לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-07-2007, 01:00
  משתמש זכר Espires Espires אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.11.06
חברה אני עובר לניקון!!

טוב זה לא בדיחה או משהו כזה אני עובר לניקון, וזה אחרי זמן רב שאני שוקל את זה ובודק כמה דברים בשביל לעבור. בשבועיים האחרונים בערך יצא לי להתעסק הרבה מאוד עם מצלמות ניקון,אם זה היה במפגש, בעבודה, ובD70S של חבר שלי, ואני פשוט אוהב אותה!!!!
אם זה מבחינת נוחות השימוש, אם זה מבחינת הצבעים שיוצאים מהמצלמה ללא עריכה ואם זה מבחינת הרעש של הצמצם שלה [תתפלאו אבל כן זה דבר שגם מושך אותי במצלמה הזאת חח].
חבר שלי עוד כמה ימים טס לארה"ב וחשבתי כבר לתת לו כסף לקנות לי את המצלמה, למרות שזהו כסף שרציתי להשקיע ב10-20 אבל אני חושב שהמעבר לניקון זה שווה את זה.
בתאכלס כמה שחבר שלי שיגע לי את השכל לעבור לניקון לא ממש רציתי אבל אחרי יומיים שלמים על הD70S אני פשוט מת כבר לעבור אליה.
בקיצקץ פתחתי את האשכול הזה כדי שתבינו שאני הייתי מת על קנון מבחינת התמונות שהיא מוציאה וששיחקתי קצת עם הניקון זה פשוט משך אותי והאם אתם חושבים שמה שאני עושה זה צעד נכון?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-07-2007, 01:12
צלמית המשתמש של tita
  משתמש זכר tita tita אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.02.06
שלח הודעה דרך ICQ אל tita שלח הודעה דרך MSN אל tita Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Espires שמתחילה ב "אופס חח הרעש שהיא עושה..."

הבנתי את הפרמטרים שכתבת שם אבל להשוות 350/300D לD70 זה כמו להשוות את הD50 שלי ל30D של קאנון...
זה פשוט רמה אחרת לא קשור לניקון קאנון...
כשמישהו בא ושואל אותי עוד בהתחלה כשהוא עובר לDSLR אני ממליץ על המצלמות של ניקון אם והוא יוכל למצוא אותם כיום...
אבל אם הוא אומר לי שהוא רוצה לקנות 20D 30D אז אני אומר וואלה תתחדש! כי אין מה להגיד ה20D וה30D הם אחלה מצלמות וזה לא קשור לניקון או קאנון ברגע שיש לך מצלמה טובה אז זה לא משנה...

הרעש של הצילום...בחייך!
צבעים...ממ..טוב ניקון ידועה בזה אבל אפשר לשפר את זה בפוטושופ...
נוחות שימוש טוב פה אני יכול להגיד שלי אישית הרבה יותר נוח עם הניקון...

אבל נגיד לקאנון יש חיישנים בעלי ניקוי רעשים מעולה!
יש לך אפשרות לעדשות לבנות - לא שהעדשות של ניקון נופלות אבל הL ידועות במיהירות שלהן
יש לך אפשרות לשדרג ציוד לFF (פול פריים) - אבל לך תדע מה יהיה עם הD3X ...?

בקיצור תברר שאתה עובר בגלל הסיבות הנכונות...

בברכה, איתמר חסן

ישן 03-07-2007, 01:23
צלמית המשתמש של tita

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Espires שמתחילה ב "אממ ככה איתמר: הניקויי חיישן..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Espires
הניקויי חיישן אוטומטיים לא ממש מעניינים אותי,אני יכול לנקות את החיישן בלי בעיה.
...

ניקוי רעשים...אני לא מאמין שאתה יכול לעשות את זה בלי לפגוע בתמונה...

ציטוט:
העדשות הלבנות - אוויש נו באמת רק בגלל הצבע =\ גם לניקון יש עדשות לפאניםם
...

היתכוונתי לעדשות L בכלל לא בגלל הצבע בגלל המהירות החדות והבניה המדהימה שלהם! (וכמו שאמרתי לא שניקון נופלות בביצועים מהעדשות של קאנון אבל לא סתם אתה רואה באולימפיאדה כמעט רק עדשות לבנות) המצלמות והעדשות של קאנון בנויות הרבה על מהירות מצבי צילום רציף נורא מהירים (כמו ה10.5 של המארק 3) עדשות עם מנועים שמתפקסים במהירות על וכו וכו...

ציטוט:
ובתאכלס לשנה-שנתיים הקרובות לפחות ככה נראה לי אני לא ממש רוצה לעבור לFF מסיבות שאני לא הולך לפרט.
...

אבל לקנות עכשיו כל כך הרבה צוד עם ניקון ולעבור לFF עוד כמה שנים זה בזבוז של כסף...תחשוב על זה שאתה יכול לקנות עדשות שכבר מתאימות לFF ועד שיגיע היום הגדול רק להחליף מצלמה ולא סט שלם של עדשות + מצלמה...

העניין שלי זה לא להשאיר אותך עם הקאנון...זה לתת לך להבין שהניקון D70S היא עליה ברמה מהמצלמה שלך ואם לא הצלחת להוציא תמונות טובות מהקאנון זה לא בגלל שהיא קאנון זה בגללך (לא להעלב כן..) תחרוש על המצלמה תנסה לחשוב יצירתי ותביא לנו תוצאות טובות...תסחוט מהמצלמה שלך את כל מה שהיא יכול להציע כשתגיע לשם תחשוב לאן לעבור...

בברכה, איתמר חסן

ישן 03-07-2007, 01:34
צלמית המשתמש של tita

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Espires שמתחילה ב "לא אומר שלא הוצאתי תמונות..."

ציטוט:
ועוד פעם אני אומר, לפי דעתי מצלמת FF זה לא כזה משנה לי, הקרופ פקטור של הניקון הוא דיי קטן וזה בסדר מצידי, אם זה מבחינת הטלה ואם זה מבחינת הרחב זה אחלה, לא כמו בקנון עם קרופ פקטור של 1.6 שקצת קשה לצלם רחב, אבל הטלה סבבה

לפי דעתי ואני חוזר לפי דעתי כל מה שהצגת בהודעה הזאת זה שטויות...
הקרופ פאקטור זה דבר ממש לא משנה עוד מילימטר 1 בצד הרחב כן זה משנה אבל לא כזה משנה (צעד אחד אחורה) ואותו דבר עם הטלה זה לא כזה משנה...

ציטוט:
העדשות L גם התנסיתי בכמה ובאמת אחלה עדשות אבל שוב ההבדל הוא לא כזה עצום ביניהם לניקון,יש ויש, ואני יכול להראות לך תמונות עם עדשות של ניקון ואתה פשוט תדהם

אתה לא צריך להראות לי תמונות עם עדשות של ניקון תאמין לי אני חסיד של ניקון ואני רוצה להסביר לך שהעניין פה הוא לא קאנון ניקון הוא האם אתה מרגיש שהוצאת את כל מה שאתה יכול מהמצלמה הנוכחית שלך ושהיא פשוט עוצרת אותך???....
אם כן סבבה...תעבור לD70S אם לא חכה עם זה...

בברכה, איתמר חסן

ישן 03-07-2007, 02:41
  Scorpion-X Scorpion-X אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.06
שלח הודעה דרך ICQ אל Scorpion-X
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Espires שמתחילה ב "חברה אני עובר לניקון!!"

וואלה אביחי
אני חייב לציין שהתאכזבתי ממך
לא בקטע של קנון ניקון סתם כי הטיעונים שלך באמת לא מוצדקים וכמו שאמר איתמר ולדעתי צדק בכל מילה
אתה עולה רמה אם אתה קונה D70S אתה יכול לעשות את אותה עליית רמה אם תקנה 20D ו 30D בכלל תשפר אותך אני יכול לומר לך שמוכר בפוטופילם אמר לי שהגיע אליו לקוח ונתן להם למכור 10D שהייתה שלו וקנה D70S וכל הארבע מוכרים ששירתו אותי אמרו לי שהוא עשה טעות שהוא עשה את זה... לדעתם לפחות וה 10D אחת המצלמות היותר איטיות שיצא לי לראות...
אני מבין את המשיכה שלך לניקון גם לי יש כזאת לקנון
אני רק לא מבין את הטיעונים באמת שלא...
אגב לגבי הצבעים
אתה כל כך טועה אני חושב של 300D יש צבעים מצויינים לפעמים אני נורא מאוכזב מהצבעים שהמצלמה שלי מוציאה אבל אני לא חושב שזה בגלל המצלמה זה בגללי אני פשוט עדיין לא הצלחתי למצוא את ההגדרות הנכונות ואת הדרך הנכונה לצלם בצורה כזו שהצבעים יהיו כמו שאני רוצה שיהיו
ול 300D יש צבעים מצויינים צחי יכול להגיד את זה גם אני בטוח...
לגבי המהירות הדלקה
תשמע 300D זו מצלמה קצת ישנה עם כל הכבוד לזה שהיא נוחה וטובה ומצויינת לדעתי מהמון בחינות התחילו את פס הייצור שלה ב 2003 היא טיפה ישנה אם אני לא טועה יש לה מעבד DIGIC I
איטי מאוד וגם הרבה רעש בISO גבוה
תראה תמונה שלי על 3200 ISO פחות רועשת מתמונה על 1600 ISO אצלך
אין מה לעשות זה המעבד...
אני חושב שאתה צריך לחשוב על זה עדיין

נ.ב
אם אתה מוכר את הציוד דבר איתי באייסיקיו או משהו אני בטוח רוצה לקנות ממך משהו :]

נערך לאחרונה ע"י Scorpion-X בתאריך 03-07-2007 בשעה 02:44.
ישן 03-07-2007, 04:17
צלמית המשתמש של Fxtrage
  Fxtrage Fxtrage אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.09.06

תשמע אביחי
אני אשים לך דברים בפרופורציה הנכונה
להשוות 300D לD70S זה כמו להשוות פיאט פנדה לפורש כלשהי.
והסיבה פשוטה.
300D זה דגם שקיים משנת 2000, D70S קצת יותר חדשה, בנוסף מבחינת הרמות כמו שאיתמר אמרת ופירט לך בצורה יפה, זה הבדל בין מצלמת כניסה לבין גוף רציני יותר.
אם אתה רוצה להיות רציני
תשווה בין 30D לבין D70S, אתה תיווכח שברוב המקרים הקנון יותר טובה.
בנוסף לחיישן שהוא קצת יותר טוב ופחות רועש.
בקשר לנוחות, כל אחד והטעם שלו, אני אישית אף פעם לא אהבתי ניקון.
לדעתי זה מטופש לזרוק סט שלם של עדשות + פלאש לפח בגלל נוחות והשוואה בין מצלמת כניסה לציוד רציני יותר.
כדי להיות אובייקטיבי ואני מציע לך לחשוב על זה.
תחפש 30D כדי לעבוד איתה כמה ימים.

לגבי מעבר ל FF וזה שאתה אומר שזה לא מעניין אותך.
א. תשובה מטומטמת - אם אני נותן לך פורש אתה עדיין תמשיך לנסוע בסוברו DL?
ב. ללכת נגד התקדמות של הטכנולוגיה זה לא דבר חכם במיוחד. בטח לא כשאתה מתרגש מקרופ פקטור. וזה אחת הסיבות שאתה רוצה להחליף את הציוד שלך.

בקיצור, תקח אוויר , תנשום עמוק ותחליט עם עצמך אם המעבר שלך הוא בגלל שחבר שלך אומר שניקון יותר טובים והעובדה שיש לך מצלמה דיגיטלית מהדור הראשון
או שבאמת יש דברים בגו.
לדעתי, תעשה שיקול נכון של עלות החלפת סט שלם + שידרוג הטכנולוגיה.
אתה תראה שעדיף לחסוך כסף ל5D במקום להוציא את זה על ניקון כלשהי.
תאמין לי, יש לי גם 300D ואני רואה יופי כמה שהיא ישנה לעומת מצלמות אחרות ( ההבדל בינה לבין ה 350 הוא דיי גדול) ואני לא רץ להחליף.

עמית
ישן 03-07-2007, 07:26
צלמית המשתמש של carish1
  משתמש זכר carish1 carish1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.03
שלח הודעה דרך ICQ אל carish1 LinkedIn profile

אביחי,
קראתי שוב את האשכול פה ואני חייב לומר לך משהו
דיברת שטויות בקצב אש עצבני כזה שמזמן לא ראיתי פה. אני מופתע, אלו דברים שציפיתי ממשהו שנימצא בתחום שעתיים ולא שנתיים או יותר (או פחות). זה מעבר שעושים בד"כ ברמת ה P&S וכדומה.
תוך כדי מה שאתה אומר אתה די עושה צחוק מעצמך כצלם או כמישהו שמתיימר להיות צלם וזה לא קשור לעובדה שאתה עובר מיצרן אחד לשני אלא פשוט בצורה שאתה מדבר על זה.
שמע, שתהנה מאיזה מצלמה שתהיה לך אבל לומר לך שאתה עושה צעד חכם קשה לי מאוד.
תתחדש.

ישן 03-07-2007, 07:52
צלמית המשתמש של mp26
  משתמש זכר mp26 mp26 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.04

אביחי אז ככה.
קודם כל מצטרף מחזק פה את כולם, 99.9% ממה שאתה מדבר פה הם שטויות במיץ!
אם כבר אתה עושה השוואה למצלמות של ניקון מבחינת צבעים הD50 לוקחת ברוב הדגמים שלהם מבחינת צבעים וזה מוכח.
איזו עוד סיבה נכנסה לך למוח אני לא יודע?
קרופ פאקטור? תגיד לי אתה נורמלי? כמו שאיתמר אמר בגלל 1 מ"מ אתה הולך מחליף ציוד שלם?
לך לDPREVIEW ותעשה השוואה ותראה את ההבדלים בקרופ פאקטור.

בתור אחד שהיה מצלם כמעט שנה עם הD70S ועברתי לקנון 350D אני יגיד לך אישית את הדעות שלי:
כן אהבתי את האחיזה של הניקון אבל מה רע באחיזה של ה 20/30D? המצלמה שלך קטנה לך מידי? שים גריפ וזה אותו הדבר.
לגבי עניין הצבעים:
מה יש לך להגיד,
על זה: https://2007-uploaded.fresh.co.il/2...29/75363231.jpg
ועל זה: https://2007-uploaded.fresh.co.il/2...29/57733781.jpg
ועל זה: https://2007-uploaded.fresh.co.il/2...08/21215020.jpg
אני לא אומר שהצבעים של ניקון גרועים אבל הצבעים של קנון מעולים לא פחות!
אישית בתור אחד שעבר מהD70S ל350D (וב"ה בדרך ל 5D) אתה מדבר שטויות.
אני הוצאתי את המיץ לניקון ולא הרגשתי שאני ממצא את עצמי כמו שצריך,
שעברתי לקנון הסתגלתי אליה בתוך כמה ימים בהשוואה של זמן הסתגלות שהיה לי על הניקון,
הקנון שיש לי עכשיו הרבה יותר נוחה לי לתפעול והתמונות גוטה גוטה.
בקיצור כמו שהרוב אומרים לך פה אתה עושה שטות אחת גדולה רק בגלל שחבר שלך אמר שניקון פצצה ואל תבלבל לי את העיגולים על המחקרים שעשית,
יש לך 3 עדשות + פלאש (ולא מזמן קנית את הסיגמא והתלהבת עד השמיים) וכמה זמן אתה בוכה שאתה חוסך לעוד עדשה,
ועכשיו אתה הולך לקחת את כל זה לשים בפח וללכת להתחיל לקנות מחדש את הציוד שלך?
כמו שאמרו לך, במקום שתשקיע בעדשות איכותיות כמו 24-70 או 70-200 ואחר כך לשדרג גוף יהיה לך יותר זול,
אתה הולך לזרוק הכל ולהתחיל מחדש...

לדעתי טעות גדולה! תעשה מה שבא לך בסוף זה הכיס והכסף שלך לא שלי לי ממש לא אכפת לראות אותך עם קנון או ניקון,
רק תעשה חושבים מבחינת ההוצאות אחר כך שיבואו לך אם זה משתלם לך להיות פזיז ברמות גבוהות כמו שאתה עכשיו!
יום טוב, בהצלחה ותתחדש.

נערך לאחרונה ע"י mp26 בתאריך 03-07-2007 בשעה 08:00.
ישן 03-07-2007, 08:47
צלמית המשתמש של גודלן-ארז
  גודלן-ארז גודלן-ארז אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.03.06
שלח הודעה דרך MSN אל גודלן-ארז

בזבוז כסף
אני מכור של ניקון
אבל בסופו של דבר העדשה משפיע יותר מהגוף של המצלמה.
העדשות של ניקון מעולות זה נכון אבל גם לקנון יש עדשות טובות לא פחות וגם ככה חצי מהארסנל של אנשים הם
עדשות צד שלישי.
תעבור ל-D20/D30

אם אתה עובר ל-D50/D70S אתה דורך במקום
אם הייתה אומר "יש לי הזדמנות ל-D200 במחיר מציאה אחו שילינג" הייתי תומך בך
אבל הסיבות שנתתה שטותיות.
שמע לי אל תעשה שטויות, תשדרג ל- D20/D20S/D30.
בקשר לצבעים... הכל אפשר לשנות בתפריט.

למרות שאם הייתה עכשיו עובר לניקון זה לא כל כך נורא... רוב הציוד שלך מאוד מאוד חובבני. אני פשוט אומר שהסיבות שלך לא מוצדקות.

אני אישית יברך אותך אבל הסיבות שהצגתה ממש לא עקרוניות.
לתת לך דוגמה למה אני בניקון?

1. ארסנל גדול
2. מייצב אופטי יותר טוב
3. לא מתכוון להשתדרג לFF בגלל הטלה שחשוב לי מאוד
4. צורת בניה מאוד איכותית שמתאימה לי אישית
5. נוחות השימוש בגוף המצלמה, בקנון פשוט הסתרבלתי והניקון פשוט התלבשה לי על היד יותר נוח ומיקום הכפתורים והפונקציות יותר נוח בשבילי.
6. 105 VR שלדעתי עדשה שאין כמוה בעולם הצילום (בינתיים )
7. מחיר לעומת איכות
8. שנאה עמוקה לקראט מתקלים בעבר

אלו סיבות אמיתיות.

Temp Web Site: picasaweb.google.com/erez2006

נערך לאחרונה ע"י גודלן-ארז בתאריך 03-07-2007 בשעה 08:55.
ישן 03-07-2007, 09:24
צלמית המשתמש של petia
  משתמש זכר petia petia אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.05
שלח הודעה דרך ICQ אל petia שלח הודעה דרך MSN אל petia Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי Espires שמתחילה ב "אממ אתה דיי צודק זה גם משהו,..."

המחירים אולי זולים בגוף ובפלאש, אבל לא בעדשות.
עדשות של ניקון יקרות מאוד אבל הן אכן שוות את הכסף.
אם לעבור, אז בגלל העדשות ולא הגוף.
למה בחרת לעבור לD70 שהוא גוף יחסית ישן להיום וD30 בהחלט תהיה טובה יותר, אולי כבר תשקול ללכת על D80 הכולל מסך יותר גדול, עינית יותר גדולה, אופציה לגריפ מקורי (מה שלא היה בD70S והיה צורך לקנות של צד שלישי),מדידת אור חדישה יותר,11 אזורי פוקוס,איזו מתחיל מ100, השהיית מראה ועוד.
כל מה שניסית להגיד הוא שלהחליף לD70S תהיה בחירה לא נכונה כאשר אתה כבר עובר צד מקנון לניקון,עדיף לעבור לדבר מתקדם יותר או להישאר עם הקנון.

רכשת ציוד צילום ורוצה לשתף אותנו בחווית הקנייה? לחץ כאן!

ישן 03-07-2007, 18:42
צלמית המשתמש של Xebu
  Xebu Xebu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.03.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Xebu שלח הודעה דרך MSN אל Xebu

אביחי, מספיק, כולם פה אמרו לך מה שהם חושבים, אתה לא רוצה להקשיב וסגור על עצמך, אפילו הכותרת של האשכול לא מרמזת על שאלה אלא על הכרזה - שלדעתי חסרת כל תוכן והדיון הזה הוא דיון ספאם טהור לכל דבר.
תיקח איזו מצלמה שבא לך, לי ואני מניח שלרוב הפורום לא ממש אכפת במה אתה מצלם, אלא באיזה סוג תמונות אתה מביא לנו למסך, אתה רוצה קנון - לך לקנון, אתה רוצה ניקון - לך לניקון.
ברוב הפעמים שאנשים גם שאלו "למה ככה ולמה ככה" רוב התשובות שלך היו "מסיבות שאני לא יכול להגיד" - אני לא יודע אם זה בגלל שאתה באמת לא יכול או בגלל שאתה בעצמך לא יודע, ומטרת האשכול הזה אפילו מאמתת את ההנחה השנייה שלי שאתה בעצמך לא יודע וזקוק לפידבקים מצד הפורום למעבר, דבר שלא עלה כרצונך כנראה כי ציפית שכולם ישבחו אותך על ההחלטה החכמה שלך, ומה שהם עשו זה פקחו את עינך למציאות שאתה פשוט רוצה להתחדש ועושה טעות ואתה מסרב להגיד זאת בעצמך אז אתה מחפה על זאת באמצעות העלת שאלה בצורת תשובה.

המסקנה הסופית היא שתעשה מה שאתה רוצה, אתה לא זקוק לפידבקים מצד הפורום או מצד כל אחד אחר, אתה רוצה מצלמה חדשה - קנה מצלמה חדשה, אתה רוצה יצרן חדש - עבור ליצרן חדש.
אבל אם כבר העלת את האשכול הזה, לפחות תנסה להפנים את מה שאומרים לך אנשים שעם כל הכבוד קצת יותר מקצועיים ממך ומתעסקים בצילום יותר זמן (שנתיים - או שאתה מצלם יותר זמן, זה לא ממש הרבה זמן, אני מתעסק בצילום יותר זמן מזה - שלא נדבר על המומחים של הפורום - שיש גם סיבה שהם "מומחים" - שתלמד מהם) ויודעים מה הם אומרים ורוב הסיכויים שבעצמם עשו או חשבו לעשות מעשה דומה לשלך.
יש משפט ישן שאומר "טיפשים לומדים מהטעיות של עצמם, חכמים לומדים מטעיות של אחרים" - או משהו בסגנון, תלמד מניסיון של אחרים ואל תעשה טעיות משלך (אני לא אומר שזו טעות, אבל אתה צריך להחליט אם זו החלטה בתום לב או החלטה פזיזה שתצטער עליה אחר כך).

סיימתי את דברי.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:54

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר