לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-07-2007, 17:21
צלמית המשתמש של Tyr
  Tyr Tyr אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.06
שלח הודעה דרך ICQ אל Tyr
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי oooomer שמתחילה ב "סטי"ל או נ"מ?"

לדעתי זה משהו שרק אתה יכול לענות עליו בלב שלם...

עד כמה אתה קשור לבית?
עד כמה אתה רוצה קצונה? למה אתה רוצה קצונה?
מה אתה מעדיף - יבשה או ים?

אם אתה שואל אותי, הייתי הולך בלי לחשוב בכלל לדבורים.
נכון, היציאות לא מי יודע מה, אבל עם הזמן אתה תתרגל וזה גם חוויה מחשלת שלא תהיה לי ילד קטן שבוכה שהוא רוצה לאמא כל הזמן ושלא תהיה קשור לבית 3 שנים ותצא מהצבא אדם בוגר שיודע להיות רחוק מהבית וכו' (אלה לפחות היו הסיבות שביקשתי בסיס סגור במודיעין).
בקשר לקצונה - שמע, אתה לפני הגיוס ולא ממש ידוע מה זה קצונה. זה לא שאתה מגיע להיות קצין והחיים הופכים להיות פיצ'ס אנד קרים עבורך. אתה אוכל את אותו חרא ויש עליך יותר אחריות, מה גם שזה לא כזה שוס לחתום עוד שנים בצבא בשביל שתי חתיכות מתכת שישימו לך על הכתפיים.
אני לפני הגיוס הייתי מורעל לקצונה ועכשיו אני ממש לא יודע מה אני אגיד אם יציעו לי.
עכשיו, בינך לבין עצמך...למה אתה רוצה קצונה? בגלל הדאווין? בגלל האחריות? בגלל הפיקודיות?...
תחשוב טוב טוב ותגיד לעצמך אם הסיבה שווה את השנה קבע ואת השירות במשהו שאתה לא בטוח שאתה רוצה...
תחשוב גם - חיל הים זה באמת חיל מיוחד. אתה בחיל שפועל בים! לא ידוע, אותי זה עניין מאוד ומשך מאוד לפני הגיוס.

לסיכום, תשב עם עצמך כמה שעות ותחליט.
אם קשה לך, אני אומר שפשוט תלך לגיבוש ותקווה להתקבל כי באמת, לדעתי, שאתה תהנה הרבה יותר בחיל הים מאשר בנ"מ.

נ.ב.
אני איש מודיעין אז קח את מה שאני אומר בערבון מוגבל ותתיעץ עם אנשים שאשכרה שירתו שם.

נערך לאחרונה ע"י Tyr בתאריך 21-07-2007 בשעה 17:24.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-07-2007, 20:03
צלמית המשתמש של Tyr
  Tyr Tyr אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.06
שלח הודעה דרך ICQ אל Tyr
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי oooomer שמתחילה ב "שמע, קודם כל תודה ובקשר..."

שמע, קודם כל, אני לא יודע איך זה בשאר החילות...במודיעין יש קצונה של התפקיד או קצונה מנהלתית.
קצונה של התפקיד זה אומר שאתה חוזר לשרת בתפקיד שלך כמפקד חוליה או עוד כמה דברים שאני מעדיף לא לחשוף פה כי יהיו לזה השלכות על מבנה החיל והפעילות בו...בקיצור אתה חוזר לעשות מודיעין.
סוג שני זה קצונה מנהלתית - אתה הופך לקצין לוגיסטיקה, שלישות בלה בלה בלה...כל הדברים האלה שאני לא מפחית בערכם אבל אומר "תן לאחרים לעשות את זה...".
עד כמה שאני מבין ויודע בשביל להיות קצין בים אתה צריך לעשות קורס חובלים ואם תצא לקצונה סתם ככה בחיל הים אתה תהיה קצין יבשה במשהו שלא הכי מעניין אותך (וגם לא מעניין בכלליות).
לכן עצתי אלייך היא, כאמור, לחשוב למה אתה רוצה להיות קצין.
אם ממש בא לך להוביל, לפקד, להשריש ערכים בלה בלה בלה תלך לנ"מ ותגשים את חלום הקצין (מצד שני אם לא יוציאו אותך אתה סתם תידפק במשהו שלא הכי מעניין אותך...
אם אתה סתם רוצה ארונות בשביל הקורות חיים אח"כ ובשביל הדאווין ליד החבר'ה בבית אני מציע לך ללכת לחיל הים כי תאמין לי שסיכת סטיל"ן או דבורן על המדים הלבנים עם דרגות סמ"ר תעשה רושם רב לא פחות...
ועוד משהו...אתה לא יודע מה יהיה עם הקצונה.
אל תבנה את השירות שלך על ניחושים בדברים כ"כ...unpredictable כמו יציאות לקצונה.
לך למה שמעניין אותך יותר, ופה אני חושב שהתשובה כבר ידועה לך...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:46

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר