לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה - ברוכים הבאים לפורום מוטוריקה ורכב, אנא קראו את כללי הפורום - חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > מוטוריקה ורכב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-06-2007, 16:02
  YoramC YoramC אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.04
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי yakir1111 שמתחילה ב "מי אמר לך ביכלל שמנוע 6ליטר..."

הוא התכוון 10 ליטר לקילומטר...

וברצינות - עברו הימים שבהם הספק המנוע והמומנט שלו ("סחיבה") ותיצרוכת הדלק היו ביחס ישר לנפח המנוע.
היום ישנם מנועים בעלי נפח קטן שמוציאים הספק ומומנט גדולים מאוד ליחידת נפח. (ע"י כל מיני טכניקות שמשפרות ביצועים- העלאת יחס דחיסה, שיטות הזרקת דלק, תיזמון שסתומים והצתה מישתנים לפי צורך, מדחסי טורבו למינהם ועוד כמה...)
לכן - מנוע בנפח יחסית קטן - 1600-2000 שמוציא הספק של 160-200 כ"ס גם יצרוך דלק בהתאם, למרות שהוא יותר יעיל ומנצל חלק גדול יותר מהאנרגיה הכימית הטמונה בדלק.
ובמקרה כזה מנוע כזה עשוי לצרוך דלק בתנאי עבודה שוטפים יותר ממנוע שיש לו נפח של 3200 והספק של 120-130 כ"ס. (היו כאלו במכוניות אמריקאיות...)
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-06-2007, 11:19
  אודי גילת אודי גילת אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Burzum שמתחילה ב "נפח מנוע לצריכת דלק"

לי יש קורולה והיא צורכת 1 ל 11 בעיר. מחוץ לעיר התוצאות הרבה הרבה יותר טובות. ה BMW צורכות הרבה יותר דלק. נכון שהניצולת של המנוע יכולה להיות טובה יותר אך בכול זאת זה מנוע גדול יותר ורכב הרבה יותר קבד. למשל הפיסטה שלי עוסה 1 ל 12 בעיר. אך אם היא היתה יריס אני מניח שהיא היתה זוללת פחות דלק למרות שהיריס היא 1.3 והפיסטה היא 1.1. כי שוב הניצולת של המנועה טובה יותר.

לרוב מכוניות מנהלים ואמריקיות זוללות דלק בלי חשבון. למספר אנשים שאני מקיר יש מכוניות אמרקיות עם מנועים של 3.4 והן זוללות 1 ל 4. גם הסופה שהמנוע שלה הוא 4.500- 5700 זוללת 1 ל 6 בבין עירוני ו 4 ל 3 (פחות או יותר) בעיר. בשתך אתה יכול ליזלול 2 ליטר לקילומטר.

באופן כללי יש מיספר פרמטרים לצריכת הדלק.
  1. ניצולת המנוע.
  2. מישקל הרכב ביחס למנוע ובאופן כללי
  3. גודל המנוע.
  4. ומבנה אבירודינמי של הרכב.
כול זה לא כולל את צורת הנהיגה וטיב הדלק.
ישן 16-07-2007, 10:52
  משתמש זכר yakir1111 מנהל yakir1111 אינו מחובר  
מנהל פורום מוטוריקה ורכב

חבר מתאריך: 08.02.06
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי benjd1 שמתחילה ב "לכל מי שרוצה לחסוך בין 10 ל..."

מה זה אתה כניראה עובד עם החברה הזאת ועושה פירסומות על חשבון הפורום ההאא?
עשית גרף שמתאר את "החיסכון" בדלק...
ועוד רשמת בקבוק ראשון בקבוק שני וכו.. זאת אומרת כל בקבוק שרוכשים החברה עושה על זה רווח והרכב יהיה אחרי זה במוסך....
(אם אתה לא עובד בחברה הזאת אני מצטער שהאשמתי אותך אבל אתה נשמע כמו עובד בחברה שמשכנע אנשים.. ואם אתה משתמש בתוספי דלק ישירות לטנק אתה עושה טעות חמורה..)
לא ניתן לחסוך דלק עם כל תוסף!.. כל התוספים האלה זה עבודה בעיניים ולשפוך אותם לטנק דלק זאת טעות חמורה מי שישפוך תוסף דלק לטנק!.
גורם לסתימות במערכת הדלק וזה לא חוסך שום טיפה של דלק אז זה עבודה בעיניים!.

מה שכן זה מנקה את הפיח של המנוע וזה בדוק..
אבל לא בדרך של לישפוך את התוסף לדלק כי זה יגרום רק לנזק, לרכבים חדשים משנת 2005 למשל אם שמים את התוסף בטנק דלק הנזק פחות חמור..
כי ברכבים ישנים יותר מ2005 כבר הצטברו משקעים בטנק דלק ובצינורות המובילים ואז ששמים את התוסף הוא ממיס את כל המשקעים והלכלוך הזה ומרכז אותו באיזה נקודה אחת שזאת סתימה מאוד חזקה.. סותם גם את הפילטר דלק ומקצר את הזמן שהוא אמור להיות טוב..
אז לפני שאתם חושבים על להוסיף תוסף לדלק תחשבו שוב אם כדאי לכם..
בכל אופן אני משתמש רק עם תוסף K44 BG ואני לא שופך אותו לטנק דלק אני עושה אינפוזיה ישירה למערכת הזרקה/קרבורטור.. יצא לי לעשות את זה כבר 3פעמים והתוצאה מרגישים הבדל בתגובה של דוושת הגז יותר מהירה...
----------------
ציטוט:
במקור נכתב על ידי BUBY
יקיר התכוונתי למנועים הגדולים של במוו, 530 545 הם די שותים, אתה לא מסכים?
איזה עוד רכבים?
האמר, אביר, סופה...
האמר 6500סמ"ק עושה 4 קילומטר לליטר.

לBUBY אני לא ידעתי שאתה מדבר על מנועים בנפחים עצומים לפי מה שחשבתי.. מסכים איתך נפחים של 6500 סמ"ק זה עצום וזה מנוע זולל דלק..
אבל הדלק הזה לא נשרף סתם על ריק המנועים האלה מפיקים מומנט עצום וחזק ביגלל שהם עובדים בעומסים למשל בשטח צריך הרבה כוח אז הדלק הולך מהר מאוד במנועים כאלה..

נערך לאחרונה ע"י yakir1111 בתאריך 16-07-2007 בשעה 11:04.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:24

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר