לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-11-2004, 17:14
  העכבר ששתק העכבר ששתק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.03
חוצ-פנים: "תוותרו על פיצויי ההלנה - או שאין משכורת"

החוצפה של משרד הפנים ממשיכה לשבור שיאים. בשבוע שעבר, על פי פסיקת בית הארצי לעבודה, העביר המשרד למועצת טורעאן שבגליל את הכספים שמיועדים לתשלום משכורות לעובדים. ואולם במשרד החליטו להשתמש במשכורות כדי לאיים על עובדים שהגישו תביעות הלנת שכר נגד מועצת טורעאן, ולהעמיד בפניהם את הברירה: להסיר את התביעות, לוותר על פיצויי ההלנה (עבור מי שכבר נפסקו לו פיצויים כאלה) - או לא לקבל משכורת.

בית הדין לעבודה דחה את עמדת משרד הפנים, שלפיה המשרד אינו מעסיק ישיר של עובדי הרשויות ועל כן אינו אחראי לתשלום השכר, וכן שיש לבטל כל תביעה לפיצויי הלנה. אבל בניגוד לפסיקת בית הדין הארצי לעבודה שקובעת שהעובדים יקבלו את משכורותיהם ללא תנאי, פקידי המשרד החליטו לעבור לשיטה של איומים על העובדים.

הדברים נאמרו ל-36 עובדי מועצה ש"העזו" לתבוע ממועצת טורעאן פיצויי הלנה, בפגישה מיוחדת שכינסו החשב המלווה של המועצה, אסאד עזאיזה, וראש המועצה, מאזן עדוואי, ביום שבת בערב. 72 מעובדי המועצה, שלא הגישו תביעות פיצויי הלנה, קיבלו את שכרם בשבוע שעבר.

"לא הסכימו לפשרה"

טגריד אבו-דיבה, נשואה ואם לשניים בת 31, היא עובדת סוציאלית במועצת טורעאן כבר שמונה שנים. במשך 27 חודשים היא לא קיבלה שכר. לאחר מאבק ארוך, בית הדין האזורי לעבודה פסק לה בדצמבר 2003 פיצויי הלנת שכר בשיעור מזערי של 5%, וכן הורה למועצה לשלם לה בעבור הוצאות משפט. בית הדין התחשב בהחלטתו במצבה הכספי של מועצת טורעאן, שכן על פי החוק הגיעו לאבו-דיבה פיצויים בגובה של מאות אחוזים.

"אחרי שלא קיבלתי שכר יותר משנתיים הם אומרים לי 'לא תקבלי הלנת שכר ותשאי בהוצאות המשפט'. זו פשוט חוצפה", אומרת אבו-דיבה. "עזאיזה אמר שזה תנאי הכרחי לקבלת המשכורות, ושיש לו הוראות מפורשות ממשרד הפנים בנושא. העובדים הדגישו בפני עזאיזה שהם מוכנים לפשרה על גובה פיצויי הלנת השכר, רק שיקבלו את המשכורת, אבל כלום לא עזר".

"הנושא נמצא בטיפול"

סעד אימיל, בן 60, שימש כמזכיר מועצת טורעאן במשך 35 שנה. כיום הוא פנסיונר של המועצה. "אני ללא ספק שברתי את שיא של העובדים שלא קיבלו שכר: כבר 40 חודש לא קיבלתי את הפנסיה שלי", אמר ל-NRG מעריב. אימיל תבע את מועצת טורעאן בבית הדין האזורי לעבודה בנצרת, שפסק שיש לשלם לו את מלוא השכר בתוספת פיצויי הלנה בגובה של 8%, וכן הוצאות משפט. אבל גם אימיל לא יקבל את שכרו מהמועצה אלא אם כן יוותר על פיצויי ההלנה.

החשב המלווה עזאיזה אישר את הדברים בשיחה עם NRG מעריב: "זו הוראה שקיבלתי ממשרד הפנים, תפנה אליהם". היועץ המשפטי של מועצת טורעאן, עו"ד אמג'אד עדוואי, אמר: "אני יודע שזה לא חוקי וזו גם היתה עמדתי, אך אנחנו עובדים על פי הנחיות של משרד הפנים". ממשרד הפנים נמסר בתגובה: "הנושא נמצא בטיפול על ידי המשרד".

http://www.nrg.co.il/online/1/ART/811/613.html
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-11-2004, 20:35
  משתמש זכר הברמן של הפורום הברמן של הפורום אינו מחובר  
מנהל: כלכלה עסקים ושוק ההון, משפטים וצרכנות

חבר מתאריך: 10.07.02
שיטות של מאפיה סיציליאנית
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי העכבר ששתק שמתחילה ב "חוצ-פנים: "תוותרו על פיצויי ההלנה - או שאין משכורת""

אני כבר רואה מאות מעסיקים פרטיים שיחלו להלין שכר ויטענו בבתי משפט שמצבם הכלכלי חמור מאשר המדינה.
אם המדינה מלינה שכר, למה שמעסיקים פרטיים הנמצאים בקשיים לא ילינו?

אגב, קיבלתי היום עדכון מהפנסיונרים של עיריית לוד: לאחר שכל החוב אליהם שולם בעקבות פסיקה חד משמעית של בית המשפט (כמובן, לא שילמו להם את הלנת השכר למרות שיש פסיקה גם בנושא הזה) - העיריית החלה לשלם קיצבאות חלקיות.
קיצבת הפנסיונרים קוצצה ב-40% בחודש ספטמבר. כעת הפנסיונרים מצפים בדריכות לראות כמה יקצצו להם בקיצבת אוקטובר.
כזכור, פנסיונרים הם אוכלוסיה קשישה שאינה יכולה למצוא עיסוק אחר...

אז מה הטעם בפסיקות בית המשפט אם המדינה מצפצפת על החוק?

מפלגת שינוי - האכזבה הכי גדולה בפוליטיקה הישראלית !
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:28

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר