לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-07-2007, 09:22
  משתמש זכר UAL UAL אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.07
משקפיים ב"יחידה"

טוב, אז לאחר שביצעתי חיפוש ללא תוצאות טובות (חוץ מאשכול אחד שלא כל כך נתן תשובה ברורה),
אני שואל את השאלה הבאה:

הייתי ביום הסיירות, עברתי למטכ"ל ועברתי את הפסיכולוג.
עכשיו אני מתאמן לקראת הגיבוש.

האם יקבלו אותי לסיירת מטכ"ל (או לשלדג - אותו גיבוש) עם נתוני הראייה הבאים?:

עין שמאל 1.00-

עין ימין 0.50-

צילינדר 1.75- בשתי העיניים

* האם מישהו יודע את המספריים הגבוליים למטכ"ל?

** האם בגיבוש יש העדפה מסויימת לאנשים ללא משקפיים? כלומר האם יעבירו מישהו אחר ולא אותי רק בגלל משקפיים?

*** הירפ"א לפני או אחרי הגיבוש?

תודה רבה מראש!!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-07-2007, 14:56
  Hydra Hydra אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.04
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי UAL שמתחילה ב "ממש לא, רק כשאני נוהג או רואה..."

אבל לפי המספר שלך והצילינדר אתה לא הולך עם משקפיים כי אתה רוצה לא ללכת איתן וכי זה כנראה פחות נאה לך, אבל אתה בהחלט צריך להיות איתן כל הזמן עם צילינדר כזה גדול.
מה גם שאתה מחוייב לפי חוק לנהוג עם משקפיים - אני לדוגמא בעל 0.75 שתי העיניים אינני מחוייב כיוון שהמספר די נמוך ואין לי צילינדר כלל ולכן אני גם לא מרבה להשתמש במשקפיים.
היה על זה כבר דיון ולמרות שאני בטוח שהיום בערב אני אקבל את אותה התשובה שאני נותן לך עכשיו אני אכתוב אותה:
אתה בנגיד פעולה בשטח אוייב, אתה והבן זוג שלך במרחק של 1000 קילומטר מישראל, לך נופלות המשקפיים במהלך מרדף, קפיצה, לא משנה מה, החל מרגע זה אתה נטל על חבריך - אינך מסוגל לירות כראוי, לא מסוגל לזהות פרצופים ממרחק מסויים וכו' וכו'. במטכ"ל רוב הפעולות הן פעולות עמוק בשטח אוייב ורק אתה ועוד מספר קטן מאוד של אנשים, יש להניח שבכדי לשמור על כולם בריאים לא יקחו מישהוא שיכול להוות סיכון...
ישן 08-07-2007, 07:55
צלמית המשתמש של klingo17
  klingo17 klingo17 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.08.06
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי Hydra שמתחילה ב "הרגע הלך המפקד צוות, אמר לי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Hydra
הרגע הלך המפקד צוות, אמר לי ואני מצטט - "אין כזה דבר מישהו במטכ"ל עם משקפיים - היחידים שיש זה כאלו שהתגייסו בלי ועם השני היו צריכים ואז הם לרוב יורידים מפעילויות מסויימות וגם זה בתנאי שזה מאוד נמוך"
שאלתי אותו מה עם צילינדר, הוא תקע בי מבט ואמר לי אפילו הצילינדר ההכי קטן לא מקבלים למטכ"ל.

לטייס אמר לי טייס שהיה (חבר של המפקד צוות) שאפשר להתקבל עם משקפיים ולפעמים אפילו עם צילינדר, אבל בטוח תעוף בטיסות הראשונות כי אלו בלי יהיו הרבה יותר טובים.

אם במטכ"ל לא היו מקבלים עם משקפיים, אז למה כל מי שיש לו משקפיים עד -1.5,קב"א 52 ומעלה,
פרופיל 97 בלי פוסלים, מקבל יום סיירות? הרי לחובלים יש מאותרים צדדיים, שייטת רק 6/6...אז מה ההגיון?
ולמה שאלה בלי המשקפיים יטיסו יותר טוב מאלה עם משקפיים? זה כמו להגיד שבנים מטיסים יותר טוב מבנות(ועובדה שלא).

ישן 08-07-2007, 10:44
  Hydra Hydra אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי klingo17 שמתחילה ב "[QUOTE=Hydra]הרגע הלך המפקד..."

קודם כל, בקשר לבנים בנות, טעות בידך, בנים אכן טסים ונוהגים טוב יותר מבנות. המוח הגברי שונה מהמוח הנשי.
נשים טובות יותר בביצוע מספר פעולות במקביל ובכתיבה והבעה עצמית, אך גברים כחלק מהצורך לרדוף אחרי ארנבות ולהכניע פילים ואריות בעלי ראייה מרחבית טובה יותר, כישורים מוטורים מפותחים יותר וגם חשיבה מתמטית טובה יותר. זה כמובן לא אומר שכל הנשים לא מסוגלות לנהוג, אלא שביולוגית יש לגברים יתרון בתחומים אילו על נשים מימים ימימה.

למה מקבלים זימון? אין לי מושג. מה שאני יודע ש6/6 נדרש ולי כאחד עם 0.75 בשתי העיניים הראייה שלי עדין מוגדרת כ 6/6 כך שאני לא רופא עיניים ואין לי מושג מתי נגמר הטווח שבו אתה מוגדר כ 6/6... כל מה שאני יודע זה שאין שם אנשים שצריכים משקפיים בכלל. אם יש אנשים עם 0.5, 0.75, כן, זה אפשרי, אבל הם לא צריכים משקפיים אפילו לא כדי לנהוג (כמוני) - או סתם בכדי לתת לך דוגמא לכמה שהמספרים הללו ללא צילינדר חסרי משמעות, אני אישית יכול ממרחק של 10 מטרים לקרוא את הכתוביות על טלוויזיה של 21 אינץ', זה עד כמה שזה לא משמעותי כל עוד ואין צילינדר. לעומתי לאחי יש את אותו המספר וצילינדר 1 בשתי העיניים וממרחק של 3 מטר הוא אינו מסוגל לקרוא את הכתוביות כלל.

למה אלא עם המשקפיים יטיסו פחות טוב? שאל את הטייס לא אותי, אני רק אומר את מה שסיפרו לי... לפי מה שהבנתי ממנו זה משהו על טווח ראייה (המשקפיים הן רק על המיקדימה אבל לא על הצדדים) ומשהו על המוח וההבדל בין מישהו עם משקפיים ומישהו בלי - לא ממש הקשבתי להכל, זה היה 2 בלילה והייתי עייף מדי בשביל ללמוד ביולוגיה.
ישן 08-07-2007, 22:16
  E1tan E1tan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.05
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי Hydra שמתחילה ב "תשמרי את ההערות שלך לעצמך -..."

מצטער שאני נכנס לדיון ככה ואולי הערה שאני הולך להגיד אני יכול להיחסם אבל מקווה שלא.

בכללי ברוב הדיונים שאתה נוטל בהם חלק לא כיף לקרוא את התגובות שלך לא אומר שאת שלי תמיד כיף אבל עדיין לא קראתי תגובה אחת שלך שנהנתי לקרוא!!!!!!

בוא נגיד ככה אם היית עומד מולי בכיתה ח יש מצב טוב שהיינו הולכים מכות.. לטובתך תדבר בנושאים שאתה מרגיש שאתה לא מחרטט בהם כי אנשים (למרות שאין בנאדם שאני מכיר שהוא לא חרטטן מידי פעם כולל עצמי) שונאים חרטטנים ואתה לא מהמצויים אתה מהמקצועיים. מלא פעמים אתה רושם בפורום דברים שלא קשורים אליך ובכזה ביטחון שהם נכונים. דוגמא לצומי שלך התיק רחצה שמקבלים בבקום מת העולם??? זה מה שיש לך לשאול ולרשום בתגובה שידעת שזה ככה ואח שלך בלה בלה קיבל אם אני זוכר נכון אז שאל אותו וזהו לא? נכון יש לך זכות מלאה לשאול בפורום מה שאתה רוצה והכל אבל תמתן את עצמך.

אני יודע שתרשום לי תגובה ויהיה בא לי מאוד להגיב אבל אני מקווה שאני לא אגיב כדי לא לגרור את הדיון הזה לויכוח ושינעל.

נ.ב.

שיהיה ברור: הכתוב לעיל נכתב בטון רגוע של דיבור ממוצע ואני מקווה שתבין את זה כביקורת שלא מנסה לתקוף יותר מידי אבל לא מצליחה לעמוד בפיתוי ואם אתה רוצה לבקר אותי תרגיש חופשי...
ישן 08-07-2007, 11:23
צלמית המשתמש של רון חומש
  רון חומש רון חומש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.04.07
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי Hydra שמתחילה ב "קודם כל, בקשר לבנים בנות,..."

אתה לוקח נתונים מסוימים שלדעתך חשובים, וקובע מהם מסקנה.
המסקנה, כמובן מוטעית מהיסוד, כיוון שפשוט התייחסת רק לחלק מהנתונים, ולא לכלל.
נתחיל מזה שצריך להגדיר את המושג "לנהוג טוב".
מאחר שקשה להגדיר את המושג הזה מעבר ל-"לשמור על החוקים", כל אחד יכול לקחת אותו ולפרש אותו להגדרות ערטילאיות משו.
למשל, באותה מידה שאתה אומר שגברים ציידים, הם יתחרו אחד עם השני בתור לרמזור, לחנייה, וכו'.
לעומת זאת, אם תיקח את העובדה שלנשים חלוקת קשב גבוהה, תוכל להגיד באותה הזדמנות שהן יודעות לתפעל אוטו יותר טוב, כי הדרך שבה אישה מאיטה-מסתכלת במראה-מורידה הילוך-בודקת איפה היא ביחס לקו העצירה, היא הרבה יותר יעילה משל גברים.
ישן 08-07-2007, 11:42
  Hydra Hydra אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי רון חומש שמתחילה ב "אתה לוקח נתונים מסוימים..."

לא התכוונתי ללנהוג לפי החוקים אלא ללנהוג - לדוגמא במרוץ, לשלוט על האוטו שהוא יוצא משליטה, לנהוג במהיריות גבוהות מאוד - כל פעולה שדורשת הרבה יותר יכולת והיא קשה. לנהוג לפי החוקים הוא משהוא קל ובסיסי אשר כל אדם מסוגל לעשות, אם תבדוק מי יותר טוב בפעילויות הבסיסיות לא תמצא דבר. לעומת זאת ההבדל העיקרי שמוכח במחקרים רבים הוא דברים כמו ראיה מרחבית אשר בעזרתה יכול לדוגמא הגבר לדעת מראש את מהלכיו בעוד כ300-400 מטרים והאם יעבור, כיצד וכו' וכו'. או כמו שמוסבר שם, ראיה מרחבית-תלת מימדית אשר מאפשרת לו לצפות כיצד יראה חלקו השני של הרכב, האבן ועוד ועוד.
אני חושב שהבחירה של חתולים להעלב מדברים שכאלו היא פשוט טיפשית כיוון שאלו דברים ביולוגים אשר התפתחו במהלך הדורות. מה לעשות שהגברים היו הציידים במשך מאות ואף מיליוני שנים (לא ההומוספיינס, אלא הקופים שמהם באנו). כתוצאה מהפעילות שאותה ביצעו הגברים הם פיתחו יכולות שונים מנשים.
גברים לדוגמא מבצעים את כל פעולותיהם כמעט דרך האונה השמאלית (האחרית על ההגיון והרציונאליות) ולעומתם הנשים עובדות גם עם האונה הימנית (מה שגברים כמעט לא מסוגלים לעשות וכמעט שלא מסוגלים להעביר מידע בין האונות) - מה שמאפשר לנשים לחשוב לא רק בהגיון אלא גם בעזרת רגשות כחלק מהחוש האימהי.
לנשים לדוגמא החלק במוח האחראי על הקשרות (נפשית, לא מדבר על תקשורת של דיבור) עם אנשים אחרים, כגון ילדים, חברות, בעל וכו' הרבה יותר גדול מאשר אצל גברים כיוון שנשים אשר נשארו במערה הן אלו אשר פיתחו יחסים האחד עם השני, הן אלו אשר דאגו לילדים ולכן הצורך בכך גדול יותר.
הכל תלוי בתהליך האבולוציה שעברו הגברים והנשים ומה לעשות שהם הותאמו למה שהם עשו במשך מאות אלפי ומיליוני שנים ולא למה שאנחנו עושים כיום שזה ללכת לסופר ולעשות אמבוש על תרנגולת בפריזר...
ישן 08-07-2007, 09:05
  zxccxz zxccxz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.02.07
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי Hydra שמתחילה ב "הרגע הלך המפקד צוות, אמר לי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Hydra
הרגע הלך המפקד צוות, אמר לי ואני מצטט - "אין כזה דבר מישהו במטכ"ל עם משקפיים - היחידים שיש זה כאלו שהתגייסו בלי ועם השני היו צריכים ואז הם לרוב יורידים מפעילויות מסויימות וגם זה בתנאי שזה מאוד נמוך"
שאלתי אותו מה עם צילינדר, הוא תקע בי מבט ואמר לי אפילו הצילינדר ההכי קטן לא מקבלים למטכ"ל.

לטייס אמר לי טייס שהיה (חבר של המפקד צוות) שאפשר להתקבל עם משקפיים ולפעמים אפילו עם צילינדר, אבל בטוח תעוף בטיסות הראשונות כי אלו בלי יהיו הרבה יותר טובים.

לפי מה שאני ידוע אפשר להתקבל למטכ''ל אם משקפיים עד 1.25 אפשר גבולי 1.5
צריך לשאול את החובש של היחידה מי מתאים ומי לא ולא חיילים .
ורואים כמה הטייס הזה מדבר שטויות מה הקשר בין זה שיש משקפיים לבין להטיס יותר טוב ?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:49

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר