לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-06-2007, 01:18
  Lanirx Lanirx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.09.04
מידע דיון בטחון מידע

שלום לכל פורום צבא וביטחון.

כמבקר דיי חדש בפורום אני חייב לתת מילה טובה על הרמה והרצינות, עוד לא נתקלתי בכזה דבר ברשת.
אך משהו מדאיג אותי יותר מכל- לאחר חצי שעת גלישה בפורום, אני מחכים בצורה בלתי רגילה, מכולכם.
מהדיונים, מהתמונות, מהפירוט הנרחב - מהחוויות הצבאיות.

כיום ידוע שקיימות יחידות איסוף מודיעין מתקשורת ומדיה, ואיך לא האינטרנט (ובוודאי גם האתר הזה נחרש יום יום ע"י עוד ועוד ארגונים שמחפשים לאסוף עלינו מודיעין) הוא כנראה הדרך הכי טובה/יעילה/מהירה לאסוף מידע חיוני לצבאות אויב.

בתור חיילים בסדיר/מילואים/ משוחררים/ אזרחי מדינת ישראל לא מפריע לכם שאתם משתפים כל כל הרבה מידע בפורום פתוח לחלוטין? אני מניח שלותיקים ולמנוסים עלה הרעיון שעוד עיניים קוראות כאן ואני שם לב לצעדים שמנסים לנקוט נגד, אבל עדיין כמות אדירה של פרטים נחשפת פה בכל אשכול, בכל דיון..
ואתם יודעים מה, גם אם אותם פרטים אינם נראים קריטים לכאורה, עדיין זה משלים איזשהו פאזל שמקל על עבודת האוייב בצורה דראסטית.

כעוסק בבטחון מידע בצה"ל, אני דורש מהיחידה שלי למושלמות בנושא בטחון המידע. שיטות העבודה שמערך בטחון המידע מנחיל לכוחות שבאים איתו במגע כל כך קפדניות ויסודיות שזה פשוט מדאיג לחשוב שהדלף מידע הרציני בא מבחוץ כגון - אתר אזרחי (לא שבצבא חסר דלף..)

אני מוכרח לציין כי קיימת פה מודעות בנושא, אבל אני מרגיש שאני חייב לשתף אתכם בהרגשה שבעצם כל מבין עברית, יכול ללמוד בשבועיים על כל צה"ל לפרטי פרטים אם רק יקרא את כל העמודים האחרונים של הפורום.

"בסיבוב" שעשיתי בפורום על הימים האחרונים ראיתי תמונות שצולמו מתוך בסיסי צה"ל. עזבו את את המראות שהם היו בושה וחרפה, ראבאק- צילום במתקן בטחוני?! איפה יחידות בטחון השדה שלכם?! איפה המודעות?! למה להעלות תמונות שיכולות לפגוע בבטחון המדינה?!

אשמח לשמוע חוות דעתכם בנושא, אשמח להשיב לשאלות בנוגע למערך , לבטחון מידע בצה"ל, וכל דבר אשר יעזור למאמץ לסגור לאוייב את הדרכים לאסוף עלינו מידע!

לניר
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-06-2007, 02:43
צלמית המשתמש של levikon
  levikon levikon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.07.06
שלח הודעה דרך ICQ אל levikon שלח הודעה דרך MSN אל levikon
ו...?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Lanirx שמתחילה ב "דיון בטחון מידע"

אם צה"ל רוצה להסתיר משהו - שיעבוד ויסתיר אותו. תראה איך האמריקאים מצליחים להסתיר את אזור 51 מהציבור הרחב. תראה איך בארץ מסתירים מקומות דומים אחרים. אם רוצים - יכולים. אם לא מצליחים להסתיר, לנסות להסתיר בחוקים ותקנות שונות ולא חוקיות או "חוקיות למחצה" (איסור צילום מתקנים ביטחוניים לדוגמא) דומה לנעילת דלתות האורווה אחרי שהסוס ברח. אם לאף אחד לא אכפת מהדבר החשוב ביותר בצבא (יותר מהנשק הגרעיני או מאוגדת טייסי המטכ"ל שישראל מחזיקה או לא מחזיקה) - אבטחת תקשורת טקטית יום-יומית - למה שזה ישנה אם צילמו את הש"ג של בסיס חבביה מזרח מתוך הבסיס או מחוצה לו?

בחייך. אתה יודע בידיוק כמוני ששום מידע חשוב באמת לא משתחרר (ואם כן, זה לא בזכות פורומים כמו הנ"ל, אלא בזכות נשמות אמיצות אך טועות כמו ואנונו או חבורת "פרשני" הצבא של ערוצי החדשות). ואם נעזוב את זה לרגע, קצת חשיפה לפעמים טובה יותר מאי חשיפה כלל. אם תחשוף חלקים מהסיפור, פחות אנשים יחפשו ויתאמצו לגלות את החלקים הנותרים...

הפורומים הללו, יותר משהם משרתים את קהל הקוראים שלהם, משרתים את הצבא בכך שהם חושפים כל כך הרבה פירטי פרטים טפלים ולא חשובים, שהפרטים הבאמת חשובים נעלמים בבליל המידע או נשכחים. תחשוב על זה.

ישן 22-06-2007, 11:46
  Lanirx Lanirx אינו מחובר  

היי צנחן,

תודה על שהארת את תשומת ליבי, כמו שאמרתי אני דיי דנדש בפורום..אני אחפש.

היי levikon,

תראה, צר לי לאכזב אותך אבל מידע חשוב כן משתחרר, וגם אם לא משתחרר באופן ישיר וגלוי- שבעצם מישהו אומר ו\או מספר, אל תשכח שלאוייב ששוכן בעזה קיימים אמצעי איסוף דיי מתקדמים..
ואני לא מדבר על חיזבאללה.
גם שאיש צבא מדבר במירס על נושאים מסווגים זה דלף מידע, ותאמין לי זה מגיע בוודאות של 99 אחוז אל גורמי הבטחון שלהם.

דעתי בגדול היא שכדי לשמור על מקצועיות מוחלטת חייב להסתיר הכל, נכון- צה"ל הוא צבא העם ואזרחי מדינת ישראל ידועים בסקרנותם אבל זה לא אומר שצריך לחשוף מידע, אף מידע.

מעבר לכך, אתה נגעת בנקודה שאני חייב להתייחס אליה, ואני אעשה זאת בקצרה:
שהצבא "משחרר" מידע באופן יזום או פרטים שאתה טוען כ: "תפלים" זה בדרך כלל במסגרת לו"מ תחת הכותרת "האדרה" וזה עוד מבוקר.. אבל לי בגדול יש בעייה עם חשיפה פרטים שאפילו נחשבים כשוליים כיוון שכל פרט הכי קטן עוזר לאוויב להשלים פאזל.
אני חושב שהכי טוב היה אם הם לא היו יודעים שיש חיילות בצה"ל שלא לובשים ירוק..

בכל אופן,( ואני חושב שזה דיי מחמאה לפורום ) מפחיד עד כמה אפשר להחכים מהפורום הזה בקריאה של כמה דיונים.

שבת שלום לכולם
ישן 22-06-2007, 13:19
  סאשה הסוס סאשה הסוס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.06

אני לא יודע באיזה אופן בדיוק אתה עוסק בביטחון מידע, ומהו תפקידך ("היחידה שלך"?
מפקד של איזו יחידה אתה?), אבל אתה חי בסרט די רציני. נתחיל מזה שנטען שהמידע
פה בלמ"סי לגמרי, והנהלת האתר פועלת בצמוד לגורמי הבמ"מ הצה"ליים. אני נוטה
להאמין לטענות הללו. התרומה של המידע הבלמ"סי בפורום הזה לידע של הביון הזר על
צה"ל שולית לחלוטין.

בנוסף, אתה יכול לדרוש שלמות כמה שאתה רוצה. בפועל נעשות טעויות (אני יודע, מניסיון),
ולכל דליפה או חשש לדליפה יש משמעות עצומה (כנ"ל), והקטע היפה הוא שאי-אפשר באמת
למנוע את הדברים הללו. רק לנסות להקטין אותם. מה שקורה בפורום הזה נמצא על סקאלה
שונה לגמרי מתקלות ב"מ אמיתיות (על ואנונו שמעת?).

ישן 22-06-2007, 13:45
  Hacham_Maimon Hacham_Maimon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.06
סאשה פשוט צודק!
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי סאשה הסוס שמתחילה ב "[right]אני לא יודע באיזה אופן..."

התקלות האמיתיות של מרגלים (סיטה, בר, לוינזון ועוד כמה דגי רקק שאיני זוכר את שמם) היו בולטות
דווקא בגלל שאיש לא חשד בהם כלל והיתה להם זכות כניסה למקומות שאזרח מן השורה לא היה חולם להגיע לשם. גם היום בטוח שהמרגלים האמיתיים ממשיכים להיכנס למתקנים כאלה, בעוד הש"ג של איזו כנף בחיל אויר לא מאפשר לאביו של חייל, שבא לבקרו בשבת, לעבור בש"ג כדי להשתין כמו בנאדם.
תקלות אחרות (לוינברג,טננבאום) נבעו דווקא מפטפטת וחוסר מידור, דבר שבולט עוד יותר היום לאור זמינות המידע.
בדיוק היום מופיעה בכותרת של מעריב ידיעה "בלעדית" עם חותמת כשרות של הצנזורה בדבר אימונים של חיל האוויר בתקיפות ארוכות טווח. למה לעזאזל הפרסום הזה טוב? מה שיקול הדעת שמופעל במקרים האלה. אתמול מי שהיה מדבר על זה היה בחזקת עבריין. מה נשתנה?
ישן 22-06-2007, 13:56
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Hacham_Maimon שמתחילה ב "סאשה פשוט צודק!"

נסביר את זה שוב - חיל האוויר מתאמן בצורה סדירה, בלי קשר לאיראן או עיראק או טוניס לתקיפות ארוכות טווח. העיתונות אוהבת לנפח את זה.

תקלות, מטבען, הן תמיד בסדר גודל עצום.

להשוות בין לוינברג לטננבאום זאת בעיה - בתקופה של לוינברג, ובמיוחד לאור תפקידו, המידור היה קצת פחות ממה שהוא היום.
טננבאום - אתה לא יכול לדעת שפרוייקטור רגיש יחליט יום אחד להתחיל להמר בקזינו ביריחו, נכון? אתה לא יכול לעצור את זה מראש, כי כל אחד יכול ליפול.

הסיוט הגדול הוא שיתברר שאדם כמו יחיאל חורב הוא סוכן זר (טפו טפו טפו). ואם זה יתברר יום אחד כנכון (חס וחלילה), אנחנו יכולים ללכת כולנו לים ולהמתין שם..

ישן 22-06-2007, 14:12
  Hacham_Maimon Hacham_Maimon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.06
משיק לעולם הקונספירציה
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי levikon שמתחילה ב "כבר היו דברים מעולם. מי היה..."

מזכיר את האשכול שטוען כי מלחמת יוה"כ נגרמה כתוצאה מבגידה ברמות השלטוניות הגבוהות ביותר
בישראל (אכן, דבר שאי אפשר לשלול).
ולנחמיה היקר, תאמין לי שרק ממה שאני רואה בפורום וממה שאתה כותב (איני יודע מי אתה ומה הרקע שלך אם כי אני מנחש שאתה מוברג "עמוק" במערכת) אז ברור שהיום מידור זה פיקציה.
הבעיה היא השאננות. אם היו מעבירים את טננבאום פוליגרף כל שנה כנראה שהיו עולים על הבעיות שלו בזמן. הבעיה היא כנראה העלות הגבוהה מאוד. תמיד מסתכלים דרך החור בגרוש ובגלל זה נופלים.
צה"ל מתאמן כי זה תפקידו להתאמן ולא לשבת בקנטינה ולאכול מצופים אבל מכאן ועד הברברת הקיימת רב המרחק.
ישן 22-06-2007, 14:28
צלמית המשתמש של NehemiaG

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Hacham_Maimon שמתחילה ב "משיק לעולם הקונספירציה"

אני חושב שאני יודע מה שאני לא יודע.

בוא נצרף כאן עובדות:
1. אני בן 20
2. אני טכנאי שעובד על מערכות רבות מסוגים שונים במספר מקומות
3. חה"א של היום ממודר באופן לא רע בכלל..
4. כל דבר שאני אומר/כותב נמצא בתחום הבלמ"סי
5. אני לא חתום על אף שו"ס, ואין לי סב"ט

בהתאמה, אני מסיק מכאן ש:
א. אני לא מוברג עמוק במערכת
ב. מצד שני, יש לי היכרות שטחית רחבה עם המערכת
ג. אני לא יודע שום דבר שחשוב באמת (אפילו לא את הסד"כ המבצעי האמיתי של הבסיס שלי, ואני עוד חשוף לנתונים שמהם אפשר להסיק אותו)
ד. יש דברים מאוד מאוד מעניינים בצבא בכלל ובחה"א בפרט שלא ידועים לי, ומכאן לא ידועים לרבים שהיו רוצים לדעת, ולי עוד יש היכרות שטחית רחבה עם המערכת וגישה לא רעה בכלל לחומרים בסיווג סודי
ה. הגיע הזמן להעביר סיווג בטחוני, ולו בסיסי, כל אחד שנכנס לצבא. אני חושב ששקמיסט, לדוגמה, צריך לעבור תשאול על בסיס חודשי.

אני חושב שהגיע הזמן לצטט את מה שאמר רפול לטייסי חה"א שתקפו את הכור בעיראק:
אם אתם נופלים בשבי - תדברו. אתם לא יודעים שום דבר חשוב.

ולהזכירך, בין התוקפים היו אל"ם אחד ושני סא"לים.
מי שיודע, לא מדבר. ומי שמדבר - הוא לרוב ספקולטור, וזה נכון גם לפורום הזה, שחברים בו אנשים נכבדים שמוברגים עמוק עמוק.

כדי להבהיר כמה מידור זה לא פיקציה - אנשים בטייסת שלי שעוסקים באמצעים רגישים ביותר, וחתומים על מספר שו"סים, בטוחים שבכנף X יש את הלביא..

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 22-06-2007 בשעה 15:13. סיבה: ב"מ
ישן 23-06-2007, 22:51
צלמית המשתמש של NehemiaG

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Hacham_Maimon שמתחילה ב "דבריך מטרידים..."

הקב"ר המזמר - זאת הטענה של מפקד הגף שלי.. כשהוא רוצה לומר לי לעוף לו מהעיניים.. (על שאלות רלוונטיות לתפקיד, בזמן לא מתאים)

אני לא אומר שלא נחשפתי - לא חיפשתי, שים לב - למידע שדורש שו"ס. נחשפתי, כמו רבים אחרים - אבל ברמה כל כך שטחית שאין לזה משמעות. מתוקף תפקידי אני עובד בכל כך הרבה מערכות שונות, וכאדם שלמד לחבר אחד ועוד אחד אני יודע להסיק את המשמעויות של דברים.

זה לא אומר שאני אוכל לתת פירוט טכני של כל מערכת שנחשפתי לעצם קיומה, אבל האם זה שנחשפתי לעצם קיומה זאת תקלה?
לא. כי אני לא נחשף לדברים רגישים באמת, ולרוב גם לא לרמה הטכנית, שלא לדבר על רמת תורת ההפעלה שלהן (לדוגמה, נחשפתי להרבה מערכות במנ"ט, כשעצם הקיום של רובן הוא בסיווג שמור, וחלקן סודי. אבל למשרד של הבחור שהדריך אותי לא יכולתי להכנס, כי שם נמצאים הדברים הרגישים באמת, ולא עוד כמה גאדג'טים של חה"א). זה מה שהסברתי קודם: מה שחשוב זה לא "מה יש" אלא "איך".

שתי דוגמאות היפותטיות לחלוטין:
1. אני בודק חלקי מערכת "תרנגול ירוק", שאת צורת החיבור שלה למטוס אני חייב לדעת. אני יודע, בגלל עבודה על מערכות אחרות, שזה אומר שיש לה, בתיאוריה, כמה יכולות X. האם זה אומר שאני יודע איך היא מתממשקת עם "עכבר שחור", שהיא מערכת קשורה? לא, וזה מה שקובע בעסק הזה.
2. אני בודק רכיבים של מערכת בקרת אש מסוג מסויים. בעת קריאת הוראת הבדיקה אני רואה שהיא ממוענת גם ליחידה סופר סודית. 1+1 יגלה לי שהיחידה הסופר סודית הזאת, שבמקרה אכלתי צהריים עם חבר בה, והוא התלבש כמו צוותים מבצעיים-קרקעיים בחיל וכששאלתי מאיפה הוא, הבחור סיפר לי את סיפור הכיסוי של היחידה, ושהם בעצם צדים ארנבות במסלולי הטיסה. ה-1+1 סיפר לי שהיחידה בעצם מתפעלת את מערכת בקרת האש הזאת מהקרקע.
אופס, תקלת אבטחת מידע ברמות הגבוהות ביותר: גם למדתי את סיפור הכיסוי, וגם את האופי האמיתי.
אבל האם ניתן למנוע אותה מראש? לא.. האם התקלה באמת ברמה כל כך גבוהה? בוא נגיד שבין 1 ל-10 היא 6. אני לא יודע על "איך" כלום! לא על תורת ההפעלה, לא על צורת הממשוק האמיתית.. כלום, נאדה, גורנישט.

הבעיה המרכזית בצבא היא במערכות שיתוף הידע הפנימיות, שמהוות את תקלת אבטחת המידע הגדולה ביותר. יש לי חברים שבימים לא כל כך רחוקים נחשפו למידע סופר רגיש בגלל שמישהו חשב שלשים סיכום דיון ברשת ללא מידור מתאים זה בסדר גמור... כי מי נכנס לכל מקום ברשת?

אני למדתי את הלקח הזה, וכאחראי ידע בגף שלי אני ממדר כל אחד וכל דבר ברמות שונות. למרות שאצלי מדובר על דברים קטנים בהרבה, ויותר תחת דגש של שמירת הפרטיות, זה עדיין רלוונטי. זה עולה לי בכאב ראש ולחימה בלתי פוסקת מול כמה בעלי תפקידים שחושבים שהם צריכים לקבל גישה למקום X..
לצערי זה לא קורה בכל מקום ברשתות הפנימיות. מה שכן - מאגרי ידע רגישים, שכמה מחברי הפורום הנכבדים היו שמחים להניח עליהם את ידם (), ממודרים היטב הדק הדק היטב..

אגב, כל ילדון בן 18.5 ששלשום נכנס ליחידת איסוף/ניתוח X חשוף שלא מתוקף תפקידו למידע רגיש בהרבה ממני. כי שם כולם עם סב"ט גבוה, אז זורקים.

יש שתי דרכים להפטר מאנשים כמו לוינברג:
1. לזרוק אותם החוצה מיד - ולאבד את התועלת שהם, ורק הם, יכולים להביא.
2. לתת להם תפקידי רוחב תחת השגחה צמודה, פוליגרף תקופתי ועוד - ולהרוויח את היכולות שלהם, תחת הסיכון שהם יגיעו במקרה לשבי החיזבאללה/סוריה/חמאס.

טננבאום הוא סיפור קצת שונה. הבנאדם לא אסף מידע, אלא ביצע דברים חשובים מאין כמותם.

הנזק שגרם לוינברג הוערך על ידי אחי, איש מודיעין (ששותק כמו דג באוויר), כנזק הכי טוב שנגרם למערך המודיעין. איש מודיעין אחר, בכיר ממנו, אמר לי שיש הערכת יתר של הנזק שלוינברג גרם, וגם לתועלת שנגרמה ממנו לארגון המודיעין בטווח הארוך.
מעניין אם יש איפשהו בדיקה שנעשתה בפרספקטיבה של 20 שנה+ להדי הנזק של לוינברג.

ישן 25-06-2007, 21:56
  tec tec אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.06.07
לא הבנת את האשכול על קונספירציית יום כיפור.
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Hacham_Maimon שמתחילה ב "משיק לעולם הקונספירציה"

אף אחד לא טען שהיתה בגידה של גולדה ודיין אלא שייתכן שהיה תכנון מראש של מלחמה בשיתוף ארה"ב רוסיה, ישראל מצרים וסוריה. תכנון בלבד (!) שלא התממש במלואו עקב הפרות הצדדים את ההסכם. כלומר, לפני המלחמה כבר היה ברור שתפרוץ שלא לפי ההסכם, אך בגלל התסבוכת שנוצרה לאחר ההפרות ולחצי ארה"ב לא ניתן היה לעשות דבר ולגייס מילואים כמו שצריך, למשל.
כל המדינות והמנהיגים עשו זאת כי זה שירת את האינטרסים שלהן, כל אחת והאינטרסים שלה, המנהיגים לא בגדו בעמם.
רוסיה וארה"ב רצו שקט והסכם שלום במזה"ת כדי להבטיח את אספקת הנפט.
מצרים רצתה להשיב את הכבוד האבוד ממלחמת ששת הימים במלחמה בלבד, ולא הסתפקה בשטחים תמורת שלום, היא רצתה מלחמה כדי להשיב את הכבוד.
ישראל נגררה עקב לחצי קיסינג'ר שתכנן את כל זה.
הברירה שהיתה בידי ישראל אם לא היתה נענית לתוכנית היא לעמוד לבדה ללא נשק ותמיכה מארה"ב, בפני מצרים המתעצמת בכמויות נשק רוסי , או להסכים לתכנית ולשלם מחיר זעום במלחמה מתוכננת עד לקוים מסוימים שלאחריהם תוכרז הפסקת אש ויחלו בתהליך שלום, לאחר שהערבים באו על מבוקשם : ניצחון במלחמה.
ישן 23-06-2007, 01:18
  Lanirx Lanirx אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי סאשה הסוס שמתחילה ב "[right]אני לא יודע באיזה אופן..."

קודם כל אני חושב שכל התגובות בפורום עד כה דיי מקיפות את כל הנושא- הסיכום הוא שבסופו של דבר מידע נחשף ומקל על מלאכת האיסוף של האויב- ולחינם! מידע שאמנם לא מוגדר "מסווג" אך בהחלט "מעניין" תמיד יכול לתת לאוייב את הייתרון הקטן שאף אחד לא רוצה שיהיה לו, וסתם דוגמא שעולה לי בראש:

יש הרבה מערכות נשק מסווגות, השם שלהם נחשף אבל כל מה שמסביב (טווחים, הפעלה וכו') לא נחשף, ואני אומר: למה לעזאזל האוייב צריך בכלל לדעת שיש לנו סוג כזה של חימוש?!?

כל מי שהביע דעה ליברלית בנוגע למידע- עם יד הלב - אתם יודעים שהמידע נחשף- וזה בעסה, וזה כבר נשפך.. אבל אתם תסכימו שעדיף שאף אחד לא ידע כלום, אבל כלום טוטאלי.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סאשה הסוס
אני לא יודע באיזה אופן בדיוק אתה עוסק בביטחון מידע, ומהו תפקידך ("היחידה שלך"?

מפקד של איזו יחידה אתה?), אבל אתה חי בסרט די רציני. נתחיל מזה שנטען שהמידע
פה בלמ"סי לגמרי, והנהלת האתר פועלת בצמוד לגורמי הבמ"מ הצה"ליים. אני נוטה
להאמין לטענות הללו. התרומה של המידע הבלמ"סי בפורום הזה לידע של הביון הזר על
צה"ל שולית לחלוטין.

תראה, אני לא אתחיל לספר לך על על תפקודי הצבאי, אבל כמו שאפשר להבין אני חלק ממערך בטחון המידע.
ואני חושב שהשתמשת בביטוי שהכי הרבה אני שומע אותו "חי בסרט" שאני מעיר לקצין ביחידה שמדבר על פעילות מסווגת במירס, הוא תמיד אומר : "אתם בב"מ חיים בסרט! למה מי מקשיב?"
נכון, הם לא יודעים שמאזינים, אני יודע.
אתה לא יודע על כל יכולות איסוף המודיעין של האוייב, לך תדע אולי יש יחידה שאחראית להיכנס לאתרי פורומים ישראליים של נושאי צבא ולשלוק מידע ככל האפשר, וכך להשלים פאזל
וכך להרכיב תמונה ברורה של מה שהם יודעים על יחידות, על כל דבר שבפורום מדברים.
אתה לא חושב שהיה יותר קל אם הם פשוט לא היו יודעים כלום מכלום?

אני מאמין כמו שנאמר בפורום שלסגור את כל חורי בטחון המידע זה תהליך ארוך, יקר ומסובך.
אבל אפשר להתחיל אותו, ולצמצם למינימום בתנאים שיש לנו. (שזה לפי דעתי הסוד הכי גדול של צה"ל- לעשות מקסימום עם מינימום תנאים)

אני שמח על התגובות שקראתי שמאד מבינות את הנושא, ואני מקווה שכל מי שקרא ולא הגיב או כל מי שהגיב בדעה שהמידע הזה לא חשוב ובלמס"י...יבין שכל פיסת מידע קטנה מביאה את האוייב למצב שבו הוא הוחכם עלינו, אנחנו מעדיפים שלא יידע.

קראתי תגובה של מישהו שהציע לתחקר כל חייל כולל שקמיסטים.. אני כמובן מזכיר שהכל עניין כספי, לתחקר כל חייל זה אומר להגדיל פי 30 בערך את מערך בטחון המידע ואת המאבחנים והמתחקרים, להגדיל פי 40 את הענפים השונים שעוסקים בחומר הנל', ולהגדיל את האנשים שקובעים בסוף אם יש או אין סיווג.. בסך הכל כמו שאמרתי - כסף משחק פה תפקיד מרכזי.

הפעולה הכי נכונה זה להטמיע ערכי בטחון מידע בכל מי שנחשף לפיסת מידע של צה"ל- וגם הפורום הזה נחשף.

בכל אופן, נעים לשמוע שכולם מבינים את החשיבות..תאמיני לי..האוייב לא טיפש, הוא לא טיפש מזמן, הם מחפשים כל מידע שאפשר, הם רוצים לדעת עלינו, הם רוצים להפתיע אותנו..
אף אחד לא ייתן להם.

נ.ב שנת 2006 וכן גם השנה 2007 הוכרזו ע"י הרמט"כל כשנת ב"מ.
ישן 22-06-2007, 13:27
צלמית המשתמש של דוד שמואל
  דוד שמואל דוד שמואל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.07
דיוני הפורום.

הפורום באמת מרחיב דעת ומחכים, לגבי דליפת פרטים חסויים:
  • מי שלא יודע מדבר.
  • מי שיודע בד"כ לא מדבר.
  • קיימת בקרה של הנהלת הפורום אם כי בדיעבד.
אכן ניתן ללמוד רבות על צה"ל מהפורום כמו שניתן משאר התקשורת החופשית. חבל רק שצהל בכבודו ובעצמו לא תמיד לומד. לדוגמא, הדיונים על טילי הנ"ט ומיגון השיריון לפני לבנון II היו מאלפים ולדעתי דן חלוץ ואודי אדם היו צריכים לקרוא אותם (לפני המלחמה ציפיתי וקיוויתי שיש להם גופי מידע וניתוח טובים יותר -ואולי יש- אבל קריאה בפורום הייתה מביאה למסקנות הנכונות).

חייבים לשמור על מידע חסוי מהאוייב והדרך היא מידור. מי שהושבע לשמור סוד בד"כ ישמור עליו או שיטופל. באו לא נגיע לקיצוניות ההפוכה, בה נסתיר מידע לא מסווג מעצמנו (אזרחי המדינה). הערובה העיקרית לתפקוד טוב של מסגרות הביטחון היא בקרה ציבורית על מה שניתן לחשוף (מלחמת יום כיפור ולבנון II הן דוגמאות טובות לכך שמלחמה היא עסק רציני מידי להשאירו לפוליטיקאים וגנרלים).

יש להגדיר את המעט שצריך להשאר סוד כמוס ולהגן עליו בקנאות. בכל מקרה, צריך להתייחס למה שעלול להיכתב בפורום כחלב שנשפך (מי שמפטפט בפורום יפטפט גם במקום אחר).

היה רצוי שכל הודעה בפורום תיקרא לפני שתפורסם. אני חושש שזה לא מעשי. עבריינים כבדים צריכים להחסם ואני חושב שאכן זה כך.

נערך לאחרונה ע"י דוד שמואל בתאריך 22-06-2007 בשעה 13:30.
ישן 22-06-2007, 15:14

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "אתה חושב שהאוייב יודע את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NehemiaG
אתה חושב שהאוייב יודע את הסד"כ המבצעי האמיתי של צה"ל או אפילו חלקים בצה"ל? (וזה מידע חשוב)
כן.
ציטוט:
אתה חושב שהאוייב יודע "איך" על דברים שכולם יודעים "מה הם"? (וזה מידע קריטי)
כן.

ציטוט:
כאן אפשר ללמוד קצת על ה-"איך", ואפשר להכיר את ה-"מה" קצת יותר טוב.
הערך המודיעיני של המידע שכאן הוא ברמה הנמוכה - אבל לפעמים יש גם זהב בין החול.

שיכנעת אותי. עדיף לאסור על אנשים לדבר בכלל, כדי שבטעות לא יגידו משהו שאם תצרף אותו למידע שהשיגו המרגלים האיראניים בתוך צה"ל, אפשר יהיה לנחש עוד פריט מידע חסר משמעות לגבי צה"ל.

ישן 22-06-2007, 15:43
צלמית המשתמש של NehemiaG

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי סאשה הסוס שמתחילה ב "[QUOTE=NehemiaG]אתה חושב..."

אז א' - אתה טועה. גם צה"ל עצמו לא יודע בכל שלב מה הסד"כ המבצעי האמיתי שלו. יש הערכות גסות יחסית לגבי זה: ידועים כמה כוח יש לנו בתיאוריה, לפי זה מאפיינים דרישות שיורדות לשטח, דרגי השטח מעבירים למטה את הסד"כ שניתן להפעיל באותו רגע ביחס לדרישה, ורק אז אתה בעצם יודע כמה יש לך ביד.

נניח, לצורך העניין, שלטייסת X יש סד"כ מוצהר של 25 מטוסים. מתוכם יש בכל זמן נתון 2 במוסך, 1 בביקורת 50 ש"ט, 1 שבזמן ההכנה לתקיפה התגלתה בו תקלה שלא מאפשרת לו לעלות לאוויר בזמן הדרוש, בזמן היציאה מהדת"ק מזהה טייס תקלה שדורשת ביטול גיחה, ובסוף נשארנו ביד עם 20 מטוסים. מתוכם שניים היו ידועים מראש כבלתי ניתנים לשימוש, על אחד היתה הערכה שהוא יהיה זמין ולבסוף הוא לא היה זמין, אחד נוסף שבוטל שעתיים לפני היציאה לתקיפה, והמטה כבר מצא לו מחליף שפחות מתאים למשימה, ועוד אחד שרק בזמן ההמראה נודע למטה שהוא לא זמין. נוצר מצב שבו האוייב לא יכול לדעת בכלל שהולכים לתקוף אותו 21 מטוסים במקום 23 או 25 כשאחד מהם לא מתאים למשימה.
אם האוייב היה יודע את זה בזמן - היה יכול להוסיף לכח המיירט עוד מטוס אחד או שניים שנועדו למשימה אחרת ובעצם להרוס את כל התקיפה.

אבל אם אני מגיע ומפרסם בפורום, שעתיים לפני התקיפה, תמונה מאתמול שבה רואים מוסך מטוסים שבתוכו יושבים שניים או שלושה מטוסים מאותה הטייסת.. הוא יודע קצת יותר טוב.

אתה חושב שהאוייב יודע את ה-CEP של טילי היריחו?
אתה חושב שהוא יודע את צורת ההנחיה המדוייקת שלהם?
אתה חושב שהוא מכיר את תורת ההפעלה של צוותי הפעלת הטילים?

אני אומר שהזהב נשפך לחול על ידי אנשים שהיו יכולים לחשוב פעמיים. לי עצמי קרתה תקלה בהקשרי ב"מ שהיתה יכולה להמנע אם רק הייתי בודק שמי שהעביר לי חומר מסויים עשה זה לפי הכללים המדוייקים, ולא הייתי סומך עליו שהוא עבד לפיהם. לשמחתי זה לא קרה על גבי הרשת, שום מידע לא הועבר, שום דבר לא דלף. אבל הפוטנציאל של זה ליצור בעיה לא קטנה היה קיים.

ישן 22-06-2007, 16:01
צלמית המשתמש של NehemiaG

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "[QUOTE=NehemiaG] אבל אם אני..."

אני מדבר על תרחיש שבו אני מפרסם, כאשר אף אחד מקובעי ההחלטות לא החליט שאני אפרסם, כי זאת היתה החלטה שלי - לצורך העניי הנה התרחיש:
1. צילום ללא אישור אבטחת מידע
2. מכאן ש - צולם ללא נוכחות של מש"ק/קצין ב"מ
3. לא עבר השחרה
4. פורסם ללא אישור.

אני יכול להיות גם אתה, או הוא. תקלות כאלה מתרחשות, לדוגמה, כשאדם עובר באיזה מנחת שכוח אל ורואה שם מטוס מסויים בעיתוי מסויים ומחליט לצלם ולפרסם, ואופס במקרה אחד מאנשי הבטחון שהיו בסביבה החליט ללכת להשתין בצד באותו רגע. דברים כאלה כבר קרו, רק צריך לקוות שאנשים ידעו לצנזר את עצמם.

כמובן שאני גם יכול לקבל הוראה לפרסם תחת שמי תמונות תחת כיתוב מסויים בעיתוי מסויים, אבל ההנחה שלי היא שלרוב זה לא יקרה בפורום קטן, אלא בעיתונות הארצית.

אני לא סבור שאני יודע הכל, ואני לא סבור שאני יודע הכל על אבטחת מידע, אני סבור שלפעמים קורות תקלות גם לטובים, המנוסים והמגוייסים מביננו.

ישן 22-06-2007, 17:16
צלמית המשתמש של NehemiaG

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי levikon שמתחילה ב "כמובן שאפשר אחרת. למה להרים..."

סיפר לי קשר"ג מילואים לשעבר שהמג"ד שלו דרש להעביר תדרים ואו"קים ליחידה שהיתה באימונים בשטח באצמעות האלחוט, במקום לשחרר לו את הג'יפ ולתת לו לנסוע עם התדרים אל היחידה.
כאשר הוא סירב, המג"ד העלה את הנושא למעלה, עד למאו"ג. המאו"ג החליט לבעוט דווקא את הקשר"ג.. (סופו של דבר - הקשר"ג נבעט למעלה, והמג"ד קיבל הערה פיקודית ונבעט החוצה. אבל זה לא קרה במקום ומיד).

ספציפית, בהפעלה של טייסות חה"א, קשה מאוד למנוע דליפה של כל דבר, למרות שמשתדלים מאוד להעביר את הכל בצורה מסודרת ובטוחה.

ישן 22-06-2007, 15:17

על מה _אתה_ מדבר?
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי baer שמתחילה ב "על מה אתה מדבר? יש כאן אלפי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי baer
על מה אתה מדבר? יש כאן אלפי תמונות שצולמו ע"י אנשים ופורסמו רק כאן.
על מה אתה מדבר? יש לי תמונות מטיול לשווייץ שצולמו רק על ידי, ולא פורסמו בשום מקום בעולם. זה אומר שהן חושפות משהו על צה"ל?
ציטוט:
במקור נכתב על ידי baer
תשובתך ("איכשהו לא נראה לי שלביון הזר יש בעיות להשיג את החשוב באמת...") שאננית ולא רצינית.
גם הטענות שלך. אין שום בעיה בפורום הזה.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי baer
אם טובת מדינת ישראל עומדת לנגד עיניך, גם אם זה רק קצה הקרחון (וזה אכן כך) זה גם משהו שאסור להתעלם ממנו.
לא מתעלמים. שוקלים את העניין ברצינות רבה, ומחליטים שזה בסדר.

ישן 23-06-2007, 03:04
צלמית המשתמש של gps
  gps gps אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי סאשה הסוס שמתחילה ב "על מה _אתה_ מדבר?"

היה כבר את סיפור הטנק ההפוך שהתוודעתי אליו בפורום החיזבאללה ובדיעבד מסתבר שהתמונה צולמה ע"י אחד הגולשים בפורום הזה,חידה לי היכן פורסם וכיצד הגיע לפורום העוין.

2. לפעמים צילומים שמפורסמים במקום אינטרנטי עלום ושכוח אל מוצא את דרכו לצד השני,למשל קבלו אחד שאוהב לאסוף צילומים של חיילות ישראליות...חמודה,אני מקווה שכשהחלטת לפרסם את הצילום לקחת בחשבון שאחמד יחמוד בו..

כל צילום מטופש ונאיבי ככל שיהיה מכיל רקע,נקודת התורפה היא תמיד הרקע,כשאתה חייל שמצטלם בבסיס צבאי לפעמים הרקע מספק מידע ממש מפנים,יש סירטון מצגת בTUBE שמכיל צילומי חיילות,מספר חיילות הצטלמו בסיס חיל הים מסויים עם רקע די מרשים.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה [IMG]

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ישן 22-06-2007, 16:52
צלמית המשתמש של amirsgv
  משתמש זכר amirsgv amirsgv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.04
חצי OFF בנושא הזה

לפעמים אני שואל את עצמי למה ראוי להקפיד על צנזורה פה, כאשר גורמי במ"מ בצה"ל עושים לאויב א העבודה בעצמם. שתי דוגמאות מאוד פשוטות:
1. במעריב, מוסף שבת, מרואיינת שרון, המסיימת בשבוע הבא את קורס הטייס במגמת מסק"ר. כמובן שפרטיה מלבד השם הפרטי חסויים ... רק ששם המשפחה מופיע על הקסדה שלה, בגדול, בתמונת השער של המוסף ...
2. מפגש טייסת העטלף לדורותיה, באתר ח"א: http://www.iaf.org.il/Templates/Art...=40&docID=26690
מפקד הטייסת סא"ל כפיר מספר שאביו נפל ביוה"כ כטייס קרב. ותפקידו היה מפקד טייסת "מגיני הדרום". ועכשיו, ילדים חביבים, כמה מפקדי טייסות נפלו ביוה"כ (שניים בלבד, תודה ששאלתם), ומה היה שמה הקודם של טייסת "מגיני הדרום" ? "הכנף המעופפת", שוב תודה ששאלתם. למי שלא ידע, הרי המקור לגילוי שמו המלא של כפיר.
איפה השכל, איפה ?

גלריה: www.pbase.com/amirsgv

ישן 22-06-2007, 22:24
  Laxio Laxio אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.06

הנה התוספת שלי לדיון בתור מלש"ב. אני קיבלתי כמה פעמים כל מיני טפסים וזימונים למיונים מהצבא. הצבא כנראה לא רצה שאני אדע למה המיונים או מה יהיה במיונים ולכן לא היה כתוב כלום בהזמנה, גם לא עזר שהתקשרתי ושאלתי וגם לאחר שעברתי אותם השביעו לא להגיד מה היה שם.

פה בפורום ובמו"ס פורסם בלעדית (לא פורסם בוויקיפדיה קודם) מה יהיה בדיוק במיונים, לאן הם ממיינים, דוגמאות משאלות ואת כל שלבי התהליך.

זאת רק דוגמא אחת. תגידו שלצבא לא אכפת שזה מתפרסם, שזה לא באמת פוגע בבטחון המדינה? אולי. אבל בכל זאת יש סיבה שהצבא לא מסביר את הכל בדף הזימון ואני משער שהוא לא מדליף את זה לפרש כדי ליצור ספין מתוחכם.

ויש עוד הרבה דוגמאות. אני לא חושב שמישהו ידבר בקולי קולות באוטובוס על יחידה 504 או על מתקן 1931 אז למה פה מותר? הרי לפני שהאינטרנט היה קיים כמעט אף אחד לא שמע על המושגים האלה אז למה פתאום כשקצת יותר קשה לשמור על בטחון המידע אנחנו מחפפים ונותנים לעצמנו הצדקות מוסריות בדמות "זה רק שבריר חסר משמעות של מידע"? זאת עובדה שהתקשורת עזרה לחיזבאללה במלחמה וכל זה נובע מהתרבות של האנשים דור 2.0 שאנחנו מייצרים פה. אם מישהו יודע משהו על קורס אחיד ולאן הולכים אלה שעוברים אותו הוא חייב לספר כדי לצאת גבר?

ולמה לעזאזל אני בתור מלש"ב בכלל מכיר את המושגים האלה כשבדור של אבא שלי הם בקושי ידעו כמה ימים נמשך הגיבוש של השייטת?

ישן 23-06-2007, 17:58
  avifresh avifresh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.04.04
לא ניתן לטעון שכל המתפרסם כאן בלמ"ס או מאושר לפרסום וכו'

ראיתי כאן תמונות (בעיקר של חיילים שצילמו בתוך בסיסים) שלא ניתן לראותן בשום מקום (הכוונה רשמי) ופרסומן יכול לגרום נזק ללא יכולת תיקון. לדוגמא פורסמו בכל העולם תמונות מרכבה 4 מכל הצדדים, אבל מעולם לא פורסמו ו/או אושרו לפרסום תמונות שמראות את צריח המרכה 4 חצי ערום ואת מבנה וחתך מיגוני הצריח שלו - דבר שעוזר לאויב שמחפש היכן לפגוע והיכן נקודות התורפה, בנוסף, לא ניתן לבנות צריח חדש רק בגלל שנחשף וכל סוד המיגון כבר חשוף לאוייב ולא יהווה הפתעה במלחמה. חבל שלא ניתן לצנזר את החומר ב ON LINE לפני שמוצג לראווה לפני כולם בפורום.

ישן 23-06-2007, 19:18
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי avifresh שמתחילה ב "לא ניתן לטעון שכל המתפרסם כאן בלמ"ס או מאושר לפרסום וכו'"

שלא לדבר על כך שהמפרסם נלכד ע"י מחב"מ. במקרה של פורום זה, הפרסום היה על מנת להרתיע מפני התוצאות האפשריות.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 24-06-2007, 00:16
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
חוק לידל-הארט:

אם הכל מסווג, כלום לא מסווג. מצב בו יש סיווג-יתר גורם לזלזול גם במקרים בהם הסיווג רצוי.
לפיכך מומלץ לא לסווג את רוב הדברים, ולהשקיע באנרגיה של הסתרת מה שבאמת צריך להסתיר.

והערה מסויימת:
נעזוב לרגע את זה שבמלחמה שני האויבים הגדולים שלי היו חיזבאללה וב"מ, לא בהכרח בסדר זה - משום-מה קצינת ב"מ ומשקיותיה ניסו כמיטב יכולתן להפריע לי לעשות את העבודה שלי כקצין היסטוריה, למרות שיש לי את כל הסיווגים והאישורים הנדרשים, וגם הצליחו למרבה הצער לא פעם, עד שנאלצנו להפעיל דרגים בכירים ישירות מולן כדי להחזיר אותן לתלם.
זו דוגמה קטנה לסיווג יתר שגורר לפעמים תוצאות מזיקות. עכשיו, כשצה"ל כותב מחקרים ומנסה ללמוד לקחים מן המלחמה, יש לו בתחום מסויים כמה חורים מכובדים בידע, באדיבות ב"מ.
יותר חשוב מזה היא העובדה שלהבנתי, עברות הב"מ הרציניות ביותר במלחמה התבצעו על ידי הצמרת המדינית והבטחונית. מדובר באמירות רקע לכתבים על ידי דרגים בכירים מאוד, חשיפת תוכניות אופרטיביות, ואף הודעה מראש על 'שינוי כיוון 11' שלפי עיתוי שידורה בתקשורת הגיעה היישר מישיבת הממשלה, עוד לפני שכל היחידות קיבלו הודעה על המבצע.
הנזק של עברות הב"מ האלה, וגם של עברות ב"מ פנים צבאיות (למשל, לשים מידע שחושף זהות מקורות על מחשב אינטרנט), גדול הרבה יותר מאשר רוב עברות הב"מ שראיתי ברשת, בפרט כשפה מצנזרים דברים יותר מרוב המקומות שאני יכול לחשוב עליהם.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 27-06-2007, 02:44
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בטחון מידע בצה"ל

כמי שנחשף בעבר ללא מעט פרוייקטים בתחום מערכות המחשוב של צה"ל, נתקלתי בהרבה פניות מצד גופי הביצוע לאנשי בטחון המידע. התשובה הקבועה של מחב"ם היא "לא" מה שגורם לחוסר יעילות במערכות של צה"ל וזה גוזל כוח אדם וזמן . במקביל, שמעתי מצד אנשי בטחון המידע * תלונות על המירס מכאן ועד להודעה חדשה..

נשאלת השאלה, מדוע כשאגף התקשוב, וגורמי מדיניות באמ"ש היו מעורבים בפרוייקט המירס, לא הזדעקתם וקפצתם מיד להודיע שהמכשיר איננו מאובטח? היכן היו אנשיכם? מנעו בכוח את דליפת סד"כ צה"ל שאף אחד במדינות ערב לא יודע את היקפו המשוער מאתרים זרים שאליהם ניתן להגיע דרך גוגל?התחושה היא שיש הרבה אנשי במ"מ מיותרים שמנסים להצדיק את העסקתם בצה"ל על ידי יצירת שערורייות זוטא על כל פריט מידע חסר חשיבות ולעומת זאת אין מי שיטפל בנושאים הבוערים באמת...

דלף המידע שקיים בפורום הזה בטל בשישים לעומת מחדלי הבמ"מ בצה"ל. אולי הגיע הזמן שתתחילו לטפל בהם ולא תחפשו את המטבע מתחת לפנס..

*אני נמנע מלכתוב את שם היחידה מחשש שתובע כאן ביקורת על כך.

ישן 29-06-2007, 00:22
  Lanirx Lanirx אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "בטחון מידע בצה"ל"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי looklook
התחושה היא שיש הרבה אנשי במ"מ מיותרים שמנסים להצדיק את העסקתם בצה"ל על ידי יצירת שערורייות זוטא על כל פריט מידע חסר חשיבות ולעומת זאת אין מי שיטפל בנושאים הבוערים באמת...

דלף המידע שקיים בפורום הזה בטל בשישים לעומת מחדלי הבמ"מ בצה"ל. אולי הגיע הזמן שתתחילו לטפל בהם ולא תחפשו את המטבע מתחת לפנס..

תראה, אתה מצד אחד צודק- כי אין מה לעשות לא הכל מושלם, ואנשי הב"מ בצבא שוקדים על עבודתם ותאמין לי הרבה חשיפות מיותרות נמנעו.

אבל מפה- ועד להגיד שיש אנשים שמנסים להצדיק העסקתם בצה"ל?! השתגעת!? אתה חושב שלמחב"ם יש כוח לבטל את העיסקה עם מירס? האמת, שיש ..אבל לא צריך..
העיסקה מצויינת לצבא, אבל כמו שאומר בחור פה- המודעות נורא נמוכה..החינוך כושל, וזה בגלל בעייה אחת..שמערך בטחון המידע אינו גדול מספיק.
אם בטחון מידע היה חלק מחינוך והיה חלק מהנושאים שנלמדים בטירונויות השונות, אני חושב שהעניינים היו קצת אחרת.

בכל אופן, תאמין לי שהמערך מטפל בכל הנושאים שיש..ואני אומר לך, הפורום הזה זה בהחלט אופציה גדולה לדלף מידע בגלל שהוא פורום חכם ואיכותי.

סופ"ש מצויין כולם-

לניר
ישן 29-06-2007, 06:03
  Cfox Cfox אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.06
בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי Lanirx שמתחילה ב "[QUOTE=looklook]התחושה היא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Lanirx
תראה, אתה מצד אחד צודק- כי אין מה לעשות לא הכל מושלם, ואנשי הב"מ בצבא שוקדים על עבודתם ותאמין לי הרבה חשיפות מיותרות נמנעו.

אבל מפה- ועד להגיד שיש אנשים שמנסים להצדיק העסקתם בצה"ל?! השתגעת!? אתה חושב שלמחב"ם יש כוח לבטל את העיסקה עם מירס? האמת, שיש ..אבל לא צריך..
העיסקה מצויינת לצבא, אבל כמו שאומר בחור פה- המודעות נורא נמוכה..החינוך כושל, וזה בגלל בעייה אחת..שמערך בטחון המידע אינו גדול מספיק.
אם בטחון מידע היה חלק מחינוך והיה חלק מהנושאים שנלמדים בטירונויות השונות, אני חושב שהעניינים היו קצת אחרת.

בכל אופן, תאמין לי שהמערך מטפל בכל הנושאים שיש..ואני אומר לך, הפורום הזה זה בהחלט אופציה גדולה לדלף מידע בגלל שהוא פורום חכם ואיכותי.

סופ"ש מצויין כולם-

לניר

אז תגיד שאתם רוצים עוד תקציב... זאת לא בושה.

ישן 29-06-2007, 08:04
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
כל מערך ביורוקרטי נוטה לרצות להצדיק את קיומו.
בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי Lanirx שמתחילה ב "[QUOTE=looklook]התחושה היא..."

ב"מ איננו שונה בכך.
יש הרבה דברים חשובים בב"מ, ויש גם לא מעט מקרים שבהם ברור שלמישהו במערכת השתן עלה לראש והוא מצנזר דברים שאין טעם לצנזר, ובכך מבזבז אנרגיות ומוריד את הרצינות שאנשים מייחסים לסיווגים.

(נביא דוגמה שב"מ דווקא לא אחראי לה, אבל מדגימה היטב: בבסיס שבו זמני כניסת ויציאת שבת מופיעים שבת אחר שבת תחת 'שמור', כמה משמעות בדיוק בני אדם ייחסו ל'שמור'? כמו בלמ"ס.)

אנשי ב"מ שונים נוטים לא פעם לנקוט את גישת 'הכל אסור', שמשמעותה, כיוון שבפועל אי אפשר לאסור הכל - "הכל מותר". הגדלת מערך הב"מ לא תשנה בזה שום דבר. חינוכו מחדש, אולי כן.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 27-06-2007, 07:36
  ser11 ser11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.05
כל נושא בטחון המידע בצה"ל פרוץ

אבל הבעיה היא - המודעות.
בניתוחי סיכוני אבטחת מידע (באופן כללי - גם בחברות מסחריות) עולה שעיקר הנזק נגרם כתוצאה מבעיות מבפנים ולא מבחוץ, 70-80% מהסיכון הוא פנימי. למרות זאת הרבה מאד חברות משקיעות הרבה מאד כסף בטיפול בחסימת הגישה מבחוץ, ולא בחינוך והגברת המודעות אצל האנשים.
הבעיה הזו מוקצנת בצבא, והבעיה היא חוסר ידע גם אצל גורמי הבמ"מ.
ישנו מושג בהלכה " כח דהיתרא עדיף" - אבל לצורך כך צריך ידע ואומץ. הרבה יותר קל להגיד לחסום, למנוע , לנתק מאשר לחבר אבל בצורה מושכלת תוך הגדלת מודעות האנשים. - דבר זה גורם לחיפוש דלתות אחוריות ופרצות אבטחה אחרות כדי שנוכל להמשיך לעבוד.
כמו שאמרו קודמי - רשת המירס היא אחד מסיכוני הבמ"מ הגדולים, וורד הרים כנראה לא הפיתרון המיידי. ולכן הפתרון המיידי הוא - הגדלת המודעות, וענישה חמורה ומרתיעה לעבריינים - ע"ע עייט.
ישן 01-07-2007, 17:42
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 מנהל עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
כאן אנחנו (מנהלי הפורום) נכנסים לתמונה
בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי גילילינג שמתחילה ב "אני חושב שהיא הגיונית"

ב-99% מהזמן, אחד המנהלים זמין בפורום בצורה כזו או אחרת, כולל השעות הקטנות של הלילה.
לחלק מהגולשים יש את מספרי הטלפון שלנו, חלקם אף עשו/עושים בו שימוש.

בכל פעם שיש חשש לאירוע כדוגמת זה שציינת, אנו מבררים את העניין מול הצנזורה ו/או דובר צה"ל ופועלים בהתאם.
לא מתוך מטרה ללכלך, אבל ישנו אתר גדול אחר שלא מקפיד על כך, וניתן היה לראות זאת בתקופת מלחמת לבנון השנייה.
אותו אתר גדול ומכובד לא מנע פירסום מידע ע"י גולשים, מיקום מדוייק של נפילת רקטות, מידע על היתקלויות ועל נפגעים, פרטים על תוכניות צבאיות, והכול תוך כדי ציפצוף מתמשך על ההגבלות שהוטלו.
באותה תקופה הייתי מחובר כמעט 24 שעות ביממה- הייתי בנהריה ולא היה משהו אחר לעשות...
לכן, צורפתי לצוות מנהלי פורום הסקופים של אתר פרש על מנת לעזור לאכוף את אותן הגבלות.
לא אכחיש, היו מספר גולשים שנרשמו בכינויים אחרים אך ורק כדי לשחרר ידיעה בעייתית אחת ואז להיעלם. היו גם כאלה שפירסמו באופן שיטתי מידע מסווג בתקופת המלחמה.
אותם אנשים נחסמו כדקה או שתיים לאחר הפירסום, המידע נמחק, אך חמש דקות אחר כך הם חזרו בכינוי דומה, במשך מספר פעמים. גולשים אחרים פירסמו מידע מסווג כי "זכות הציבור לדעת", על אף שהמידע היה אסור בפירסום.
אני יכול לספק לך עוד ועוד דוגמאות.
בשורה התחתונה, אתר פרש על כל פורומיו כן הקפיד לעבוד תחת מגבלות הצנזורה בתקופת מלחמת לבנון השניה, וממשיך לעשות זאת גם עכשיו, בניגוד לאתר האחר שציינתי.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:05

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר