לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-07-2007, 01:23
  visual_boy visual_boy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.07.07
שלח הודעה דרך ICQ אל visual_boy
חייב תשובה לכמה שאלות קריטיות לפני גיוס-לכאלו שמבינים צה"ל

אז ככה
נתחיל בזה שקוראים לי מתן, ולמי שיש כח לקרוא את הסיפור שלי שימשיך מכאן..
קודם כל אני מתגייס למשטרה הצבאית- 8.8 זה לא דבר שבחרתי להיות בה וגם שלפי דעתי אני מתאים מבחינה רפואית או כישורית.
הסיפור שלי הוא כזה, זה מתחיל כאשר הגעתי לצו הראשון ובבדיקות הרפואיות הצהרתי שאני חולה OCD(אובבסייה למי שלא יודע..) זאת היתה הטעות הכי גדולה בחיים שלי
ואני יסביר למה- דבר ראשון אני לא מאובחן כחולה OCD, הייתי נפגש עם פסיכולוג בצעירותי כאשר הייתי כבן 13 שנים, אבל הפסקתי עם הפגישות ואני לא אובחנתי באופן רישמי כחולה OCD.
דבר שני-כל חיי סובבים הרפתקאות וחיי חוץ ומאז שהייתי ילד ידעתי שאני רוצה להיות קרבי כי קרבי זה הכי, גם הייתי עורך אימונים באופן קבוע עוד לפני הצו הראשון אפילו.

עד לפה הייתי בטוח שאני לא הולך להפגע מההצהרה הטיפשית הזאת שאני חולה OCD גם עברתי ראיון אישי שבו הצהרתי שאני רוצה הכי קרבי שיש והמראיינת התרשמה ממני אני חושב.
לאחר מכן קיבלתי זימון לקב"ן, שם ידעתי שאכלתי אותה אבל עדיין היה לי את הספק הקטן, אצל הקבנ"ית אמרתי שזאת היתה פליטת פה(אגב בבדיקות הרפואיות בצו הראשון אמרתי את זה כי פחדתי שאם אני לא יצהיר הצבא יפתח את התיק הרפואי שלי ויראה לבד למרות שאני לא מאובחן)
ושאני בנאדם נורמלי לחלוטין ושהיא חייבת לתת לי מה שאני רוצה כי אם אני לא ילך לקרבי אני מעדיף לשבת בכלא, היא אמרה לי שהיא "שמה אותי על הגדר", שאני לא יוכל לעשות תפקידי לחימה עילית אלה רק לוחם חי"ר רגיל, מבחינתי זה היה בסדר אבל זאת היתה מריחה, המריחה של החיים שלי.

לאחר מכן, קיבלתי מנילה קרבית לכל דבר,ואז היתה טעות שניה, אמא שלי אשה מאוד פחדנית ודאגנית, היא לא הסכימה בשום פנים ואופן שאני ילך לקרבי והיא מילתה לי את המנילה.
היא סימנה הכי נמוך בדירוג של "כמה אתה רוצה להיות קרבי" ולמזלי, שהתברר לאחר מכן כלא כלום, היא מילתה שאני רוצה ללכת לס"טילים (הספקתי לקבל זימון לסטלים ולאחר כמה זמן התקשרו אליי ואמרו לי שהזימון מבוטל ועד היום בקיוסק מידע רשום לי שלא הגעתי למיון אם מישהו רוצה לראות אין לי בעיה לחלוק את המידע הזה).

מאז שהיא מילתה את המנילה ועד לפני שלושה חודשים שינו לי את המועד גיוס מה22 ליולי ל8 לאוגוסט, הספקתי לקבל מנילה של יחידות עורפיות (שסרבתי למלאות ולאחר מכן זימנו אותי לקצין מיון ששם מילאתי אותה) והשתנה לי הפרופיל שכך הוא נראה:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img404.imageshack.us/img404/1523/profileqy5.jpg]

כפי שאתם יכולים לראות רשום שאני לא יכול להיות לוחם עקב חשש לאי היסתגלות..
אני יתגייס(כנראה אני לא מתכוון לוותר ב8.8)למשטרה הצבאית, כנראה באיזה תפקיד מגעיל שאני לא יוכל לקבל או לעשות.

ועכשיו יש לי כמה שאלות, אם חסר לכם מידע לגביי המצב שלי תגידו ואני יוסיף..:
1)מהו הפרופיל שלי? (מהו הפרופיל הרפואי שלי מבחינה מספרית ומזה אומר לגביי התפקידים שאני יכול לעשות בצבא?)
2)האם ביום הגיוס אני יוכל לבקש ועדה רפואית כדי להעלות את הפרופיל? או יתרה מכך לבטל לגמרי את הOCD בפרופיל הרפואי ולחכות לשיבוץ מחדש?
3)האם יש תפקיד לחימה פעיל במשטרה במשטרה הצבאית(כגון סחלב) שאני יוכל לגשת אליו(ו/או לבקש אותו ביום בגיוס) לפי דעתכם?
4)האם הברירה היחידה שנשארה לי היא לבקש ביום הגיוס ללכת לקרבי ואם לא יסכימו אז לסרב להתפנות או שאין סיכוי למלש"ב במצב שלי "לחזור" להיות מועמד לתפקידי חי"ר?

בבקשה בבקשה תעזרו לי אני מרגיש שאני הולך להתפוצץ עוד לפני שהגעתי בכלל לצבא
אז בבקשה ותודה מראש לכל אילו שמוכנים לעזור ולתרום במאמץ האדיר שלי לחזור להרגיש נורמלי עם עצמי אפילו עם זאת רק עצה בדמות תגובה בפורום זה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-07-2007, 05:19
  idanmag idanmag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.03.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי visual_boy שמתחילה ב "חייב תשובה לכמה שאלות קריטיות לפני גיוס-לכאלו שמבינים צה"ל"

יש משהו שאני לא מבין אתה כבר לא ילד אמא שלך לא יכולה להחליט לך ברגע שהיא נגעה לך במנילה אתה מרים טלפון לצבא אומר שהיתה טעות ומבקש למלות אותה בצורה שונה...

אתה זה שהולך לשרת 3 שנים ולא אמא שלך ואם אתה תסבול במקום שלא בחרתה תאמין לי שאלה יהיו 3 שנים ארוכות של סבל..
בכול מקרה מה שאתה צריך לעשות זה ככה האם יש לך מסמכים מרופא מומחה שמראים שאתה לא סובל מOCD? אם כן תביא אותם או תשיג אותם(לך לרופא המתאים)
תבקש לעשות ועדה רפואית ותראה אם יעלו לך את הפרופיל כרגע אתה לא יכול ללכת לשום תפקיד של לחימה בגלל הפרופיל , לאחר שתעלה יהיה לך את האפשרות לסרב גיוס ולבקש יחידה קרבית וזה יהיה הרבה יותר קל

בהצלחה
ישן 26-07-2007, 05:32

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי idanmag שמתחילה ב "יש משהו שאני לא מבין אתה כבר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי idanmag
יש משהו שאני לא מבין אתה כבר לא ילד אמא שלך לא יכולה להחליט לך ברגע שהיא נגעה לך במנילה אתה מרים טלפון לצבא אומר שהיתה טעות ומבקש למלות אותה בצורה שונה...

אתה זה שהולך לשרת 3 שנים ולא אמא שלך ואם אתה תסבול במקום שלא בחרתה תאמין לי שאלה יהיו 3 שנים ארוכות של סבל..
בכול מקרה מה שאתה צריך לעשות זה ככה האם יש לך מסמכים מרופא מומחה שמראים שאתה לא סובל מOCD? אם כן תביא אותם או תשיג אותם(לך לרופא המתאים)
תבקש לעשות ועדה רפואית ותראה אם יעלו לך את הפרופיל כרגע אתה לא יכול ללכת לשום תפקיד של לחימה בגלל הפרופיל , לאחר שתעלה יהיה לך את האפשרות לסרב גיוס ולבקש יחידה קרבית וזה יהיה הרבה יותר קל

בהצלחה

אתה צודק בהחלט, הייתי צריך לעשות זאת עכשיו זה כבר מאוחר מדי..להזכירך אני מתגייס ב8.8

לפי מה שאתה אומר, הברירה היחידה שלי היא להשיג מכתה מרופא מומחה אשר בחן אותי וקבע כי אני לו סובל מocd? ובמידה ואני לא מצליח להשיג את המכתב כלל, ביום הגיוס יש טעם לבקש ועדה רפואית ו/או לסרב פינוי? אין לי בעיה לשבת בכלא אני חוזר, אני לא מתכוון לשרוף 3 שנים בשום אופן!
ישן 26-07-2007, 08:35
  alex188 alex188 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי visual_boy שמתחילה ב "חייב תשובה לכמה שאלות קריטיות לפני גיוס-לכאלו שמבינים צה"ל"

תגיד לי אתה בסדר?

למה אמרת שיש לך OCD ולמה אתה פוחד שיסתכלו בתיק שלך אם אין לך OCD?
זאת אומרת שאם בתיק הרפואי בקופת החולים מופיע מידע לגבי זה כנראה שיש לזה חשיבות.
גם אני טופלתי אצל פסיכולוג תקופה מסויימת דווחתי על זה ומעניין למה זה לא פגע לי בפרופיל כנראה שמה שהיה אצלי חסר חשיבות לעומת מה שהיה אצלך.

לא מזמן היה סיפור אצל מישהו שאני מכיר, ששיקר בנוגע למצב הבריאותי שלו כדי להגיע ליחדות לוחמה, הכול טוב ויפה עד שאחרי שנה תפסו אותו, כלא לשנתיים הוא קיבל וקנס של 36 אלף שקל, רוצה גם?

הרופאים בלשכת הגיוס לא מחרטטים דברים כי משעמם להם, אם יש ציון לOCD משמע שיש לזה חשיבות, לא אתה ולא אף אחד בפורום הזה הוא מומחה למדעי התנהגות, כמי שטופל במחלה הזו וודאי אמור לדעת יותר טוב מאיתנו למה היא יכולה לגרום (פה אם אתה לא יודע).

ובכלל אני לא מבין אם אתה לא לוקה בזה למה אתה הולך למספר את זה לכול העולם ?!
ישן 26-07-2007, 12:03

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי alex188 שמתחילה ב "תגיד לי אתה בסדר? למה אמרת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי alex188
תגיד לי אתה בסדר?

למה אמרת שיש לך OCD ולמה אתה פוחד שיסתכלו בתיק שלך אם אין לך OCD?
זאת אומרת שאם בתיק הרפואי בקופת החולים מופיע מידע לגבי זה כנראה שיש לזה חשיבות.
גם אני טופלתי אצל פסיכולוג תקופה מסויימת דווחתי על זה ומעניין למה זה לא פגע לי בפרופיל כנראה שמה שהיה אצלי חסר חשיבות לעומת מה שהיה אצלך.

לא מזמן היה סיפור אצל מישהו שאני מכיר, ששיקר בנוגע למצב הבריאותי שלו כדי להגיע ליחדות לוחמה, הכול טוב ויפה עד שאחרי שנה תפסו אותו, כלא לשנתיים הוא קיבל וקנס של 36 אלף שקל, רוצה גם?

הרופאים בלשכת הגיוס לא מחרטטים דברים כי משעמם להם, אם יש ציון לOCD משמע שיש לזה חשיבות, לא אתה ולא אף אחד בפורום הזה הוא מומחה למדעי התנהגות, כמי שטופל במחלה הזו וודאי אמור לדעת יותר טוב מאיתנו למה היא יכולה לגרום (פה אם אתה לא יודע).

ובכלל אני לא מבין אם אתה לא לוקה בזה למה אתה הולך למספר את זה לכול העולם ?!

דבר ראשון, אמרתי שאני חולה OCD מחמת הספק, כי הפסקתי את הפגישות עם הפסיכולוגית באמצע אז לא אובחנתי באופן רשמי כחולה OCD (למרות שנראה לי שהפסיכולוגית סגרה את התיק והוא סוכם בזה שאני חולה OCD אחרת למה שיורידו לי פרופיל?) ובגלל זה הצהרתי בבדיקות הרפואיות שאני חולה OCD מאותם הסיבות שאתה אמרת שהצגת את הסיפור של מישהו שאתה מכיר,
דבר שני ב"מחלה" הזאת שנקראת OCD יש כמה וכמה דרגות, זוהי מחלת נפש שהמומחים ככל שהזמן עובר מוצאים עוד גילויים שהמחלה מקורה בחומר שפועל במח,זוהי מחלה גנטית לכל דבר, מחלה ביולוגית שנולדים איתה ולכן כל הצער שלי שככה מנהל צה"ל את הסלקציה שלו, תאמין לי שאתה הבנאדם האחרון שיכול להטיף לי מוסר על כמה אני יודע ולא יודע מזה OCD.

אצלי הOCD, למרות שאני מכחיש שהיא קיימת אצלי, היא בדרגה חלשה מאוד!, OCD זוהי העצם חרדות יום יומיות שמשפיעות על התיפקוד היומי ולכן צה"ל "חושש מאי הסתגלות", אבל כפי שאמרתי יש רבדים למחלה הזאת, אם אני חולה OCD אז גם 30% מהאוכלוסיה גם חולים בה כי לרובם יש חרדות יום יומיות.
ושאני אומר שה"מחלה" בדרגה חלשה מאוד אני מתכוון לכך שאני בנאדם שאוהב סדר, אני אוהב את החדר שלי מסודר ונקי אבל לא באופן כפייתי, ותשקר לי אם תגיד שלא נפגשת בבנאדם שאוהב להראות מצוחצח ושהכל אצלו מסודר ונקי, זהו בידיוק אני שלפי דעתי זוהי תכונה טובה לכל חייל בצה"ל ובגלל זה הצער העמוק הזה מהדרך ההתנהלות המגעילה שצה"ל פועל בה כלפי אנשים כמוני, אני מרגיש שהם לא מדברים עם בנאדם אלה עם ת"ז "חולת" OCD ובגלל זה הסיבה היחידה שאני מצהיר את זה כאן כדי שאותם אנשים כמוני שמזדהים איתי יוכלו אולי למצוא פתח קטן החל מהטראד הזה ועד למרומי צה"ל ואולי נוכל לשנות את אופן ואת הדרך בה מתייחסים לאנשים כמונו בצה"ל, וזאת הסיבה היחידה, כנראה שלא הבנת את זה עד עכשיו אז הנה אני מסביר לך!
ישן 26-07-2007, 12:14

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי anticzer שמתחילה ב "נפגש בכלא :] גם אני מתגייס ב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי anticzer
נפגש בכלא :]
גם אני מתגייס ב 8.8 ואני לבטח לא מתכוון ללכת למשטרה צבאית, רק שהסיפור שלי קצת שונה כי לי יש פרופיל 64 מסיבות רפואיות שלא בשליטתי :\ ואני לא מתכוון להתפשר על תפקיד פקידותי.
מאיזה איזור אתה בארץ ואיפה אתה מתייצב ביום הגיוס? אולי נחלוק תא

חח אני ישמח לחולק איתך תא

אבל נראה לי שהסיפור מתחיל לקבל תפנית טובה.
כרגע זמן כתיבת הודעה זו פסיכולוג מומחה מבקש את התיק הרפואי שלי מהפסיכולוגית הקודמת ולאחר מכן שהוא יפג איתי ועם הורי לבירור ולאיבחון ואם הוא ימצא לנכון שאני לא חולה OCD הוא ירשום מכתה רישמי שאיתו אני יעלה לועדה רפואית ששם יעלו לי את הפרופיל אין לי בכלל ספק ולאחר מכן בע"ה אני יתגייס למקום שאני מתאים באמת!.

אבל אם לא אני יתנחם בעובדה שיהיה לי חבר לתא חח ?

מאיזה איזור אתה ואיפה אתה מתגייס אחי?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:10

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר