה לא מצחיק בכלל ואף פעם לא צחקו מאיזה פאנץ' ליין שאמרת. שים לב למה שקורה: קורות פעמים בהם אתה כן מצליח להצחיק כאילו משום מקום. זה לא מקרה. שים לב מתי זה קורה, ואיך אתה מספר את הפאנץ' ליינים, את הסיפורים המצחיקים. שים לב רק לרגעים שבהם כן יש לך הצלחה. לא לרגעים שלא.
המטרה היא לבנות תבנית בלתי מודעת שמתאימה לך אישית ומובנית מתוכך, והיא תהיה כמו אלגוריתם/תוכנית מחשב שעם הזמן תוכל להפעיל אותה עוד ועוד פעמים ולקבל צחוקים עבור ההומור שאתה נותן.
המוח שלך הוא הרבה יותר משוכלל ממה שאתה חושב - את זה אתה כבר יודע. כמו שאמרתי בתגובה הקודמת שלי, הוא מסוגל לזהות תבניות מאוד משוכללות וכאלה שהן ג'בריש בשבילינו או כאלה שניראות כאוטיות ואקראיות - קטן עליו.
אז אם תאסוף את כל רגעי ההצלחה שלך במשך כמה חודשים (כן! כמה חודשים! זה לא קורה בשבוע אחד. צריך להשקיע קצת! אבל ההשקעה מאוד שווה. התגמול עצום), תתחיל להסתמן איזו תבנית, איזו נוסחה כזו. אתה לא צריך לרשום שום דבר על נייר, רק לזכור. זה בדיוק כמו פאזל - בהתחלה כל החלקים מעורבבים והכל ניראה מבולגן ובלי קשר, אבל לאט לאט אתה מחבר עוד חלק ועוד חלק, ורואה שיש קשר בין משהו אחד לשני. אולי יש לך הומור שחור או הומור שאף אחד לא מבין? אולי אתה טוב רק בבדיחות על כדורגל?

מקווה שהבנת אותי והסברתי את עצמי כמו שצריך.
מקווה שתנסה ותתמיד. באמת שווה את ההשקעה.
אני לא מבולגנת, אני פשוט חושבת שכאוס זה הסדר של היקום...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:13

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר