לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-06-2007, 00:29
  orfresh orfresh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.06.07
נינג'יצו - שינה את חיי אפ סייד דאון

טוב, אז אני מתאמן כבר 5 שנים בנינג'יצו. סדר היום שלי לא השתנה, התוכניות לעתיד לא השתנו
והתחביבים שלי לא השתנו. הגישה שלי - בהחלט השתנתה.
אני נהנה יותר וחיובי יותר. אני מתאמן פעם בשבוע כ-3 שעות, ואני פשוט מכייף.
אני ממליץ לכולם. אני לא חיי במסגרת סרטיי נינג'ה, ואני מרגיש שאני לומד את הדבר הנכון ביותר.
נינג'צו היה עוד הרבה לפני קראטה וג'ודו (הם התפתחו ממנו), ואין בו סלטות ובעיטות מסובבות מוגזמות. למעשה הוא לא ספורט תחרותי. הוא פשוט אמיתי ונהדר. הייתי פשוט חייב לכתוב את זה.
זה כייף לקום בבוקר ולהיות גמיש יותר מכל תרגילי החימום, ללכת יותר נכון ואף לרוץ עקב הערות המורה המהולל, ולחוש בטחון. לאו דווקא בהקשר של הגנה עצמית.
תוכלו לקרוא על הנושא פה:www.magen-yehuda.com.
אם כבר התייחסתי למורה שלי, אני חייב להזכיר אותו. יעקב חזן. מאמן כ-38 שנים. למד ביפן אצל המאסטר, וגם אימן שם קבוצות מהארץ יחד עם עוד מקומות כמו הולנד, ארה"ב ועוד.
הוא התבקש גם לאמן יחידות מיוחדות בצבא, ובסופו של דבר הוא בן-אדם נהדר.
בקיצור אני ממליץ לכל הגילאים. אני אישית מתאמן עם מרצה מהטכניון בן 54.
www.magen-yehuda.com זו הכתובת שבה תוכלו ליצור איתו קשר. אני חייב לו את זה.
חזרה לפורום
ישן 28-06-2007, 06:28
צלמית המשתמש של orib
  orib orib אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.05.07
מבין
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי orfresh שמתחילה ב "נינג'יצו - שינה את חיי אפ סייד דאון"

אני מבין בדיוק למה אתה מתכוון אני מתאמן 3 שנים 3-4 פעמים בשבוע גם באותו בית ספר לנינג'וטסו רק במרכז וזה מדהים לראות את החשיבה הרעיונית שמסתתרת מאחורי האומנות המסתורית הנפלאה הזאת בנוסף לטכניקות הקרביות זוהי אומנות עתיקת יומין כמו שאמרת שהמון מאומנויות הלחימה היפניות שאנו מכירים כיום כולל קראטה על סוגיו,ג'ודו,ג'יוג'יטסו אייקידו מושפעות כך או אחרת מהאומנות הזאת.
חבל מאוד שאנשים מושפעים מסרטים גרועים וסרטי מנגה מטופשים שהורסים לנינג'יטסו את השם ומרחיקים אנשים.

אצלי גם הנינג'יטסו היא דרך חיים,עקב ניסיון כושל במספר שיטות הגעתי למסקנה לפחות לגבי שכדי להתמיד צריך שיהיה יותא מאשר רק המכות והטכניקות הפיזיות אלא גם משו מאחורי זה שימשוך ויסקרן.
גם אני ממליץ בחום לכל מי שרוצה להעשיר את ידיעותיו מעבר לבעיטה ולאגרוף.
חזרה לפורום
ישן 28-06-2007, 15:58
צלמית המשתמש של ninpo
  ninpo ninpo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.04
לא סתם
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי orib שמתחילה ב "תיקון אבל לא מדוייק נכון אתה..."

שונה שם השיטה ל"בודו טאי ג'וטסו"...

יש להפריד בין "נינג'וטסו" השיטה בישראל, לבין נינג'וטסו - טכניקות של הנינג'ה, כמו שהן היו מוכרות ביפן. לכן הויכוח מי קדם למה לא כל כך רלוונטי.

מעט אם בכלל, עושים טכניקות של נינג'ה בנינג'וטסו הישראלי/מערבי, כמובן שתמיד אפשר להכניס טכניקות מגניבות כדי שהתלמידים יתלהבו, אבל עדיין זה שונה...

הנינג'וטסו היום זה פחות או יותר MMA (בלי קשר לספורט הזה שכולם מכירים) של כל מיני שיטות והשפעות יפניות ואחרות שלא בהכרח באו ממקורות שקשורים לנינג'ה.

זה כמובן לא אומר כלום על המורים או הטכניקות. מנסיון, בשיטה הזו יש הרבה תחכום ומורים טובים, כמו בהרבה מקומות אחרים...
חזרה לפורום
ישן 28-06-2007, 17:28
צלמית המשתמש של orib
  orib orib אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ninpo שמתחילה ב "לא סתם"

תרשה לי לא להסכים איתך בכמה מובנים

קודם כל השם שונה לבודו טאי ג'יטסו ע"י מאסאקי הצומי בגלל שהצומי רצה להפוך את השיטה לפחות אכזרית להתמקד יותר בטאי ג'יטסו כלומר בעבודת גוף זה לא אומר שהוא שינה אומנות הוא עושה בדיוק את מה שטקמצו לימד אותו וטקמצו זה מה שאתה מכנה נינג'ה יפני אמיתי והוא עשה נינג'וטסו שמורכב מ9שיטות 3 מבתי ספר של סמוראים 3 מאספקטיים סיניים ו3מאיכרים יפניים.

אני לא יודע איך זה בגנבוקאן כי לפי הסמל אני מבין שאתה לומד שם אני ממש לא חושב שנינג'וטסו זה MMA כי נינג'יטסו בכלל אבל בכלל לא מיועד לזירה.

ברור שהשיטה עברה קצת שינויים ב 1000 שנה שהיא קיימת מן הסתם אני לא מתיימר להגיד שאני עושה את מה שעשו הנינג'ות לפני 1000 שנה גם אל תשכח שהמון מידע אבד עם השנים עקב חוסר תרגול אבל עדיין זה לא אומר שאנחנו לא עוסקים בטכניקות שקשורות לנינג'ה ה"עתיק" מה שנקרא אם זה סואי רן(אימוני מים) אם זה שימוש בנשקים עתיקים שאין מצב שבעולם שיהיו פרקטיים כיום ולומדים אותם רק בשביל האומנות, אימוני התגנבות,ריגול,הסתוואות ואני בטוח שאתה יודע את השאר. נכון אחת מהסיבות גם ששם השיטה שונה זה בגלל שמה לעשות היום לא שולחים נינג'ות להתנקש ולא עוסקים בחומרי נפץ ועוד דברים שהיו נחוצים אז והיום פשוט אין להם שימוש אז מתמקדים יותר בעבודה של הגוף ואימוני הגוף של הנינג'ה מה לעשות זה מודרניזציה אבל זה לא אומר שלא מלמדים את זה ברמות גבוהות גם אם זה רק בשביל האומנות.
חזרה לפורום
ישן 30-06-2007, 15:29
צלמית המשתמש של ninpo
  ninpo ninpo אינו מחובר  

מותר לא להסכים...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי orib שמתחילה ב "תרשה לי לא להסכים איתך בכמה..."

רק כמה הערות, אני התכוונתי MMA במובן של אמנות לחימה מעורבבת/משולבת. בלי קשר לזירה בכלל, ואתה הרי בעצמך מסכים שהשיטה שאתה עושה היא שילוב של כמה שיטות

נראה לי שקצת פיספסת במקורות של השיטות... חוץ מזה שבכלל בבוג'ין קאן מלמדים רק 6 שיטות! (רק אחת נחשבת לנינפו וגם טאי ג'וטסו, ולגבי המקור הסיני, יש הרבה השפעות סיניות בתרבות היפנית) וזה כמעט ודאי אלא אם כן המסטר לא משתף את תלמידיו היפניים הבכירים ביותר במה שהוא יודע.

מנסיון, מה שלימדו בנינג'וטסו בארץ בשנות השמונים ומה שזה הפך להיות אחרי 1997 (בדיוק כשדורון נבון נעלם) זה כבר לא אותו דבר... מאז שאקב"ן פרשו הכל השתנה סתם בצחוק, לא קשור אליהם אבל עדיין באמת משהו השתנה... מה שהיה עוד בשנות ה-70 את זה אני כבר לא יודע, אלא משמועות בלבד.

השיטה הזו ספציפית לא קיימת 1000 שנה, רק הטוגקורה מוערכת בכ-900 שנה אם אני לא טועה ולגבי האחרות כמה מאות בודדות במקרה הטוב.

ודבר אחרון לגבי "את זה לומדים ברמות הגבוהות" אני כבר לא מאמין לזה...
חזרה לפורום
ישן 01-07-2007, 14:27
צלמית המשתמש של orib
  orib orib אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ninpo שמתחילה ב "מותר לא להסכים..."

אתה עושה סלט גדול וחבל

אין לי מושג לגבי MMA אבל אנחנו בבוג'ין קאן עוסקים ב9 שיטות ולא רק ב6
ואתה יכול להיכנס גם לאתר של אקבן וגם לאתר של בוג'ין קאן ולראות את זה בברור ותאמין לי שאני קצת מבין במה הקבוצה שלי עוסקת.

הדבר שאתה צודק שזה יש דגש חזק יותר על 3 השיטות מבתי ספר של סמוראים ועל3 השיטות שהם סיניות והובאו על ידי אנשי צבא סיניים ליפן אבל יש עדיין לימוד של 3 השיטות שפותחו ע"י שבט איכרי האיגה ביפן וטקמצו איחד אותם יחד עם שיטות הלחימה שלו ועדיין נלמדים בבוג'ין קאן גם אם לא בהתמקדות

שיטת תגקורה נוסדה ב1050 לספירה שבכמה מאות שעברו מאז נוסדו עוד 8 שיטות לחימה
אבל עדיין היו הוכחות לקיום הנינג'וטסו בסביבות 900 לספירה אני לא רוצה להיות קטנוני אבל אם עושים את החשבון זה יותר מ1000

בנוגע למה שלימדו דורון נבון היה הראשון שפתח ביה"ס לנינג'וטסו מחוץ ליפן והוא הקים את בוג'ין קאן ישראל אני אישית לומד אצל מורה שלמד אצל דורון נבון. אז אני לא יודע יכול להיות שהוא לא לימד את תלמידיו כל מה שהוא יודע כי מה לעשות אף אחד מאיתנו לא למד עם הצומי במנזר ביפן ונכון שזה לא אותו דבר שדורון התחיל ללמד הוא לימד בדוג'ו שהיה מעין לול בשדות של רמה"ש אתה יודע דברים השתנו קצת מאז ברור ששום דבר לא יהיה כמו ללמוד אצל דורון אבל הוא אימן אחלה מורים שהיום מחזיקים בדרגות גבוהות ומלמדים ברמה לא פחות גבוהה
חזרה לפורום
ישן 07-07-2007, 11:11
צלמית המשתמש של ninpo
  ninpo ninpo אינו מחובר  

קצת יותר מדויק
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי moshoi שמתחילה ב "מידע על נינג'יטסו"

תחת כישורי הנינג'ה ניתן לכלול את הדברים הבאים:

1. Seishin Teki Kyoyo - זיקוק רוחני
2. Tai Jutsu - לחימה בידיים ריקות
3. Ken Jutsu - טכניקות חרב
4. Bo Jutsu - מקל ארוך
5. Shuriken Jutsu - להבי הטלה
6. Yari Jutsu - טכניקות חנית
7. Naginata Jutsu - טכניקות נגינטה
8. Kusarigama Jutsu - טכניקות קוסריגמה
9. Kayaku Jutsu - טכניקות אש וחומרי נפץ
10. Henso Jutsu - טכניקות הסוואה והתחזות
11. Shinobi Iri - שיטות התגנבות וכניסה שקטה
12. Ba Jutsu - רכיבה על סוסים
13. Sui Ren - אימוני מים
14. Bo Ryaku - אסטרטגיה ותכסיסנות
15. Cho Ho - ריגול
16. Inton Jutsu - טכניקות בריחה והסתתרות
17. Ten Mon - ניתוח וחיזוי מזג האויר
18. Chi Mon - גאוגרפיה

מתוך:

www.ninpo.org.il

הנינג'וטסו לא מבוסס על אמנויות לחימה יפניות אחרות כמו קרטה ואיידו וכו', הנינג'ה למדו טאי ג'וטסו וזה מכיל את הטכניקות של יד ריקה (קרה-טה) בלי קשר למה שמכונה היום קרטה. למדו קן-ג'וטסו, טכניקות לחימה בחרב. ברור שבשביל להלחם בחרב צריך לשלוף אותה - אייאי-ג'וטסו
וכן הלאה...</FONT>
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:48

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר