לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-07-2007, 15:45
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
שאלה גולני בעזה בששת הימים?

צהריים טובים לכולם,
אתמול, כחלק מההכנה לקק"צ של החטיבה שלי, הביאו סא"ל (בשם יהלי) ממדור ההיסטוריה של צה"ל שיעביר לנו הרצאות על מלחמת ששת הימים ויוה"כ.

במהלך ההרצאה על ששת הימים, הוא דיבר בין היתר על כיבוש רצועת עזה, הוא טען שהתפקיד הוטל על האוגדה של שרון (83?) ביום הראשון למלחמה ושחטיבת גולני לקחה חלק פעיל בכיבוש הרצועה כחלק מאותה אוגדה, עכשיו, אני מכיר מכל הסיפורים ששמעתי והספרים שקראתי שגולני ישבו כל מהלך המלחמה בחורשת טל, מתוסכלים מחוסר השיתוף שלהם במלחמה עד שכאמור הם הועלו לגולן ב9, יהלי, אמנם בעל ידע אדיר, התבלבל לא פעם בתאריכים, קרבות, שמות מפקדים ויחידות, לכן הנחתי שוב שהוא מתבלבל, כששאלתי אותו אם הוא בטוח שאכן מדובר בחטיבת גולני הוא אמר שכן, כשביקשתי עוד פרטים על הנושא בהתבסס על מה שאני יודע, הוא טען (בצדק) שאין אפשרות להיכנס ליותר מדי פירוטים, אבל: "חטיבת גולני לקחה חלק פעיל בכיבוש עזה, בעיקר איזור רפיח (מה שגרם לי שוב לחשוב שהוא מתבלבל עם מבצע קדש) מטעמי מחסור בסד"כ לוחמים, לאחר כיבוש הרצועה הועלתה החטיבה לצפון כנראה ב8 ביוני (הוא לא ידע להגיד בדיוק) ואח"כ השתתפה בכיבוש צפון הרמה."

כל הסיפור הארוך הזה על מנת להתייעץ אתכם, לי אישית זה נשמע מופרך לחלוטין ומנוגד לגמרי לכל מה ששמעתי קראתי וידעתי עד עכשיו, אבל כאמור, סא"ל יהלי הוא אדם חכם וידען והוא גם בעל תפקיד די מכובד, לכן רציתי להתייעץ אתכם אם אכן הדבר נכון ואם כן, האם מישהו יכול לפרט?

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-07-2007, 16:21
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "גולני בעזה בששת הימים?"

אני גם חושב שהוא התבלבל:

1. אוגדת שרון פעלה אל מול מתחם אום כתף ולא באיזור רצועת עזה.
2. מי שנלחם באיזור עזה היתה אוגדת טל, וכוחות החי"ר שלה היו חטיבת צנחנים של רפול וחטיבה 11 חי"ר.
3. היו מספר חטיבות שתגברו את פצ"ן בלחימה מול הסורים: חטיבה 8 חי"רמכ (מנדלר), חטיבה 37 אאל"ט, חטיבת צנחנים 80 (דני מט?) ועוד כוחות נוספים לקראת סוף הלחימה.
4. תכניות הפעילות של פצ"ן השתנו בצורה תכופה, אבל גולני "כיכבה" בהם כל הזמן.

כל העסק מריח מאוד מוזר, מה אני אגיד לך...

נ.ב. - אני גם לא מבין בדיוק למה אי אפשר לפרט תנועת כוחות כאשר ישנה כמות לא קטנה של ספרים שתוקפים את הנושא מכל הכיוונים בערך.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 26-07-2007, 17:42
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי מאצו פיצו שמתחילה ב "חטיבת החי"ר שלחמה בעזה הייתה..."

טוב, תודה לכולם על התמיכה, בנוגע לאפשרות בלבול עם מבצע קדש(דבר שחשדתי בו מלכתחילה) זה לא אפשרי, הוא דיבר כמה פעמים על זה שגולני ירדו לסיני ע"מ לסייע עקב מחסור בסד"כ ואח"כ הועלו לצפון ללחום בסורים.
ביטיס-הכוונה בכך שאי אפשר לפרט היא מפאתי חוסר זמן (וחוסר עניין מצד הקהל במידה מסוימת...) ולא בטחון מידע.

בכל מקרה, עצוב לדעת שגורם בכיר במחלקת ההיסטוריה של צה"ל, הגוף שבמידה רבה אחראי לתעד את האירועים של היום ולהפוך אותם להיסטוריה של מחר עושה כאלה טעויות בית כלא....

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 31-07-2007, 15:05
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "13 נשארו עתודה חטיבתית ואחרי..."

גדוד 13 עלה רגלית לבניאס - למעשה היה בלתי יעיל במשך כל המלחמה.

לגדוד 12 חברה הסיירת החטיבתית יחד עם חפ"ק הסמח"ט, תוך עזיבת האבטחה לאגף לכיוון קלע-זעורה. גדוד 12 הפסיק להיות יעיל זמן די קצר לאחר ששרידיו הצליחו לעלות על היעד.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:08

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר