לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה אתם יודעים שאתם רוצים את זה... אתם יודעים שאתם מסוגלים... אז שבו. התמתחו..בחרו לכם כלי, ותתחילו ללמוד לנגן :) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > כלי נגינה ונגנים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-07-2007, 22:30
צלמית המשתמש של SkyRaider
  SkyRaider SkyRaider אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.02.06
גיטרה או פסנתר?!!

היי, אני מנג כבר מסוכות, שני שיעורים, הראשון על פסנתר והשני על גיטרה, ולא הקדמתי כלכך בגיטרה אבל בפסנתר יותר מכוון שניגנתי עליו בעבר.

המורה אמר (הציע) לי להחליט ללמוד על כלי אחד מבין השניים!

וקיצר דיברנו, ונורא קשה לי לבחור כי שני הכלים משלימים אחד את השני ואני פשוט לא יודע... זה עמוק, והבחירה קשה.

הממ.. הוא הציע לי גם לבחור בפסנתר כי אני יותר טוב בוא וכי אני קולט בו מהר יותר... ודיברנו עוד הרבה ולא אפרט הכל...

כרגע אני חושב לבחור בפסנתר (הוא השמיע לי גם כמה דברים מגניבים שגרמו לי לרצות יותר) אך כאשר אני שומע למשל ביוטיוב מישהו מנגנן משהו שאני אוהב על גיטרה חשמלית (כרגע יש לי קלאסית) אז... זה פשוט מטריף... ואז אני שומע על פסנתר וככה...

אני מתכוון לבחור אחד אבל איזה?

וכרגע אני חושב על פסנתר...

הוא אמר לי גם שגיטרה חשמלית טובה יותר לליווי אבל גם לסולואים ופסנתר להכל ולביחד...

סתם רציתי לשתף ולשמוע אתכם.
חזרה לפורום
ישן 04-07-2007, 22:39
  אודי גילת אודי גילת אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי SkyRaider שמתחילה ב "גיטרה או פסנתר?!!"

טוב דבר ראשון זה ממש לא נכון שאחד יותר טוב מהשני בסולו או בליווי. שני הכלים יושבים בדיוק על אותו תפקיד. הם לא כלי סולו הם כלי ליווי. אך אם אתה ממש רוצה לדוש במי שיותר טוב במה אז זה להפך. כי לפסנטר יש יותר תאווים שהוא יכול להשמיע באותו זמן אך לגיטרה יש טווח דינמי יותר גדול מלפסנתר. למשל גיטרה יכולה להשמיע הרבה גוונים של סאוד שפסנתר יכול להשמיע רק אחד. (אני לא מיתכוון לצילים שונים כי גם לגיטרה יש אפקטים).גיטרה יכולה לאשות סלפ שריקה בנד ובלוק גם חצי מכול דבר.

אבל שוב זה לא משנה.
אם אתה שואל מה יותר כידי אז פסנתר כי יש פחות נגנים של פסנתר ולכן הם יותר מבוקשים. אך מה שיותר טוב זה מה שאתה יותר מיתחבר יכול להפיק ממנו יותר. לכול כלי יש את היתרון שלו והיכולות שלו.
חזרה לפורום
ישן 04-07-2007, 23:20
  אודי גילת אודי גילת אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.06
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי SkyRaider שמתחילה ב "[font=Verdana]מצטער אם אני..."

לפי דעתי תמיד זה טוב לילמוד עם מורה. אני למדתי עם מורים שונים לפחות 7 שנים. היו מורים שלמדתי איתם ולכך לי שנתיים אחרי שהפסקתי לילמוד איתם להפנים את כול האפשרויות שהם נתנו לי אם בכלל. אחרי שאני מנגן יותר מ 14 שנים על גיטרה ולמדתי המון ואני מלמד כ 6 שנים אני שוב מחפס מורה שיהיה ברמה כדי ללמד אותי דברים נוספים שאולי לא חשבתי לעשות. יכול להיות שאני הלמד עם מורה שלא ברמה שלי אבל יש לו גישה שונה והוא יכול להראות לי דבר או שניים חדשים. אין מה לעשות יש כול כך הרבה דברים במוזיקה שפשוט לא ניתן לילמוד את כולם. למשל אני מנגן ג'אז כ 5 שנים וניראה לי שרק אחשב אני מתחיל לנגן ברמה סבירה.
בקיצור ככול שלומדים יותר מגלים שאתה יודע הרבה פחות ממה שחשבתה ושיש כול כך הרבה יותר דברים לילמוד.
חזרה לפורום
ישן 05-07-2007, 02:40
צלמית המשתמש של OFER KATZ
  משתמש זכר OFER KATZ OFER KATZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.05.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי SkyRaider שמתחילה ב "גיטרה או פסנתר?!!"

תשמע גבר,
זה תלוי בבן אדם..
גיטרה זה כלי שאתה לא יכול ללוות את עצמך בו ולאלתר וזה חיסרון, אבל אתה יכול לדפוק את האפקטים המגניבים, ווא ווא, דירסטושיין.. וכו'.. וגם יש לך טווח צלילים גדול יותר..
אבל אני משוחד לפסנתר, כי אני מאוהב בו..
אני לא יכול לספר לך על ללמוד גיטרה, כי גיטרה אני למדתי לבד רק אקורדים ואני מנגן בשביל הכיף עם החברה..
אבל פסנתר זה כלי שמספק אותי מכל בחינה שהיא, הוא מתאים לכל סגנון שאני אוהב..
אפשר לנגן איתו ברוגע ובשקט, ואפשר לנגן דברים קצביים,לטינים..

אם מדובר על ג'אז אז אין ספק שאני מעדיף פסנתר על גיטרה.. פשוט זה הרבה יותר מגניב.. (ויסלחו לי כל הגיטריסטים שמנגנים ג'אז מדהים אבל אני פשוט לא מת על הסאונד של זה לעומת הפסנתר).

בקיצור- אני אומר לך על פסנתר, תקרע את התחת, ותהנה ממנו.. אבל זו החלטה שלך, ולאיזה כלי אתה מתחבר יותר.. בהצלחה בכל מקרה!

נערך לאחרונה ע"י OFER KATZ בתאריך 05-07-2007 בשעה 02:43.
חזרה לפורום
ישן 07-07-2007, 10:31

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי אודי גילת שמתחילה ב "אני מרגיש צורך להגיב שוב..."

נכון שאני צריך לשים דגש על כלי אחד, אך שני הכלים פשוט מדהימים! וכל כך קשה לבחור מבניהם כי לכל אחד יש את היכולות שלו והדברים אליהם הוא מתאים,

ולא נראה לי שאני מעדיף כלי אחד על משנהו, כי שניהם משהו באמת מיוחד ולכל כלי מבינהם יש את הצלילם שמתאימים לי מבחינת מה שאני רוצה, אם אני רוצה מטאל (ואני מת על מטאל!) אז אני מעדיף גיטרה, אם אני רוצה משהו לעצמי להירגע אז פסנתר, ובפסנתר אפשר משהו גם לא כזה רגוע, אפשר משהו מודרני שזה נעים לאוזניים וכיף לשמוע, אבל בגיטרה יש משהו פיזי יותר, אתה פשוט נהנה מהמהירות ומהסאונד החד והקורע... צליל שמרעיד אותך ואתה רוצה להמשיך איתו!

אמנם בחרתי פסנתר אך עדיין אני בספקות... :\
חזרה לפורום
ישן 08-07-2007, 01:41
צלמית המשתמש של NVJ
  NVJ NVJ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.06
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי SkyRaider שמתחילה ב "[font=Verdana]מה אתה מתכוון..."

ללמוד את שניהם זה רעיון לא טוב כל-כך לדעתי. מה שאני מציע, זה שעכשיו נגיד לתקופה שך חודש-שניים-שלושה, תמשיך ללמוד את שני הכלים. זה יכול להיות לעיתים מעצבן או מעיק או משהו כזה, אבל אם תעשה את זה (תלמד את שניהם) לפחות תדע שניסית ותוכל לבחור את ההחלטה הנכונה לך. לפעמים יש דברים שאתה לא יודע שנוח לך איתם יותר מבדברים אחרים, ולוקח זמן להבין את זה.
ציטוט:
ואני יודע שאם אבחר באחד משני הכלים, אז אני אתחרט על זה שלא לקחתי את האחר וההפוך בכלי שבחרתי לנגן טוב

אל תחשוב ככה! במקום להצטער שלא לקחת את הכלי האחר, תשמח שאתה מתקדם בכלי שאותו בחרת

אם עברו חודש-חודשיים ואתה עדיין לא יכול להחליט (נוח לך בשנייהם נניח), תבחר בפסנתר. אולי עדיף להמשיך במשהו שכבר יש לך ניסיון בו...
ציטוט:

אני קצת יודע שאני אחד שאוהב למהר ולסיים את כל הסידורים והכל ובגלל זה אני רוצה כלכך לבחור כלי עכשיו כי בקרוב צבא ולא יהיה זמן לדברים האלה...

תראה, זה בהחלט יכול להשפיע. יכול להיות שבגלל שהזמן לוחץ עליך לפני צבא, דווקא אם תיקח שני כלים בבת-אחת יהיה לך אולי קצת קשה להגיע ל"ביצועים טובים" עם כל אחד מהם... ולכן אולי פשוט עדיף להישאר עם הפסנתר.

יש אנשים שלומדים לנגן על כלים גם בגיל מאוחר יותר, אז אם בכל זאת תרצה בעתיד לנגן על גיטרה - מיד תוכל.

יש גם שיקול לעתיד - חוץ מלהינות, האם אתה מעדיף שהכלי יהיה נייד?... יש לדוגמא הרבה אנשים שאחרי או לפני הצבא נוסעים לטיול בין אם זה בארץ או בחו"ל, ורוצים לקחת כלי נגינה איתם, כאן יכולה הגיטרה להיות שימושית.

יש כל-כך הרבה שיקולים וכו' לגבי מה עדיף יותר - גיטרה או פסנתר, ואני חושב שפשוט תחשוב מה יותר "יספק" אותך אם ככה אפשר לקרוא לזה, איזה צליל אתה אוהב אולי יותר, אם אתה מעדיף כלי נייד או נייח וכו'...

אני מקווה שעזרתי במשהו. וכשתחליט (אני מקווה שזו תהיה החלטה לא קשה), אתה מוזמן לשתף אותנו!

חזרה לפורום
ישן 08-07-2007, 02:31

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי NVJ שמתחילה ב "[font=Arial]ללמוד את שניהם זה..."

אני רוצה להוסיף שלדעתי האישית פסנתר מתאים יותר לרגעים האלה שאני בשעת לילה מאוחרת פתאום ניגש לפסנתר ומנגן לי משהו... (סיטואציה שאני חושב עליה).

וגיטרה זה יותר מתאים כזה להתפרע איתה (ואני מדבר על גיטרה חשמלית), כיף לנגן לחברים ולחברה ולהתלהב איתה, ולנגן בפני המשפחה, למרות שאפשר לעשות זאת גם עם פסנתר אבל עם חשמלית אפשר להשתולל כהוגן!

פסנתר מתאים לרגעים שאתה רוצה להירגע, לנגן משהו (מודרני\לא מודרני) שינעים את האווירה, או כשאתה לומד למבחן ורוצה להתפרק אז אתה ניגש לפסנתר ומתפרק עליו ומוציא הכל עליו בעזרת הנגינה... ופשוט אי אפשר בלי פסנתר ואי אפשר בלי גיטרה!

אני מקווה שאני אוכל בקלות לבחור בין השניים בעתיד הקרוב את הכלי שאשאר איתו ...

אדבר עם המורה שלי גם...

תודה.
חזרה לפורום
ישן 08-07-2007, 11:28

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי SkyRaider שמתחילה ב "אני רוצה להוסיף שלדעתי האישית..."

אממ האמת היא.. שפסנתר בשעת לילה קצת יכול להפריע לשכנים

ולמרות שאני מעדיף פסנתר, אני יכול להגיד לך את אותו דבר על גיטרה..

רוצה לפרוק עול של מבחן? גש לגיטרה, נגן לך שיר ושיר אותו, או נגן איזה קטע ספרדי\ג'אז קסום ואיטי...
או רוצה לעשות קונצרט למשפחה? פה ספנתר יכול להתאים הרבה יותר לא?

מה שנכון זה הענין לגבי זה שלנגן עם החברה, בל"ג בע*מר, בטיולים וכו'..

אבל מבחינת להירגע\להתפרע שתי הכלים מתאמים לענין. השאלה היא איזה צליל אתה יותר אוהב..

אין ספק שפשוט כדאי שתשמע הרבה משתי הכלים, ותתחיל למוד על שניהם, בסופו של דבר תבחר על מה להתמקצע ומה לשמור לחבר'ה..

חזרה לפורום
ישן 08-07-2007, 14:55

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי אודי גילת שמתחילה ב "האמת היא שקלידים של אורגנית..."

אני מעדכן אתכם,

דיברתי עם המורה בטלפון ושאלתי אותו מה נעשה אחרי שאסיים את החוברת של הפסנתר, אז הוא אמר נעבוד על אקורדים (ליווי שירים) ונגינת יצירות.

שאלתי אותו גם לגבי מה נעשה אחרי שאסיים את היצירות הקטנות בגיטרה הקלאסית, אז הוא אמר שנעבוד על אקורדים (כמו פסנתר- ליווי) וניגון יצירות שנוצרו ככה לפני 200 שנה.

הקטע שבגיטרה אני אוהב גיטרה חשמלית, קלאסית פחות מעניינת אותי, ניגון בגיטרה קלאסית בשבילי הוא רק הדרך לגיטרה חשמלית, שבה מנגנים את הדברים המגניבים באמת,

ואם אני מנגן יצירות ישנות אני מעדיף בפסנתר, אבל אני אוהב בעיקר דברים מודרניים.

אז על סמך מה שרשמתי, מה כדאי לי?

בנתיים הפסנתר מושך אותי, וגם הגיטרה (החשמלית*) מושכת מאוד חח
חזרה לפורום
ישן 08-07-2007, 19:20

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי SkyRaider שמתחילה ב "[font=Verdana]אני מעדכן..."

תשמע, בשביל להגיע לדברים הקשים והיפים באמת, תמיד צריך לעבוד על הקלאסי, ועל הטכניקה.

הסיכוי שתגיע לנגן דברים יותר משמעותיים ביותר חופשיות במהירות הוא בגיטרה.
בפסנתר יהיה לך יותר קשה להשתחרר, ובמיוחד לנגן דברים קשים.

(והנה הערבה בשביל אודי , אני יודע שגם בגיטרה לוקח המון זמן כדי לנגן ג'אז וקטעים באמת מסובכים, וכנ"ל גם בפסנתר.. אבל בגיטרה אפשר לנגן דברים יותר "מרשימים" הרבה יותר מהר. )

אבל הנה שוב אנחנו מגיעים לזה, שבסופו של דבר אם תשקיע בזה או בזה, תגיע למצב שאתה מנגן בו בצורה מדהימה, את הדברים הכי קשים אצלו. השאלה היא - במה אתה מוכן להשקיע את זה, ומה אתה מוכן לשמור כתחביב, כי הרמת נגינה שאתה מחפש היא גבוה בשתי הכלים.

גם אתה לא חייב לבחור בדרך הזו (למרות שאני כן ממליץ). אתה יכול ישר ללמוד אקורדים וטאבים ולנגן סולואים מדהימים... ורק כשתהיה תתוח בזה (מכיוון שבטח תשקיע בזה כי זה החלום שלך), תעבוד על היסודות ותתחיל לקרוא תווים. (למרות שאז יהיה לך הרבה יותר קשה לטעמי וזה פחות יפתח אותך אם היית מתחיל עם זה מהתחלה..)

חזרה לפורום
ישן 08-07-2007, 19:38

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי OFER KATZ שמתחילה ב "תשמע, בשביל להגיע לדברים..."

אני חולק על דעתך,

דווקא בפסנתר הולך לי מעולה (ואמנם ה בגלל הרקע שקדם לפני תחילת הלימודים עם המורה הזה) ובגיטרה פחות אבל כנראה בגלל שאין רקע איתה.

ובשני הדברים אני די בטוח שאגיע למשהו ממש אדיר

ועכשיו הבנתי למה אני מסתבך כל כך,

הצליל של הפסנתר שונה מהצליל של הגיטרה, כלומר לפסנתר יש צליל ייחודי משלו וכך גם לגיטרה (למרות שהם מאותה משפחה (מיתר) ).

וזה כמו לבחור בין שני דברים שונים לגמרי, אתם יכולים לעזור לבחור איך אני יודע איזה סאונד מתאים לי יותר? אני מנסה לחשוב על זה ופשוט לא מצליח כי שניהם מתאימים לי, כשאני חושב על פסנתר אני חושב על דברים רגועים (ורגועים פחות חח כי אפשר לנגן דברים מודרנים יותר מהירים (ולא ג'אז)) וגיטרה כשאני חושב עליה אני חושב - רוק - מטאל-פאנק והסגנונות החדישים הללו, עם דיסטורשן וצלילם מתכתיים וצלילים כועסים (במטאפורה) אבל כשאני חושב על גיטרה אני לא חושב על משהו מרגיע אלא משהו "עצבני" ופסנתר בשבילי זה ה"רגוע" (ואפשר שיהיה גם לא רגוע)...

איך אפשר לבחור מבין שני דברים שונים לגמרי מבחינת הצליל כפי שרשמתי??
חזרה לפורום
ישן 08-07-2007, 23:50

הממ נראה לי עליתי על פיתרון.
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי OFER KATZ שמתחילה ב "חחחח במקרה הזה, איזה בלדה..."

המורה שלי לנגינה, יורד יותר מדי לפרטים (זה ממש טוב ואין בזה רע).

כשאני מנגן בפסנתר זה מעולה, כשאני מנגן בגיטרה, וכשאני חושב על זה עכשיו... מממ.. אולי בגיטרה אני פשוט רוצה לנגן שירים.. ולא את כל הניגוניות הקטנות האלה בהתחלה... למרות שזה ממש טוב בהתחלה וזה מפתח, וזה ממש עוזר לסולויים העתידיים (של הנגן המתחיל, בפיתוח הלחיצות על המיתרים) אך אני פשוט רוצה לנגן ולא ללכת סחור סחור... אולי כדי לי ללמוד עם המורה הזה פסנתר ועם מורה אחר (למשל, דוד שלי התחיל לנגן על גיטרה עקב אישתו שקנתה לו גיטרה ליומולדת, והמורה שלו ישר התחיל איתו שירים ואקורדים), אז אולי אני צריך למצוא מורה כזה כמו אצל הדוד שלי..

ואם אני מעדיף בגיטרה לנגן סולוים, איך זה מתבטא כאימון עם מורה בשיעור נגינה?

ומישהו מכיר מורה לגיטרה בסגנון שדיברתי עכשיו באזור ראשון לציון (עדיפות מערב).
גם לחבר של אח שלי יש מורה בסגנון אז אולי אראה אם כדאי לבדוק את העניין או פשוט לבחור כלי.

ומה אתם חושבים על הרעיון?
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:15

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר