לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-07-2007, 23:46
צלמית המשתמש של @=Nir=@
  משתמש זכר @=Nir=@ @=Nir=@ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל @=Nir=@
תמיד שמח לעזור
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dani456 שמתחילה ב "ספיגת מכות"

איך מתמודדים עם ספיגת מכות? כמו עם כל דבר אחר - אימונים (והרבה), השקעה ורצון.

יכולת ספיגה היא יכולת שנרכשת עם הזמן, עם האימונים ועם הכנה מנטאלית מתאימה. עם הזמן הגוף מתחזק ומתחשל, זה בהחלט משהו שבונים עם הזמן.

בספארינג זה קצת שונה - בספארינג יש לחוסן המנטאלי חשיבות רבה, אתה צריך לשכנע את עצמך שום מכה לא תכניע אותך וגם אם זה כואב מאוד אתה צריך להמשיך להלחם (ולהלחם נגד הכאב) ולא לוותר, בעיקר לא לוותר לעצמך. צריך ללמוד להתמודד עם הכאב ולהתעלם ממנו עד כמה שאפשר.
בקרב אתה צריך להיות מרוכז במטרה וכמה שפחות בפציעות שלך, אולי זה קשה אבל זה אפשרי - תנסה להתעלם עד כמה שניתן מכאב, אולי תקח את זה כמעין "אתגר" שבו אתה צריך להלחם כנגד עצמך ולהתמודד עם הכאב.
אני זוכר שהייתה תקופה שבה במועדון שלי התאמנו הרבה על העניין הזה, כאשר גם כשהרגל מאוד כאבה לך המאמן אסר עלינו לעצור (ולבדוק את הרגל וכיוצא בזה) ודחף להמשיך בקרב בכל מקרה, זה היה קשה אבל טוב, למדתי מזה הרבה.

זכור שבשביל יכולת ספיגה טובה צריך לעבוד קשה, ואם עובדים קשה - רואים תוצאות.

בהצלחה (:

חזרה לפורום
ישן 13-07-2007, 00:42
  Kafkafi- Kafkafi- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.05.07
..
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי dani456 שמתחילה ב "תודה"

הגיוני ואני מכיר את האגרופים האלה ... אתה יודע למה זה קורה ?

הכל לדעתי הפוך , אם דווקא תחזיק משהו חזק בלחץ שתפיל אותו , מרוב החוזק שאתה מחזיק בו ומהלחץ מה יקרה שהוא יפול , אתה דווקא תפיל אותו.

אותו עיקרון עם האגרוף , המאמן שלי פעם בא לבדוק אם יש לי שווי משקל ונתן לי בעיטה ברגל .. ויענתתוו הייתי אמור להתעלם מזה שהוא שם אבל איך אפשר , כלכך נלחצתי שאני יפול עוד לפני שהוא נתן את המכה הייתי על סף נפילה , ושהוא נתן בכלל כמעט נפלתי.

זה הכל פסיכולוגי וקצת פיזי תאמין לי .. תשתלט על עצמך

מקווה שיכולתי לעזור , אני מתאר לעצמי שיש אנשים שיגידו שהעצות שלי מטומטמות אבל אני בטוח שיש גם אנשים שיגידו שלא , והעצות האלה טובות רק לאותם אנשים ולמי שלא מתחבר לדברים האלה לחסוך את ההערות כי בדוגרי לא ממש אכפת לי מה תגידו ,

תודה
חזרה לפורום
ישן 13-07-2007, 03:49
צלמית המשתמש של רוכליצון
  רוכליצון רוכליצון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.07
שלח הודעה דרך ICQ אל רוכליצון
אישית....
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי dani456 שמתחילה ב "תגובה"

רוב העניין בספיגה הוא פסיכולוגי, בISAI עובדים לא מעט על ספיגה...שאנחנו מפעילים כוח ופשוט חלקנו נותנים מכות לשרירים (אחרי ניפוח הבטן באוויר ובחיזוק השריר), פה אנחנו לומדים בעיקר על אלמנט הפגיעה, איך זה שאתה עומד ופשוט אגרופים רי עוצמה נשלחים אליך...זה נועד בעיקר להוריד את הפחד, שבאמצע קרב, אם קיבלת אגרוף לפרצוף או לרוב האזורים, אתה לא הכי תתייחס, ולא תתרגש מזה...נאי אישית בבסיס עושה קרבות בצחוק עם החבר'ה...בטעות יצא שמישהו נתן לי מכה בהצלפה שיצאה די חזקה לכיוון האף...הגבתי כאילו כלום, ושפוט עליתי על הבנאדם ונטרלתי אותו בנעילה, פתאום הוא עושה :"בנאדם אתה מטפטף עלי דם!!!..." קלטתי שהאף זז ופתאום אחרי שנרגעתי שמתי לב שאני מדמם ממש ופתאום יורד לי דמעות (אחרי דקה מהכמה שספדתי), עד עכשיו האף זז לי קצת (גם ככה אני צריך לעשות ניתוח אף, רפואי ולא פלסטי), או שעשיתי לפני שבוע קרב עם מישהו שאני לא מגיב ולפעממים גם לא מגן, והוא בחור גדול עם הרשות לפוצץ אותי באגרוף, 10 דקות הוא רק נכנס בי ורוב האגרופים נתתי לו להיכנס לי לצלעות לבטן לכתפיים (לראש הגנתי במיוחד ולא קיבלתי), רציתי לראות איך אגרופים עוצמתיים באמת באים אלי במגע (בחיים לא עשיתי קרב רציני), היה די מהנה ומוזר, והבנאדם היה די מיואש, כי הוא מרגיש שהוא נותן הכל והוא מרגיש שהוא ממש מכניס לי אבל אני מגיב כאילו כלום...אחרי 10 דקות הוא נכנע כי לא היה לו עוד להרביץ לי, ואני לא היית צריך בכלל להסדיר נשימה...האמת כאב לי, אבל למדתי באימונים להדחיק...
בקשר לאוויר, עם האימונים של ספיגה לומדים לנשום נכון כשמקבילים מכה, כמובן בכל מכה חייבים להוציא מעט אוויר כדי לא לגרום לסחרחורות וכ'ו...

הוקצו כל עניין הספיגה זה עניין מאוד נפשי וגם רגשי הייתי אומר (יותר נכון ככה זה איתי)...
ואני אישית אוהב לספוג, שכמה עשו לי שמיכה ופיצצו אותי מכות, ממש צחקתי, לקח לי בדיוק 30 שניות להעיף ממני את השמיכות , את הבנאדם שתפס לי את הביצים בשתי ידיים ואת 4 חבר'ה שהרבציו לי, ואז יצאתי לפעולת נקם, הייתה נקמה מתוקה...(סתם שטויות של חימושנקים שמשמשים כתורני עציץ)...

לסיום שיר שכתבתי אחרי שבחנתי את גבול הכאב לי...גיליתי שאין גבול....
בספרו של ערן כץ "סוד הזיכרון המצויין", מסופר על פרעוש בתוך צנצנת שקופה, הפרעוש מנסה לצאת על יש מכסה שקוף והפרעוש קופץ וכל פעם פוגש במכסה, לאט לאט הוא ממשיך לקפוץ אבל הוא מגביל את הקפיצה שלו לפני המכסה כדי שלא אקבל מכה...שתוציא את המכסה אחרי 4 שעות הוא ימדיך לקפוץ בדיוק לאותו נקודה כאילו יש מכסה, הוא לא יבחין בהבדל, מוסר השכך, רק מעטים מבחינים שבעצם אין מכסה והנורמות החברתיות שלנו מגבילות אותנו לפרוץ את המכסה שלא קיים...הרי הכל בראש שלנו...

ניצחון הנפש הקטן / חן רוכליץ

נלחם בלי יד בשדה
הקרב אל נגד עיניי
מרים עוד פיסת אדמה
עם ידי שנותרה רועדת מעליי

נזק בלתי הפיך
אך לי לא אכפת
גם כשאני מדאדא
אני מסתפק במועט

בניצחון הקטן
נגד האויב שמולי
ניצחון הנפש הקטן
מול אימת גופי

נערך לאחרונה ע"י רוכליצון בתאריך 13-07-2007 בשעה 03:51.
חזרה לפורום
ישן 13-07-2007, 15:54
צלמית המשתמש של רוכליצון
  רוכליצון רוכליצון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.07
שלח הודעה דרך ICQ אל רוכליצון
אף רגיש
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Kafkafi- שמתחילה ב "עוד שיר ? אתה כותב הרבה אה?"

אני ידוע שאני בין המעטים שכותב על הנושא הזה, פשוט זה חלק גדול מהחיים שלי וכאשר יש לי מוזה אחרי אימון או אירוע ספציפי, יש לי דחף פנימי לכתיבה...

בקשר לאף שלי, יש לי אף ממש רגיש...עברתי לפני 4 שנים ניתוח ליישור מחיצה והורדת קונכיות, כיום אני צריך לעשות אותו שוב רק בתוספת הורדת פוליפים וכנראה שחרור התעלות והורדת השקדים...יש לי נזלת כרונית וסינוסיתוס כרוני ורגישות יתר להכל...המערכת החיסונית שלי לא משהו בעיקר באזור הצפון (אין לי מושג למה דווקא שם, כנראה בגלל האוויר, לא חשוב שהוא יותר נקי מהמרכז)...

היו בערך 20 עדים לקרב בינינו, הוא לא בדיוק הפסיד הוא פשוט נכנע כי לא היה לו כח יותר...מבחינתו הוא נתן הרבה מכות וממש חזקות והוא התפלא שאני מתנהג כאילו זה לא הזיז לי, וזה השפיע עליו מאוד מבחינה מנטלית, מבחינתי:
מבחינה מנטלית, קשהלשבור אותי בכאב, אני לומד ISAIשנתיים 10שנים קמ"י ושלוש שנים שוטוקאן...פה ושם אייקידו וטאי צ'י...
בלי קשר לאימונים התאמנתי לבד על סיבולת כאב וריכוז בהרבה מאפיינים...אני מגיב אחרת בכאב...גם שזה כאב של שבר או דריכה על סגרייה ודברים מאוד כואבים אני לא מראה סימן, יעיל בקרב...אבל זה לא אומר שלא נגרם לי נזק...הוא נתן לי אגרוף מאוד קרוב לנקודת תורפה שליד הכתף (שבנגיעה קטנה בנקודה אפשר לפרק את הכתף), רק מהמכה הזאת לקח לי להתאושש 5 ימים, ושאר המכות השאירו המון סימנים...אבל באמצע הקרב אני נכנס לריכוז מאוד נפשי ובעיקר רגשי, אני ממקד את הכאב במקום ספציפי ומנסה להתעלם ממנו, או שאני פשוט לא מראה את זה ומתנהג כרגיל, אתיו הגעתי למצב שאני לא מסדיר נשימה אפילו, הכל זה הטעיה אחת גדולה, אני לא סופרמן, אני סתם אוהב למתוח את גבול היכולת שלי, זה לא היה אימון, מן אתגר עצמי...נשמע מופרך, אבל את מבוקשתי השגתי, וזה הפואנטה מהשיר שכתבתי...הייתי בהרבה מצבים שעברתי את הגבול של הכאב ואז התחלתי פשוט לא להרגיש את המקום ולהתנהג כרגיל, אך כמובן נוצר נזק ואני הייתי מוגבל לכמה שבועות, ואולי היה נגרם נזק יותר גדול, אבל אני סתם אוהב לבחון את עצמי...

חזרה לפורום
ישן 13-07-2007, 12:51
צלמית המשתמש של natisa
  natisa natisa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.04
שלח הודעה דרך ICQ אל natisa
איזו מין שיטה זו לספוג מכות אחד מהשני???
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dani456 שמתחילה ב "ספיגת מכות"

אם המכות לא חזקות מדיי והמטרה היא ללמוד להגן מהבעיטה (ע"י התכופפות, הגנה עם הרגל או תזוזה) יש הגיון בביצוע תרגיל כזה.
אבל אם המטרה היא לחטוף מכות חזקות לרגל בשביל "לחשל את הרגל" אין הגיון בתרגיל הזה והנזק שתירגול כזה גורם לאורך זמן דיי מגביל (הנזק לטווח הקצר גם יכול להיות מציק).
כמה מכות כבר אתה יכול לחטוף בקרב? כל התרגול של הספיגות הורס את הטכניקה וגורם למתאגרף לספוג במקום להגן ולאבד נקו' בקרב. עדיף ללמוד להגן כמו שצריך מבעיטה מאשר "לדעת" לספוג אותה.
חוצמזה תירגול ספיגות כמו שאתה מתאר הורס את הרגל.

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:36

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר