לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-07-2007, 11:25
  haplo_3 haplo_3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.03.07
לפני שאני מתחיל לעבוד, כמה שאלות על SESSIONS

אני רוצה לאפשר למשתמש לעלות קבצים ללא צורך בהזדהות ובכל זאת להציג לאותו משתמש רק את אותם הקבצים שהוא העלה.

כמובן שאני צריך להתמש ב SESSION או COOKIES כדי לאחסן את מיקום הספריה של המשתמש ולשלוף את תוכן הספריה כאשר אני רוצה להציג למשתמש את התמונות

כמה שאלות

1. מה עדיף במקרה שלי , SESSION או COOKIES? האם אתם יכולים לחשוב על אפשרות אחרת?
2. האם האפשרויות האלה הם יותר מידי עדינות? כלומר אני חושב על מצב שבו ה SESSION נגמר והמיקום של הספריה הלך לעולמו והמשתמש לא יוכל לראות את הקבצים יותר.
3. איך אני יכול להחזיק SESSION או COOKIES לטווח ארוך יותר או האם כדאי להקים מנגנון זיהוי אחר?
4. מהם התנאים לפתיחת SESSION? אני מבין שאם המשתמש לא נגע במחשב 40 דקות ה SESSION נגמר.....

5.ניקוי, במקרה והמשתמש לא נכנס כבר חודש למערכת אין לי טעם להשאיר את התמונות לאורך זמן,האם אני צריך להריץ סקריפט ידנית שייבדוק אילו SESSION-ים כבר מתו וינקה את הספריות הרלוונטיות

תודה מראש לכל עונה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-07-2007, 17:52
צלמית המשתמש של tnadav1
  משתמש זכר tnadav1 tnadav1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.10.05
שלח הודעה דרך MSN אל tnadav1
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי haplo_3 שמתחילה ב "לפני שאני מתחיל לעבוד, כמה שאלות על SESSIONS"

1) במקרה שלך אתה צריך הזהות לאורך זמן, אני הייתי הולך על שילוב של עוגיות ומסד נתונים, בגלל שעוגיות הלקוח תמיד יכול במקרה למחוק, ובגלל שזה נמצא בלקוח, אתה לא יכול לדעת כמה זמן העוגיה קיימת. בתוך העוגיה יהיה קוד זיהוי אקראי שיהיה שמור גם במסד נתונים, שם יש לך 2 טבלות:
file_owners-
מכילה ID, קוד זיהוי אקראי- אני הייתי עושה MD5 של ה- ID ו- timestemp של הפעם האחרונה שהוא ביקר באתר

files-
מכיל את הכתובת לקובץ, את ה- ID של ה"בעלים" של הקובץ שנמצא ב- file_owners

2) אם המשתמש ימחק את העוגיה אין מה לעשות.. מצד שני אין יותר מידי אלטרנטיבות
3) עוגיה אתה יכול להחזיק גם 5 שנים, למרות שלא סביר שהקובץ של העוגיה ישרוד אצל הלקוח 5 שנים
4) תנאים לפתיחת Session?..
5) בידיוק בשביל זה אני ממליץ על שילוב בין מסד נתונים ועוגיה, במסד נתונים, שלא יימחק לך ככל הנראה, אתה שומר את ה- timestemp של הפעם האחרונה שהמשתמש נכנס לאתר, ובכל כניסה לאתר אתה בודק אם יש משתמשים שלא נכנסו כבר יותר מחודש (ע"י השוואת ה- timestemp הנוכחי ל- timeStemp השמור במסד הנתונים), ובמקרה שיש משתמשים שלא נכנסו כבר חודש, אתה מוחק אותם ואת הקבצים שלהם, הכל שמור במסד נתונים ולכן זאת לא בעיה

ישן 28-07-2007, 17:06
צלמית המשתמש של tnadav1

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי barakk שמתחילה ב "לדעתי אתה לא צריך להשתמש..."

IP זה נתון הרבה פחות אמין מעוגיה.

בכל מקרה, אני מעדיף את הפיתרון של עוגיות ומסד-נתונים, דרך הרבה יותר קלה, מה גם שאני לא מבין איך אפשר לעשות את זה עם עוגיה ו- Session בלבד, הסיבה של דן היא שהוא שמור בשרת ובגלל זה אפשר לכתוב שם דברים בלי לדאוג, אבל צריך גם עוגיה שתחזיק זמן.

אז מה יהיה בעוגיה? את אותם פרטים שהיו ב- Session? לא.. כי אחרת למה אנחנו צרכים Session?
יהיה אולי מזהה בשביל מידע ששמור במסד נתונים? אז למה להוסיף session לכל הסיפור? למה לסבך אם לא צריך את ה- Session ועוגיה ומסד נתונים זה בהחלט מספיק.

עוד דבר, אני לא חושב שכדאי לשים את כל הכתובת של הקבצים ב- session, כי יש ל- session הגבלת מקום, ולא משהו אסטרונומי

ישן 31-07-2007, 04:31
  haplo_3 haplo_3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.03.07
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי tnadav1 שמתחילה ב "IP זה נתון הרבה פחות אמין..."

צודק, אני לא רואה למה אני צריך SESSION,
IP זה באמת נתון שאני לא יכול להסתמך עליו, מה גם שקבוצת אנשים שמתחברת דרך רשת מקומית יקבלו IP זהה ואז מה? כולם ישתפו את אותם התמונות?

אם לצורך העניין אני מגביל כל ספריה שהמשתמש יצר ל(נגיד) חודש, למה אני צריך מסד נתונים?
לכל ספריה יש חתימה מתי היא נוצרה עם תאריך, לא? אני לא יכול פשוט לבדוק את הנתון הזה כנגד התאריך הנוכחי ואם עבר חודש פשוט למחוק ?

כן, ברור שאם המשתמש עדיין נכנס לספריה הזו הספריה תמחק לו ביום אחד בהיר. אבל מבחינתי זה בסדר (וגם מבחינת המשתמשים) הרעיון הוא יותר לתת למשתמש יכולת לעלות תמונות לראות אותם לשחק איתם אולי להראות לו אותם בכניסה הבאה.... והבאה הבאה אבל לא יותר מזה. .

אני לא רואה שום דרך לפתרון נגד מחיקת העוגיה, אם המשתמש מחק את העוגיה הוא מחק גם את המיקום על השרת בין אם אני משתמש במסד נתונים ובין אם אני לא.
השאלה היא מנסיון שלכם, האם זה משהו נפוץ במקרה הזה להזהיר את המשתמש מפני מחיקת העוגיה
הודעה בסיגנון "מחיקת עוגיות תמחק את המיקום של התמונות על השרת" או שזה אינופרמציה שעדיף שהמשתמש לא ידע.

במקרה ואני בוחר ללכת על עוגיות אני חייב למצוא אלטרנטיבה אחרת במקרה והעוגיות מבוטלת בצד של הלקוח. לא נעים לי פשוט לבטל את הפונקציה למשתמשים שלא תמוכים בעוגיות

את מסד הנתונים אני משאיר לסטטיסטיקות , וגם ללמוד על אופי השימוש באתר, כלומר באיזו פונקציה משתמשים יותר . .

נערך לאחרונה ע"י haplo_3 בתאריך 31-07-2007 בשעה 04:35.
ישן 31-07-2007, 11:41
צלמית המשתמש של tnadav1

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי haplo_3 שמתחילה ב "צודק, אני לא רואה למה אני..."

ונגיד שהמשתמש בטעות מחק את העוגיה, לא יהיה נתון שיגיד לתוכנה: תמחק את הקבצים האלו, וזה דבר שקורא הרבה פעמים.
לאט לאט המאגר של הקבצים הלא נחוצים האלו יגדל, ולא תהיה אפשרות למחוק אותם כי לא תדע אם זה בסדר למחוק או שמישהו משתמש בקבצים האלו, בגלל שהנתונים האלו נמצאים אצל הלקוח.

לפי הדרך שלך, על העוגיה יהיה לינקים לכל הקבצים וזה מגביל אותך כי מותר בעוגיה אם אני לא טועה עד 1024 תווים, ככה שיכול מאוד להיות שמתישהו המקום בעוגיה ייגמר, ומה אז תעשה?

אם תרצה להוסיף למשל תיאור לכל קובץ בעתיד, ישיש לך הרבה יותר קל לעשות את זה אם המערכת תהיה מבוססת מסד נתונים, מה גם שהנתונים שנמאצים במסד הנתונים הרבה יותר אמינים מאשר הנתונים על העוגיה.

בקיצור, הסיבה העיקרית שאתה צריך מסד נתונים היא שבקלות יחסית העוגיה יכולה להתמלא עד אפס מקום, 1024 תווים זה לא הרבה, וזה שימוש לא נכון בעוגיה.

מה גם שהרבה יותר קל לעשות את זה עם בסיס נתונים, ויעיל.

סטטיסטיקות לא סותרות את השימוש במסד נתונים, לכן אני ממש לא מבין את המשפט האחרון שלך.
אין בעיה שפשוט לא תעדכן כל פעם את ה- timestemp וישמר ה- timestemp הראשון שלך, אם זה מה שאתה רוצה..

נערך לאחרונה ע"י tnadav1 בתאריך 31-07-2007 בשעה 11:44.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:41

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר