לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-08-2011, 14:27
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Black Mammmba שמתחילה ב "אין קשר, אי אפשר לשכוח שקיים..."

גם אם צוות יושב במסוק מוכן להטסה, עדיין יקח להם די הרבה זמן.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-08-2011, 16:29
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "שאלה היפותטית לחלוטין: ואם..."

זכור לך קבוע זמן הקפצה של מסוק באד"ל? מהנסיון שלי באיו"שׁ זה לא השתפר - אלא אם כן ידעו וחיכו לאירוע.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 18-08-2011, 14:36
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "18.8.2011 - טרור ולחימה בדרום הארץ, שמונה הרוגים ויותר מ-30 פצועים"

זק"א (ועוד מפיצי שמועות כמותם) מוציאה ביפרים/סמסים עם שמועות מופרכות ומוגזמות לעיתונאים שממהרים לשדר/לכתוב את השמועות (שהרי: "אם אני לא יפרסם, אז המתחרה יפרסם ואני אצא פארש").
כול העם שומע/קורא את השמועה בתפוצת נאט"ו והיא הופכת לנכונה.

לגבי דיווחים על כמות האירועים וגודלם - הדיווחים הללו בד"כ מוגזמים. קחו בחשבון שחלק מהאירועים שמדווחים לא קרו - מוטב להאמין רק לדוברים רשמיים.
מצד שני, קחו בחשבון שאת הדיווחים על נפגעים לא ניתן לפרסם כעת. לכן, גם הדיווחים הללו לא אמינים, אבל בד"כ לכיוון ההפוך, הדוברים הרשמיים והעיתונאים מחוייבים להמעיט. מפיצי השמועות מגזימים.

מי שרוצה להסיק משהו לגבי היום יסיק לבד.
נא לא לכתוב פרשנויות כעת.

ישן 18-08-2011, 14:54
צלמית המשתמש של יוסיפון

מידע
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "18.8.2011 - טרור ולחימה בדרום הארץ, שמונה הרוגים ויותר מ-30 פצועים"

הודעת דובר צה"ל
דובר צה"ל מוסר כי בשעות אלו נמשך אירוע טרור משולב בשטח ישראל בסמוך לגבול ישראל-מצריים כעשרים ק"מ צפונית לעיר אילת.

האירוע החל לפני כשעתיים בירי על אוטובוס "אגד". באירוע זה נפגעו כתשעה בני אדם אשר פונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים יוספטל. כוח צה"ל שהגיע לנקודת האירוע עלה על מטען, וגם באירוע זה ישנם מספר נפגעים.

בדקות אלו מתנהל קרב בין כוחות צה"ל בפיקודו של מפקד עוצבת אדום, תת-אלוף תמיר ידעי, לבין חוליית המחבלים. למקום מגיעים כוחות צה"ל וארגוני ההצלה.

הרמטכ"ל הגיע לפני זמן קצר למפקדת האוגדה ומקיים הערכת מצב ראשונית.

דובר צה"ל קורא לציבור להימנע מלהגיע לאזור האירוע ולאפשר לכוחות הביטחון וההצלה לבצע את עבודתם.

* ייתכן שעוד יהיו שינויים כלים בסיכום האירועים (יוסי)

ישן 18-08-2011, 17:46
צלמית המשתמש של יוסיפון

מידע

הודעת דובר צה"ל
סיכום אירועי מתקפת הטרור המשולבת נכון לשעה 17:30
דובר צה"ל מוסר כי היום בצהריים החלה מתקפת טרור משולבת על אזרחים בשטח ישראל באזור הדרום.

עד כה דווח על למעלה מ - 40 נפגעים אשר פונו לקבלת טיפול רפואי בבתי החולים "יוספטל" ו"סורוקה".

האירוע החל בסביבות השעה 12:30 בצהריים כאשר מספר מחבלים החלו לירות מנשק קל על אוטובוס "אגד". באירוע זה נפגעו כ-14 בני אדם אשר פונו לקבלת טיפול רפואי בבתי החולים. במקביל, נפתחה אש לעבר שני כלי רכב פרטים ועל אוטובוס "אגד" נוסף. באירועים אלו ישנם מספר נפגעים.

זמן קצר לאחר מכן, הופעל מטען חבלה לעבר כוח צה"ל שהגיע למקום האירוע. כתוצאה מכך נפגעו מספר חיילים.

לאחר מכן, נורו מספר פצצות מרגמה לעבר עבודות אחזקה שגרתיות בגדר בגבול מצרים. לא ידוע על נפגעים מאירוע זה.

האירוע עדיין בעיצומו ובמפקדת האירוע מתקיימת הערכת מצב בראשות ראש המטה הכללי, רב-אלוף בני גנץ, מפקד פיקוד הדרום, אלוף טל רוסו ומפקד עוצבת "אדום", תת-אלוף תמיר ידעי.

כמו כן, כביש מספר 12 וכביש מספר 10 נסגרו לתנועה בהוראת מפקד פיקוד הדרום, אלוף טל רוסו, על מנת לאפשר תנועת כוחות ביטחון והצלה.

דובר צה"ל שב קורא לציבור להימנע מלהגיע לאזור האירוע.

מדובר בהתקפה נפשעת כנגד אזרחים חפים מפשע שהיו בדרכם לאילת כחלק מחופשת הקיץ. צה"ל יעשה הכול כדי להגיע לאחראים על אירוע זה ולא יאפשר פגיעה באזרחי מדינת ישראל.

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 26-01-2014 בשעה 17:00.
ישן 18-08-2011, 20:55
צלמית המשתמש של יוסיפון

דובר צה"ל:
היום בצהריים החלה מתקפת טרור משולבת על אזרחים בשטח ישראל באזור הדרום.

עד כה דווח על למעלה מ - 40 נפגעים אשר פונו לקבלת טיפול רפואי בבתי החולים "יוספטל" ו"סורוקה".

האירוע החל בסביבות השעה 12:30 בצהריים כאשר מספר מחבלים החלו לירות מנשק קל על אוטובוס "אגד". באירוע זה נפגעו כ-14 בני אדם אשר פונו לקבלת טיפול רפואי בבתי החולים. במקביל, נפתחה אש לעבר שני כלי רכב פרטים ועל אוטובוס "אגד" נוסף. באירועים אלו ישנם מספר נפגעים.

זמן קצר לאחר מכן, הופעל מטען חבלה לעבר כוח צה"ל שהגיע למקום האירוע. כתוצאה מכך נפגעו מספר חיילים.

לאחר מכן, נורו מספר פצצות מרגמה לעבר עבודות אחזקה שגרתיות בגדר בגבול מצרים. לא ידוע על נפגעים מאירוע זה.

האירוע עדיין בעיצומו ובמפקדת האירוע מתקיימת הערכת מצב בראשות ראש המטה הכללי, רב-אלוף בני גנץ, מפקד פיקוד הדרום, אלוף טל רוסו ומפקד עוצבת "אדום", תת-אלוף תמיר ידעי.

כמו כן, כביש מספר 12 וכביש מספר 10 נסגרו לתנועה בהוראת מפקד פיקוד הדרום, אלוף טל רוסו, על מנת לאפשר תנועת כוחות ביטחון והצלה.דובר צה"ל שב קורא לציבור להימנע מלהגיע לאזור האירוע.

מדובר בהתקפה נפשעת כנגד אזרחים חפים מפשע שהיו בדרכם לאילת כחלק מחופשת הקיץ. צה"ל יעשה הכול כדי להגיע לאחראים על אירוע זה ולא יאפשר פגיעה באזרחי מדינת ישראל.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

הרמטכ"ל בסיור ביחד עם מפקד פיקוד דרום האלוף, טל רוסו, מפקד אוגמ"ר 80 תא"ל תמיר ידעי ושר הביטחון אהוד ברק. צילום:דובר צה"ל

ישן 18-08-2011, 23:07
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
צלף של הימ"מ נהרג בהתקלות..

פסקל אברהמי - בן 49 במותו

לוחם ימ"מ, רנ"ג פסקל אברהמי, נהרג בתקרית הירי, שאירעה במקביל לתדרוך שר הביטחון והרמטכ"ל. ההודעה על מותו של אברהמי הגיעה לחלק גדול מלוחמי היחידה בשטח, בזמן שעדיין היו במצוד אחרי יתר המחבלים.

אחד מחבריו סיפר: "פסקל היה איש נדיר ויוצא דופן. הוא גידל דורות של לוחמים ביחידה המיוחדת. אברהמי היה שם דבר ביחידה". הוא היה נשוי ואב לשלושה, ובן 49 במותו. לא נמסר עדיין מועד הלווייתו. בכך עלה מניין ההרוגים במתקפת הטרור לשמונה.

יהי זכר הנופלים ברוך!

ישן 19-08-2011, 00:23
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
זה מחזיר אותי אחורה כששמעתי שקצין סיירת מטכ"ל נהרג.. והבנתי שזו מכה גדולה.. לא תיארתי
בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "אבידה גדולה"

עד כמה היא קשה - עם היוודע דבר מותו של סא"ל עמנואל מורנו ז"ל..

כך גם עכשיו, הבנתי שזו מכה קשה לימ"מ - עכשיו אפשר להבין עד כמה.... אותו הסיפור של איש גדול תרתי משמע.. לוחם אגדי ומעל הכל איש צנוע ועניו..

הותר לפרסום שמו של לוחם הימ"מ שנהרג היום (ה') בחילופי הירי בדרום: רב נגד פסקל אברהמי, בן 49 מירושלים. הלווייתו תתקיים מחר בחלקה המשטרתית בהר הרצל. אברהמי נחשב ללוחם הוותיק ביותר בימי"מ והשתתף במאות פעולות של היחידה וזכה לעיטורים רבים. סמוך לביתו בשכונת פסגת זאב התקבצו חבריו ליחידה שם נודע לכל המשפחה על מותו של הלוחם. הוא הותיר אחריו אישה - סימה ושלושה בנים - טל, 25, מתן, 20, ואוהד, 18. "הוא גידל לוחמים למופת", סיפרו חבריו ההמומים, "הוא היה איש מדהים".

ישן 19-08-2011, 00:44
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "זה מחזיר אותי אחורה כששמעתי שקצין סיירת מטכ"ל נהרג.. והבנתי שזו מכה גדולה.. לא תיארתי"

מספר מילים על לוחמים/צלפים בגילאי 40-50
יש מספר יחידות מיוחדות בצה"ל ובמשטרה אשר מערך הצלפים שלהן הוא ותיק, מנוסה, מקצועי, מדויק, מיומן ו....מורעל (אפשר בסוף להוציא אותם מהצליפה אל אי אפשר להוציא את הצליפה מהם).
יכולת צליפה טובה נירכשת במשך שנים ארוכות, לכן הצלפים הותיקים האלה נחשבים לנכס מקצועי למערכת הביטחון (אירוע קיבוץ לוטן ב 1989 הוכיח זאת מעבר לכל ספק).

המנוח היה אחד מהם, אבידה גדולה עם רטט של הערצה וכבוד (כתבה על הימ"מ מ 2010 בה הוא מוזכר כאן)
מי יתן ומשפחתו לא תדע עוד צער...

רנ"ג פסקל אברהמי ז"ל

הודעת משטרת ישראל

מתוך הכתבה
במהלך שירותו השתתף פסקל במגוון פעילויות וזכה לשני עיטורים : "אות האומץ ועיטור המופת".
חבריו : "היה שם דבר ביחידה , לוחם מהמעלה הראשונה"
(אגב, לא מצאתי את שמו באתר הגבורה, אולי כדאי לעדכן, עופר?)
הלוויתו תתקיים בשעה 12:30 בבית העלמין בהר הרצל - יהי זכרו ברוך!
יהי זכר כל הרוגי הפיגוע ברוך, רפואה שלמה לפצועים!

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 19-08-2011 בשעה 07:53.
ישן 19-08-2011, 10:29
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
מישהו שר את זה קודם

(אריק איינשטיין שיר אחרי מלחמה)

סנדמן אף בחן את האיומים שנשמעים מפי מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה, וטען כי :
בסיבוב הבא האויב יפשוט על ישראל באמצעות אלפי צוותים של ארבעה חמישה לוחמי חי"ר
מעולים, שברשותם מקלע, טיל נ"ט, צלף ונשק קל, ומיד עם כניסתם לארץ יזכו לסיוע
מהאוכלוסייה הערבית.

זה נלקח מכאן

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/...&loc=2&tmp=1411

זה נכתב על הצפון ובוצע בדרום !

עוד קישור בבקשה....

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4110842,00.html

אז קבלו את הקדימון. לא צריך להיות מופתעים.

צריך לשנות את מדיניות הנשק בצה"ל ובארץ ולהפסיק לתת אקמול ל 20 לספטמבר.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

נערך לאחרונה ע"י ilanb בתאריך 19-08-2011 בשעה 10:32.
ישן 19-08-2011, 13:08
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.07.08
נסיבות פגיעה בצלף ונקודות נוספות

לאחר התבהרות של התמונה פחות או יותר, אני מעלה מספר שאלות.

מדובר בצלף מאוד מנוסה, דווח שנפגע ע"י פגיעת ראש מה שאומר כנראה שצלף אחר ירה בו.

האם יש דווח לרבות בתקשורת הזרה (באנגלית או מי שיכול לתרגם) מה בדיוק קרה שם?

הרי זה קרה לאחר האנדרלמוסיה הראשונית בה מצופה לשגיאות.

האם נפגע מירי מרחוק מהצד המצרי?

כמו כן, לאור המצב והתרופפות של הצבא המצרי הסיני לא ראוי להפוך את הגבול ל-יהרג ובל יעבור?

קיימת אוטוסטרדה של אנשים, סחורות, סמים מגבול סיני.

אם שיירה של מאות מהגרים מסומליה מסוגלת להכנס באין מפריע לישראל מדוע שקבוצת חמושים המקבל סיוע של בדואים משני צידי הגבול לא תוכל לעשות זאת?

מי אגר להם את כלי הנשק? מי הסיע אותם? מי הלין אותם? מי תצפת על מנת להכין מודיעין?

כאזרח ישראלי אני מאוד מקווה שמשהו במשרדי השב"כ דפק על השולחן ושלח את האנשים להביא את האינפורמציה לגבי המעטפת - שהיא בעיני יותר מסוכנת מהמבצעים בפועל. אותה מעטפת יכולה לבצע פעם ועוד פעם.

אני מאוד מקווה שברגע שהמעטפת תתפס, מדינת ישראל תדע בנוסף למצוי הדין הפלילי לבטל אזרחות, לגרש את המעורבים מקורביהם, חלוט רכוש לרבות בתים פרטיים, שליחת צבא של פקידי מיסים לתחקיר רציני האם אין להם או לבני משפחותיהם עניינים שדורשים את טפול רשות המיסים (בשים לב שאלקפונה חדל להתקיים כאיום באמצעות פקודת המיסים).

שאלתי שאלות, אשמח לדעותיכם.

כמובן, בשים לב שלא לכתוב דבר שאסור ברשום. הגיגים, דעות, הערכות יתקבלו בברכה, מידע שאסור בפרסום אנא לא.

שאלה נוספת, הבן אדם קיבל המון סופרלטיבים לאחר מותו, לכאורה מדובר באדם מנוסה מאוד. מה ההגיון לא להרחיב את השיטה לא רק ליחידות עלית קטנות. בהמשך לשיחותי עם ביטיס בעניין יחידות צלפים על בסיס קבע ליחידות הסדירות.

כמובן שאם השקול הוא כסף, להערכתי סד"כ מספק של אנשי קבע במקצועות שדורשים הדרכה ארוכה כמו צלפים וקלעים ישתלם בסופו של דבר. למערכת הבטחון יש כסף, אפשר להתווכח על אופן החלוקה לרבות שליחת עוד נגדים מקצועיים ליחידות הסדירות - אני מצפה מנגדים מקצועיים אלו שיחפו על חוסר ניסיון ושירות קצר של הקצונה הזוטרה.
ישן 19-08-2011, 13:46
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "נסיבות פגיעה בצלף ונקודות נוספות"

יופי של שאלות!
לחלקן תשובות מדיניות ולא צבאיות, לכן הדיון יהיה לא כאן (צה"ל יכנס או לא יכנס לסיני)
לחלקן צה"ל מקים וועדת חקירה שתנסה לענות עליהן (מה קרה שם?)
חלקן לא לאשכול הזה (הצילפה בצה"ל, צלפים ותיקים וכד' - תסתפק רק בהודעה שלי מעלה שיש כיום צלפים כאלה בכל מיני יחידות, איפה? כמה? איך? וכו', זה מידע חסוי).

אם התכוונת ליצור דרמה בעזרת הצבע האדום וההדגשות אז זה באמת מיותר, האירועים מספיק דרמתיים - הצבע האדום סתם מנקר בעיניים (זה נכון גם לתגובה מעליך).

מי שרוצה לנהל דיון לתגובה שלך מוזמן אבל במסגרת המגבלות שציינתי.

ישן 19-08-2011, 16:32
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 103 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "יופי של שאלות! לחלקן תשובות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Fang
יופי של שאלות!
לחלקן תשובות מדיניות ולא צבאיות, לכן הדיון יהיה לא כאן (צה"ל יכנס או לא יכנס לסיני)
לחלקן צה"ל מקים וועדת חקירה שתנסה לענות עליהן (מה קרה שם?)
אישית מפחיד אותי המונח: ועדות חקירה, אני תקווה שמטרת הוועדה היא חקר האמת ולא עריפת ראשים\כסת"ח\דחיית החלטות לאחרית הימים.
חלקן לא לאשכול הזה (הצילפה בצה"ל, צלפים ותיקים וכד' - תסתפק רק בהודעה שלי מעלה שיש כיום צלפים כאלה בכל מיני יחידות, איפה? כמה? איך? וכו', זה מידע חסוי).
קבלתי והבנתי, רות-סוף.
אם התכוונת ליצור דרמה בעזרת הצבע האדום וההדגשות אז זה באמת מיותר, האירועים מספיק דרמתיים - הצבע האדום סתם מנקר בעיניים (זה נכון גם לתגובה מעליך).
מטרת הצבע האדום היא לדגיש את הקטע החשוב יותר (להבנתי).
בתגובתי אליך השמוש באדום נועד להפריד בין דבריך לדברי.

יש איזו בעיה עם אדום? איזה צבעים מקובלים עליך?

מי שרוצה לנהל דיון לתגובה שלך מוזמן אבל במסגרת המגבלות שציינתי.
ישן 19-08-2011, 16:53
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 104 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "[QUOTE=Fang]יופי של..."

אולי לא הייתי מספיק ברור!
הכוונה היא לתחקיר מבצעי של צה"ל על מנת לעמוד על נסיבות האירוע ככל שניתן שלב אחר שלב.
אני מניח שהבנת משהו כמו "וועדת חקירה ממלכתית" שמטרתה למצוא מחדל אם היה, מי אשם בו וכד'.

לגבי צבעים, תרגיש נוח רק תדאג שלא יהיו בולטים מידי ולא יהיה שעטנז צבעים מה שיגרום לבילבול.

אני מסתפק בהדגשה של טקסט מסויים וגם זה מילים ושורות בודדות. דוגמה

אגב, אם מאד מעניין אותך נושא הצליפה בצה"ל (בעיני זה נושא מורכב, מיוחד ומרתק), אז יש אשכולות רבים בנושא.
במידה ויש עדכון או פרט נוסף לעניין אתה יכול להקפיץ את הרלוונטי וליצור המשך דיון.

ישן 19-08-2011, 14:04
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "נסיבות פגיעה בצלף ונקודות נוספות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי jsphs7
לאחר התבהרות של התמונה פחות או יותר, אני מעלה מספר שאלות.

מדובר בצלף מאוד מנוסה, דווח שנפגע ע"י פגיעת ראש מה שאומר כנראה שצלף אחר ירה בו.

האם יש דווח לרבות בתקשורת הזרה (באנגלית או מי שיכול לתרגם) מה בדיוק קרה שם?

גם אני אשמח לדעת...

הרי זה קרה לאחר האנדרלמוסיה הראשונית בה מצופה לשגיאות.

האם נפגע מירי מרחוק מהצד המצרי?

כמו כן, לאור המצב והתרופפות של הצבא המצרי הסיני לא ראוי להפוך את הגבול ל-יהרג ובל יעבור?

קיימת אוטוסטרדה של אנשים, סחורות, סמים מגבול סיני.

אם שיירה של מאות מהגרים מסומליה מסוגלת להכנס באין מפריע לישראל מדוע שקבוצת חמושים המקבל סיוע של בדואים משני צידי הגבול לא תוכל לעשות זאת?

זה דבר מאד ישן שהטרור מנצל מתי שנוח לו את נתיבי ההברחות. כל כשלון של היום בסגירת הברחות (זונות, סמים, נשק ועוד ) יהווה בשעת רצון פרצה לטרור.
ההערכה שלי לעיתוי התקדמות בנושא גלעד שליט (מתי נלמד לשתוק?) / קרבת ה 20 לספטמבר. יש קשר לעיתוי (הניסיון של החמאס להוביל מול אש"ף שרוצה לשלוט בגובה הלהבות - לטעמי אש"ף לא יצליח, יאבד שליטה חמאס יוביל ומכאן מחטף ישוב / חייל / אזרח הוא עניין של זמן והאקמול של מקבלי ההחלטות מדיר שינה מעיני)
אגב מי שחושב שזה יגמר בגבול מצריים שלא ישלה עצמו. ההברחות מירדן גם הם יגמרו יום אחד בפיגוע כזה או אחר. (ראה ארוע נווה אור או ארוע קו דיווח 50 (ישן) שלאחריו נהרג נחמיה תמרי.)

אסור להכליל את כל ערביי ישראל אבל ברור שבתוך האוכלוסיה הזו יש משתפי"ם חלקם התגלו לנו כאשר נעצרו וחלקם עדיין בשטח. אולי נדע ואולי לא. יש כאן דוגמא מצויינת לאיסוף מל"ל עבודה במקביל ומוטת שליטה מבית היוצר של אירן / חיזבאללה .

מי אגר להם את כלי הנשק? מי הסיע אותם? מי הלין אותם? מי תצפת על מנת להכין מודיעין?

כאזרח ישראלי אני מאוד מקווה שמשהו במשרדי השב"כ דפק על השולחן ושלח את האנשים להביא את האינפורמציה לגבי המעטפת - שהיא בעיני יותר מסוכנת מהמבצעים בפועל. אותה מעטפת יכולה לבצע פעם ועוד פעם.

אני מאוד מקווה שברגע שהמעטפת תתפס, מדינת ישראל תדע בנוסף למצוי הדין הפלילי לבטל אזרחות, לגרש את המעורבים מקורביהם, חלוט רכוש לרבות בתים פרטיים, שליחת צבא של פקידי מיסים לתחקיר רציני האם אין להם או לבני משפחותיהם עניינים שדורשים את טפול רשות המיסים (בשים לב שאלקפונה חדל להתקיים כאיום באמצעות פקודת המיסים).

דווקא השב"כ יוצא גיבור היום הוא הביא מידע בזמן אמת. שאיפשר גם תגובה. התוצאה לא טובה אך צריך לזכור שליוזם תמיד יש יתרון. (מכירים את זה מלבנון ועוד.)
השאלה שלי האם נפל האסימון שיביא לשינוי בנוגע לנשיאת ושימוש נשק ע"י חיילי צה"ל ? ושל חברי כיתות הכוננות.

שאלתי שאלות, אשמח לדעותיכם.

כמובן, בשים לב שלא לכתוב דבר שאסור ברשום. הגיגים, דעות, הערכות יתקבלו בברכה, מידע שאסור בפרסום אנא לא.

שאלה נוספת, הבן אדם קיבל המון סופרלטיבים לאחר מותו, לכאורה מדובר באדם מנוסה מאוד. מה ההגיון לא להרחיב את השיטה לא רק ליחידות עלית קטנות. בהמשך לשיחותי עם ביטיס בעניין יחידות צלפים על בסיס קבע ליחידות הסדירות.

לצערי אין הגיון או כפי שאני אומר - חלם זה כאן.
צלפים זה בסופו של יום נשק זול לעומת התשואה.
נחוצה גם תשתית קליעה אזרחית וצבאית - אבל אנחנו בחלם לא ?

.כמובן שאם השקול הוא כסף, להערכתי סד"כ מספק של אנשי קבע במקצועות שדורשים הדרכה ארוכה כמו צלפים וקלעים ישתלם בסופו של דבר. למערכת הבטחון יש כסף, אפשר להתווכח על אופן החלוקה לרבות שליחת עוד נגדים מקצועיים ליחידות הסדירות - אני מצפה מנגדים מקצועיים אלו שיחפו על חוסר ניסיון ושירות קצר של הקצונה הזוטרה.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 19-08-2011, 16:49
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 107 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "[QUOTE=jsphs7]לאחר התבהרות של..."

זה דבר מאד ישן שהטרור מנצל מתי שנוח לו את נתיבי ההברחות. כל כשלון של היום בסגירת הברחות (זונות, סמים, נשק ועוד ) יהווה בשעת רצון פרצה לטרור.
ההערכה שלי לעיתוי התקדמות בנושא גלעד שליט (מתי נלמד לשתוק?) / קרבת ה 20 לספטמבר. יש קשר לעיתוי (הניסיון של החמאס להוביל מול אש"ף שרוצה לשלוט בגובה הלהבות - לטעמי אש"ף לא יצליח, יאבד שליטה חמאס יוביל ומכאן מחטף ישוב / חייל / אזרח הוא עניין של זמן והאקמול של מקבלי ההחלטות מדיר שינה מעיני)

אגב מי שחושב שזה יגמר בגבול מצריים שלא ישלה עצמו. ההברחות מירדן גם הם יגמרו יום אחד בפיגוע כזה או אחר. (ראה ארוע נווה אור או ארוע קו דיווח 50 (ישן) שלאחריו נהרג נחמיה תמרי.)

אסור להכליל את כל ערביי ישראל אבל ברור שבתוך האוכלוסיה הזו יש משתפי"ם חלקם התגלו לנו כאשר נעצרו וחלקם עדיין בשטח. אולי נדע ואולי לא. יש כאן דוגמא מצויינת לאיסוף מל"ל עבודה במקביל ומוטת שליטה מבית היוצר של אירן / חיזבאללה .

דווקא השב"כ יוצא גיבור היום הוא הביא מידע בזמן אמת. שאיפשר גם תגובה. התוצאה לא טובה אך צריך לזכור שליוזם תמיד יש יתרון. (מכירים את זה מלבנון ועוד.)
השאלה שלי האם נפל האסימון שיביא לשינוי בנוגע לנשיאת ושימוש נשק ע"י חיילי צה"ל ? ושל חברי כיתות הכוננות.

להבנתי, טרם נשפך מספיק דם ברחובות על מנת לשנות את מדיניות משרד הפנים בעניין נשיאת נשק להגנה עצמית בידי אזרחי ישראל. האסכולה הנוכחית סוברת לסכון גבוה לגניבת נשק מתוך בתים, שוד נשק מחיילים, ונשק ביתי שמשמש לרציחות בתוך המשפחה.
במדינת ישראל בידי העבריינים לא חסר נשק. מי שרוצה Ak47 או M4 יקבל בשטחי הרשות הפלשתינית בתמורה לכמה עשרות אלפי ש"ח במזומן.
אני גם לא בטוח כמה היה עוזר לנהג רכב פרטי אקדח 9ממ בעל טווח מוגבל אל מול חולית פשיטה מאומנת.
להבנתי הפתרון ההכרחי הוא הוספת עוד 2000 שוטרים נוספים בדרום הארץ וצפונה. אכיפת החוק בסגנון גוליאני בדרום הפרוע, אסוף נשק מידי חמולות, אכיפת חוקי התנועה בכל שטחי ישראל, גבית מיסים, בקורות תכופות של גורמי האכיפה.
אני הייתי מצפה לקבל מהשב"כ\ימ"ר דרום רשימה פחות או יותר מי מתפרנס מהברחות, איזו חמולה, מה הם מעבירים ומנסה להתיישב להם על הזנב עד שיבינו שהעסק הזה פשוט לא משתלם יותר. כמו שאמרת, היום מבריחים סומלים ואוקראיניות מחר מחבלים חמושים.

לצערי אין הגיון או כפי שאני אומר - חלם זה כאן.
צלפים זה בסופו של יום נשק זול לעומת התשואה. - מסכים בהחלט.
נחוצה גם תשתית קליעה אזרחית וצבאית - אבל אנחנו בחלם לא ? טוב נקווה שחלק ממקבלי ההחלטות קוראים גם את הפורום.
ישן 19-08-2011, 15:11
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
חוסם עורקים...

התפרסם שחיילת אחת שהיתה בתוך האוטובוס, הוציאה פינצטה והחלה לשלוף רסיסי זכוכית מפצעי הנפגעים.
ברגע מסויים היתה קריאה "חוסם עורקים" כי חייל אחר היה מדמם קשה. אז מה עשתה הגיבורה שלנו,
שלפה את חזייתה ובצעה חוסם עורקים למהדרין.
יש לי צילומים מהארוע, אך אם המנהלים יבקשו אשלך קודם אליהם בגלל צנעת הפרט..

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

נערך לאחרונה ע"י האזרח בתאריך 19-08-2011 בשעה 15:30.
ישן 19-08-2011, 16:12
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 116 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "חוסם עורקים..."

תודה על הצילום ששלחת אליי של הצלם יוסי בן שהתפרסם אתמול ב ynet כאן.

מדובר בטיפול ראשוני שקיבל החייל גל מט אשר נפגע מקליע בשני ירכיו ואיבד דם רב.
הפעולה הראשונית של החובשת אנסטסיה (המשרתת בגף רפואה בעובדה) במחסום נטפים (מייד לאחר שהאוטובוס הירוק הגיע לשם) עצרה/עיכבה מאד את הדימום, בהמשך הוא הועבר אל בי"ח יוספטל ומשם במסוק יסעור לסורוקה.
בסורוקה נותח אתמול שעות רבות ובשעות הערב שוחרר ליח' לטיפול נמרץ להשגחה ולשם המשך טיפול.

התמונה המצונזרת כפי שהועלתה אל Ynet (המקורית פוגעת באינטימיות שני הנפגעים המצולמים בה).

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 20-08-2011 בשעה 08:30.
ישן 20-08-2011, 08:36
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 118 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "תודה על הצילום ששלחת אליי של..."

כתבה באתר חיל האוויר על תיפקודה של החובשת טוראי אנסטסיה מגף רפואה של בסיס עובדה ועל הקמת חפ"ק רפואי בנק' ההערכות ליד מחסום נטפים.
קישור

כך נכתב על אנסטסיה בכתבה
ברגע שנוסעי האוטובוס נורו היא לא היססה והחלה מיד לטפל בפצועים, בסיוע קצינה שהייתה אף היא על האוטובוס. אנסטסיה טיפלה בשישה פצועים תחת אש, כשהיא פצועה בעצמה. אחד מהם, חייל מעובדה, נורה ברגליו ונפצע באורח בינוני, ובזכות הטיפול המיידי נמנעה החמרה במצבו. במהלך הטיפול באחד הפצועים החובשת אף השתמשה בחולצת המדים ובמכשיר הפלאפון שלה כדי להכין עבורו חוסם עורקים. "היא טיפלה בשישה אנשים בזמן שהיא בעצמה הייתה פצועה", סיפר קצין הרפואה עופר קובו, מפקד גף רפואה בעובדה שהוקפץ לאזור. "תחת אש היא טיפלה בכולם וכנראה הצילה את חייו של החייל שנפצע".

מצדיעים ומודים לך אנסטסיה, על תיפקוד כזה בעבר אחרים קיבלו צל"ש.
אני מאמין שאט אט עם התבהרות פרטים באירועים האלה כרגיל יצוצו עוד ועוד אמיצים שפעלו מעל ומעבר - יישר כוח לכולכם!

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 20-08-2011 בשעה 08:39.
ישן 19-08-2011, 16:38
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 122 שנכתבה על ידי double_o שמתחילה ב "שלושה אנשי בטחון מצריים נהרגו בתקרית"

לטענת המצרים חיילים שלהם פתחו בירי על חיילים שחדרו לשטחם במהלך מרדף אחרי מחבלים סמוך לטאבה.
התפתח קרב יריות שבמהלכו נורו ונפגעו המצרים מאש צה"ל.
שני סרנים נהרגו במקום.
שני פצועים פונו לבתי-חולים.
שלושת הפצועים מתו מפציעהם היום.
סה"כ, טוענים המצרים, נהרגו בתקרית הזו חמישה חיילים.
כולם נפגעו מנשק בקליבר גדול, כנראה מהאוויר.
בצה"ל לא הצליחו לאמת את התקרית הזו.

היו תקריות אחרות שבהן היו מעורבים חיילים ושוטרים מצרים:
הבוקר פוצץ עצמו מחבל מתאבד על עמדה מצרית (אולי גם ניהל אש איתה קודם) - המצרים דיווחו על שני חיילים הרוגים. אולם בדיוויחים מאוחרים שלהם, ההרוגים נשכחו. אולי הם חזרו לתחיה.
במהלך הלילה, בין חמישי לשישי, תקפו מחבלים שוטרים מצרים ליד אל-עריש. השוטרים נפצעו ופונו לבית החולים המקומי.
קיים דיווח מצרי אחר על שני שוטרים שנהרגו מירי של מסוק קרב ישראלי באזור רפיח.

לא ברור הקשר בין המקרים.

ישן 03-09-2011, 00:47
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
בעקבות התרעות על פיגוע נוסף: הכוננות הגבוהה בגבול מצרים נמשכת - כתבה מבמחנה

שימו לב לדחיית חילופי מפקדי אוגמ"ר אדום, הקמת מפח"ט נוסף על חטמ"ר שגיא (שבעצמה רק הוקמה לפני שנים ספורות), הוספת גדוד נוסף לגזרה, סגירת כבישים ועוד.

http://www.idf.il/1540-13029-he/Dover.aspx

הכבישים 10 ו־12 נסגרו השבוע לתנועה אזרחית, וכוחות צה"ל באזור תוגברו. גם החלפת מפקד עוצבת אדום נדחתה לאור המתיחות. "הפעילות בגזרה הפכה ליותר זהירה"

שבועיים אחרי הפיגוע הקשה באזור אילת, הגזרה מוסיפה להיות מתוחה. גורמים בכירים בצה"ל ובמשרד הביטחון עדכנו השבוע כי ישנן התרעות חמות על הוצאת פיגוע במתווה דומה על ידי הג'יהאד האסלאמי (גא"פ) וועדות ההתנגדות העממיות מדרום רצועת עזה לסיני, וממנה, בציר ה"ח", חזרה אל שטח ישראל.

על פי המידע שפורסם השבוע, הפיגוע עלול לכלול ירי על רכבים ישראליים, ניסיון חטיפה של חייל או אזרח, הנחת מטענים או ירי תלול מסלול מסיני לעבר אילת. בעקבות ההתרעה, הנחה הרמטכ"ל על היערכות גבוהה באזור, הכוללת תגבור כוחות. במסגרת ההיערכות נסגרו לתנועה אזרחית כביש 10 וכביש 12 בגזרה, הרבש"צים בכל היישובים תודרכו על ידי קציני צה"ל, ובמידת הצורך יתוגברו כוחות הגנה ביישובים.
בעיר אילת הסמוכה, לעומת זאת, נמשכים חיי התיירות והבילויים כסדרם, ובפיקוד הדרום עושים מאמצים גדולים למנוע פגיעה בשגרת עיר הנופש.

לאור המתיחות גם נדחתה החלפתו של מפקד האוגדה, תא"ל תמיר ידעי, שהיה אמור להעביר את הפיקוד על האוגדה לתא"ל נדב פדן ביום רביעי.
במקביל, בוצעו שינויים בחלוקת האחריות במרחב עוצבת אדום. גבול ישראל–מצרים, שהיה באחריות חטמ"ר שגיא, פוצל והחל מהשבוע מפקדת חטיבה סדירה נוספת תהיה אמונה על האזור. "מאז האירוע תוגברנו בכוחות שונים, אך לאור האיומים של התקופה האחרונה אנו נוקטים בצעדים משמעותיים יותר", הסביר קצין האג"ם של עוצבת אדום, סא"ל טל כרמל. "כך השליטה של כל מפקדה תהיה טובה יותר והתגובה לאירועים תהיה בהתאם".

בנוסף, הוגדרה גזרה גדודית נוספת. עד כה היו מספר גדודים האחראים על 260 הקילומטרים בגבול מצרים. כעת, צומצמו המרחבים של כל אחד מהגדודים ומוקם כעת גדוד חדש שהיה עד כה מוצב פלוגתי. "זה שינוי משמעותי מאוד", אמר סא"ל כרמל. "היכולות של חטיבה סדירה נוספת יקלו על פעילות האוגדה בתקופה הבעייתית הזו". לדבריו, הגזרה נמצאת תחת איום מתמיד ויש לאוגדה כמה תרחישים שמתרגלים ומתכוננים אליהם. "השינוי המשמעותי שמורגש, מעבר לתגבור הסד"כ, זה אופי הפעילות בגזרה שהפכה ליותר ממוגנת ויותר זהירה", הוא סיכם.
ישן 24-09-2011, 23:05

צה"ל מתגבר כוחות: חטיבת כפיר ירדה לדרום

לא מצאתי אזכור קודם לזה

http://news.walla.co.il/?w=//1859682

לאור המתיחות הגוברת בגבול ישראל-מצרים, החליטו בצה"ל לתגבר את הכוחות המוצבים באזור. בתוך כך, נשלח גדוד של חטיבת החי"ר הגדולה בצה"ל לסייע למערך האבטחה בגזרה הדרומית. שבועות אחדים לאחר מתקפת הטרור המשולבת בגזרת אילת, ועל רקע תקרית הירי אתמול, גוברת המתיחות בדרום. בצה"ל החליטו כי יש לתגבר את הכוחות בגבול המצרי על מנת להיערך לקראת אפשרות לפיגוע נוסף. לשם כך, נשלח גדוד של חטיבת כפיר לסייע למערך האבטחה. לראשונה מאז הוקמה חטיבת כפיר, נשלחו לוחמי החטיבה המנומרת לגבול הדרום. החטיבה, שהוקמה על מנת להתמודד עם הביטחון השוטף ברחבי אוגדת אזור יהודה ושומרון (איו"ש), הפכה בשנים האחרונות לחטיבת החי"ר הגדולה בצה"ל.

בזרוע היבשה ובאגף המבצעים החליטו לבחון את הרמה המקצועית של הלוחמים להתמודד עם איומים מחוץ לאוגדת איו"ש. במסגרת זו, ביצעו לוחמי החטיבה תעסוקה מבצעית בפיקוד צפון, שהסתיימה לפני מספר חודשים. באופן מפתיע, הוחלט בשבועות האחרונים כי חטיבת כפיר, בפיקודו של אלוף משנה אודי בן מוחה, תתגבר כוחות בגבול המצרי לאור ההתרעות על אפשרות לפיגוע. כוח חלוץ של גדוד דוכיפת מהחטיבה הגיע בסוף השבוע האחרון לגבול הדרומי וקיבל אחריות על חלק מהגזרה בעוצבת אדום.

גורם צבאי התייחס להחלטה ואמר כי גבול ישראל-מצרים נמצא תחת התרעה כבר מספר שבועות מחשש לפיגוע משולב על ידי חוליות טרור השוהות בסיני, וחטיבת כפיר לוקחת חלק במאמץ המבצעי לסכל כוונות מהסוג הזה. הגורם הוסיף, כי אילולא הרמה המקצועית שהציגו לוחמי החטיבה, בדגש על גדוד דוכיפת, לא הייתה מתקבלת ההחלטה התקדימית לשבץ את לוחמי הגדוד בגבול הדרום. הגורם ציין עוד, כי החטיבה קיבלה שבחים על האופן שבו ביצעה את התעסוקה המבצעית בפיקוד צפון, מה שסייע לקבל את ההחלטה על התגבור בגבול המצרי.
ישן 25-09-2011, 00:02
צלמית המשתמש של Lion_of_Zion
  Lion_of_Zion Lion_of_Zion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.11
דווקא כפיר?
בתגובה להודעה מספר 137 שנכתבה על ידי strong1 שמתחילה ב "צה"ל מתגבר כוחות: חטיבת כפיר ירדה לדרום"

יכולתי לקבל את זה שכפיר מתאמנת לעימות מול חיזבאלה כי בסופו של דבר איום של לוחמה בתוך כפרים לבנונים רק מתגבר והיעוד של כפיר יבוא לידי ביטוי בלוחמה כזאת אבל בגזרה הדרומית המצב הוא בדיוק הפוך,במקרה ויתפתח עימות בדרום הארץ ובסיני לוחמה בש"ב תהיה נדירה כך שכפיר מאבדת את היכולות הייחודית שלה,ואולי ההפיכה של כפיר לחטיבה רגילה(עם כי מנופחת)היא לא דבר כל כך רע,בסופו של דבר צבא קיים בראש ובראשונה כדי להלחם במלחמות ולא כדי להיות כוח שיטור גדול,אולי עדיף להגדיל את מג"ב בצורה רצינית(הן מבחינת כ"א והן מבחינת יכולות שיאפשרו אוטונומיה מסוימת מהצבא)ולהסתפק באימון סטנדרטי בלוחמה בש"ב ליחידות הלא ייעודיות.

ישן 25-09-2011, 22:22
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 140 שנכתבה על ידי Lion_of_Zion שמתחילה ב "לא בט"ש"

מעבר לזה שכפיר לא עושים לוט"ר, גם באד"ל לא עושים לוט"ר.
אותו כנ"ל לגבי ש"ב - יש ש"ב של בט"ש ויש ש"ב של מלחמה. הם שונים מאוד, וזו אחת הבעיות שהיו ב 2006

ישן 25-09-2011, 22:12
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
למה לא כפיר?
בתגובה להודעה מספר 138 שנכתבה על ידי Lion_of_Zion שמתחילה ב "דווקא כפיר?"

במקרה ויתפתח עימות בדרום הארץ ובסיני לוחמה בש"ב תהיה נדירה כך שכפיר מאבדת את היכולות הייחודית שלה
אני מבין שאתה מכיר את כל היכולות של כפיר, איפה היא תצליח ואיפה יהיה לה קשה!

באשכול על ביקור צוות הפורום בגדוד נחשון נאמר במפורש שיש החלטה כללית שכפיר יוצאת מאיו"ש והיא תתחיל לתת מעצמה היכן שתידרש.
גדוד נחשון הוא הראשון שיצא לפעילות בפצ"ן וכעת גדוד דוכיפת מתגבר את עוצבת אדום.

היה סמוך ובטוח שפיקוד דרום לא התפשר ושחטיבת כפיר מסוגלת לפעול בכל מתאר ולבצע כל משימה.
מי שחושב שיש לה בעיה, כניראה לא מכיר אותה ובודאי לא את המח"ט שלה..

ישן 07-11-2011, 20:43

צה"ל יוצא למבצע "חוכמת הבדיעבד 12"

ממשיך במסורת של שלב א' "לזלזל בהתרעות לפני" ואחרי זה שלב ב' הבלתי נמנע "להגיב עליהן ב OVER REACTION מוחלט"

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/...ml?hp=1&cat=875

לקחי הפיגוע: הכביש הכי מאובטח במדינה... 3 חודשים לאחר מתקפת הטרור בכביש 12 בדרום משלים צה"ל את הפיכתו לציר מבוצר: נקודות מחסה מבטון, מחסומים ומכ"מים

כביש מספר 12 בדרום הנגב ייפתח בקרוב מחדש לתנועת כלי רכב אזרחיים, לראשונה מאז פיגוע הטרור הקשה ב-18 באוגוסט בסמוך לקיבוץ נטפים. מי שיבחר לנוע עליו בדרכו לאילת, ימצא גדר, אמצעים טכנולוגיים ועמדות תצפית, מחסי בטון למקרה של ירי ומחסומים שישלטו על התנועה - כולם חלק מתוכנית ההגנה שיזם צה"ל במטרה להפוך את הציר שעובר לאורך גבול מצרים ל"כביש המאובטח במדינה".

עוד לפני הפיגוע שגבה את חייהם של שבעה ישראלים, ידעו במערכת הביטחון כי קרבתו של כביש 12 לגבול עם מצרים הופכת אותו לנקודת תורפה. בדיעבד התברר כי הכביש נסגר לתנועה בלילה שלפני פיגוע הדמים בהוראתו של אלוף פיקוד הדרום, טל רוסו, על רקע התרעה שהתקבלה. בבוקר נפתח הציר מחדש כדי לא לפגוע בשגרת החיים, אולם אז התרחש הפיגוע עם חדירתם של שלושה מחבלים לשטח ישראל.

מאז אותו יום נותר הכביש, שחלקו נושק לגבול, סגור. ההחלטה לסגור את כביש 12 בצו אלוף התקבלה תחילה על רקע ההתרעות על פיגוע נוסף, ובהמשך לאור ההבנה בצה"ל כי לא ניתן לאפשר בו תנועה כל עוד לא יבוצעו מהלכים שיקטינו את הסיכון לנוסעים. כך נולדה תוכנית ההגנה על הציר המתרכזת בשטח באורך של כ-30 קילומטר בחלקו הדרומי, עד אזור נטפים. במסגרת התוכנית שנמצאת בשלבי מימוש אחרונים, הוחלט להאיץ את עבודות בניית המכשול הפיזי במקום, שמוקם כחלק מהתוכנית הכוללת לאורך הגבול כולו. בצה"ל מעריכים כי המכשול - רשת מתכת עבה הקשה לחיתוך, גדר סכינים ותיל - תעכב ניסיון חדירה לישראל.

לאורך קטע הכביש הוקמו כמה מוצבים שבהם ישהו חיילים שתפקידם לתצפת לעבר הגבול והחלק המצרי, וכן לתת מענה ראשוני במקרה של פיגוע. לכך נוספו אמצעי תצפית טכנולוגיים, שישדרו תמונות לחמ"ל האוגדה.
אחת ההחלטות החשובות בתוכנית הייתה למקם שני מחסומים בקצוות הכביש במטרה לווסת או לעצור את התנועה במקרה שמתרחשת על הכביש תקרית חריגה או במקרים שבהם יתקבל מידע מודיעיני שעלול לסכן את הנהגים והנוסעים.

תוכנית ההגנה על כביש 12 הינה חלק משינוי תפיסתו של צה"ל את גזרת גבול מצרים, לאור התגברות האיומים מכיוון סיני. בצה"ל שינו את ההגדרה מ"גבול שלום" ל"גבול בין שתי מדינות עם הסכם שלום".
על מנת ליישם את השינוי הזה, יופעלו מכ"מים ואמצעים טכנולוגיים כהשלמה למכשול הפיזי, יתוגבר סדר הכוחות, ובקרוב גם תוקם מפקדת חטיבה שלישית על בסיס מפקדת חטיבת שריון במילואים תחת האוגדה המרחבית אדום בפיקודו של תא"ל נדב פדן. כמו כן, נוספו אמצעים ומשאבים דוגמת כלי רכב ממוגנים וסיוע של חיל האוויר.
ישן 04-08-2015, 19:55
צלמית המשתמש של marloweperelab89035
  marloweperelab89035 marloweperelab89035 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.07
כתבה ב"בלייזר" על לוט"ר אילת

(עמוד 50)

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילהתמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
(עמוד 52)

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילהתמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
(עמוד 53)

(עמוד 54)

(הכתבה "ראשים יעופו פה" מאת אור הלר, "בלייזר", גיליון אוגוסט 2015, עמודים 50-54)
"איפה האופניים שלך עכשיו? תאר לעצמך, שאתה יורד עכשיו למטה, למקום הרגיל, אבל האופניים לא שם. עצור את עצמך ברגע הזה, בשנייה שאתה מגלה שהאופניים לא שם, ותכפיל את הרגע הזה פי אלף. זאת המלחמה." (מתוך הספר "גוף שני", מאת עפר שלח, "זמורה ביתן", 1989, עמוד 92)
"סבלנות התמדה ולעיתים כדור בין העיניים" (סיסמת המארינס לללוחמה בטרור, אותה אימץ בשעתו מפקד גדוד 890 של הצנחנים, אמיר ברעם, כמוטו גדודי)
"המבחן שלנו כצבא הוא מבחן היכולת ולא מבחן הכוונה." (מתוך ההרצאה שנשא האלוף גדי איזנקוט "מאפייניו של עימות אפשרי בזירה הצפונית ובעורף" בסמינר לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה שנערך באוניברסיטת חיפה ב־30 בנובמבר 2010)
"אני חושב שצנחנים מחזיקים מעצמם כמחויבים למשהו שכולם מחויבים אליו, אבל הם רוצים קצת יותר. זה לא שאנחנו פועלים מאחורי קווי האויב - אנחנו לכאורה כמו כולם. אז מה בעצם ההבדל? זה שצנחן עושה הכול וקצת יותר. זה מחייב אותך ביוזמה, בהובלה, בדוגמה אישית בקרב - וגם בקימה בפני שיבה באוטובוס." (הרמטכ"ל בני גנץ על השירות בצנחנים. מתוך הכתבה "מסיבת גנץ" מאת יוני שנפלד ונועה הורוויץ, "במחנה", 6 בינואר 2011)

ישן 06-08-2015, 12:45

כתבה ישנה על לוט"ר אילת באירוע

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילהתמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילהתמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

הוקפצו מהבית לקרב\ מאת רונית זילברשטיין
מתקפת הטרור בגבול המצרי חשפה שוב את יחידת לוט"ר אילת, שקמה ב¬ 1974- הלוחמים, אנשי מילואים שזמינים 24 שעות ביממה, סיפרו השבוע על הלחימה עם המחבלים ועל שיגרת העבודה
זה היה קרב יריות פנים אל פנים עשרות מטרים בודדים הפרידו בין לוחמי יחידת הלוט"ר האילתית חיילי מילואים לבין חוליית מחבלים חמושה ברובי קלצ'ניקוב ברימונים בחגורות נפץ ובמטענים.
"כבר ברגעים הראשונים שהגענו לשטח חטפנו אש. לא ידענו כמה מחבלים יש בשטח לא היה איפה להסתתר. זה היה עניין של מזל ושל מקצועיות לוחם אחד נע ולוחם אחד ירה המחבל עמד בצד הישראלי לבוש בגדים אזרחיים ממש קרוב אלינו וירה לכל עבר לא היתה תעלה ולא מכוניות להסתתר רק שטח פתוח חתרנו למגע ירינו לעבר הראש וחיסלנו אותו." כך בטון יבש ובהבעה קפואה תיאר השבוע את הקרב מפקד יחידת הלוט"ר האילתית סגן אלוף ת'. בתום השתלשלות העניינים בכביש 12 לוחמי יחידת הלוט"ר היו בין הראשונים שהגיעו לשטח וחיסלו שלושה מחבלים.
חמישה ימים אחרי יום הלחימה מול המחבלים והמחסור בשינה עדיין ניכר על פניו של סא"ל ת'. "לצד הלחימה צריך לנהל את היחידה ולדאוג ללוגיסטיקה: הצטיידות בתחמושת תדריכים ותחקירים" הוא אומר. "אין יום שאני לא עורך שיחות עם מעסיקים שמתלוננים שגייסו להם את העובדים שהם לוחמי היחידה דווקא בתקופה הכי חשובה בשנה - חופשת הקיץ. אני מרגיע משפחות מודאגות ועורך שיחות אישיות עם כל החיילים והפקודים שלי כולם יודעים שבראש ובראשונה הם הפקודים שלי אבל הם גם חברים. אילת זו עיר קטנה וכולם מכירים את כולם. גם המשפחה שלי מודאגת ולא ראתה אותי כבר כמה ימים. הבן הגדול שלי שאל אותי 'אבא מה קורה עם המחבלים מי ניצח'? אמרתי לו שהטובים ניצחו וזה נכון באמת הטובים ניצחו."
יחידת לוט"ר אילת מורכבת אך ורק מחיילי מילואים יוצאי יחידות מיוחדות. לוחמי היחידה מסתובבים עם ביפרים ומכשירי סלולר זמינים 24 שעות ויכולים להיקרא לפעילות בכל רגע נתון. ביחידה משרתים גם חיילים סדירים - אך אלה אינם לוחמים אלא משרתים בתפקידי מודיעין סיור קשר ומינהלה.
יחידת הלוט"ר הדרומית הזו הוקמה בשנת 1974 אולם הציבור הישראלי הכיר אותה לעומק רק בשנת 1989 כשהיחידה הוזעקה לראשונה לטפל באירוע טרור בקיבוץ לוטן שבערבה. מחבל ירדני שחדר לשטח ישראל הגיע לקיבוץ חטף נערה והתבצר איתה בבית במשך כמה שעות. זמן רב עבר עד שיחידות ההשתלטות הגיעו ממרכז הארץ ובינתיים טיפלה יחידת לוט"ר אילת באירוע במקצועיות השתלטה על הבית - שיחררה את בת הערובה והרגה את המחבל.
ביום שישי לפני כשבועיים פחות משבוע לפני ההסלמה בגיזרת הגבול הדרומי הוקפצו לוחמי היחידה לבסיס "עוצבת אדום" שם שוכנת מיפקדת הגיזרה הדרומית השולטת על הגיזרה מאילת וצפונה. היחידה הוקפצה לאזור לאחר שהתקבל מידע מודיעיני על חדירה אפשרית לגיזרה הדרומית. הלוחמים חברו למיפקדת "עוצבת אדום" פרסו כוחות וכביש 12 נסגר לתנועת אזרחים. לצד פעילות יחידות צה"ל השונות הוזעקו למקום גם מסוקים ופצצות תאורה הושלכו לעבר הרי אילת.
שבוע לאחר מכן 12 שעות לפני התקפת המחבלים על כביש 12 הוזעקו לוחמי היחידה שוב. גם הפעם התקבל מידע מודיעיני חם על נוכחות אפשרית של מחבלים באזור. גם לוחמי הימ"מ קיבלו אותו מידע מודיעיני ועשרות לוחמים הוקפצו לאזור אילת. הנחת העבודה היתה כי המחבלים ינסו לחצות את גבול מצרים-ישראל אף אחד לא שיער לעצמו שהמחבלים יתקפו לאור יום.
הנעליים מוכנות ברכב
סרן ר' בן 36 משרת כבר 14 שנים ביחידת הלוט"ר. כיום הוא מתפקד כסגן מפקד צוות. ר' הצטרף ללוט"ר לאחר שירות קרבי כלוחם בפלח"ן נחל. למרות שהוא מנהל עסק עצמאי גדול ומעסיק עשרות עובדים הוא בחר להצטרף ליחידה ורק השנה ספר יותר מ50- ימי מילואים. בהתרעה הראשונה לפני כשבועיים הוקפץ ר' ליחידה ואת ערב שישי בילה בשטח. ההקפצה השנייה בחדירת המחבלים תפסה אותו מוכן. "יש לי ברכב נעליים וציוד שטח מלא ואני כל הזמן מסתובב חמוש באקדח. בחמישי שעבר היינו בכוננות מלאה. חלפו דקות ספורות מרגע שקיבלתי את ההודעה ועד שהגעתי לבסיס" הוא מספר.
הפעילות הארוכה בשטח הסריקות והכוננות גרמו לכך שר' היה בנתק שעות ארוכות ממשפחתו. "אני יודע שהמשפחה דואגת לנו אבל כשאנחנו במצב לחימה אנחנו עוברים לסוויץ' אחר" הוא אומר. "בשעות הערב אשתי סימסה לי וביקשה שאתן אות חיים אז סימסתי לה בחזרה שהכל בסדר. ברור לי שאני צריך להיות בשטח ולהגן על כולנו."
סמל ראשון א' בן 32 היה בדרכו לקניות עם אמו. כשהביפר אותת הוא הורה לאמו לרדת מהרכב והשאיר אותה על הכביש. "הודעתי לה שאני נוסע ליחידה ושהיא צריכה לרדת מהרכב. לא היתה לה ברירה. טסתי ליחידה תוך שאני לובש מדים נועל נעליים ועוטה על עצמי אפוד מגן. אני בטוח שבזכות זה שהיחידה קיימת ניצלו חיי אדם. מנענו מהמצב להתפתח ולהפוך לאירוע קשה יותר" הוא אומר.
בני משפחתו של א' יודעים בדיוק מה הוא עושה ומה תפקידו בשטח. אחיו הגדול הוא לוחם ימ"מ ואחיו הצעיר משמש נהג אמבולנס באילת ובעצמו הוקפץ בעת חדירת המחבלים לפינוי פצועים בגיזרה. הוא הצעיר שבלוחמי לוט"ר אילת והוא גם היה זה שחיסל את אחד המחבלים מטווח קצר. א' סיים שירות בגבעתי וחלם להגיע ליחידת הלוט"ר עוד בסדיר עם שחרורו ניגש למיונים - והתקבל. מהר מאוד הוא קודם לתפקיד סגן מפקד צוות.
נ' בן 41 אף הוא קצין ביחידה היה בחופשה במרכז הארץ עם משפחתו ברגע קבלת ההודעה. הוא הקפיץ את ילדיו לחמותו ועלה על מטוס לאילת. נ' הוא מוותיקי היחידה והצטרף אליה לאחר שירות סדיר באחת מהיחידות המובחרות. מאז האירוע הוא נמצא בבסיס האם בכוננות. הוא שומר על קשר הדוק עם ת' מפקד היחידה. "הכרתי אותו כשהייתי מ"פ בגבעתי" הוא מספר "אחרי אירוע חטיפת נחשון וקסמן החלטנו לעבות את היחידה ולהקים צוות לניהול משא ומתן וצוות של לוחמים אילתים. ת' הוא איש הנדסה ונחשב למקצועי מאוד גייסנו אותו לשירות ומאז הוא התקדם וכיום הוא מפקד היחידה."
("הוקפצו מהבית לקרב" מאת רונית זילברשטיין, "ישראל היום" מוסף ישראל השבוע, 26.08.2011, עמוד 13)
"איפה האופניים שלך עכשיו? תאר לעצמך, שאתה יורד עכשיו למטה, למקום הרגיל, אבל האופניים לא שם. עצור את עצמך ברגע הזה, בשנייה שאתה מגלה שהאופניים לא שם, ותכפיל את הרגע הזה פי אלף. זאת המלחמה." (מתוך הספר "גוף שני", מאת עפר שלח, "זמורה ביתן", 1989, עמוד 92)
"סבלנות התמדה ולעיתים כדור בין העיניים" (סיסמת המארינס לללוחמה בטרור, אותה אימץ בשעתו מפקד גדוד 890 של הצנחנים, אמיר ברעם, כמוטו גדודי)
"המבחן שלנו כצבא הוא מבחן היכולת ולא מבחן הכוונה." (מתוך ההרצאה שנשא האלוף גדי איזנקוט "מאפייניו של עימות אפשרי בזירה הצפונית ובעורף" בסמינר לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה שנערך באוניברסיטת חיפה ב־30 בנובמבר 2010)
"אני חושב שצנחנים מחזיקים מעצמם כמחויבים למשהו שכולם מחויבים אליו, אבל הם רוצים קצת יותר. זה לא שאנחנו פועלים מאחורי קווי האויב - אנחנו לכאורה כמו כולם. אז מה בעצם ההבדל? זה שצנחן עושה הכול וקצת יותר. זה מחייב אותך ביוזמה, בהובלה, בדוגמה אישית בקרב - וגם בקימה בפני שיבה באוטובוס." (הרמטכ"ל בני גנץ על השירות בצנחנים. מתוך הכתבה "מסיבת גנץ" מאת יוני שנפלד ונועה הורוויץ, "במחנה", 6 בינואר 2011)

ישן 07-08-2015, 10:36

ראיון ישן עם סא"ל תומר, מפקד לוט"ר אילת על האירוע

מיוחד: האחראי לסיכול פיגועים בדרום חוזר למתקפת הטרור

מיוחד: האחראי לסיכול פיגועים בדרום חוזר למתקפת הטרור
הפיגוע בגבול המצרי גבה את חייהם של 8 אזרחים ולוחמים. מפקד היחידה ללוחמה בטרור של אילת מספר בראיון כיצד ירה לעברו הצלף ופספס ולאחר דקה ירה בלוחם הימ"מ פסקל אברהמי והרג אותו

אמיר בוחבוט
יום חמישי, 29 בספטמבר 2011

הצלף בצד המצרי של הגבול הסדיר את הנשימה והחל לסחוט את ההדק. הוא ירה שני כדורים לעברו של סא"ל במיל' תומר, מפקד היחידה ללוחמה בטרור של העיר אילת. הקליעים פגעו במרחק מטרים בודדים מתומר, שניצל בנס וביחד עם המאבטח שלו הגיב במכת אש לעבר הצד המצרי. הצלף זיהה אז את לוחם הימ"מ פסקל אברהמי נע דרומה ברגל, הוא כיוון היטב, ירה קליע אחד ופגע בצווארו. אברהמי התמוטט ומת. כוחות צה"ל השיבו אש והרגו את הצלף.
סא"ל תומר משרת בלוט"ר אילת במשך 16 שנים, מתוכן הוא מפקד על היחידה כשבע שנים. מטרת היחידה היא להגן על העיר האילת ומרחב עוצבת אדום מפני פיגוע מיקוח במהלכו ייחטפו אזרחים על ידי מחבלים. איכות לוחמי היחידה, חיילי מילואים כולם, וניסיונם הרב הביאו לכך שהם לוקחים חלק משמעותי במשימות המסווגות הרבות שבמרחב הגבול.
במשך שבועות שכבו הלוחמים של תומר על הגבול בציפייה לחוליות הטרור שביצעו את הפיגוע המשולב במהלכו נהרגו שמונה אזרחים ולוחמים. ביום הפיגוע, עם אור ראשון, הוחלט לפזר את הכוחות אל היחידות מאחר וההערכה הייתה שהמחבלים יפעלו בלילה. משהו דגדג לתומר והוא החליט על דעת עצמו להשאיר צוות התערבות בכוננות בראשו יעמוד מפל"ג הלוחמים סרן במיל' פיני. הערכתו התגלתה כנכונה. קצין המבצעים של הלוט"ר דיווח על פיגוע רב נפגעים. צוות ההתערבות יצא במהירות לנקודת הגבול ותומר הורה להקפיץ את כל היחידה.
"באותו רגע אני אומר לעצמי - שאפו למחבל על רמת הדיוק"
"אני פוגש במחסום נטפים את מפקד האוגדה תא"ל תמיר ידעי ואני נוסע אחריו צפונה. אנחנו מזהים ארובת עשן שחורה, סמיכה, בדיעבד מתברר שזה האוטובוס בו התפוצץ המחבל המתאבד". סרן במיל' פיני החל לבצע סריקות בשטח לאיתור המחבלים. סגן מפקד חטיבת שגיא, סא"ל לירן חג'בי, העריך באותו זמן כי הזירה רוויה במטעני חבלה ולא ברור מה שלום החיילים או האזרחים שהיו על האוטובוס השרוף. תומר לא מאבד זמן - הוא מבקש רכב מהיר ודוהר צפונה עם צוות לוחמי לוט"ר ולוחמי ימ"מ.
"עברנו את העיקול. אני שומע שפיני נתקל עם מחבל ואני דואג. סומך עליו. פתאום אני מזהה מחבל בזווית העין. עוצר וחוטף שני קליעים בחלון הקדמי ושני קליעים בחלון הדלת. באותו רגע אני אומר לעצמי - שאפו למחבל על רמת הדיוק". תומר והלוחמים פותחים באש והורגים את המחבל. תוך זמן קצר הוא מקבל דיווח שפיני והלוחמים שלו הרגו מחבל נוסף.
"כעבור 200 מטרים של סריקות הכוח חוטף אש ממערב מהצד המצרי", סיפר סרן פיני, "הכוח משיב באש ומזהה פגיעה. במהלך הסריקות זיהינו רימונים שהושלכו לעבר הכוח ומטענים". זמן קצר לאחר מכן מזהה תומר שני מחבלים שפותחים לעברם באש אך הוא הורה לחדול אש מחשש שמדובר בשוטרים מצרים. "כשאחת הדמויות ירתה לעברנו שוב הבנו שמדובר באירוע מורכב וזהו מחבל". כוח הלוט"ר וכוח ימ"מ ירו על שני המחבלים משני כיוונים וחיסלו אותם.
הייתה כבר אווירה של סיום אירוע - ואז התחיל השלב השני של המתקפה
הזמן חולף והתמונה מתבהרת: אחרי בדיקה מורכבת מתברר כי אחד המחבלים עלה על האוטובוס כשהוא חמוש בקלאצ'ניקוב, עבר למושב האחורי והתפוצץ. המצרים מפנים גופות ובשטח התארגנו כוחות ימ"מ, לוט"ר וגולני. מפקד פקוד דרום, האלוף טל רוסו, הגיע אל הגבעה הסמוכה למקום ההיתקלות, אחריו מגיע הרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ, שר הביטחון, אהוד ברק, ועמו העיתונאים. האווירה הייתה אווירה של סיום אירוע. תומר קובע עם מפל"ג הימ"מ לשתות כוס בירה באילת ולדבר על הפיגוע ונפרד ממנו בלחיצת יד.
כלי הרכב של הימ"מ מגיעים לשטח אבל אין מקום לכל הלוחמים. פסקל אברהמי מציע כי מאחר ויש לו ציוד רב הוא יצעד דרומה עד לרכב אזרחי של אחד מאנשי היחידה. בשלב זה מתחיל השלב השני של הפיגוע: צלף של הלוט"ר מזהה שוטרים מצרים מאיימים באקדח על שניים אחרים ואוזקים אחד מהם. לפתע נפתחת אש מדויקת על תומר ולוחמי הימ"מ. הצלף בצד המצרי, מסיט את הקנה לעברו של פסקל, יורה קליע אחד פוגע בו והוא מתמוטט. הכוחות משיבים באש למקום משוער ונסוגים לאחור. "הדהים התכנון של המחבלים. הם חיכו שעות שתשקע השמש שתסנוור אותנו ולא נראה כלום ואז לירות בצליפה ממרחק משמעותי".
השקט באוזנייה של תומר מוחלף בדיווחים רצופים, באחד מהם הוא שומע כי מקפיצים מסוק חילוץ. "פתאום אני רואה את לוחמי הימ"מ רצים. רק אז אני מבין שיש הרוג - פסקל נהרג שעתיים אחרי השלב הראשון של הפיגוע. הלוט"ר מכירה מצוין את יחידת הימ"מ, מבצעת איתם המון תרגילים ומכאן ההכרות האישית שלי איתו. פסקל הוא אחד הצלפים הטובים ביותר שהכרתי. אני לא מכיר יותר טובים ממנו. הניסיון והמקצועיות מדברים בעד עצמם".
הקרב בשטח הסתיים ונכתב תחקיר שהוצג לאלוף פיקוד דרום. בזמן שנערך ראיון זה לוחמי הלוט"ר נערכו לתרגיל רחב היקף באחד היישובים בערבה בו מתבצרים כביכול מחבלים עם אזרחים חטופים. תרחיש זה מוגדר כעת כייעודה המרכזי של היחידה.
סא"ל תומר מתעקש להסביר על היחידה שחיה בצל יחידות העלית האחרות במערכת הביטחון: "חשוב לי להדגיש שהייעוד המרכזי של היחידה היא להתמודד עם פיגוע מיקוח וטרור בתוך היישובים והעיר אילת. הלוחמים כולם מילואימניקים שנדרשים לרמת כשירות גבוהה מאוד. תוך זמן קצר הם הופכים מאזרחים ללוחמים מכף רגל ועד ראש. משולש הגבולות בה נמצאת העיר אילת והמרחק ממרכז הארץ הופכת את התרומה המבצעית של לוחמי היחידה לקריטית בזמן אמת. אנחנו דרוכים לכל משימה, בכל שעה, הפיגוע בגבול המצרי היה עוד הוכחה לכך"

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:31

הדף נוצר ב 0.32 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר