לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים אל פורום המילואימניקים חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מילואים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-07-2007, 07:52
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Cfox שמתחילה ב "בעיה בטרמינולוגיה"

באמת בוקר טוב אליהו. מהיכרות עם הימ"ח שלי, על כל מחסן אחראי נגד שלם בצה"ל היושב במשרד ממוזג מלא תעודות של קורסים והשלמויות ודגלי הוקרה למיניהם, וברשותו צוות חיילים. כל מה שיש להם לעשות בשגרה זה לוודא שהציוד חי, קיים ושלם. זה התפקיד שלהם בצה"ל, לא תובעני במיוחד בשגרה.
אז אם בפקודה מלמעלה עובר X ציוד לסדירניקים, המינימום שאני מצפה לו הוא שאותו נגד יילך ויבדוק את הציוד מדי פעם ביחידה הסדירה. אתם יודעים מה? לפחות שירים טלפון ליחידה המשאילה ויבקש רשימת מלאי וכשירות של הציוד, רק כדי שיידעו שיש לציוד הזה בעלים והוא חשוב לו.
אבל איפה אני חי? בעולם מושלם?
בביקורים שלי בימ"ח בימי שגרה את רוב הנגדים אי אפשר היה בכלל למצוא בבסיס והחיילים שישבו במשרדים הממוזגים היו עסוקים בפיתוח חוסר אכפתיות וחוסר ידע לרמות של אומנות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-07-2007, 09:01
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "באמת בוקר טוב אליהו. מהיכרות..."

צנחן 1 - תודה!

Ishpuz - מכיוון שהיום אני קצת מכיר יותר את הנושא אני יכול לומר לך בבטחון מלא שהעבודה בימ"ח היא אחת העבודות הכי תובעניות שאני מכיר ובמיוחד כלפי הנגדים. כן, יש נגדים שיושבים עם אצבע בת*ת, אבל גם אם הם מתאמצים מאוד (כמו בימ"ח שלי) הם ממש לא מצליחים לעמוד בקצב העבודה הנדרש.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 13-07-2007, 10:05
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Zed3 שמתחילה ב "[font=Verdana]רובו המוחץ של..."

אני מסכים לגמרי שאיכות הציוד והתאמתו לתוכניות המבצעיות הוא אחריות המטה בלבד.
אני הגבתי בדברי לעובדה שציוד הושאל מהימ"חים ליחידות סדירות ולא הוחזר, ואף אחד לא יודע איפה הוא.
אם מטה מכין או מקבל על עצמו תכנית מבצעית בלי שיש בימ"ח את האמצעים לבצעה - המפקד חייב לחטוף על הראש. הוא צריך לדעת מה אמור להיות לו בימ"ח מבחינת טיב הציוד ושמישותו. לעומת זאת, אם ציוד שאמור להיות בימ"ח ועל קיומו מתבססות תכניות אבל אף אחד לא יודע איפה הוא וממי לדרוש אותו בחזרה ביום פקודה - מי שאחראי נקודתית על הימ"ח צריך לתת את הדין.

המצב הסביר לדעתי הוא שלנגד הימ"ח תהיה טבלה על הקיר (או במחשב) עם החוסרים המושאלים, בציון מיקומם ו"בדיקת קשר" אחרונה ועדכנית שנעשתה עימם. ובאותה מידה שתהיה למפקד היחידה תמונת כשירות של כל מסגרת מבחינת ציוד ואימונים בחתך של התכניות שיש לו במגירה והמשימות שסביר שיקבל. זה נראה לי אלמנטרי.
בצורה כזו, אם מקבלים הקפצה לטובת תכנית מגירה או פקודת מבצע מרמה ממונה - המפקד יכול לראות שיש לו כשירות של X מהכח למשימה מבחינת ציוד ואימון עדכני, ש-Y כשיר מבחינת ציוד וחייב רענון תרגילי חוליה עם נגמ"שים, וששאר הכח שלו כשיר מבחינת ציוד למשימות אבטחה בלבד לאחר רענון קליעה ויהיה כשיר לקרב רק לאחר אימון שיימשך שבועיים והשלמת ציוד חסר ומושאל (שנגד הימ"ח שלו יודע ב-ד-י-ו-ק איפה הוא וממי לדרוש אותו).
זה נראה תסריט מוגזם? פנטזיה?
ישן 13-07-2007, 14:47
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[font=Verdana]יש בחה"א טייסת..."

יש מחסן מרכזי שמשאיל ומנפק ציוד לשלוש או ארבע טייסות שונות במידת הצורך, הכל רשום, הכל מתועד.
חדרי כלים מסויימים משאילים כלים שונים - מרמת ה-"ביט" למנואלה והלאה - לאנשים ממקצועות שונים וגפים שונים, ובכל רגע נתון ידוע מי חתום עליהם, ואיפה הם אמורים להיות. ככה ניתן לפחות להעלות למת"ש את האדם הנכון. אצלנו זה מאוד יעיל, למרות שתמיד יש מה לשפר (העלתי הצעה לעבוד באופן קבוע עם תגי RFID, אבל זה יקר מדי לדרג שבו אני עובד. במסוקים זה תופס בהקשרי ציוד בטיחות והצלה).

כשאחי סיפר לי שנעלם/נגנב לו ראצ'ט במוצב על הגבול הצפוני הייתי בשוק - אצלנו אין מצב שאדם יוצא לשטח עם ארגז כלים פתוח, ובלי אמצעי לנהל מעקב מהיר וסדור על מצאי הכלים (הדרך הכי פשוטה - צלליות אדומות מתחת למקום הכלי). אצלנו גם טכנאי שהיה מאבד כלי היה נשפט ובפעם הבאה היה מאוד נזהר על הכלים.

אני לא רואה בעיה לעבודה עם מערכת שליטה מרכזית בימ"ח, שתדע בכל זמן מה חסר ולאיפה זה נלקח על ידי מי.

ישן 13-07-2007, 15:18
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "יש מחסן מרכזי שמשאיל ומנפק..."

ואיך בדיוק מביאים 10 קשרים 624 מחטיבת הנח"ל, כשרוב הסיכויים שהם כבר מזמן בשטח?

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 13-07-2007, 15:30
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "למה כוונתך? מישהו לקח? מישהו..."

בסדר, בא נקפוץ לליטני ונחזיר את זה בחזרה...

ההבדל בין ח"א לחילות היבשה הוא בדיוק בעצם העובדה שיש סיכוי שהיחידה שאליה הושאל ציוד תהיה בלחימה, או לחליפין - שיחידה אחרת שזקוקה לציוד "תיירט" אותו בדרך. ציוד מושאל זהו ציוד שפשוט לא קיים.

ישן 13-07-2007, 15:45
צלמית המשתמש של NehemiaG

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "בסדר, בא נקפוץ לליטני ונחזיר..."

עזוב את נושא החוסרים אחרי הלחימה.
חבר שלי תפקד אחרי המלחמה - בתור רב"ט - כקל"ח למעשה של אחת מחטיבות המילואים. הוא סיפר על כמות עצומה של ציוד שנעלם, כשחלק ממנו ברור לחלוטין שנעלם עוד לפני הלחימה, ואחר ברור שנקלח לבית של חלק מהאנשים. אז מה אפשר לעשות? כלום, פשוט לסגור את הנושא הזה ולחדש ציוד.

אבל בפעם הבאה, שלפחות בבט"ש הציוד יהיה קיים איפשהו, ולא "יושאל". ככה ידעו מה באמת קיים ומה לא ואיפה. שאנשים לא ייכנסו לימ"חים ויופתעו.
חוצמזה, בחה"א ציוד חירום - בהגדרה - לא מושאל ולא בטיח. הוא נשאר כציוד חירום עד לזמן חירום. אף אחד לא נוגע מלבד בתרגילים.

מצד שני, אנחנו ביצענו "טריק" אחר, ופשוט לקחנו (בהוראת מטה) ציוד חירום חדיש יותר - ולא קריטי - לשימוש שוטף - בגלל הצורך הקריטי שלו בשוטף דווקא, ואת הציוד הישן יותר, במצב תקין כמובן, השארנו לחירום.
על פי הנהלים, במצב חירום הציוד החדיש יחזור לחירום. אבל אני דווקא כן מקצוע סטרילי לחלוטין, אז זה ישים במקרה הזה.

ישן 13-07-2007, 16:00
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "עזוב את נושא החוסרים אחרי..."

לא מדובר כאן בחוסרים אחרי לחימה. העובדה היא שלרוב היחידות לא מוקפצות יחד. כמו במלחמה האחרונה - יחידת מילואים הוקפצה כבר לאחר שהיחידה הסדירה שאצלה היו השאלות היתה בלחימה. אם החטיבה שלי היתה מוקפצת בסוף, חלק ניכר מהציוד לא היה מגיע כי הוא כבר בשימוש והיחידות לא זמינות.

ישן 13-07-2007, 16:07
צלמית המשתמש של NehemiaG

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "לא מדובר כאן בחוסרים אחרי..."

וזה למה?

תן לי לנחש:
1. כי יחידה X חשבה שהיא צריכה גם את הציוד של יחידה Y, למרות שלפי ההקצאות היא לא.
2. כי ליחידה X עצמה לא היה ציוד לפי התקן.
3. כי אחד מהאנשים ביחידה X הכיר את אחד האנשים בימ"ח וזה בתורו אירגן לו על חשבון יחידות אחרות.

שוב - במקרים מסויימים זה בסדר להשאיל ציוד, אבל לא ציוד שיהיה קריטי ליחידה לוחמת אחרת שתצטרך אותו בלחימה.

נו, תרבות השלמת הציוד.
אצלנו אי אפשר להשלים ציוד, כי כל ציוד מסומן ומסומל לפי הגוף שאמור להשתמש בו (בסיס, גף, מחלקה).

ישן 13-07-2007, 17:35
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "וזה למה? תן לי לנחש: 1. כי..."

או אפשרות 4 - כי יחידה X קיבלה הוראה להעביר ציוד ל-Y בלי יותר מדי מחשבה על מה עושים במצב חירום. הרי רוב הזמן לא צריך את הציוד הזה, לא?

אגב, יש עוד מצב - שהציוד לא נרכש למרות שהוא קיים בתקן וכולם יודעים שהוא לא קיים בשום מקום.

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 13-07-2007 בשעה 17:38.
ישן 13-07-2007, 23:56
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "או אפשרות 4 - כי יחידה X..."

נחמיה לא נראה לי שהבנת מהו שורש הבעיה בחילות הירוקים :

1. לצבא יש תקציב שמספיק לצייד יחידה אחת בצורה מלאה, הבעיה ? יש לו שתי יחידות.

2. הפתרון : הציוד של יחידה X, שהיא יחידת מילואים, ימצא בשגרה אצל יחידה Y, שהיא יחידה סדירה. כאשר יחידה X תגוייס למלחמה יחידה Y תחזיר לה את הציוד. זה נקרא "ציוד מושאל" יש בזה הגיון כיוון ש"למה שהציוד היקר סתם ישכב בימ"ח ", וכולם יודעים מי חתום על מה ... הכל ממוסמך.

3. אז מה הבעיה ? הבעיה היא שכאשר יחידה X גוייסה למלחמה, גם יחידה Y נמצאת בלחימה. עכשיו תנסה לקחת מגולני את ה"יובל" ששיך לפלס"ר שלך, אני ממש רואה איך הם רצים להחזיר לך אותו כל הדרך מבינת ג'בל.

אגב, המצב אמיתי לחלוטין, כאשר הייתי בפלס"ר מילואים רוב ציוד התצפית היעודי שלנו היה בידי גבעתי בלחימה בעזה. כאשר אנחנו נכנסנו ללחימה במלחמת "גאות ושפל" הציוד לא הגיע אלינו, וגם לא היתה שום אפשרות שיגיע.

ישן 14-07-2007, 22:00
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "חבל מאוד. אני חי בעולם חיל..."

כן .... הבנתי שיש לך דם כחול אין מה לעשות, תמיד אמרנו שהחי"ר מתוקצב אחרון, בכסף שנשאר מהמטוסים הצוללות והטנקים.

בכל אופן, הכל חלק מתאוריות חיל הלוגיסטיקה שחשב שכל עוד בשורה של היחידה מופיע הציוד אז הכל בסדר.

זה מזכיר לי שבסדיר נסענו בג'יפים שקיבלו "אישור הפשרה". מה זה אישור הפשרה ? הג'יפ שייך בחירום ליחידה מסויימת ואמור להמצא בימ"ח שלה, אבל ישנה אפשרות שתשתמש בו בסדיר, כלומר הג'יפ "יופשר" לטובתך. ושוב, אם יש מלחמה אני אמור ללכת ברגל ? הרי ברור שברגע השמע הפקודה אני והג'יפ שלי מסתערים אל מול פני האויב. ומה על בעל הג'יפ שהתגייס אחרי 24 שעות ? שילך לו ברגל.

ישן 15-07-2007, 21:38
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[right]אם האשכול גלש לאשכול..."

סלח לי, אבל אף אחד לא מחביא את ה"יובל" (או ה"טאס 6") מתחת למיטה בשביל להציץ לשכנה, משתמש במכשיר קשר לדבר עם האישה ולוקח את הילדים לחוגים בהאמר הנוצץ של הפלוגה.

מצד שני, ביום שבו ינפיקו לנו מדים מידה ממ/3 בחיול במקום שנאלץ לשלוח את הרס"פ לצריפין, יהיה היום שבו אנשים יפסיקו לאגור ציוד צבאי בבית. האגירה היא תוצאה של מחסור - לא להיפך.

ישן 13-07-2007, 23:26
צלמית המשתמש של Corporal McDick
  Corporal McDick Corporal McDick אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.06.06
שלח הודעה דרך ICQ אל Corporal McDick
עניין של מדרג
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "אולי אין תקציב כדי לרכוש את..."

רענון הציוד נעשה בתעדוף מסויים. לא 100% ציוד בימ"ח מוחלף.
חלק מהציוד לא יהיה חדש מהשקית, אלא יועבר מיחידות שרעננו/שדרגו ציוד. כך למשל אגד ארטילרי יקבל אפודים מאוחדים מחטיבת חי"ר ששדרגה לווסטים. לבל לשכוח שיש יחידות שבהן עדיין ישנם קפל"דים, חגורים ואפודי רוס"ג.
בנושא הנגדים הערה נוספת. ההגיון אומר שלכל מסגרת גדודית אמור להיות נגד בימ"ח. בפועל השלמת הנגדים מתבצעת רק לאחר המלחמה, כאשר במקור היה נגד אחד לכל 2 מסגרות. לאו דווקא תמיד מתוך חוסר בתקן, אלא בפער לאיוש.
למרות שיש עוד הרבה אל מה לשאוף, התכנית בהחלט מבורכת. אחד הדברים שהיא באה לעשות סדר בהם (ואני ראיתי את הפקודה, עבדתי איתה וראיתי את המספרים) הוא תקני הציוד. כל היחידות שנמצאות בתכנית הזו תוקננו מחדש, בהתאם ללקחי המלחמה (עד כמה שניתן).

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.planetnana.co.il/mcdick/91s.PNG]

ישן 13-07-2007, 23:32

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "באוגדה 91 (בכלל האוגדה) דווקא..."

אמת לאמיתה. אמרתי זאת מקודם בפורום הזה, ואגיד שוב: לא רוצה מקוצר, קחו לי אותו ותחזירו לי את הגלילון שהתחלתי איתו.
בכל מקרה, אין אלה נשקים מקוצרים קלאסיים, אלא "מנוסרים". קרי - ארוכים שעברו ניסור קנה במש"א והוחזרו לסבב לאחר השחמה (ובתקווה) לאחר סדרת פעולות האמורה להאריך את חייו של הנשק בגלגול נוסף.
זה שביחידות לוחמות מסויימות לא היו נשקים קצרים נכון לשעת ה"ש" - נובע דווקא מתקנון הציוד שהיה ביחידה (שהיה לרוב מול, ולעיתים בפער חיובי מול המצבה).

אני מאמין שיכולת הלחימה של יחידות המילואים שלנו מתבטאת לאו דווקא בפלטופ עם מארס, אלא בחיילות בסיסית. אני אישית שמעתי סיפורים על מילואימניקים צעירים שיכולת הקליעה שלהם בין כוונות ברזל למהדרין ירודה בהשוואה למילואימניקים וותיקים יותר, ששרתו בסדיר בתקופה שלא היה את שפע הכוונות והאמצעים. בסוף, נשק זה נשק. ויתקנו אותי הלוחמים שבפורום, אבל בשטח פתוח דווקא עדיף ארוך מקצר, למרות שהוא יכול להיות פחות נוח לנשיאה - וזה גם הוכח לא פעם בקיץ האחרון.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.planetnana.co.il/mcdick/91s.PNG]

נערך לאחרונה ע"י Corporal McDick בתאריך 13-07-2007 בשעה 23:37.
ישן 13-07-2007, 23:35

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי eran447 שמתחילה ב "בקשר לנגדים הרי שיש ויש"

אני אומר לך מתוך ידיעה - שום עובד רס"ר במפקדת האוגדה לא יחתום על נשק - לא מקוצר, לא מקוצרר ולא מקמ"ת - אף אחד מהם לא רוצה.

ואם כבר להפנות אצבע מאשימה, בכל בסיס עורפי שיצא לי לבקר בו - ימ"חים, בסיסי הדרכה וכן הלאה - אמנם חיילים אינם יוצאים עם נשק הביתה, אבל הנשקים שהם מבצעים עימם את תורנויות האבטחה והשמירה השונות אינם ארוכים כלל. לא נכון להתייחס דווקא למפקדת אוגדה שיושבת 500 מטר מהגבול עם לבנון ולומר שלה, מכל היחידות העורפיות (למרות שאנחנו רמ"פ א'), לא מגיע מקוצר. אני אישית לא רואה הצדקה שיהיה אצלינו מקוצרים אם זה בא על חשבון יחידות לוחמות, אבל אין זה המצב. בצבא אין חוסר בנשקים קצרים.

נערך לאחרונה ע"י Corporal McDick בתאריך 13-07-2007 בשעה 23:39.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:59

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר