לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-07-2007, 20:45
  moti89 moti89 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.06
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי gadicon שמתחילה ב "לפעמים קשה להבין באיזה דרכים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי gadicon
לפעמים קשה להבין באיזה דרכים צה"ל פועל. תתעודד, יש חטיבות אחרות מצויינות לא פחות טובות מצנחנים, יהיה בסדר.

כן אחי אני מסכים אבל זה לא קשור, הבאסה עכשיו שאני מרגיש די מושפל ללכת להורים ולחברים ולהגיד "לא התקבלתי" כשאני רואה כאלו מעפנים שכן התקבלו, כאילו נוצר הרושם שאני פחות טוב מהם או שאני לא הייתי טוב, ובעצם אני חושב שדי הייתי טוב וככה מי שהיה איתי בגיבוש אמר לי גם...

אין לי מושג איך ההורים שלי יקבלו את זה... כזה באסה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-07-2007, 21:47
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי gza שמתחילה ב "מכסות קבא?"

צנחנים, בניגוד ליחידות התנדבותיות, לא יכולות לשאוב את מי שהם רוצים והם צריכים לקחת חתך מסויים שנקבע לפי נתונים, אחרת כל בעלי נתוני הקצונה (לדוגמה) יהיו בצנחנים.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 24-07-2007, 21:16
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי moti89 שמתחילה ב "מתוסכל מגיבוש צנחנים..."

לך ולכל אלה עם טיעוני "אכלו לי, שתו לי".
אתה לא יודע אם עברת את הגיבוש "בסדר גמור". אתה לא יודע אם עברת את הראיון "בסדר גמור" ואתה בהחלט לא יודע אם נפלת בגלל עודפי מכסות או כל תירוץ אחר.
אולי המראיין החליט שאתה נפל. אולי היית בינוני והעדיפו רבים וטובים ממך. בכלל, הנסיון של מלש"בים שלא מכירים את המערכת בגרוש להחליט מי "מעפן" ומי לא על סמך ההתנסות האישית שלכם היא מגוחכת ולפעמים פתטית.
לא עברת? תתגבר על זה ותספיק לחפש תירוצים מקילים.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 24-07-2007, 21:40
צלמית המשתמש של ducklock
  ducklock ducklock אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07

מחזק מאוד את ביטיס.

בשביל לעבור לצנחנים או כול גיבוש אם כבר מדברים,צריך להצליח בכמה אספקטים.

מאידך גיסא,בשביל לא לעבור מספיק שעשית טעות אחת! שמוכיחה שאתה לא עוזר או מזייף או לא מספיק חזק וזהו-זה.

"הייתי בסדר גמור"-הגיוני ואני מאמין לך.

אבל כנראה שעשית טעות אחת קטנה שבראש שבתוך הגיבוש לא החשבת או לא שמת עליה זין ושכחת שעשית אותה-לא לעזור באלונקה,לזייף באיזה סיבוב בשקים...משהו שגם אם תכחיש פה,אין סיכוי שתזכור את כל המהלכים בגיבוש.

האנשים שם הם פשוט רובוטים-שים לב שהיו כמה שבאמת באו ושאלו איזה מספר אתה וכו' אבל היו כאלו שהיו איתלמים למשך כל ה5 שעות האלו! הם רואים ה-כ-ו-ל! זאת לא קלישאה!

ישן 25-07-2007, 15:42
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי moti89 שמתחילה ב "ביטיס... שתהיה בריא אבל די..."

כשתפסיק להאשים את כל העולם ולהציג את עצמך חף מכל בעיה, אני ארד ממך. יהיו לך בשירות דברים הרבה, הרבה יותר קשים ומשביזים מאי מעבר גיבוש.

ישן 25-07-2007, 09:49
  RedHat RedHat אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.06.07

ישנן צרות גדולות יותר אחי שלי חסל באסה.
גם אני לא עברתי גיבוש צנחנים והייתי "בסדר גמור" (ובאופן קצת יותר מפורט, הגעתי ב80 אחוז מהפעמים ב4 הראשונים.) וחבר שהיה איתי באותו הצוות קיבל מאותר דובדבן והוא לא הגיע בשום מצב יותר טוב ממני.
מודה שלא ידעתי על המכסת קב"א הזאת, אבל בתכל"ס - מזה משנה למה לא עברתי.. לא עברתי.
אחר"כ עברתי מיונים למדריכי צניחה, ועכשיו שבוע לפני הגיוס פרקתי את הכתף והפרופיל שלי יורד ל45 זמני, ופיספסתי את אחד התפקידים הכי טובים בצהל.

יום אחרי שפרקתי את הכתף חבר שלי עשה תאונת דרכים, ועכשיו הוא משותק ברגליים ויש לו בעיות מוטוריות בשאר הגוף.

קח דברים בפרופורציה, יש יחידות אחרות ולא פחות טובות
ישן 25-07-2007, 11:17
  idanmag idanmag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.03.07
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי RedHat שמתחילה ב "ישנן צרות גדולות יותר אחי שלי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי RedHat
ישנן צרות גדולות יותר אחי שלי חסל באסה.
גם אני לא עברתי גיבוש צנחנים והייתי "בסדר גמור" (ובאופן קצת יותר מפורט, הגעתי ב80 אחוז מהפעמים ב4 הראשונים.) וחבר שהיה איתי באותו הצוות קיבל מאותר דובדבן והוא לא הגיע בשום מצב יותר טוב ממני.
מודה שלא ידעתי על המכסת קב"א הזאת, אבל בתכל"ס - מזה משנה למה לא עברתי.. לא עברתי.
אחר"כ עברתי מיונים למדריכי צניחה, ועכשיו שבוע לפני הגיוס פרקתי את הכתף והפרופיל שלי יורד ל45 זמני, ופיספסתי את אחד התפקידים הכי טובים בצהל.

יום אחרי שפרקתי את הכתף חבר שלי עשה תאונת דרכים, ועכשיו הוא משותק ברגליים ויש לו בעיות מוטוריות בשאר הגוף.

קח דברים בפרופורציה, יש יחידות אחרות ולא פחות טובות

דבר ראשון המון בריאות לשניכם..

חבר שלך נשאר משותק לכול החיים? או שזה זמני..

ולפותח הדיון אחרי קריאת השורות האלה קח את הדברים בפורפורציה לך למקום אחר ותיהיה הכי טוב שאתה יכול

בהצלחה
ישן 25-07-2007, 10:10
  g@man g@man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.07
תגובה לכולם

א. למוטי אל תהיה מבואס, לעבור גיבוש זה לא אומר כלום. יש בגיבושים סטיית תקן ידועה. המבחן האמיתי בצבא הוא השירות. והמבחן האמיתי באמת זה החיים שלך. לפני כמה זמן ישבתי בבר ולידי ישב בחור ספק מסומם ספק הומלס ספק שניהם, שלפי קעקוע שהיה על היד שלו ומה שהוא אמר, הבנתי שהוא היה בשייטת. נו אז מה? אז הוא יצא גבר אחושרמוטה בצבא ותיראו איפה הוא היום...
ב. בצבא יש עוד המון מקומות יפים וטובים. ואני אומר לך מה שאני אומר לכל מי שלא עבר גיבוש ומגיע לפורום להתמרמר: אתה חושב שאתה מתאים? שאתה מהאיכותיים שיש לנו? תוכיח לצנחנים כמה הם טועים. לך למקום אחר ותצליח בו כ"כ עד שיצטערו שלא לקחו אותך. "אין אנו נמדדים ביכולתינו לא ליפול, אלא ביכולתינו לקום כל פעם מחדש"
ג. אכזבה זה חלק מהחיים, ובקטע לגבי אחריות אני מסכים עם ביטיס. כשאני לא עברתי גיבוש לא באתי להאשים את המערכת,מדור סיירות,בוחנים וכו זה הפתרון הקל והפשוט.' אלא ישבתי לעשות חשבון נפש לעצמי. חשבתי איפה אני הייתי לא בסדר, ואיך אני משפר את זה. אתה באמת לא במקום להגיד שהלך לך בסדר. "אין הנחתום מעיד על עיסתו". אחי טעות אחתשל אמינות (הוספת בטעות סיבוב בשקים, לא רצת עד סוף התיזוז וכו') יכולה להפיל אותך לא משנה כמה טוב הלך לך.
ד. ולגבי כל אלו שהתרגשו מביטיס. התיאור שלו באשכול ההיכרות כזקן ממורמר כמו גם השם שלו (נחש שידוע כתוקפן וקטלני) אמורים לתת לכם כיוון קצת על הבן-אדם. גם פעם אחת שנכנסנו לתקל כעסתי, אבל הוא לא בא בגישה רעה... פשוט תתרגלו.
ישן 25-07-2007, 13:33
  g@man g@man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.07
די לחרטא!
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי SagiGranot שמתחילה ב "[QUOTE=Tomer29]אחי אין דבר..."

אחי בא נעשה סדר (וזה משהו שהסבירה לי בחורה מהבקו"ם, מפקדת שם על פניות מלשבים ולא איזה דוד של אח של סבא רבא שלי שהעביר גיבוש בתרפ"ט...).
דמיינו את אוכלוסית המלשבים כעוגת שכבות: למעלה הקצפת, כלומר החלק האיכותי שהוא דק יחסית (בעלי קבאות גבוהות- חבר'ה עם פוטנציאל לקצונה וכו') רוב האוכלוסיה באמצע, (נגיד שוקולד... קבאות בינוניים) ולמטה עוד שכבה יחסית דקה של בעלי קבאות נמוכות. כמו רעיון חלוקת הפעמון למי שמכיר.
אני לא בטוח לגבי המושג השבחת גדודים, ואני לא ממש אוהב אותו כי הוא מעורר לי קונוטציה של תורת הגזע. צבא זה לא עצים או חיות שאפשר להשביח ע"י הרבעה עם גזעים טובים...
מה שכן צריך שבכל חטיבה- מחטיבות החי"ר ועד לשאר החיילות יהיה מספיק חברה שמתאימים לקצונה. בגלל שלצנחנים יש זכות בחירה ראשונה, בעבר הם היו לוקחים את כל האיכותיים מה שהיה יוצר בעיה במקומות אחרים (לדוגמא לחיילות כמו שיריון, תותחנים וכו' לא היו מספיק חבר'ה שיכלו להיות קצינים)
אז עניין מכסת הקבאות קיים ובפרט קיים אצל הצנחנים.
לדעתי זה ענייין חכם גם מהבחינה שאם תשים יחד הרבה חברה מובילים זה יכול ליצור קונפליקטים מיותרים. בכל קבוצה צריכים להיות מובילים ומובלים. ואין כל רע להיות מובל.
ולמה הצנחנים עושים את זה? הם לא, הבקו"ם/מיטב מכריח אותם.
מה עוד שכל בחור שלא התקבל למה שהוא רוצה שולף את הקלף של "השבחת גדודים" מה שקורה זה שבצבא יש לנו סיירות, יחידות מיוחדות וגדודים שמלאים במושבחים...
ולבחור שאמר שזה לא קיים, אל תבסס את תשובותיך על שמועות וכו'. אם אתה לא בטוח/מבין מה אתה אומר פשוט אל תגיד. ראה את החתימה של יוסיפון...

נערך לאחרונה ע"י g@man בתאריך 25-07-2007 בשעה 13:36.
ישן 25-07-2007, 15:00
  RedHat RedHat אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.06.07
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי g@man שמתחילה ב "די לחרטא!"

דבר ראשון אני יודע שזה משורשר לא טוב אבל חפיף -
כן חבר שלי משותק לכל החיים. ותודה

דבר שני לסכם את מה שאמרו פה וקצת סדר בבלאגן -
השבחת גדודים - מושג שמתייחס לגיבושי יחטי"ות, חלק מהאנשים שמתאימים ליחטיות נשארים בגדודים
בכוונה בשביל להשאיר כוח אדם איכותי גם בגדודים - לא קשור לקב"א, אלא רק לביצועים בגיבוש ולמה שהצבא קורא
בחינניות "צורכי הצבא"

מכסות קב"א - מתייחס לגיבושים לפני הצבא, מאחר והקצונה בצה"ל מבוססת קב"א (דהיינו, אם יש לך קב"א גבוה תוכל להיות קצין, או שאתה ממש מצויין אבל זה לא קשור עכשיו.).
מאחר וצה"ל מפזר לפי נתונים אנשים לכל שאר היחידות, אי אפשר לאפשר לכל האנשים שיכולים לצאת לקצונה להיות במקום אחד, ויש מכסות קב"א לגיבושים שכאילו מתעלמים מ"צורכי הצבא" כמו סטילים וצנחנים.

נערך לאחרונה ע"י RedHat בתאריך 25-07-2007 בשעה 15:03.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:50

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר