לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה בבקשה לא לפרסם לינקים לאתרים מיסיונריים של דתות כלשהן בפורום - - הפורום נועד לדיונים ענייניים, ולא להפצת חומר מסיונרי חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > אמונות ודעות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-07-2007, 14:08
צלמית המשתמש של opie
  opie opie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Lycans שמתחילה ב "סיינטולוגיה"

בקצרה?

סיינטולוגיה
(לפעמים נכתב גם סינטולוגיה; אנגלית: Scientology) היא תורה עיונית ומעשית אשר פותחה על־ידי ל. רון האברד, סופר מדע בדיוני וקצין בצי האמריקני, ומהווה התפתחות של תורה אחרת שלו, דיאנטיקה. מצדדי הדיאנטיקה והסיינטולוגיה טוענים שהן מציעות שיטות טיפול מלאות למחלות פסיכוסומטיות, וכן עוזרות לבני־אדם לשפר את היכולות שלהם בחיים הפיזיים ולהשיג מודעות לרוחניות שמעבר לקיום הפיזי. עם זאת, דו"חות ממשלתיים שחוברו בנושא קובעים כי שיטות הטיפול הסיינטולוגיות הן מניפולטיביות, ומבוססות בעיקרן על היפנוזה וטכניקות שונות של שטיפת מוח [1] [2].

"סיינטולוגיה" הוא גם שם כולל לרשת בינלאומית של ארגונים שהקים האברד כדי להפיץ את התורה.

הן התורה והן הארגון שנויים במחלוקת. משורה של משפטים שהתנהלו כנגד הארגון ומוסדותיו עולה כי פעיליו משתמשים בשיטות של מרמה והתחזות לשם גיוס מאמינים [3]. מייסד הסיינטולוגיה, ל. רון האברד, הורשע במרמה בצרפת, ופעילים בכירים בארגון, בהם אשתו של האברד, נאסרו בארצות הברית בגין חדירה והאזנה בלתי חוקית למשרדי ממשלה. הארגון נחשב לעוין במיוחד כלפי מבקריו [4], ונוקט במדיניות של הפחדה, איומים והטרדות - בעיקר כלפי עיתונאים, אך גם כלפי חברים העוזבים את הכת [5]. בישראל הוגדרה סיינטולוגיה ככת מסוכנת על־ידי ועדה מטעם הכנסת שחקרה את הנושא.

מקור הנוסח העברי של המילה "סיינטולוגיה" הוא במקור האנגלי - Scientology. המילה היא שילוב של המילה הלטינית scientia, יֶדע, והמילה היוונית λόγος, לוגוס, תורה.

על־פי ספרו של הסיינטולוג לשעבר ג'ון אטאק "חתיכת שמיים כחולים" (A Piece of Blue Sky), המילה נוצרה לראשונה על־ידי הפילולוג אלן אפוורד בשנת 1907 כמילה נרדפת לפסבדו-מדע [6]. היא שימשה פעם נוספת, בהקשר חיובי, בספרו של אנסטסיוס נורדנהולץ, מדען גרמני וחסיד של תורת שיפור הגזע [6] "סיינטולוגיה - המדע של איכות וכושר המחשבה" (Scientologie - Wissenschaft von der Beschaffenheit und Tauglichkeit des Denkens) שיצא לאור בשנת 1934. קבוצת סיינטולוגים שפרשה מהארגון המרכזי מנהלת מאבק משפטי על הזכות להשתמש בשם סיינטולוגיה בכתיב הלטיני־גרמני Scientologie [7].

חזרה לפורום
ישן 15-07-2007, 20:00
  משתמשת נקבה Lolita_Rebeka Lolita_Rebeka אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.07
שלח הודעה דרך ICQ אל Lolita_Rebeka
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Lycans שמתחילה ב "סיינטולוגיה"

יש באינטרנט "מבחני אישיות", אני חשבתי שעשיתי אחד כזה והתברר לי שזה היה קשור לסיינטולוגיה.
הייתי צריכה ללכת למקום שהם יושבים כדי לקבל את התוצאות ואני חייבת להגיש שזה היה מפחיד.

ישבה מולי בחורה, נחמדה, והתחילה לשאול שאלות על העבר שלי וכל הזמן אמרה "סיינטולוגיה יכולה לעזור לך בזה" - ממש שיתפת מוח! ובסוף היא כמעט ולא נתנה לי ללכת(אני לא נסחפת) בלי לקהות ספרים והייתי צריכה לתרץ שאין עליי כסף..

בקיצור, חוויה לא כייפית במיוחד ולא נראה לי שכדי לכם לעבור את זה..

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:49

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר