לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-07-2007, 09:35
  רק אמת רק אמת אינו מחובר  
לשעבר מנהל פורום אומנויות לחימה | פורום גן חיות בלעז'

חבר מתאריך: 26.01.05
פיתוח קטן,
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי MaZa שמתחילה ב "הבדלים בין לוחמים ללא"

1. בהחלט ענית לעצמך על השאלה, אבל אם לוקחים את זה הלאה, ניתן לומר שאדם ישאר אדם, וגם אם הוא מתאמן באמנות לחימה כזו או אחרת יש כאלו שמתנהגים חרא, יש כאלו שאינם מאופקים, יש כאלו שהביטחון העצמי שלהם שואף ל-0. אולי ניתן לומר שדרך החינוך באמנויות לחימה / ספורט ועצם ההתמודדות היומיומית מול עצמך ומול אחרים / יחד עם אחרים, תורמת לפיתוח התכונות הללו.

2. נקודה מעניינת נוספת ששמתי לב אליה במהלך השנים - ישנם הבדלי אופי (כמובן בהכללה) משמעותיים מאד בין ספורטאים המשתתפים בספורט בודדים (ג'ודו, ריצה, קפיצה לרוחק וכו') לבין ספורטאים קבוצתיים (כדורגל, כדורסל וכו'). ההבדלים נובעים מהנקודה הראשונה : כשיש אנשים לצדך ואתה יודע שניתן לסמוך עליהם, גם אם יש לך יום רע או סתם לא בא לך, אתה מפתח פחות את תכונות המצוינות האישית, מה שלא ניתן לעשות בספורט בודדים - משום שאין לך אף אחד לצידך שישא בנטל.

להת'.

חזרה לפורום
ישן 25-07-2007, 14:03
  danyy2 danyy2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.07

א.לדעתי בן אדם שמגיע לאומנויות לחימה ילך פחות מכות לא מהסיבה שהוא יודע ללכת מכות.
אלא מהסיבה שהוא רואה אנשים שלא נראים כאילו הם חזקים(והם אלו שהכי חזקים) ומבין שהמרא לא באמת מרא מי חזק ומי לא ולכן לא מעז להתחיל קרב.
(אלא אם זה לוחם באמת בטוח בעצמו ופה מדברים על מקרה של הרבה שנים)
ב.לדעתי בן אדם שלמד אומנויות לחימה הוא כמו בן אדם שלומד שחמט
הוא מבין תחיים בצורה שונה
הוא יודע שלכל פעולה יש תגובה ואפשר לגשת לדבר מסוים בהרבה דרכים והרבה פעמים האומנות לחימה שהוא לומד יכולה להעיד על המחשבה שלו.
בן אדם שלומד לחימה יבין שהחיים הם כמו משחק מלחמה בכל מצב.(הכוונה שלכל מכה שתביא תצטרך לדעת מה תהיה הפעולה שהיריב יכול לעשות נגדה ומה אתה יכול לעשות נגד הפעולה שהוא יעשה)
חזרה לפורום
ישן 25-07-2007, 14:11
צלמית המשתמש של natisa
  natisa natisa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.04
שלח הודעה דרך ICQ אל natisa
ביטחון עצמי

יש כמה סוגי ביטחון עצמי.
יש את "חסר הבטחון" שאין הרבה מה לפרט לגביו, יש את "בעל הבטחון" שיודע בדיוק איפה הוא עומד ויש את מי שהבטחון העצמי שלו כ"כ מופרז שהוא חושב שהוא הכי טוב בכל דבר (בד"כ ערסים וילדים מתלהבים).
אתה לא רוצה להיות חסר בטחון ולא בעל ביטחון עצמי מופרז כי שניהם יפילו אותך מהר מאוד, אולי ביטחון מופרז לא יפיל אותך מהר כמו חוסר ביטחון אבל הוא יעשה את זה בסופו של דבר.
מה שנבנה אצל לוחמים בנוסף לביטחון העצמי הבסיסי שיש לספורטאים רגילים, זה הידיעה שיש לי יכולת בשעת הצורך להשתמש בידע ובמיומנות שרכשתי כדי להגן על עצמי.
אפוא ההבדל העיקרי בין הספורטאי ללוחם הוא בידיעה וביכולת להגן על עצמו בשעת סכנה.

אז מה ההבדל בין לוחם ללוחם?
כדי להסביר את ההבדל בין לוחם ללוחם (מנקו' המבט שלי) אני אביא משל (ההבדל יכול להיות נכון גם בין ספורטאי ללוחם).
כשיש לך כלי נשק מסוכן שאתה יכול להרוג איתו אנשים נגיד אקדח אתה תחשוב הרבה יותר מפעמיים לפני שאתה משתמש בנשק בגלל הנזק שהוא יכול לגרום,
אבל כשיש לך כלי נשק הרבה פחות מסוכן נגיד כסא או מקל אתה אולי תחשוב לפני שאתה משתמש בו אבל לא כמו במקרה של האקדח, כלומר שיקול הדעת משתנה ביחס לכוח ויכולת.
והנמשל:
כשאתה ברמה גבוהה ויש לך את כלי הנשק הקטלני ביד שזה מקביל למיומנות כוח וידע אתה תחשוב יותר מפעמיים לפני שאתה תשתמש בו על מישהו ברחוב, בשונה ממי שיש לו ידע יכולת ומיומנות מוגבלים שזה הכסא והמקל.
מקווה שהייתי ברור

נערך לאחרונה ע"י natisa בתאריך 25-07-2007 בשעה 14:14.
חזרה לפורום
ישן 25-07-2007, 19:48
  boozi :] boozi :] אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.12.06
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי natisa שמתחילה ב "ביטחון עצמי"

הביטחון העצמי של הערסים זה ביטחון עצמי שהם מראים החוצה, לדעתי הוא רק מסגיר את חוסר הביטחון העצמי האמיתי שיש להם בפנים, אני חושב שדווקא העובדה שמקללים אותך ברחוב ואתה יודע להמשיך ללכת, העובדה שמתגרים בך, אבל מביאים לך איזה צ'פחה ואתה יודע לרסן את עצמך ולא להתייחס, זה מראה על ביטחון עצמי, קור רוח ועוד.
זאת דעתי [=
בקשר ללוחם, לוחם זה באופי, לוחם זה לא דווקא לוחם בא"ל, זה לוחם בכל תחום בחיים.
יש שוני בין ספורט כמו כדורסל לבין ספורט כמו א"ל מסוימת, לכל אחד היתרונות והחסרונות שלך, בא"ל אתה לומד יותר דברים כמו ביטחון, קור רוח, התמודדות במצבי לחץ במיוחד שאתה תמיד עומד לבד ומשפר את הרמה שלך עצמך, שהאימונים שלך אומנם בקבוצה אך לבד בעצם.
לעומד זאת כדורסל לדוגמא מפתח תכונות כמו קבוצתיות, שיתוף, חברתיות, חברות, ויש גם דברים משותפים אני חושב.
כל אחד והיתרונות והחסרונות שלו..
חזרה לפורום
ישן 26-07-2007, 00:32
צלמית המשתמש של natisa
  natisa natisa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.04
שלח הודעה דרך ICQ אל natisa
כשכתבתי ביטחון עצמי מופרז..
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי boozi :] שמתחילה ב "הביטחון העצמי של הערסים זה..."

מן הסתם אם הוא מופרז אין לו כל בסיס אמיתי.
אם נותנים לך צ'אפחה ברחוב לא ממש מומלץ לסתום כי ככה אתה מלמד את אותו ילד שהוא יכול לעשות מה שבא לו, אני לא מגיב לשום אלימות מילולית עד שהיא עוברת שלב ומגיעה לידיים\אלימות פיזית שם בדיוק הקו האדום שלי מונח.
ההבדל העיקרי של אומנויות לחימה ומה שמבדיל אותן משאר ענפי הספורט כמו שאמרתי כבר זה היכולת להגן על עצמך במצב אמיתי ובמקומות מסויימים הן מעניקות חינוך טוב יותר ורוחניות.
חוץ מההבדלים הללו אני לא רואה ממש הבדל משמעותי בין ספורט הישגי לתלמידי אומנויות לחימה שמשתתפים בקרבות (טאקוונדו הולך ונהיה יותר דומה עם הזמן לספורט הישגי ועצוב לי שכך).

חזרה לפורום
ישן 26-07-2007, 13:23
  Builtforspeed91 Builtforspeed91 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.05.07
שלח הודעה דרך ICQ אל Builtforspeed91 שלח הודעה דרך MSN אל Builtforspeed91
סרט תשמע

בעקרון זה משנה מי הבנאדם אבל לדעתי אם אתה אוהב א''ל וזה התחביב שלך אז אתה נכנס למן תרבות
ואתה נהיה לוחם בוא אני יגדיר לך מזה לוחם.. לדוגמא אני בטוח שבן אדם רגיל לא אוהב לשבור דברים עם הידיים אבל אני בתור לוחם כן..
ובקשר לשחקן כדורגל או כדורסל גם לו יש כוח תחשבו שהוא מתאמן 5 אימונים בשבוע זה גם בונה כוח ואופי ואני בטוח שספורטאים מכל סוג לא פראיירים במכות אך עדיין בנאדם שהולך לחוג קראטה\כדורגל כדי להרזות או כדי שלא ירביצו לו בבית הספר וסובל (אל תבינו אותי לא נכון לסבול זה טוב אבל צריך להנות מהסבל בדרך חורנית כלשהי) מהאימונים הוא לא לוחם, לוחם הוא לא רק בנאדם שמתאמן
בא''ל, לוחם זה בנאדם שחי לפי הא''ל בעל תפיסת עולם שונה מאנשים אחרים הוא מעדיף לעשות קרב מאשר לשחק דוקים או משהו כזה הוא אוהב אדרנלין הוא מציב לעצמו אתגרים אף פעם לא נכנע, לא מוותר כשקשה לו ויודע שכל מה שהוא עושה זה רק כי האמנות לחימה שווה את זה גם עם הוא צריך להשקיע דם זיעה ודמעות,
הוא יותר מודע לכח שלו בקרב או ברחוב מאשר כל אדם אחר ויש לו בטחון עצמי, בטחון עצמי מופרז זה מתאמן שהדרך שלו הייתה קלה מידי והוא חושב לעצמו שהוא טוב כי בעצם הוא עף פעם לא הלך פיצוצים ברחוב ונפצע או קיבל מכה טובה בקרב וקיבל נוקאוט..
לוחם מתאמן כי הוא אוהב את זה כי ככה הוא מתפרק והוא עושה את זה כי זה מה שהוא אוהב לעשות בחיים..
אף אחד לא מחייב אותו בכך עושה הכל בדעת עצמו.. אז התשובה היא כן לוחם שונה מאוד מאדם רגיל או מספורטאי, ובקשר לאיפוק אני אישית וגם כל חבר שגם מתאמן זהים בדעה: עדיף לא ללכת מכות ולהתרחק מצרות, אבל אם יש מכות צריך התקרנף עליהם בלי רחמים ולפרק להם תתחת!.. :]

תודה,
נתן לוי פנגיינון 81
חזרה לפורום
ישן 27-07-2007, 19:21
צלמית המשתמש של @=Nir=@
  משתמש זכר @=Nir=@ @=Nir=@ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל @=Nir=@
אכן יש הבדל

עיסוק באומנויות לחימה הוא משהו שדורש אופי מסויים של אדם. בכדי לעסוק באומנויות לחימה יש צורך בשלוש תכונות עיקריות וחשובות ביותר: סבלנות, כבוד ומשמעת עצמית.

תכונות אלו הן דבר שגם נרכש עם הזמן, ולפעמים ניתן לראות באנשים שעוסקים בא"ל את השנוי שנעשה בהם מאז שהתחילו לעסוק בתחום.
אדם שחסרות לו התכונות האלו יצטרך "לבנות" אותן מחדש, ופה בעצם נעשה מעין "סינון" של העוסקים בא"ל.

אפשר לומר שיש קשר בין שלוש התכונות הנ"ל (סבלנות, כבוד ומשמעת עצמית). סבלנות היא תכונה שיכולה להרכש מכבוד לאדם מסויים, אם אתה מכבד מישהו אתה תנהג כלפיו בכבוד ובסבלנות. כבוד היא תכונה המכילה בתוכה סבלנות ומשמעת עצמית, כדי להביע את הכבוד שאתה רוכש למישהו מסויים תצטרך לנהוג כלפיו בסבלנות ובאיפוק (מתוך משמעת עצמית) גם אם הוא עשה משהו שלא מוצא חן בעניך, כבוד הוא כבוד.
וכך אפשר למצוא עוד מעגלים שקשורים אחד בשני סביב אותן שלוש תכונות.

שלבים בתהליך ה"סינון" שלמעשה מבצע האדם כלפי עצמו (בנוסף לבחירת המאמן כמובן):

אדם שלא יודע כבוד מהו לא יוכל לעסוק בא"ל מפני שהא-ב באומנויות לחימה הוא כבוד, כבוד כלפי הסובבים אותך וכן גם יש היררכיה מסויימת בין המתאמנים במסגרת הדוג'ו או השיטה (אם כי יש שיטות שהן זה מודגש יותר ויש שפחות). אדם שלא יסכים עם כך, יאלץ לעזוב את התחום.

סבלנות - אדם אשר לא מורגל לנהוג בסבלנות ובסובלנות יתקשה מאוד עם מסגרת הא"ל, כדי להתקדם, ללמוד ולהצליח צריך הרבה סבלנות וסובלנות כלפי עצמך וכלפי שאר התלמידים.

משמעת עצמית - משמעת עצמית זוהי תכונה שנרכשת ומתפתחת, האדם ששואף יותר גבוהה יצטרך יותר משמעת עצמית. משמעת עצמית כוללת גם איפוק וסובלנות. (איפוק מתבטא בעיקר בקרבות אימון כאשר אדם יודע את גבולותיו).

אדם שחלשות אצלו התכונות הנ"ל לא ישרוד במסגרת לימודי אמנויות לחימה.

לוחם מהו - לוחם הוא אדם שקודם כל נלחם כדי לנצח את עצמו, כדי לנצח את חולשותיו ולהתגבר על חסרונותיו ומגרעותיו, "אדם הכובש את יצרו" הוא לוחם (ברח לי המשפט המפורסם על כך).
ואחרי זה כמובן יש את הלחימה במובן הפיזי, ופה לאו דווקא מדובר על אדם העוסק ביכול לחימה פיזית.
לוחם הוא אצן המתחרה ונותן את כל כולו כדי לנצח, לוחם הוא שחקן כדורגל שרץ לעבר הכדור בכל כוחו ונלחם עליו (אותו דבר לגבי כדורסל), לוחם הוא שחיין שנותן את כל כולו כדי לעבור עוד בריכה למרות הקושי ולא מוותר, לוחם הוא אדם הנגמל מהתמכרות (סגריות,סמים, אלכוהול, הימורים ועוד), לוחם הוא אדם המביס את יריבו מבלי לגעת בו - לוחמה פסיכולוגית. לוחם הוא מתפס הרים המחפש את האתגר הבא. ואפשר למצוא עוד הרבה דוגמאות.

ההבדל בין אדם העוסק באמנויות לחימה לאדם העוסק בענף אחר:
היתרון הבולט ביותר שמקבל אדם העוסק בא"ל הוא היכולת להגן על עצמו ולתקוף אחרים בצורה יעילה וטובה. אדם העוסק בא"ל מעבר להיותו לוחם כנגד עצמו הוא נלחם כנגד אדם אחר, לחימה פיזית וקשה עם סיכון ידוע. אותו אדם נלחם בצורה פיזית וממשית כנגד יכולתיו של יריבו, ומכך האדם לומד דברים רבים על עצמו בין היתר. אדם העוסק בא"ל כיצד לנהוג במקרים עם פוטנצייל לקרב רחוב, יידע מתי להמנע ואיך ויידע מתי להכנס לזה בצורה טובה ולסיים את זה בצורה הטובה ביותר.

אדם העוסק בענף ספורט כלשהו כדורגל למשל אמנם ידע להלחם כנגד עצמו, אך לאו דווקא ידע להסתדר עם הסובבים אותו וסובלנות מהי, אותו אדם לא יידע כיצד להתמודד עם מצבים בעייתים (הכוונה למצב עם פוטנצייל לקרב) בגלל חוסר נסיון, מה שכל כך נפוץ בימינו.

ואם לקצר - אדם העוסק בא"ל ידע איך להתמודד במצב בעייתי ( שוב- מבחינת אלימות) ולפתור אותו בצורה טובה, לעומת אדם חסר נסיון בתחום. ובנוסף האדם העוסק בא"ל סביר להניח שיהיה בעל ביטחון עצמי מוצד יותר מאשר אדם שלא עוסק בתחום.

ומעבר לכל זה יש תוצאות בשטח - ניתן לראות כי העוסקים בא"ל לרוב אינם אנשים המחפשים ריבים ומסתבכים בזה פחות מאשר אנשים העוסקים בענפי ספורט אחרים. את ההבדל ניתן לראות ללא ספק.

ולסיכום...... יש הבדל

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:22

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר