לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פעם הזמנים היו יותר טובים; כולם אומרים - ככה כולם חושבים... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם החורף היה די סביר... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם בקיץ היה די קריר... אני לא כל כך זוכרת; מתגעגעת רק בערך, כי העתיד נראה לי הרבה יותר מגניב: רוצה לנסוע ברכבת התחתית של תל אביב... והם יגידו: זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > אמצע החיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-07-2007, 04:50
  yman36 yman36 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.06
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "בדיחה טובה- בהצלחה לבית החולים בצעדים ה"משפטיים"..."

אתה חושב שביה"ח, עם כל אלפי המטופלים ביום שעוברים בו, יעשה הבחנה בין חייל

שנפצע קל בפעילות מבצעית לבין חייל שסתם בא להוציא גימלים על כלום? מבחינתם זה פשוט
מאוד - או שיש הפנייה רפואית (התחייבות לתשלום) או שלא. אם אין, הם שולחים את המכתב
הנ"ל (שהניסוח שלו אחיד מן הסתם) למטופל, שהוא צריך לשלם את הכסף ואם לא יינקטו צעדים
וכו' וכו'. בין שתי מערכות בירוקרטיות ענקיות כמו הצבא ומערכת הבריאות טבעי שיהיו בעיות,
ולכן זה נופל על החייל לפעמים.

החייל (או אבא/אמא שלו, או המפקד שלו) מרים טלפון לרופא יחידה, הוא יוציא לו את הטופס, ויפקסס
לר"מ2, ופה נגמר הסיפור. עשיתי את זה המון פעמים בשירות שלי. וגם דרך אגב, ביה"ח לא ממהר
לנקוט בצעדים במקרה ושוכחים - הם שולחים שוב מכתב ולא "לחוצים" מהעניין יותר מדי, אפילו
במשך שנה שלמה.

זה שיש אנשים עם אפס הבנת מערכת לא אומר שצריך לעשות מזה כותרת.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-07-2007, 05:25
  yman36 yman36 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.06
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "בית החולים כן צריך להפריד בין המקרים."

לא יודע מאיפה הבאת את עניין האחוזים בבעיות בירוקרטיות אבל לא זה העניין כרגע.
לפי הכתבה הוא לא פנה לרופא היחידה - "מצה"ל נמסר בתגובה: "החייל לא העביר את הבקשה לגורמים המוסמכים (רופאי היחידה - א.ר). הבקשה הוסדרה כבר היום".

אם מעניין אותך, האמת שכן יצא לי להפצע כמה פעמים, גם בפעילות מבצעית ופינו אותי בצורה דחופה.
אבל המקרים הרבים שדיברתי עליהם היו של חיילים שלי שנפצעו (הייתי חופ"ל), ובכל המקרים העניינים הוסדרו
תוך כמה ימים לכל היותר, גם אם נשלח מכתב כזה או אחר הביתה לחיילים.

המכתב הוא לא חרפה, אלא תזכורת לבירוקרטיה - שיש לא מעט ממנה.
אני לא אומר שזה טוב ושזה תקין - אבל זה לא כמו שניסו להציג את זה.
וכן, זה קורה גם במדינות נאורות אחרות.
ישן 20-07-2007, 12:13
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
לא מדויק.
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "אתה קשקשן רציני"

אני מסכים איתך שתהליך הגביה הינו אוטומטי ואמור להיות כזה, אולם ההערה שלך על האב ה"פגוע" אינה במקומה.

יש סיכוי לא רע שבמידה והתקשורת לא היתה מתערבת (ואז לפתע כל הבירוקרטיה נעלמת, והפקידה פתאום מוצאת את הטופס הסורר שנעלם לו לפני כמה חודשים) כל צד (בית החולים והצבא) היה מרגיע שהעניין בטיפול, אין מה לדאוג, אבל ממשיך להאשים אחד את השני ומטרטר את החייל ומשפחתו תקופה ארוכה.
באותו זמן תהליך הגביה היה ממשיך (כי הוא אוטומטי), היו מתווספים לחוב המקורי דמי טיפול, ריבית ועוד כהנה וכהנה עמלות שונות ומשונות, הנושא היה מועבר (באופן אוטומטי) לטיפול משרד עו"ד שמתעסק בגביית חובות שהיה מוסיף עוד עמלות, הצבא היה טוען אז כי הוא לא מכיר באותו משרד ואין הוא יכול להעביר אליו תשלומים מכיוון שאין לו מספר ספק משהב"ט, ואולי יום אחד הם עוד היו מקבלים מכתב מהוצאה לפועל או ביקור חביב של מעקלים.

העובדה שכאשר הכתבה פורסמה הנושא הוסדר על הצד הטוב ביותר זו חצי נחמה, אולם צריך לקחת בחשבון שהכתבה פורסמה לאחר שמערכת היעתון פנתה הן לצבא והן לבית החולים ולכן אל ניתן לדעת לאן המצב היה מתגלגל אילו אותו "אב פגוע" לא היה פונה לתקשורת בנושא זה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:07

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר