לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו. economy.fresh.co.il החברים מוזמנים גם לפורום צרכנות ומשפטים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > כלכלה, עסקים ושוק ההון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-07-2007, 10:19
  Kafkafi- Kafkafi- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.05.07
דוחות כספיים של חברות

שלום ,

לאחרונה התחלתי להיכנס לשוק ההון והבורסה בדרך , אני בכלל מפורום אומנויות לחימה ואני בן 15
מגיב פה דיי הרבה ( בפרש עצמו ) , מזה כבר שבועיים שאני קורא בנחישות סמינרים וקורסים
על מניות והשקעות , כולם עברו מצוין ואני יחסית שולט ( בחומר שקראתי לפחות ) ..

עכשיו לפי שאני הולך לי לפתוח תיק השקעות וירטואלי אני קודם מעדיף לנסות את האסטרטגיה שלי
על כמה מניות "גדולות" שראיתי ולבדוק אם הן עומדות בקריטריונים של האסטרטגיה שלי על מנת
שתהיה לה תשואות העולות על המדדים הכללים.

אני בטוח שמישהו יודע מה זה ROC (תשואה על ההשקעה) וזה קריטריון חשוב מאוד שנסיתי לחשב
הנוסחה :

תשואה על ההשקעה = רווח תפעולי מחולק בסה''כ הנכסים פחות ההתחייבויות השוטפות ופחות
המזומנים ושווי המזומנים

עכשיו לבעיה : נכנסתי לאתר הבורסה הרישמי , כמובן שחיפשתי את שם החברה שאני רוצה שהיא "כלכלית ירושלים" נקראת וניסיתי להציב את אותם לפי איך שלימדו אותי לקרוא דוחות פיננסים , אבל מתברר שבדוח עצמו ה"נכסים" לא כתובים ישר ואני לא יודע מה לתרגם למה ..
כניראה שלא למדתי לקרוא דוחות פיננסים בצורה טובה ואני אשמח אם מישהו יוכל להביא איזה מדריך איך אפשר אולי לקרוא אותם בצורה מאוד מפורטת אני ישמח ? (אין בעיה עם שפה גבוהה)

ועוד שאלה אם מישהו יכול ללכת לאתר ולתרגם אתזה

או פשוט להסביר לי איך לתרגם ואני יבין כבר מה לעשות עם שאר המניות על ידי ההדרכה שלכם ,

תודה לעוזרים מקווה לתשובה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-07-2007, 13:00
  rollo rollo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.07.04
כמה תיקונים קטנים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Kafkafi- שמתחילה ב "דוחות כספיים של חברות"

אז ככה ..

דבר ראשון , למונח שאתה מדבר עליו קוראים ROI - Return on investment - החזר על ההשקעה.
החישוב שלו נעשה ע"י חלוקת הרווח הנקי בהשקעה שהשקיע בעל המניות (בד"כ משמש לפרוייקטים).

דבר שני , הנוסחה של הביטוי הזה (או כל ביטוי אחר) לא משקפת את היכולת של החברה להציג רווחים עתידיים , מדובר בנוסחה שמשמשת את המשקיעים או בעלי עניין בחברה לבדוק את ביצועי החברה (בלי תלות במספרים אלא ביחסים פיננסיים).

הנוסחה שרשמת : רווח תפעולי מחולק בנכסים פחות התחייבויות (שזה בעצם ההון עצמי) נותנת לך את המונח ROE - Return on equity שזה בעצם היחס בין כל שקל שהשקעתי לבין הרווח שהשגתי.
אין קשר בין מזומנים לשווי מזומנים בנוסחה הזאת - מאחר והרווח וההון הינם נתונים חשבונאיים והמזומנים לא משקפים בהכרח את הביצועים (הנוסחה הינה נוסחה חשבונאית).

לגבי כלכלית ירושלים , או כל חברה אחרת , במקום לקחת את הנכסים - התחייבויות אתה יכול לקחת את ההון העצמי. (זה פשוט PLUG NUMBER).
במקרה הנ"ל : ה ROE מחושב ככה : אתה לוקח את הרווח התפעולי (לפני מיסים) שהוא 67,449 ומחלק אותו ב 4,311,940 (ההון העצמי).

בכל אופן , הנה לינק שישמש אותך אם אתה רוצה לקבל גם יחסים פיננסים/ תפעוליים לגבי כלכלית ירושלים: http://www.cfb.co.il/homex/0,1357,903-198,00.html

מקווה שהבנת , אם לא - תשאל

ישן 19-07-2007, 21:03

..
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי rollo שמתחילה ב "כמה תיקונים קטנים"

אם תוכל להסביר מה זה ROE ולפרט יותר למה צריך אותו , איך מחשבים אותו ולמה הוא תורם ( לאיזה סוג ניתוח ) , אני יודע ש ROC (Return of capital)a

תשואה על ההשקה זהו פשוט מדד לבחינת יכולת החברה להפוך את השקעותיה להכנסות,

פעם ראושנה שאני שומע את המונח ROI או ROE כניראה שיש לי עוד הרבה מאוד ללמוד ,
לא אכפת לי כרגע מהחברה הזאת סתם ראיתי שבעיתון שה"קוף" במשחק ההוא של ידיעות אחרונות ,
לקחתי כמה מניות מהטובות של הקוף ורציתי לבחון אותם לפי הטקטיקה שלי ,

אני אשמח אם מישהו יביא איזה מדריך לקריאת הדוחות הכספיים שאני יוכל לפתח גם חברות אחרות בקלות יותר ,

יש לי 3 קריטריונים :

ROC = תשואה על השקעה
CDR = יחס מזומנים לחובות
CFRR = יחס תזרים מזומנים למכירות

ועוד קריטריון קטן אבל חשוב ,

חישוב מכפיל רווח לשווי חברה = EY , כאשר מניה גדולה מהEY הממוצע במגזר שלה(sector)
כאשר זה גבוהה = לקנות , נמוך= למכור

מה דעתכם על האסטרטגיה הזאת?
ישן 20-07-2007, 18:00
  rollo rollo אינו מחובר  

לגבי האתרים ..
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Kafkafi- שמתחילה ב ".."

ביקשת - קיבלת :

1. http://www.gmr.co.il/READ.htm - כיצד לקרוא דוח כספי
2. http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A7...%99%D7%99%D7%9D - יחסים פיננסיים .

ROE זה היחס בין הרווח להון העצמי - המשמעות שלו היא היעילות של החברה ביצירת הכנסה מהנכסים נטו , כלומר - מה היחס שבין 1 ש"ח השקעה לרווח.
זה אחד היחסים הפיננסים החשובים ביותר (בתנאי שהרווחים לא מחולקים) .
בתור בעל מניות בחברה אני ארצה לדעת את זה כדי לדעת כמה "תשואה" עשיתי על כל שקל שהשקעתי.

מכפיל הרווח - אני אתן לך את זה בדוגמא :
חברה ששווי השוק שלה הוא 100 מיליון דולר, שהציגה במאזן שלה רווח של 5 מיליון דולר נסחרת במכפיל 20 (100 לחלק ל-5). המכפיל מייצג, לכאורה, תחזית רווחים ביחס לשווי השוק. במילים אחרות, האם כדאי להשקיע במניה הספציפית כאשר צריכות לעבור 20 שנה עד שהחברה תחזיר את ההשקעה במניה שלה.

אם תשאל אותי - היחס הזה מבטא את ההחזר כרגע ולא מבטא בהכרח החזר עתידי.
את מה שאתה עושה כרגע עושים גם אנליסטים , אבל הם גם לוקחים בחשבון חוזים חדשים שיש לפירמה , המצב העסקי , מיהם המשקיעים וכו' ..
אישית , לא הייתי ממליץ לך להשקיע במניה רק בגלל היחסים הפיננסים.

אני אתן לך דוגמא - כאשר עסק עומד לפני פשיטת רגל - יש בדוחו הכספיים משהו שנקרא "אזהרת עסק חי" שזה אומר - אני מזהיר את המשקיע שהעסק עומד לקרוס.
מבחינה חשבונאית מה שעושים הוא לוקחים את כל הערכים במאזן ומשערכים אותם לפי שווי שוק (במאזן הערכים מופיעים לפי העלות ההיסטורית שלהם ולא לפי שווי השוק - לפחות עד שתכנס התקינה הבינ"ל ב2008) - כלומר מציגים אותם במחירי מימוש - כמה כסף הם שווים היום בשוק.

לכן , אם ניקח רק את הדוחות - נקבל תמונה כאילו העסק מצויין ושווה הרבה כסף , אבל אם נקרא את שאר הנתונים בדוחות נגלה שהעסק עומד לקרוס בכלל...

אם אתה באמת רוצה לדעת איך לקרוא ולנתח דוחות , אתה מוזמן לקרוא סקירות אנליסטים ולראות איך הם מנתחים חברה , דוגמא בלינק הבא : http://www.ib-online.co.il/review/0...02-5669,00.html

בהצלחה !

ישן 21-07-2007, 03:59

..
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי rollo שמתחילה ב "לגבי האתרים .."

קראתי התנסתי , מרשים מאוד.

אני אישית קראתי גם קצת מדריכים מBursa4u מהאתר הזה שלהם , שבו מראים את אותה האסטרטגיה שכתבתי שאני עתיד להשתמש בה ( חישוב: ROC CDR CFRR ) + בדיקת EY אם המניה הינה זולה , ייתכן ואתה צודק והטקטיקה לא הכי הכי הכי שימושית שיכולה להיות אבל זאת הראשונה שאני מכיר ואני מתאר לעצמי שאם אני אכיר עוד כמה ואבחן את הנושא אני יגיע לאחת הנכונה שמאפיינת את דרישות ההשקעה שלי ובכלל את האופי שלי (רמת סיכון מתבקשת)

תודה רבה על המדריכים הם מאוד עזרו , אשמח לשאול באיזה אסטרטגיות השקעה אנשים פה משתמשים ? על מנת להשוות בינהם בלבד.
ובכלל אשמח לקבל עוד כיווני אסטרטגיה אם למישהו יש איזה אתרים בנושא

תודה רבה על התגובות ,
ישן 21-07-2007, 09:34
  בן שאול בן שאול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Kafkafi- שמתחילה ב ".."

ישנן חברות ענק לדוגמא בנקים שיש להם מסורת התנהלות של שנים רבות ולכן קצב העליה/ירידה שלהם משקף את תחום העיסוק, בסיס התשואה על הון נשמרת וכאן ניתוח טכני שלהם מאד רלוונטי. עכשיו נעבור לחברה דינמית קטנה או בינונית. זו יכולה להיות הזדמנות פז לרווח גדול או להפסד ההשקעה. ברור שיש כאן משקל לבעלים לעומק ההון העצמי ולמסורת הניהולית. אולם, הבהרתי, שהמאזן עצמו מגלה טפח או דווקא במשברים לא ניתן לסמוך עליו. מדוע? כי הבעלים בקשיים יעשו כל מאמץ להסתיר את האמת או לעכב את פרסומה. לפעמים 'מאזן האימה' מוצג שהחברה כבר עברה את המשבר או מצאה שותף קונה או משקיע אך במקרים אחרים הנתונים הרעים מתגלים באיחור במלוא המובן. אז פרסום בעיתון או ניתוח הענף שבו החברה עוסקת או ניתוח החברה ולקוחותיה/ספקיה הם המשקפים נכון יותר,והרבה קודם, למאזן.

יעקב בן שאול
ישן 23-07-2007, 14:54
  rollo rollo אינו מחובר  

אין ...
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Kafkafi- שמתחילה ב ".."

אין אסטרטגיה שמוכיחה את עצמה בשוק ההון ... כל ניתוח שעושים לחברה מבוסס על פרמטרים מסויימים..

לצערי ולצערינו אין נוסחת קסם שתגיד לי אם להשקיע או לא ... אני יכול לנתח את החברה ולהעריך ולחזות על סמך ניסיון והכרות עם השוק שבה פועלת החברה ..

דוגמא : חברות שמוכרות תוכנה לדוגמא לא מדווחות על הכנסה על פי אותו בסיס ולכן אי אפשר להשליך על ההכרה שלהן בהכנסה על סמך רבעון כזה או אחר..
בסופו של דבר ,לא תמיד אפשר להסתמך על המלצות אנליסטים שמעריכים מה השווי האמיתי של המניה (מחיר היעד) ומה הפער שיש כרגע בין שווי השוק למחיר שלה.
יכול להיות שיש אנליסט שפוגע בול , אבל אין אפשרות לצבור רווח שהוא מעבר לתשואת השוק לאורך זמן.

מה שאני כן ממליץ לך לעשות זה לקרוא עיתונים ומידע כלכלי ורצוי לפני כולם , המידע הזה יתן לך יתרון ותוכל לנצל אותו לטובתך .
אם לדוגמא מחר בבוקר יוצאת הנחיה חדשה שאומרת שלבנקים הגדולים אסור לתת ייעוץ פיננסי לפחות ב-3 השנים הקרובות , אפשר להניח (היגיון פשוט) שמי שיהנה מזה הם הבנקים הקטנים וזה יכול להשפיע על המניה שלהם לטובה.

בהצלחה

ישן 23-07-2007, 16:43
  rollo rollo אינו מחובר  

אתה צודק ...
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי בן שאול שמתחילה ב "ל rollo 'אין אסטרטגיה שמוכיחה..."

אבל לא זאת היתה כוונתי ,
לא הספדתי את מקצוע הברוקר (שאגב , עד כמה שידוע לי הוא יותר סוחר ופחות יועץ) ..
כל מיני חוקרים גדולים ומוכרים טוענים שלא ניתן לחזות תשואה עודפת על השוק לאורך זמן ..

זה באמת לא מדוייק להגיד שאין אסטרטגיה שמוכיחה את עצמה אבל בסופו של יום , התשואה מושפעת מהרבה גורמים שלא בהכרח תלויים בביצועי החברה או במה שכתוב בדוחות הכספיים שלה.

לא משנה איזה ניתוח נבצע - השורה התחתונה היא מבחן המציאות - האם הצלחנו לחזות את התשואה על הנייר בהינתן נתונים על העבר ? אני חושב שלא מבלי לפגוע בתפקידם של האנליסטים.

איך שאני רואה את זה , אנליסטים נותנים שווי לחברה ע"י קביעת מחיר יעד למניה , אני יודע (ואני מניח שגם כל אדם עם רקע בסיסי) מבין שלא ניתן לקבוע שווי של חברה רק באמצעות ניתוח בסיסי שלה (הכוונה היא מבלי להכיר את תוכן החברה לעומק - מעבר לדוחות הכספיים).
הדוחות אמורים לייצג מצב כלכלי של חברה ולא צפי עתידי , זה כמו שאני ואתה נתווכח מה יהיה השווי של מחשב בעוד כמה חודשים בהסתמך על שווי של רכיבים שקיימים עכשיו - זה סוג של ניחוש או השערה.

האנליסט הוא לא מהמר , אלא מכין תחזית על סמך ניסיון העבר ופרמטרים נוספים , הימור זה לקחת משהו שהסיכויים בו זהים לכולם ואילו בתחזית המידע נתון לכולם והסיכויים לא שווים למי שלא יודע לנצל אותו.
בכל אופן , צר לי אם מישהו הבין אותי לא נכון - לא זאת היתה כוונתי , כבודם של האנליסטים במקומם מונח.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:29

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר