לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-07-2007, 21:58
  הולי הולי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.04
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי puzpuz שמתחילה ב "יש כדורים שעוזרים לריכוז"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי puzpuz
אמנם הם ממש מעצבים, עושים תחושה של לאות נוראית לאורך כל היום ומבטלים לגמרי את התיאבון, אבל אם אין בררה אז צריך לקחת...

דרך אגב, גם לי יש את זה אבל אני מנסה להסתדר בלי הכדורים. עכשיו מה? אני לא מצליח, אלא אם כן... אני משתמש בשיטה שלי!

השיטה היא כזו: תמצא תחביב ותעשה אותו לא-משנה-מה...

שלי זה ציור. זה מעסיק אותי, ואני עדיין קשוב ומרוכז, וזה אפילו עוזר לי להתרכז.

אתה מתכוון ל"ריטלין" או "קונצרטה" והוא לא רוצה להשתמש בזה <לדעתי בצדק>, הבעיה היא שמי שיש לו את זה יודע היטב שכל דבר שדורש זמן והשקעה מבחינת ישיבה וריכוז הוא כמעט בלתי אפשרי, המח עובד מאוד מהר והגוף לאט יותר, מה שגורם לשעמום מאוד מהר ועקב כך חוסר ריכוז, עוד עצה שלי היא לנסות ללמוד מול מחשב, לי זה עוזר מאוד כי במחשב הכתב לא "קופץ" ובגלל המסך קל יותר לשבת יותר ולאט לאט מתרגלים <יש עוד שיטות כמו ללמוד עם שקף צבעוני שעוזר לכתב לא לקפוץ ולא מעייף כמו דף לבן, אבל זה דורש אבחון ולכן דבר ראשון שצריך לעשות בכל מקרה זה אבחון>.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-07-2007, 22:05
  משתמש זכר max-max max-max אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל max-max
מממ....
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Snach שמתחילה ב "יש לי בעיות קשב וריכוז, אני לא מצליח ללמוד בגלל זה. מה אפשר לעשות נגד זה?"

גם לי יש הפרעות קשב וריכוז (ADD).

עצה ראשונה שאני יכול לתת לך בשום אופן על תקח רטלין.
אני ניסיתי לתקופה של חודש ,התרופה פשוט מכניסה לדיכאון.
אני לא ממליץ לקחת רטלין ,דברתי אם חברים אחרים וגם הם חשו בתחושת הדיכאון אם לקיחת הרטלין.

עצה שניה תשתדל לשבת במקום מאורגן ,בכלל תהיה אדם מאורגן
אם זה בחומר הלימוד ,סידור מחברות ,הכנות לבחינה וכו...
לימוד במקום מסודר עוזר לריכוז.

עצה שלישית נסה לשבת ללימוד כשאתה רגוע ולא במצב של היפר
חלק משיטת סילביה להפרעות קשב וריכוז הוא להביא את המוח למצב שבו גלי המוח הנמוכים
הם אלו שמתפקדים ,ללימוד לטווח ארוך. וכך תוכל לזכור יותר טוב את הדברים.

עצה רביעית זמן אצל כול אדם יש שעות שבהן הוא יכול לזכור יותר טוב מזמן אחר מהלך היום
בדרך כלל אצל נערים הזמן הכי טוב הוא שעות הצהרים 10 בבוקר עד 4 בצוהרים.

עצה חמישית השתדל לעשות הפסקות של 10 דקות כול חצי שעה בהתחלה.
אחרי זמן מסויים של למידה המוח כבר יפחית את רמת הפרעת הקשב ותוכל לעשות
הפסקות לאיטים רחוקות יותר.

עצה שישית תזונה המורה שלי סיפרה לי שגם לבן שלה יש אותה בעיה
היא הצליחה לפתור את הבעיה בזכות תזונה נכונה מרופאה משלימה (רופאה סינית).
אומנם זה לא מוכח מדעית אבל יש קשר על פי דעתי בין מה שאוכלים לבין דרגת הריכוז.
הדוגמה הכי טובה לקח היא אצל ילדים שלא נותנים לילדים היפרים (נמרצים) סוכר לפני השינה.

הערה: כיום יש תוכנה שנקראת Sharper Brain היא אמורה לפתח את יכולת הריכוז של התלמיד
במידה גבוהה כך לפחות הם טוענים ,בנתיים יש מחקר על נושא התוכנה.

אם הידע שיש לי על הפרעות קשב וריכוז אני יכול לכתוב עבודת דוקטורת.
בכלל שאתה מתמודד מול משהו בחיים עדיף להחזיק בידע ולא משנה אם זה הפרעות קשב וריכוז או
סוג אחר של בעיה כמו כאבי בטן שלאחרונה לצערי אני חוטף די הרבה.

אני חושב שהפרעות קשה וריכוז הוא דבר נורא קשה במיוחד שהוא מתבטא בהרבה
תחומים בחיים ויש לו מגוון של השפעות יתרונות וחסרונות יחד.
אישית לפעמיים קשה לי להתמודד אם הלימודים אבל למי לא קשה.
אני חושב אם בני האדם לא היו עצלנים הם יכלו להתגבר על כול מחשול שבעולם.
דוגמה לכך הוא אלברט אינשטיין ולא בגלל שהוא היה גאון בעל 150 IQ בגיל 16 העיפו אותו
מכול ביתי הספר ולא היו מוכנים לקבל אותו אלא בגלל שאלברט אנשטיין ידע שהבעיה הזאת שלו
היא מחשול קטן למוח מבריק ,לכולנו יש אותו מוח אלברט אנשטיין לא נולד אם מוח על
הוא פשוט ידע איך להשתמש במוח בצורה הטובה ביותר.

יש משפט יפה "רוב מה שנקרא "הפרעות" או "ליקויים" זה רק תגובה אלרגית לבית-הספר"

"מה שאנו עושים בחיים מהדד לנצח נצחים"

ישן 10-07-2007, 01:10
  idapal idapal אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.07
שתי עצות:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Snach שמתחילה ב "יש לי בעיות קשב וריכוז, אני לא מצליח ללמוד בגלל זה. מה אפשר לעשות נגד זה?"

הראשונה, שהיא הכי טובה, אם יש לך חבר נאמן, שהולך לו טוב בלימודים - בקש ממנו שיהיה ה"שוטר" שלך...שישב איתך פעם בכמה זמן ותלמדו ביחד כל פעם נושא אחר ושלא יתן לך כל פעם הפסקה וכו'. לחבר שלי יש בעיות כאלו (לא אבחון, פשוט הוא לא מסוגל לשבת ללמוד ולהתרכז במשך יותר מכמה דקות), ולי הולך קל בלימודים אז ככה עזרתי לו וזה באמת הוכיח את עצמו.

השנייה, תנסה לתת לעצמך תירוץ למה אתה צריך ללמוד - למשל, נניח שאתה ספורטאי, ויש לך שתי תחרויות בקרוב, ורק אחת מהן נושאת פרסים ותארים, תסכים איתי שתתאמן הרבה יותר לתחרות הנושאת פרסים?...כלומר, אם אתה לומד לקראת מבחן, ואתה יודע שאם אתה מצליח בו אתה תקבל משהו שאתה מאוד רוצה - יהיה לך יותר קל לשבת למשך הרבה זמן על הנושא. וזה יכול להיות בכל דבר: אם אתה אוהב לשחק במחשב, למשל, תעשה שעל כל חצי שעה למידה אמיתית אתה מקבל "פרס" - 10 דקות לשחק במחשב.

*בנוסף, כדאי לך לעשות אבחון, זה גם יקל עליך מאוד.

מקווה שעזרתי
ישן 11-07-2007, 10:40
  judykisos judykisos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.01.06

אחי,תן לי לספר לך משו,

אני בן 16 ועוד איזה 3 חודשים וחצי אני איהיה בן17, אני עולה מכתה י' לכתה י''א, כמו שאתה יכול להבין השנה ניגשתי לבחינות הבגרות, תן לי להגיד לך משו,
אני כבר כמה שנים נלחם על מקצועות שונים שחשובים לי כמו מתמטיקה ופיזיקה וכו', וגם בדומה מאוד לך, עצלן שאתה לא מאמין ובעל בעיות קשב וריכוז, אני לא רוצה להשתמש בראטלין, כי זה לא נראה לי הפתרון, אני הלכתי ועשיתי אבחון, עכשיו לקראת הבגרויות גיליתי עם כמה מורים שהייתי צריך לקבל מבחנים מותאמים בבגרות, אבל ידעתי שעכשיו זה מאוחר מידי ואין כבר מה לעשות, אז אתה יודע מה עשיתי ? למרות כל הקשיים שלי בהיסטוריה ובלשון, אכלתי את הספרים מהסוף להתחלה והתאמצתי והתאמנתי כי ידעתי שבסופו של דבר אני אצטרך ללמוד, ושהכמות שאני אלמד בעצם תשפיע על התוצאות, כמו כן, אני מתחילת חופש פסח, כלומר; מבערך סוף מרץ עד ה29.5 במאי אני פתרתי 2 ספרי לימוד האחד של בני גורן והשני של גבי יקואל שלמים במתמטיקה, פתרתי עוד 3 מיקודים שונים, והתוצאה הייתה בהתאם, קיבלתי 100 בבחינה, ואף אחד לא האמין, ואני השתקתי את כל מי שלא האמין בי. בהיסטוריה ובלשון הצלחתי גם לא רע דרך אגב. בכל מקרה מה שאני רוצה לומר אחי זה שהשינוי בדרך הלמידה מתחילה בך, אם לא תשנה את דרך הלמידה שלך, בעצם אתה יודע מה תעשה כמוני; אני הבנתי שאני לא מאורגן, וקניתי יומן עם ימים ושעות כל היום, ואני פשוט כותב את כל סדר היום ועובד לפיו. תאמין לי שאתה ככה יכול לעבוד בצורה מאוד נוחה ומסודרת. אז בקיצור, או במילים אחרות,תתחיל להזיז תתחת כי אף אחד לא יעשה את זה בשבילך, כך ברצינות את ההערות וההצעות שלי. אני מקוה שבעזרת השם אתה תצליח להסתדר.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:33

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר