לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-07-2007, 22:46
  andro69 andro69 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.07.07
לגבי הבעיות חטיבת גולני

שלום לכולם לאחר שנתיים+ של קריאת הפורום הזה אני כותב בפעם הראשונה

לאחר כל התקריות האחרונות של חטיבת גולני אני רוצה לתרום את נקודת המבט שלי

ואת זה אני עושה כאדם ששירת מסלול שלם בגולני וראה את כל חטיבות החי"ר בקורס מכים וקצינים ובהרבה "הרבה" הכנות סגלים וכיום במילואים

אתחיל בהגנה על החטיבה

1-ישנם יחידות נוספות(מעט) בצה"ל שהוותיקות \צעירות לא פחות גרועה מגולני (הנדסה לדוגמא)

2-החטיבה היא בעלת אופי חברתי\תרבותי המאפשר לאוכלוסיות מסוימות להרגיש בבית ,משהוא שלא היה מתאפשר לקבוצות הללו בשום חטיבה אחרת וכך צהל היה מפסיד אותם

מי שרוצה להוסיף שיוסיף אבל אלו העיקריות

אז מה הן הבעיות בגולני

כללי
*סוג האוכלוסיה המאוד ספציפית שמגיעה לחטיבה+הלגיטימציה בתוך החטיבה לנורמות התנהגות
שהחברה האלו מביאים איתם מן האזרחות לצבא =חטיבת גולני כיום,אין פו שום במקרה ואולי זה פשוט נראה כך החטיבה תראה כמו שאנשיה נראים

פירוט

1-גזענות-שימוש בכינויים שחור(טוב) וצהוב(רע) ,מי מוגדר כצהוב מי שלא עובר על החוקים,מי שלא שובר שמירה ,מי שלא מוכן להשתתף"בהשאלת ציוד מהמחלקה\פלוגה\גדוד" השכן -האח שלו לכאורה

2-תרבות שמעודדת גניבה,שקר,מרד=כבוד,השפלה של צעירים ,

3-צביעות- למרות כל הדיבורים על רעות (אחי) בגולני למען האמת זה לא ממש כך החל מהגנבות בתוך המחלקה תחינות בשמירה והיד רחבה..... לא פעם אחת תהיתי מדוע אלו "השחורים" שאוהבים את"אחיהם" יותר מאשר עצמם טוחנים אחד את השני בשמירות ואחרי זה עוד מתגאים על הזולה שהם תפסו, ולעומת זו הצהובים רצו לעמדות כדי לא לטחון אדם שלא פעם טחן אותם

4-חוסר מקצועיות - "אנחנו ניראים זרקנים אבל אנחנו מקצועים בטרוף" בבקשה לקחת בעירבון מוגבל ביותר, זכור לי האימון קלעים נגביסטים הראשון שלי שעליתי לגדוד קלעי הותיקות לא פגעו , נגביסט שהכניס שרשיר הפוך ולא הצליח להבין למה הכלי לא פועל,,,,,

5-צעירות- חייל שנמצא המוצב חודר בלבנון ישן אולי שעתיים בלילה לאורך כמה ימים ואז צריך לשמור או לצאת לפעילות מבצעית, וכל זה בשביל להוציא ולהכניס את הרפיה בפע החמישית באותו היום

*חברה אני יכול להמשיך עוד ועוד ועוד אבל השעה מאוחרת ולכן אפנה את הבימה לאחרים

*אשמח אם אנשים נוספים יוסיפו לרשימה לחיוב\שלילה

*אני לא בא לפגוע בכבודם של אנשים אבל האמת בנושא הזה חייבת לצאת לאור
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-07-2007, 23:12
  EMT EMT אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.09.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי andro69 שמתחילה ב "לגבי הבעיות חטיבת גולני"

ציטוט:
-ישנם יחידות נוספות(מעט) בצה"ל שהוותיקות \צעירות לא פחות גרועה מגולני (הנדסה לדוגמא)

1. Bullshit - במקרה האחרון של ותיקות/זובור בהנדסה קרבית הדיחו מ"פ וכלל הסגל הפלוגה, פירקו פלוגה, שללו תעודות לוחם, ומג"ד אף על טיל אם אנני טועה.

זה היה בשנות ה-2000 נדמה לי. תופעת הצעירות בחטיבה 1 לא ברת השווה לשום דבר נדמה לי ממה חוויתי לבדי ושמעתי גם כחייל מחברים בחט' 1 וגם כקצין מהצד ומעמיתי.

אף אחד לא משקים אף אחד כדי לבשל לותיק קפה ב-2 בלילה. הבדל מרכזי הינו בחלוקת משימות מבצעיות (צעירים מחסום, ותיקים סיור וכו') וחלק במטלות הלוגיסטיות בשגרה. מה כן על כלים ועל תפ"שים שלהם תמיד עבדו כולם. כי חייל חדש צריך ללמוד ממישהו.

איזה מן יתרון זה - יש גרועים יותר ??? *

2. איזה אוכלוסיה בדיוק לא יכולה להשתלב ביחידות אחרות ? מזזה? *מה כל החטיבה ילדים מפגרים ועבריינים ? מה גם בבית אצל אותה אוכלוסיה דימיונית אח גדול מרביץ לקטן ודוחף לו קנה מאג בתחת ? או משכים אותו ב-3 לפנות בוקר לפני בגרות - רפי תכין לי נס ??
ישן 29-07-2007, 23:15
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04

לא שונה משום, אני חוזר, משום יחידת חי"ר אחרת. ההבדל כולו טמון במפקדים ובנסיון המתמיד, לצערי, של חיילים בחטיבה 1 לחזור על מעליליהם של קודמיהם מלפני עשור ושניים (ושלושה).
נקודה שניה - למשהו יש אינטרס לנפח מעבר לפרופורציות גם את המקרה של אמסילי, וגם את המקרה הזה, נקודה.אם לצבא היה אינטרס להשתיק, כמו בעשרות מקרים אחרים שהכרתי, אף אחד לא היה שומע על זה אפילו.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 29-07-2007, 23:16
צלמית המשתמש של marloweperelab89035
  marloweperelab89035 marloweperelab89035 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.07

ראשית אציין שאפילו בתור צנחן אני רוחש כבוד רב לחטיבת גולני וליחידותיה המצוינות שבה.

אם זאת אני מסכים שיש לעשות בחטיבה הזו בדק בית ואני גם חושב (מנקודת ראותו של מ"כ וסמל לשעבר לא יותר ) שהוא צריך להתחיל מהמח"ט (שבזמן שגדוד 51 נלחם בבינת' ג'בל ישב מול מסך הפלסמה בארץ-שלא כמו חגי מרדכי ברוב קרבות חטיבה 35 וכמו קודמו של מרדכי בתפקיד בזמן של"ג האלוף יורם יאיר) ועד אחרון החיילים.

ובגדוד 51 עצמו שבו התרחשו שתי מרידות השנה וחייל נשכח בעזה עקב משמעת מבצעית לקויה (מי שלא חושב שיש קשר בין משמעת בשגרה לבין משמעת בחירום טועה)
באשר לאוכ' המתגייסים מדובר במיטב הנוער הרוצה לתרום מפנמיונים (פנמ"צ) ובוגרי מכינות 'ד"צ כמו עלי ועצמונה דרך חברה מכל הארץ שבאים מורעלים וחדורי מוטיבציה. אלו לא שנות ה60 וה70 שבהם שלטו בגולני לוחמי המאו מאו (מחזור מאי הידוע לשמצה)
"איפה האופניים שלך עכשיו? תאר לעצמך, שאתה יורד עכשיו למטה, למקום הרגיל, אבל האופניים לא שם. עצור את עצמך ברגע הזה, בשנייה שאתה מגלה שהאופניים לא שם, ותכפיל את הרגע הזה פי אלף. זאת המלחמה." (מתוך הספר "גוף שני", מאת עפר שלח, "זמורה ביתן", 1989, עמוד 92)
"סבלנות התמדה ולעיתים כדור בין העיניים" (סיסמת המארינס לללוחמה בטרור, אותה אימץ בשעתו מפקד גדוד 890 של הצנחנים, אמיר ברעם, כמוטו גדודי)
"המבחן שלנו כצבא הוא מבחן היכולת ולא מבחן הכוונה." (מתוך ההרצאה שנשא האלוף גדי איזנקוט "מאפייניו של עימות אפשרי בזירה הצפונית ובעורף" בסמינר לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה שנערך באוניברסיטת חיפה ב־30 בנובמבר 2010)
"אני חושב שצנחנים מחזיקים מעצמם כמחויבים למשהו שכולם מחויבים אליו, אבל הם רוצים קצת יותר. זה לא שאנחנו פועלים מאחורי קווי האויב - אנחנו לכאורה כמו כולם. אז מה בעצם ההבדל? זה שצנחן עושה הכול וקצת יותר. זה מחייב אותך ביוזמה, בהובלה, בדוגמה אישית בקרב - וגם בקימה בפני שיבה באוטובוס." (הרמטכ"ל בני גנץ על השירות בצנחנים. מתוך הכתבה "מסיבת גנץ" מאת יוני שנפלד ונועה הורוויץ, "במחנה", 6 בינואר 2011)

ישן 30-07-2007, 04:16
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
לפרק את החטיבה הזו

חד וחלק. יש להפוך את גולני לחטיבת מילואים ולהקים חטיבה חדשה או גדודים חדשים של חרמ"ש אמיתי. החוליים של החטיבה הזו רק מחמירים והולכים ושום טיפולים קוסמטיים כאלה או אחרים לא יועילו. מפחדים להיות מואשמים בגזענות, מפחדים שבני קבוצות מסוימות לא יסכימו להתגייס לקרבי, ולכן ממשיכים להסכים לנורמות פסולות ומיליציוניות בחטיבה הזו. אין אף חטיבה בצה"ל שיש בציקלונה כל כך הרבה מרידות, בעיות משמעת וביזיונות מבצעיים. ההצלחות המוגבלות של החטיבה הן בזכות העובדה שהאומץ הטבעי והמסירות הטבעית של חלק מלוחמיה באו תמיד למרות החינוך בחטיבה (ולא, חלילה, בזכותו) וחיפו על כל המגבלות.
ישן 30-07-2007, 05:40
צלמית המשתמש של nimrodf
  nimrodf nimrodf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.09.02
תן לנחש........

סוף מסלול, קורס מכי"ם, מודרך, ממורמר עד היום....?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי andro69
אתחיל בהגנה על החטיבה

1-ישנם יחידות נוספות(מעט) בצה"ל שהוותיקות \צעירות לא פחות גרועה מגולני (הנדסה לדוגמא)

2-החטיבה היא בעלת אופי חברתי\תרבותי המאפשר לאוכלוסיות מסוימות להרגיש בבית ,משהוא שלא היה מתאפשר לקבוצות הללו בשום חטיבה אחרת וכך צהל היה מפסיד אותם

רק שלא תסחף עם כמות הטיעונים בהגנה על החטיבה....

מי שרוצה להוסיף שיוסיף אבל אלו העיקריות
אז מה הן הבעיות בגולני

כללי
*סוג האוכלוסיה המאוד ספציפית שמגיעה לחטיבה+הלגיטימציה בתוך החטיבה לנורמות התנהגות
שהחברה האלו מביאים איתם מן האזרחות לצבא =חטיבת גולני כיום,אין פו שום במקרה ואולי זה פשוט נראה כך החטיבה תראה כמו שאנשיה נראים

מה זה האוכלוסיה המאוד ספציפית שמגיעה לחטיבה? כל סוגי האנשים מגיעים לחטיבה, מכל הארץ, מכל העדות והצבעים
פירוט

1-גזענות-שימוש בכינויים שחור(טוב) וצהוב(רע) ,מי מוגדר כצהוב מי שלא עובר על החוקים,מי שלא שובר שמירה ,מי שלא מוכן להשתתף"בהשאלת ציוד מהמחלקה\פלוגה\גדוד" השכן -האח שלו לכאורה
צא מהסרט של הגזענות, קצת בדיחות על אשכנזים לא הרגו אף אחד (כאשכנזי גאה)

2-תרבות שמעודדת גניבה,שקר,מרד=כבוד,השפלה של צעירים ,
גם השלמת ציוד פה ושם (כמו שעושים בכל צה"ל) לא פגעה בחיי אדם
תמצא את ההבדל הדק שבין כבוד לותיקים להשפלה של צעירים

3-צביעות- למרות כל הדיבורים על רעות (אחי) בגולני למען האמת זה לא ממש כך החל מהגנבות בתוך המחלקה תחינות בשמירה והיד רחבה..... לא פעם אחת תהיתי מדוע אלו "השחורים" שאוהבים את"אחיהם" יותר מאשר עצמם טוחנים אחד את השני בשמירות ואחרי זה עוד מתגאים על הזולה שהם תפסו, ולעומת זו הצהובים רצו לעמדות כדי לא לטחון אדם שלא פעם טחן אותם
דעתך האישית בלבד

4-חוסר מקצועיות - "אנחנו ניראים זרקנים אבל אנחנו מקצועים בטרוף" בבקשה לקחת בעירבון מוגבל ביותר, זכור לי האימון קלעים נגביסטים הראשון שלי שעליתי לגדוד קלעי הותיקות לא פגעו , נגביסט שהכניס שרשיר הפוך ולא הצליח להבין למה הכלי לא פועל,,,,,
בגלל שאתה מדגים (דוגמא ללא כל בסיס כמובן) על חייל שוקיסט ששם שרשיר הפוך או על קלעים שהחטיאו (קצת קשה לי להאמין) אני אמור להסיק שכל החטיבה מוגבלת בשכלה? רוב האנשים שתשאל על המקצועיות בחטיבה ימצאו אותך טועה

5-צעירות- חייל שנמצא המוצב חודר בלבנון ישן אולי שעתיים בלילה לאורך כמה ימים ואז צריך לשמור או לצאת לפעילות מבצעית, וכל זה בשביל להוציא ולהכניס את הרספיה בפעם החמישית באותו היום
סדר וניקיון תמיד טוב

*חברה אני יכול להמשיך עוד ועוד ועוד אבל השעה מאוחרת ולכן אפנה את הבימה לאחרים

*אשמח אם אנשים נוספים יוסיפו לרשימה לחיוב\שלילה

*אני לא בא לפגוע בכבודם של אנשים אבל האמת בנושא הזה חייבת לצאת לאור

נערך לאחרונה ע"י nimrodf בתאריך 30-07-2007 בשעה 05:57.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:53

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר