לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-07-2007, 12:47
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
מידע פירסום ראשון - תמונה של מעיל רוח על מרכבה סימן 4

מערכת מיגון אקטיבי APS מעיל רוח מתוצרת רפאל מותקנת על מרכבה סימן 4

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
המערכת והטנק שבתמונה נמצאים בבדיקות קבלה של צה"ל (סיים את כל הניסויים).
המערכת תוצג היום לשר הביטחון בביקור ברפאל.

זהו פירסום עולמי ראשון של המערכת על מרכבה סימן 4!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-07-2007, 15:47
צלמית המשתמש של Shavit69
  Shavit69 Shavit69 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "פירסום ראשון - תמונה של מעיל רוח על מרכבה סימן 4"

אני קודם כל רוצה להצהיר שאני בעד ההיצטיידות במערכת "מעיל רוח".
אך עד עכשיו בפורום לא הושמעה אנטי-תזה לזעקת ההיצטיידות במערכת, כך שאני מניח שאני אצטרך לשחק את התפקיד.
ראשית כל, כמה כל יחידה עולה?
שנית, האם היא באמת נחוצה באופן חיוני לטנק-המערכה "מרכבה"? (הוא עדיין מסווג כ'טנק מערכה' או כ-MPFV?) שהוכיח, שוב ושוב, גם במלחמה האחרונה, שהוא טנק-המערכה הטוב ביותר לישראל, והטוב ביותר בעולם.
האם מישהו חוץ מחברת רפא"ל, שבנתה את המוצר, באמת בדק שאחוז הסכנה לחי"ר עולה רק ב-1% בהתקנת המערכת על הטנק?
-אינני בעל ידע בשיריון, אך בפורום יש מומחים. אני בטוח שהם יכולים להעלות עוד שאלות הרבה יותר חשובות ומעניינות בנוגע למערכת.

ישן 30-07-2007, 16:16
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי TANK שמתחילה ב "שיהיה בשעה טובה ומוצלחת ,..."

מז"ט, נקווה שהמערכת תצא מהיחצ"נות ותכנס לחטיבות הלוחמות (וסחטיין ליוסיפון על הסקופ).

לצערנו זה עדיין לא ממגן את הטנק מפני מטעני גחון, שהינם נשק נפוץ מאוד בידי החיזבללה והחמא"ס (אני יודע ... במלחמה אמיתית וגו').

ואפרופו בטחון שדה, אתמול היתה תכנית מדהימה בערוץ נשיונל ג'אוגרפיק על טנק האברמס, עם כל הפרטים הטכניים שתרצו כולל ביקור מצולם בשני מפעלי הרכבת הטנק.

ואנקדוטה מאותה תכנית - כל המנועים (יחידות הכוח) של האברמס הם משוחזרים (משופצים), אין יצור חדש של יחידות כוח משנת 1992. בסרט הוצגו כל התוספות השונות לטנק כולל "חליפת שדרוגים" שהוכנסה בעקבות מלחמת עירק 2, הכוללת בין היתר מיגון שריון ראקטיבי נוסף. הצבא האמריקאי הכריז שהאברמס ימשיך להיות טנק המערכה העיקרי שלו עד שנת 2040 .... נראה מישהו בצה"ל עושה כזה תכנון ארוך טווח.

ישן 30-07-2007, 16:08
צלמית המשתמש של יוסיפון

שאלות בעקבות התמונה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "פירסום ראשון - תמונה של מעיל רוח על מרכבה סימן 4"

האם כשמרכיבים מעיל רוח אין צורך במדוכות?
מה עושים כשמזהים טיל מתקרב? האם כבר אין צורך בתירגולת טילים? אולי כדאי להישאר בעמדה ולתת ל"שריון הבלתי נראה" להשמיד את האיום ממש כמו השוטר הרוסי בתמונה הבאה:
שסומך על השכפ"ץ הנראה שלו?

מאחר ומכ"ם הגמ"מ של המערכת יגלה את האיום האם מוותרים גם על גלאי הלזירה (או שהוא סתם לא מותקן כמו שקורה גם במרכבות 4 הסדירות)?

ישן 31-07-2007, 23:14
  משתמש זכר דני קריאף דני קריאף אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.06
פיגוע טל אתה צודק
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Tal53 שמתחילה ב "חס וחלילה"

נכון שלמרות כל הקרבות והנסיון הקרבי האדיר אני נחשב לחטייאר, למרות שאני בטוח שביומיים של ריענון אני עושה הסבה למרכבה סימן 4 בלי בעיה מיוחדת .
אני מאד סקפטי לגבי המערכת ותועלתה וזאת משום שבמלחמה יש בנוסף לטילים , גם ארטילריה שהופכת להיות קטלנית מיום ליום , יש גם טנקים למי ששכח , מטעני צד , R.P.G מטווח קצר שאני לא מאמין שהמערכת תספיק להגיב ועוד ועוד צרות אחרות .
יתרה מכך ברור לכל בר דעת שההצטיידות בגלל אילוצים רבים תיהיה מאד איטית ועד שכל הטנקים , האכזריות הפומות , והדחפורים ימוגנו סביר להניח שהמשיח יגיע לפני..
כך שלפי הערכתי הסובייקטבית מדובר בתרגיל שנועד להרגיע את הציבור.
אני מקווה שאתבדה.
ישן 23-05-2008, 16:29
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי arikr שמתחילה ב "באמת מאד חכם"

כמו שכבר כתבתי כמה פעמים: משוחררים ששירתו על מרכבות סימן 4 עוברים הסבה למרכבה 2ב ומזינים חטיבת מילואים מסויימת שבשנים הקרובות תעבור הסבה למרכבות סימן 4.
בנוסף חטיבת מילואים סימן4 נוספת מוקמת כפלוגות מילואים בתוך חטיבה 401.

ישן 23-05-2008, 21:24

צבאי לכל הח'ברה הצעירים תפסיקו לשחק בנדמה לי..
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי avifresh שמתחילה ב "זה היה ברור - השאלה היתה אם..."

כל המערכות של מעיל רוח... מעיל גשם ... מטריה... הם כיסוי תחת לשמו ...
בזבוז כסף שזועק לשמיים..
אז כמה מרכבות סימן 4 ונמרים יספיקו למגן ...
ומה עם כל אלפי הכלים האחרים שלוחמים בחוד
בגלל ביטחון שדה לא אפרט אותם כהרגלי.
במקום לבזבז מיליראדים על מערכת מיותרת , מין הראוי שהכסף יושקע באימונים של הכוחות הסדירים ושל המילואים .
שבוע לפני התבוסה בסלוקי של גדוד 9/401 כתבתי כמי שיש לו יותר שעות צריח וירי פגזים מכל לוחם אחר בשיריון שזה יהיה אסון במידה והצבא יכנס לשם ..
את אשר יגורותי בא לי..
נכון שנאמר שמאז שנחרב בית המקדש הנבואה ניתנה רק לשוטים אבל מה לעשות חלקם הגדול צודק...
אז כדאי שתפנימו ותרשמו ואני מקווה שאתבדה - הרעה לא תגיע מצפון אלא מדרום..
המלחמה האחרונה בלבנון לא תהיה דומה למלחמה הבאה
הצבא המצרי הוא לא הצבא של 56-67-73
יש לו אברהמס F16 וכ"ו.
בריאותו הרופפת של מובארק עליית האחים המוסלמים לשלטון ונקבל סרט חדש - מי שמבין מבין ומי שלא שימתין - לצערי הרב זה יגיע .....
שלא תבינו אותי לא נכון , אני לא נביא זעם , אבל על פי הערכתי הסובייקיבית לחלוטין אני פשוט כותב את מה שאני חושב ולצערי הרב.... אני בדרך כלל לא טועה.
ישן 23-05-2008, 22:55
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי דני קריאף שמתחילה ב "לכל הח'ברה הצעירים תפסיקו לשחק בנדמה לי.."

אני לא מסכים עם רבות מהדעות שאתה מציג בפורום הזה,
אבל על שני הדברים האלו אני מסכים איתך.
  1. שום טריק טכנולוגי לא יהווה תחליף לניסיון ומקצועיות, שמקורם (במקרה הטוב) בתרגול. תרגול, תרגול נוסף, תרגול חוזר, וכשזה כבר מוטמע בעצמות שלך עד שרק על זה אתה חולם בלילה - אז אתה יודע שהגיע הזמן לתרגל עוד פעם.
  2. Ceterum censeo Egyptinem esse. אני כבר הרבה זמן טוען שמצרים חזקה מדי ביחס לאיומים שלה. הסיבה היחידה שיש לה להשקיע כל כך הרבה בצבא בעידן בו הכלכלה מהווה איום על הממשל, זו מלחמה כלפינו.

ישן 31-07-2007, 17:26
  boozi :] boozi :] אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.12.06
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "העצלנות היא שלך"

אני לא חושב שבאשכול שקשור לנושא, צריך להיות איזשהי בושה לשאול מה זה.
חלק ממטרות הפורום זה ללמוד אחרי הכל, ומה לעשות יש נושאים שמוזכרים יותר מפעם אחת, זה בריא וטוב. תמיד יש מה לחדש. והיה הרבה יותר פשוט לענות לו לדעתי האישית כמובן, ההחלטה היא שלכם מה לעשות עם זה !

ולזה ששאל, אני אומנם לא מקור מוסמך וממש לא עם הרבה ידע, אבל ממה שאני כן יודע(ומוזמנים לתקן אותי), יש מכ"ם על הטנק, שסורק 360 מעלות מסביב לטנק, שמזוהה גורם מסוכן שעלול להתנגש בטנק(כלומר אם הוא לא במסלול שיתנגש בטנק, אני לא חושב שהמערכת תשמיד אותו) ממרחק מסוים המערכת מיירטת אותו בדרך מסוימת מסווגת, מה שכן זה בטוח לא שדה מגנטי.

נערך לאחרונה ע"י boozi :] בתאריך 31-07-2007 בשעה 17:28.
ישן 01-08-2007, 16:46
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי boozi :] שמתחילה ב "אני לא חושב שבאשכול שקשור..."

אז אני אסביר גם לך. לא בושה לשאול. בושה לא לבדוק אם הנושא נענה כבר לפני כן.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 01-08-2007, 16:45
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי Metal Gear שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]תעשה..."

מעניין - עצלן שמאשים את זולתו בעצלנות. טול קורה.
אם לא הבנת, תפקידינו הוא לא להאכיל בכפית שוב ושוב אנשים שלא בא להם לעשות את המינימום הנדרש בשביל להבין על מה מדברים, במיוחד כאשר חלק הגולשים/מנהלים טרחו להכין סקירות מעמיקות ומורכבות בנושא.
אז לא, לא נאכיל אותך בכפית, אלא אתה תעמל עוד קצת את האצבעות שלך ו"תבזבז" עוד כמה דקות בשביל להבין בנושא.
וכן, אתה תמשיך לקבל תגובות כאלה כל עוד תנהג בעצלנות.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 01-08-2007, 11:53
צלמית המשתמש של יוסיפון

תמונות נוספות וכמה תשובות
לגבי מיגון האנטנות: האנטנות ממוגנות היטב. הן לא ינזקו בפגיעת נק"ל (אפילו לא מכמה פגיעות). נראה לי שהאנטנה תהיה הדאגה הקטנה של הצוות אם הטנק יפגע מנ"ט ...

המדוכות חסרות רק בתמונה, הן יורכבו על הטנקים המבצעיים (על הטנק הזה לא הותקנו גם הפלטות בזוקה... זה לא שמישהו חושב לא להרכיב אותן במצב מבצעי).

ישן 02-08-2007, 00:13
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "שאלה לגבי הסרטון"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Rationalist
בשלב כלשהו בסרטון רואים שהמערכת מגינה ב-360 מעלות, כאשר נוצרת בועה בצורת חצי כדור מסביב לטנק.

יש לי שאלה קצת טפשית - מה קורה אם לוקחים את הטנק הזה ותוקעים אותו על משטח הגבהה, כך שטילים מונחים ורקטות יכולים להתקרב אליו, כך שהם בעצם צריכים לעלות בכדי לפגוע (נאמר, בגלגלים)?

אפשר להקצין את השאלה כך: נאמר שאני תוקע את הטנק על אנטנה צרה מאוד, וגבוהה, ואז יורה אליו ממרחק מסוים מבסיס האנטנה (מספיק בכדי שהחימוש יתקרב בזוית ולא ישר למעלה). האם המערכת תזהה איום כזה?

ה"בועה" סביב הטנק היא להמחשה בלבד. כנראה בא להראות שהמערכת מגינה כנגד טילים שתוקפים את המטרה בזוית ישראל, וגם נכד טילים התוקפים בתקיפה עילית (מלמעלה) או בחליפה עילית (בזוית ישרה, קצת מעל הטנק כשהרש"ק מורכב ממטען קלע או שניים הנורים בכוון מטה, מעל הטנק).

ברמת העיקרון, לא אמורים "לתקוע" את הטנק על אנטנה, אלא לחשוף אותו כמה שפחות. אמורים להגיע למצב שכשהאוייב רואה את הטנק, הוא רואה כמה שפחות ממנו, וגם אז זה את האזורים הממוגנים יותר, כמו חזית הצריח.
טנקים לא אמורים להגיע למצב שהם חשופים בצורה כזאת, כמו שחייל חי"ר לא אמור להיות חשוף ככה ואף שכפ"צ קרמי לא יגן עליו מפני פגיעה בפלג גוף התחתון למשל.
פגיעה במזקו"ם, אגב, לא תהיה קריטית אלא תגרום ברוב במקרים לקריעת זחל לפגיעה בניידות. לא נעים, אבל פחות גרוע מחדירה.
ישן 02-08-2007, 00:29
  Rationalist Rationalist אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.05
בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "[QUOTE=Rationalist]בשלב כלשהו..."

אני מבין את זה, ועדיין - אם האויב לא רואה את הטנק, וממילא פוגע בו במקום ממוגן-יחסית וכו', אז למה למגן אותו בכלל?

אני זוכר שקראתי קצת על תחושות לוחמי השריון במלחמת יום-הכיפורים (רלוונטי, בטח שרלוונטי). היו שם מקרים שטנקים נסעו בשטח חשוף לחלוטין, ותמרנו קדימה-אחורה בכדי להמנע מפגיעת נחיל טילים מתקרבים.

אני מניח שלא מן הנמנע שמצבים דומים של פגיעות ייתכנו במלחמה עתידית (מי אמר שהטנקים שלנו יגיעו לעמדות-אש טובות לפני שהקומנדו הסורי ירה בהם את כל מה שיש לו?).

אגב, לא סתם שאלתי דווקא לגבי הזוית הזו. אני (שוב) לא שריונר גדול, ולא עסקתי בציד טנקים באופן מקצועי, אבל אני כן מבין משהו במערכות "בועה" ובסרטון הנ"ל משהו לא הסתדר לי.
ישן 02-08-2007, 01:26
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "אני מבין את זה, ועדיין - אם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Rationalist
אני מבין את זה, ועדיין - אם האויב לא רואה את הטנק, וממילא פוגע בו במקום ממוגן-יחסית וכו', אז למה למגן אותו בכלל?

אני לא בטוח שהבנתי את הכוונה שלך.
התשובה בגוף השאלה - למה למגן אותו? כדי שיוכל לעמוד בפני פגיעות ולא יושמד על צוותו בעת פגיעה, כפי שקורה בטנקים פחות ממוגנים.
אם השאלה שלך היא למה למגן אותו במקומות שאותם האוייב לא אמור לקרות - אז זה בגלל שאי אפשר לסמוך תמיד שהאוייב יעשה מה שאתה מעוניין שהוא יעשה. הפגיעה יכולה להגיע ממספר מקומות, ואתה תשתדל למגן כל נקודה בטנק לפי ההסתברות שהטנק יפגע שם, וגל עוד זה אפשרי.

ציטוט:
אני זוכר שקראתי קצת על תחושות לוחמי השריון במלחמת יום-הכיפורים (רלוונטי, בטח שרלוונטי). היו שם מקרים שטנקים נסעו בשטח חשוף לחלוטין, ותמרנו קדימה-אחורה בכדי להמנע מפגיעת נחיל טילים מתקרבים.

אם טנק מזהה טיל המתקרב לעברו (ואת הסאגרים האיטיים יחסית לטילים של ימיינו היה קל יותר לזהות, וכאמור היה יותר זמן להתחמק מהם), הם הוא יכול להספיק לסגת מאחורי מחסה עוד לפני שהטיל יגיע אליו. במקרים שלא היה מחסה שכזה, השיטה היתה ליסוע במהירות מקסימלית בקו מאונך לטיל (על פי מור"קים ששמעתי).

ציטוט:
אגב, לא סתם שאלתי דווקא לגבי הזוית הזו. אני (שוב) לא שריונר גדול, ולא עסקתי בציד טנקים באופן מקצועי, אבל אני כן מבין משהו במערכות "בועה" ובסרטון הנ"ל משהו לא הסתדר לי.

מערכות בועה? קוראים לזה מיגון אקטיבי. הסרטון הוא לתדמית. הבועה היא להמחשה בלבד.
ישן 23-01-2010, 18:21
  arielsh arielsh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.04
בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב ""חוץ מזה שבטח גם מאמנים את..."

התו"ל לא אמור להשתנות, אלא אם כן זה לגבי תרגולות של ירי טילים על הטנק.

עלייה לעמדה הייתה ותהיה לזמן מוגבל XXXX כדיXXXX
כל חשיפה הכרחית של הטנק (מעבר הכרחי בקו רכס, לדוגמא) מחויבת במינימום חיפוי של כלים אחרים ובנסיעה XXXXX

כמו כן, ברור שעבודה ע"פ התו"ל לא תיתן לנו סטטוס של אפס הרוגים במלחמה הבאה, אבל זה המענה הבסיסי ביותר לאיומים עלינו.
אם יש מט"ק בחוץ שלא מבין שהמערכת הזאת לא נותנת לאף אחד לגיטימציה להיות מטומטם ולא לעבוד לפי התו"ל של זמנים בעמדות וחשיפה מינימלית, אני ממליץ על הדחה.

הודעה זו צונזרה ע"י הנהלת הפורום. אין לחשוף תו"ל בפורום.

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 23-01-2010 בשעה 19:40. סיבה: צנזורה: חשיפת תו"ל
ישן 02-08-2007, 08:47
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
ניסיון להסבר

הבסיס העקרוני למערכת אקטיבית הוא פשוט בהחלט. גם חודרן קינטי, וגם מטען חלול רגישים ביותר ליציבות האורכית שלהם. חודרן קינטי חייב לפגוע במטרה כאשר ציר האורך שלו מקביל לחלוטין למסלול המעוף. די בהסטה של 2-3 מעלות כדי לשבש את כושר חדירתו. פיצוץ, ולוא דווקה גדול במיוחד, לידו, יכול להשיג זאת בנקל. מטען חלול עוד יותר רגיש, כי מלבד ההסטה בציר האורך שלו, הוא גם מוסט ממסלולו בקלות, וגם חשוף הרבה יותר לייזום מוקדם או לנזק מיכני שימנע ייזום עם הפגיעה.
כל החכמה במערכת היא באיתור מדוייק של האיום המתקרב, חישוב מסלולו, ושיגור אמצעי הנגד בזמן הנכון, אל הנקודה הנכונה במרחב שמסביב לכלי המוגן. לצורך זה, היו דרושים חיישנים מתאימים וכושר חישוב בזמן אמת, טכנולוגיות שהבשילו. כל הדיון על אמצעי הנגד עצמו - שולי. לא חשוב כרגע אם זה שווה ערך לרימון הלם או למתקן עם אפקט משופר ע"י רסיסים במעטפת פיצוץ מכוונת. חשוב העקרון הבסיסי הנ"ל.
ישן 04-08-2007, 11:38
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

תותחי 140 מ"מ
בתגובה להודעה מספר 92 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "אנצל זאת לשאול שאלה ברשותך..."

תותחים בקליבר זה פותחו (לפי מקורות זרים, כמובן) בארה"ב, רסיה, בריטניה וישראל. זה היה מתוך מחשבה שהמיגון דאז עמיד בפני תחמושות 120 מ"מ. הסיבות להפסקת הפיתוח היו - מצד אחד פיתוח תחמושות מתקדמות לקליבר 120 (למשל - חודרן קינטי מבוסס אורניום מדולל), ומצד שני מגבלותיו של התותח הגדול יותר. מגבלות אלה, כוללות משקל גדול, אורך גדול יותר (משליך על יציבות הקנה), אי היכולת להחליף תותח קיים בחדש, ללא צורך בהחלפת צריח (וראה החלפת תותח 105 מ"מ ב- 120 מ"מ. הדגם של "ריינמטל" תוכנן מראש להחלפה חלקה ופשוטה), כח הרטיעה הגדול בהרבה, דבר המצריך חיזוק משמעותי של מבנה הצריח, הטובה והמזקו"ם, תחמושת לא אחודה במשקל גבוה, בעיות של מטענים אוטומטיים, מרחק רטיעה גדול המגביל את המרחב בצריח, פחות תחמושת בבטן, עליה כללית במשקל הטנק כתוצאה מכל הנ"ל, דבר המצריך מנוע חזק יותר, יותר דלק, כלאמר עוד משקל, וחוזר חלילה. נסיונות לתכנן טנק דו מושבי עם צוות בטובה, ותותח חיצוני אוטומטי, נתקל בכל המגבלות של צוות מוקטן (ועל כך כבר היו מספיק דיונים בקשר לצוות בן 3 לעומת 4 בטנק עם מטען אוטומטי), פגיעותו של ציוד חיצוני בעל מיגון מינימלי, אי היכולת לתקן תקלות בקלות.
נראה שהנטייה כיום היא להישאר עם 120 מ"מ ולהוסיף לו יכולות כגון טילים משוגרי קנה, כדוגמת הלהט.
ישן 05-08-2007, 05:44
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

תותח 152 מ"מ
בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "מאידך...."

לתותח זה היו 3 גירסאות: האחת עם קנה ארוך (יחסית) שיועדה ל- MBT-70, קנה קצר לשרידן, וקנה בינוני שהורכב על M-60A2. בחירת הקליבר במקרה זה נבעה מאילוצים של טיל השיללה ולא מהתחמושת הקונבנציונאלית. בשרידן היה לתותח חיסרון בולט, היות ועקב משקלו הנמוך של הטנק (שיריון אלומיניום), ירי בצידוד של 45 מעלות ויותר איים משמעותית על יציבות הטנק, עד כדי מקרים של התהפכות בעת ירי הצידה בתנועה!! התחתושת הוגבלה לנפיץ או מטען חלול בלבד, עקב מהירות הלוע הנמוכה, וזה כמובן השליך גם על הטווח והדיוק. הוסף לכך את היעילות הנמוכה של טיל השיללה ותבין מדוע ה- M-60A2 זכה לקריירה קצרה, עד שהצריח הוחלף לזה של ה- M-60A3 עם תותח 105 מ"מ, ואילו לנכדו של ה- MBT-70, הלא הוא האברמס - פותח תותח של 120 מ"מ.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י DZZ בתאריך 05-08-2007 בשעה 05:54.
ישן 04-08-2007, 20:12
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
מהירות התגובה...
בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "חודרן קינטי"

אינני בקיא בפרטים אולם לפי הנתונים שהבאת, קרי מהירות מעוף של קליע קינטי של 2000 מטר/לשנייה, וכמשתמע מזה 500 מילישניות ..... (בטווחי קרב של 2 ק"מ) לתגובה הם בעייתיים למערכות כאלה.

המערכת לא רק חייבת לזהות את הקליע, היא אמורה גם לחשב את מסלולו ואת טווחו. כל זאת אכן ניתן לעשות בפחות מ 500 מילישניות אולם תגובת הנגד שהינה מכנית קרוב לודאי שאורכת זמן רב יותר.....

וכל זה מדוברבטווחים של 2 ק"מ.... צא וראה טווחי קרב קטנים יותר. ובכוונה אינני מתייחס לקליעים מהירים אף יותר.
ישן 03-08-2007, 11:08
  perchick perchick אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.12.05
סופ"ש טוב לכולם

אני שמח שהחלו להתקין את המערכת, רק חבל שלא הספקתי להשתתף בניסויים של המעיל רוח.
יש לי מספר שאלות:
1. על כמה טנקים מתכוננים להתקין את המערכת בתור התחלה?
2. מתי יתחלו ביצטיידות מסיבית?
3. על איזה כלים מתכוננים להתקין את המערכת? ראתי בסרטון רק מרכבה וסרייקר, יש עוד כלים שייצידו אותם?
4. אנחנו מתכוונים למכור את המערכת למדינות אחרות? שמעתי שארה"ב לא רוצה את הטרופי, למה לא?

נ.ב. הבטחתי שבוע שעבר לעלות כמה תמונות של כלים שנמצאים בשלבי פיתוח אך לצערי רני נאלץ לחזור בי. לא קיבלתי אישור לפרסם שום תמונות (עדיין) וכל ניסיונות השיכנוע שלי נכשלו.
עוד שבועים אני פוגש את קצין ביטחון מידע של היחידה ואולי הוא יאשר.

תודה מראש על כל תשובה שאני יקבל לשאלות ושוב סליחה לגבי התמונות
ישן 04-08-2007, 20:50
צלמית המשתמש של יוסיפון

עוד כמה תשובות לשאלות שעלו כאן

למערכת שני משגרים וארבע אנטנות מכ"ם. כל אנטנה מכסה קצת יותר מ- 90 מעלות וכל משגר מכסה קצת יותר מ- 180 מעלות וזאת באמצעות ראש קרבי בעל יכולת צידוד.

המערכת נותנת מענה מלא לכל סוגי המטען החלול כולל כדור טנק חלול.

המערכת ביכולותיה הנוכחיות מזהה כדור קינטי ועוקבת אחריו. נמשך פיתוח ראש קרבי לניטרול כדור קינטי.

אכן נדרשים שינויי מבנה בגוף הצריח.

המערכת קורנת (מכ"ם). מצד שני לא קיימים היום אמצעי גילוי פשוטים למערכת אך הם ניתנים לפיתוח.
השאלה למה שמישהו יטרח לפתח אמצעי לגילוי מכ"ם בכדי לגלות טנק הניתן לגילוי בקלות רבה באמצעים רבים הקיימים בשדה הקרב (אופטי, טרמי, אקוסטי (שמיעה) ועוד...)?
במכשיר טרמי בסיסי אפשר לגלות טנק בטווחים גדולים בהרבה מאשר מכשיר שיגלה את המכ"ם. טליק תמיד אמר: "טנק זה לא צוללת - אי אפשר להחביא..."

המערכת תוכננה לאפשר עבודה עם מדפים פתוחים! אין סכנה למפקד (ובסימן 3 גם לטען).

המערכת יעילה בפני RPG גם בטווח קצר

ישן 20-05-2008, 23:42

ושוב אני שואל למה? למה? למה?
בתגובה להודעה מספר 123 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "עוד כמה תשובות לשאלות שעלו כאן"

המידע שמספק אתר פרש בחינם לכל אוייבנו .הוא פשוט אסון וחוסר אחריות על חשבון רייטניג .
הם פשוט מלקקים את השפתיים מהמידע שאתם חושפים בחינם אין כסף..
חברה תתחילו להתאפק..
אני לא מצליח להבין איך הצנזורה הצבאית מאפשרת את זה.
בתקופה שצה"ל היה צה"ל ,היו פותחים כל מכתב שנשלח ע"י חייל שהסתכם ברוב המקרים אני נמצא בתעלה אוהב אותך וכ"ו .
האוויבים מלקקים שפתיים הם לא צריכים להתאמץ ..
נכנסים לאתר " פרש" ומקבלים בשידור ישיר את כל המידע הנחוץ..
אז אני מבקש ממנהלי האתר - אנא מיכם לפני שאתם מפרסמים את הדברים צנזרו כי אחרת גורלנו יהיה רע ומר.
סא"ל [מיל] דני קריאף
לוחם שיריון במלחמת ששת הימים , ההתשה בתעלה ומלחמת יום הכיפורים בקרבות הקשים והמרים ביותר במלחמה.
ישן 21-05-2008, 04:37
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 134 שנכתבה על ידי דני קריאף שמתחילה ב "ושוב אני שואל למה? למה? למה?"

דני נכבדי: אני מבין ללבך, אבל נראה לי שאתה מבזבז אנרגיה לכיוון הלא נכון. אם רק יכולת להאזין למה שנאמר בטלפונים הניידים של חיילינו הדגולים, היית מתחלחל. לא צריך לעקוב אחרי אתרים באינטרנט, ולא צריך להאזין לרשתות הקשר של צה"ל. מה שכולנו משדרים בזמן אמת ובכלל - הוא כשלעצמו אוצר בלום של מידע מכלי ראשון. לעניות דעתי, צריך להתרגל לצורה חדשה של שמירת סודות בעידן בו הרוב שקוף ולא ניתן לחסימה. אל תשאל אותי איך, זה נושא מורכב שצבאות רבים מתלבטים בו. די אם אתן דוגמה אחת - כיום, ההוראה הרשמית של צה"ל למי שנופל בשבי, זה לא להיות גיבור ולנסות שלא לדבר. ההנחה היא שעקב המידור הקיים (פחות או יותר) לא תוכל להסגיר יותר מדי מידע, וממילא הרוב נשברים, אז למה לצאת מזה עם פגיעות לכל החיים ועם רגשי אשם?. אפשר להתווכח גם על זה, אך בהעדר רעיון יותר מתקדם.....
ישן 05-08-2007, 20:17
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
טנקים וייצוא...
בתגובה להודעה מספר 139 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "אין לי שמץ !...."

כלים ומערכות מסוג זה. במקרה דנן - טנקים, הינם על רשימת ה- Critical Military Items של ארה"ב. גם תתי המערכות העקריים של פלטפורמות אלה מסווגים במסגרת הזאת.

אכן המנוע הינו גרמני אולם כדי לקבלו (לא "רוכשים" אותו אלא מקבלים חינם אין כסף....) במת"ח סיוע - קרי בכספי FMF אמריקאים, היה צורך להעבירו דרך ארה"ב ולהרכיבו שם גם כן. על כן קיבל משרד הבטחון אישור מהממשל האמריקאי לעיסקה באמצעות חברה אמריקאית. עיסקה כזאת כפופה לחוקי הייצוא הבטחוני של ארה"ב המאלצים את המקבל/רוכש (מדינת ישראל) לחתום בין היתר על End User Certificate - הצהרת משתמש סופי - שהיא מדינת ישראל במקרה הזה. חד וחלק.

לכן אסור ייצוא הטנק - עם המנוע הזה לשום מדינה ללא מתן רשות הממשל האמריקאי.

דומני שהתותח גם הוא איננו בדיוק כחול-לבן....

חכמי התפלפלות שבינינו יאמרו כי ניתן להחליף המנוע וכן התותח.... ובכן - מדינות רבות כמו גרמניה ואחרות, גם להן יש מערכת מגבלות ייצוא בטחוני ואין שום ספק שגרמניה למשל לא תתיר ייצוא המרכבה עם מנוע מתוצרתה, לא רק מסיבות פוליטיות אלא מעצם התחרות עם ה- Leopard הגרמני למשל.

יתרה מכך - אין כלל הצדקה כלכלית ואין אף נסיון ותקציבים לפתח מנוע בארץ. מנוע כזה איננו מערכת פשוטה לייצור.

מעל ומעבר - בהנחה שכל מרכיב במרכבה היה מייצור ארץ הצבי במלואו (הנחה בלתי ראלית) יש לזכור שטנק מערכה איננו מקלע "עוזי" - אלא כלי שבכוחו להשפיע על מערכות בין מדיניות ופנים מדיניות גם כן. כאן לארה"ב יש אינטרסים שונים לגמרי משלנו, וסביר מאד להניח שלא היתה מתירה לישראל לייצא את המרכבה גם אם היה הטנק מלא בחומוס ישראלי "אסלי"....

ישראל עצמה כיום (הדגש בכוונה !!)גם היא לא תאפשר למדינה זרה לייצא מערכות של אותה מדינה המשתמשות בתת מערכות חשובות כחול-לבן למדינות אחרות ללא אישורה. ויש לכך דוגמאות רבות.

ולסיום - אינני בטוח כלל שמדינות רבות היו עומדות בתור לרכוש את המרכבה כיום. מדינות רבות מפתחות טנקי מערכה משלהן - הודו, פקיסטן, קוראיה הדרומית, יפן, ברזיל, איטליה ועוד ועוד...). כל אחת לפי ובהתאם צרכיה שלה - צבאיים ומדיניים.

כל הטענות על היות המרכבה "הטובה מכולם" - בלשון "הכי טוב", הינן בגדר פטפטת מכולת זולה...

ההשוואות הללו מורכבות הרבה יותר מהמרכבה..... (משחק מלים מעניין)
ישן 23-05-2008, 19:08
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 137 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "שאלה שגם אני העליתי בעבר הרחוק...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לבני
ובכלל - מדוע אף מדינה עד כה לא הביע עניין ברכש של הטנק הזה?
התשובות שקיבלתי היו:
1 - המנוע אמריקאי.
2 - הטנק לא מיועד לייצוא.
אולי יש משהו חדש בנדון?...
מעניין.

הנה משהו חדש בנדון!
מתוך כתבה די מעניינת של יוסי מלמן בעיתון הארץ על מכרה הזהב החדש של יצואני הנשק שלנו - גרוזיה:
ציטוט:
העסקה מרחיקת הלכת ביותר של סוחרי נשק ישראלים היתה אולי ניסיונם למכור לגיאורגיה טנקי "מרכבה". לפני כשנה וחצי ביקרה בישראל משלחת של בכירי הצבא הגיאורגי. בין היתר, הם נלקחו לסיור בשטח אימונים של חיל השריון, התלהבו מביצועי ה"מרכבה" וביקשו לרכוש עשרות טנקים כאלה.
סוחרי נשק, בהם בכירים לשעבר במשרד הביטחון, התלהבו מהרעיון ומהעמלות הגדולות שהיו צפויות להם מעסקה זו. הם גם טענו, שכך תוכל ישראל לגמול לרוסיה על כך שהיא מוכרת נשק לאיראן ולסוריה, כולל נשק שאינו הגנתי, כמו טילים נגד טנקים. אבל משרד החוץ בירושלים, בהתייעצות עם משרד הביטחון האחראי על מתן היתרים ליצוא נשק, מנע את מימוש העסקה, מחשש שהדבר יגרום לזעם ברוסיה ולקרע ביחסים עמה.
מה שמעניין זה שלפי יוסי מלמן מה שהפיל את העסקה בסופו של דבר זה רגישות מדינית מול רוסיה. חוסר יכולת ליצא את הטנק או חוסר רצון בסיסי לחלוק את מערכותיו היה פוסל מראש את המגעים האלו.
ישן 05-08-2007, 12:35
  T a u r u s T a u r u s אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.03.04
בתגובה להודעה מספר 136 שנכתבה על ידי צנחן לעולם שמתחילה ב "רציתי לשאול משהו"

טנק המרכבה הוא הטנק הכי טוב עבורנו. היתרנונות שלו עבורנו הם חסרונות בשביל מדינה אחרת. לנו היה הכי חשוב להבטיח, עד כמה ניתן, את שלום הצוות שבתוך הטניק, ואת עוצמת האש של הטנק, ולמדינות אחרות חשוב דברים אחרים: שיהיה זול, שיהיה קל, שיהיה נייד, וכד'.

הטנק שלנו כבד וגדול מאוד - מצד אחד זה אומר הוא ממוגן היטב ובעל מרחב פנימי גדול עבר הצוות והתחמושת, ומצד שני זה אומר שקשה לנייד אותו או להטיס אותו, שהוא עלול לשקוע בביצות, שהוא צריך גשרים מיוחדים בשביל לחצות נהרות בשלום, שהוא שיש שלו צללית גבוה מדי.

הטנק שלנו משוכלל מאוד ומודרני - מצד אחד זה אומר שניתן לשלב אותו במערכות שליטה ובקרה מתקדמות וכיו"ב, ומצד שני זה אומר שהוא יקר מאוד ודורש צוות מיומן מאוד.

אפשר לחשוב על עוד דברים...
ישן 06-08-2007, 08:11
  Ya22 Ya22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.07.07
בתגובה להודעה מספר 155 שנכתבה על ידי T a u r u s שמתחילה ב "טנק המרכבה הוא הטנק הכי טוב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי T a u r u s
טנק המרכבה הוא הטנק הכי טוב עבורנו. היתרנונות שלו עבורנו הם חסרונות בשביל מדינה אחרת. לנו היה הכי חשוב להבטיח, עד כמה ניתן, את שלום הצוות שבתוך הטניק, ואת עוצמת האש של הטנק, ולמדינות אחרות חשוב דברים אחרים: שיהיה זול, שיהיה קל, שיהיה נייד, וכד'.

הטנק שלנו כבד וגדול מאוד - מצד אחד זה אומר הוא ממוגן היטב ובעל מרחב פנימי גדול עבר הצוות והתחמושת, ומצד שני זה אומר שקשה לנייד אותו או להטיס אותו, שהוא עלול לשקוע בביצות, שהוא צריך גשרים מיוחדים בשביל לחצות נהרות בשלום, שהוא שיש שלו צללית גבוה מדי.

הטנק שלנו משוכלל מאוד ומודרני - מצד אחד זה אומר שניתן לשלב אותו במערכות שליטה ובקרה מתקדמות וכיו"ב, ומצד שני זה אומר שהוא יקר מאוד ודורש צוות מיומן מאוד.

אפשר לחשוב על עוד דברים...

המרכבה שוקל כמו כל טנק אחר.. המשקלים של טנקים היום הם בין 65-70 טון ככה שכל מה שאמרת חסר בסיס.. אותם כוחות סוס כמו האברמס,... ראית יותר מידי תוכניות מאנשים שאין להם גישה לטנק..
ישן 22-05-2008, 03:11
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.08
תגובה למספר 1

אני לא שותף לחגיגות מסביב ל"טרופי" המערכת עדיין בחיתוליה וזמן החגיגות עדיין לא הגיע. הרעיון שניתן לקחת מכ"מ מהשורה הראשונה, שעל פיתוחו מגיע למפתחים פרס בטחון ישראל, ולחבר אותו עם רוגטקה של המלך דוד ולקרוא לזה מערכת נשק זו בדיחה עצובה. אם היו קוראים לזה מדגים טכנולוגיות זו חצי צרה אבל זו בודאי לא מערכת נשק. אני לא אכתוב על יתרונות וחסרונות האויב מאזין, אבל לחתוך את השריון הראקטיבי בשביל מטרה לא ברורה זו טעות גדולה. אם רוצים טעינה אוטומטית ניתן להתקין את המשגר בתוף מסתובב, כמו באקדח תופי, ולאחר כל יריה התוף יסתובב ויחידה חדשה תהיה מוכנה לירי. ניתן להתקין שני יחידות מכל צד, אחד מאחור, שני יחידות מלפנים במקום מדוכות העשן שלא מקנות מסתור או מחסה, ויחידה נוספת פלוס אנטנה על הצריח על מנת לכסות את גג הטנק מטילים/פצמ"רים שיבואו מלמעלה.
MEATEL STORMאפשר להשתמש בשיטה קצת שונה ולהשתמש בכדורי 40 מ"מ ובמשגרי
על מנת ליצור מסך של כדוריות שיפגעו בטיל וינטרלו אותו. אפשר להתקין כמות רבה של משגרים לאורך התובה ולא לדאוג לטעינה חוזרת אחרי כל ירי. רפא"ל מסוגלת לייצר מיני טיל בקוטר 40-70 מ"מ עם ביות דומה ל"גיל" וליצור מערכת טובה יותר וחכמה יותר.
אשר להגנה מחודרנים קינטיים המגמה בעולם היא לנטרל אותם באמצעות שריון ריאקטיבי ולא מיגון אקטיבי.
ישן 07-01-2009, 23:33
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
בתגובה להודעה מספר 169 שנכתבה על ידי Shimon D. Yanowitz שמתחילה ב "פיספסתי משהו ?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Shimon D. Yanowitz

בהזדמנות זו - כדאי להזכיר את המאמר שלי ממלחמת לבנון השניה (4 באוגוסט 2006) - שהתחיל את כל תהליך הפקת הלקחים, והתחלת פיתוח המערכות והתקנתן על הכלים, כולל נמ"ר, D9, וכולל עיצוב מחודש של צריח המרכבה ושיפור מיגונו - כולל מגן גחון, מגיני בזוקה משופרים, מגיני סורגים מאחור, וכו'.

מר ינוביץ, מהי כתובתך לשם משלוח ערמה של פרסי ביטחון ישראל?

אגב, ראיתי שאתה פעיל מאוד באיומי סרק כנגד YNET בעקבות פעילות רבה ותגובות לה בפורומים "חרדה", "פסיכיאטריה", ו"דיכאון"

http://www.shimon-yanowitz.com/spec...ce/warning1.htm

זה חשוב למען המשך דיון המחובר למציאות. כי נראה לי, איכשהו, ככה, קצת - שאתה לא ממש מחובר למציאות.
ישן 06-01-2009, 10:43
  Shimon D. Yanowitz Shimon D. Yanowitz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.09
ובכן... כפי שכבר כתבתי...
בתגובה להודעה מספר 177 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "אלו כן שקי חול. ומטרתם, כפי..."

אילו אינם שקי חול... !

אלו הם כיסויי הסוואה (לא ממש מוצלחים...) למערכת חדשה (נחש איזו... ?) שצה"ל לא היה מעוניין לחשוף לעין המצלמה !

מה שאני רואה, הם אינספור חישנים, כבלי חשמל, מארזי אלקטרוניקה, אנטנות, ואינספור נחירי פליטה שיוצאים מתוך הטנק עצמו, ולא ממערכת "חיצונית".
אתה יכול לנחש מה הם פולטים ?
אתה יכול לנחש מאיפה הם פולטים את מה שהם פולטים ?

לטנק יש צריח עם ארגז מטען מאחור - ששם מקומם של שקי חול למיניהם, ושאר ירקות...

חשפת סקופ מזמן. מאז - אתה יודע לעשות 1 + 1 ?
באיזה גודל אתה רוצה את התמונה... ? :~)

אני כותב רק כשאני יודע. כשאני לא יודע - אני שותק ולומד !

ואתה ?

המאמר שכאן, נכתב כאמור, בעיצומה של מלחמת לבנון, בטרם ביקש איש - "ועדת חקירה" כלשהי !

http://www.shimon-yanowitz.com/afew/merkava.htm

תודה על ברכת "ברוך הבא" לפורום. אני רוצה להודות לך בחזרה - על חשיפת הסקופ הראשוני.

ישן 06-01-2009, 12:23

ניחושים
בתגובה להודעה מספר 180 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב ""לפעמים שק חול הוא רק שק..."

הממ...
חשבתי שהבנת שאני כמובן שאינני מנחש.

ואם גם אתה אינך מנחש, הרי ששנינו יודעים, ואין כאן - "להבדיל ממני".

נבהיר, לצורך הרשומות -

- אלה הם כמובן שקי חול. רואים בבירור שאלו שקי חול בלבד. הם נמצאים היכן שנמצאים - פשוט כי שם נוח לשים אותם.

- אין מערכת "מעיל רוח", או מערכת אחרת, דומה, על הטנק הזה. רואים בבירור שאין.

- אין מערכת של ראדאר פאסיבי (כלומר - שאינו קורן, אלא קולט הדים של ראדאר אחר) או של ראדאר אקטיבי (קורן) על הטנק הזה, ומאיפה השטות הזו ?

- אין מערכת טריאנגולציה על הטנק הזה, ואינני מבין מה זה בכלל, ומי המציא את הקישקוש הזה.

- אין מערכת שידור-קליטה מ/אל ממסר שליטה ובקרה (אווירי, או אחר) על הטנק הזה, ואשמח אם יפסיקו עם התיאוריות הפרועות והספקולציות חסרות-הבסיס האלה.

- והכי חשוב - שום מערכת חכמה, כזו או אחרת, איננה תחליף לתורת לחימה נכונה, וגם אם היו מערכות כאלה על הטנק הזה (וכאמור - אין) - הרי שאלו אינן יכולות להחליף את האנשים המפעילים את הטנק הזה, ואת האנשים והמערכות האחרות אשר עובדים בשיתוף פעולה איתם - מתוך מיומנות של תירגול והקפדה על יסודות תורת לחימה נכונה - בשדה הקרב.

- ומהאמור לעיל - נאחל כולנו לחיילים הפועלים כעת בעזה - שיצליחו במשימתם, ושיחזרו בשלום הביתה.

בברכה.
ישן 07-01-2009, 21:36
  Tal53 Tal53 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.04
קטעים לא יכולתי לומר את זה טוב יותר. אך בנוסף,
בתגובה להודעה מספר 182 שנכתבה על ידי Elad E שמתחילה ב "בוא נצא לשניה מנקודת הנחה..."

י
ציטוט:
במקור נכתב על ידי Elad E
בוא נצא לשניה מנקודת הנחה שאתה צודק ואכן הצירים של פלטת המנוע, התושבות של המגל"ז והדורגלים הם חלק ממערכת יירוט עב"מים מתקדמת. למה לעזאזל אתה מתעקש אם כן לסכן את חיילי צה"ל ולספק מודיעין חופשי-חופשי לאויב?

אני חושב שמר ינוביץ' הרויח ביושר חסימה מהפורום.
אם הוא מאמין שהגילוים שלו נכונים, הרי הוא במודע מסכן את חילי צה"ל וחושף את המערכות המוסתרות.
אם הוא סתם מבלבל את המוח הרי גם כאן כדאיל חסום אותו כדי לא "ללכלך" אשכולות מעניינים במיניי עובדות בסגנון תיק דבקה.
בכול מקרה לטעמי, המסקנה זהה, עזוב אותנו בשקט.

ישן 07-01-2009, 03:45

ציון לשבח לטנקים ושרידותם, ציון בלתי-מספיק - לבקרה ושליטה

עד עתה, ניתן לומר בזהירות, שהטנקים הפתיעו לטובה בשרידותם ובביצועיהם בקרבות בעזה.

עד כה - איננו רואים מחזות נוראיים שראינו במלחמת לבנון השנייה - שבהם טיל נ"ט, או מטח פצצות RPG גרמו להרוגים רבים, ולפציעות וקטיעות-איברים רבות בקרב הטנקיסטים, ולדיווחים מסוג של - "מטווח ברווזים" - כאשר טנק קידמי נפגע בנתיב צר - וכל השיירה שמאחריו נעצרה, והחלה לחטוף גם היא, ולא זו בלבד שהיתה שם טרגדיה של קושי עצום בפינוי הנפגעים תחת אש, אלא היה צריך מאמץ עליון, כדי לחץ גם את הטנקים עצמם,
ונוצרו מצבים שבהם הטנקים הפכו לנטל ולמשקולת על התקדמות, ובמקום ליצור מומנטום התקדמות ופריצה - היה צריך להפעיל כוחות לחילוץ ולנסיגה.

בנוסף - אנו רואים כוח-מחץ מרשים של הטנקים, בזיהוי מטרות, ירי עליהן, והשגת פגיעות מדוייקות וקטלניות -תוך שימוש בתחמושת אפקטיבית ביותר.

נקווה שהמגמה הזו תמשיך כך.

לצערנו, מה שאנחנו רואים עוד - הם ליקויים חמורים במערכות השליטה והבקרה, וליקויים חמורים בתורת לחימה מורכבת, בזירה "אלקטרונית".

הטנקים פעלו בצורה כל כך יעילה - כך שההוכחה הטובה ביותר לכך - היתה הצלחתם המרשימה (...) בפגיעות קטלניות בכוחות חי"ר שלנו

אפשר, ניתן ומתחייב - להפיק לקחים, ליישמם, ולתקן - בזמן אמיתי.
ישן 30-04-2010, 18:53
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 197 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "השאלה שלך נכונה וההקפצה..."

מכיוון שאין לי שמץ של מושג במערכת, אני יכול לתת תשובה מניחוש מושכל - מערכות הגנה עצמית של מטוסים (RWR - קולט אזהרות מכ"ם זאת דוגמה קלאסית) נותנות התראות כאלה ואחרות לצוות המטוס, כשבמטוסים ההפעלה של מערכות ההגנה היא לרוב לא אוטומטית אלא לשיקול הטייס.
הנקודה היא שברגע שיש לך חיישנים חיצוניים ומערכת שמזהה איומים, זה מטומטם לא לתת התראה לצוות - הרי בונים מערכות שלמות שהייעוד שלהן הוא רק לתת התראה לצוותים (מגלי לזירה וכדומה). גם אם זה מייקר את המערכת והופך את ההתקנה שלה למורכבת יותר.

לכן אני מניח שיש במעיל רוח איזה קישור מסויים למערכות הטנק שמאפשר לתת התראה לצוות.
השאלה שהתשובה עליה היא מסווגת בוודאות זה - מה אופי ההתראה (ויזואלית/קולית וכדומה) ובעיקר כמה זמן מראש היא נותנת לצוות הטנק.

ישן 06-02-2012, 21:56
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.07.08
לקוחות זרים, תקציב משרד הבטחון קטן מדי
בתגובה להודעה מספר 230 שנכתבה על ידי cornelius שמתחילה ב "אני אישית לא הבנתי את התועלת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cornelius
אני אישית לא הבנתי את התועלת שבפירסום המערכת (מלבד ה'מוראלית')

הרי אנו נותנים לאובינו זמן יקר ביותר למצוא ולפתח מערכות ושיטות שיקטינו את האפקטיביות של 'מעיל רוח', אילו מערכת הביטחון הייתה מנסה להסתיר ולטשטש את קיומו ופיתוחו של 'מעיל רוח', הרי לאויב היה אובד זמן יקר עד שהיה מגלה זאת, אם בכלל היה מגלה אותו לפני הסבב הבא, כי אם לא היה מגלה את המערכת לפני המלחמה הבאה, הוא היה נתקל בהפתעה מכרעת מבחינתו, שמשבשת באופן מהותי את צורת הלחימה אליה הוא מתכונן

אז מה עשינו בעצם?

ראשית, מה שאני כותב זו הערכה, יתכן ומדובר הצירוף של השנים: א) העלאת המורל הלאומי - היתה בעיה, פתרנו אותה בעזרת אמל"ח חדש. 2) פרסומת כלפי חוץ - לקוחות העולם יש בעיה של טילי נ"ט מתקדמים - לנו הפתרון - קנו את המערכת שלנו.

תקציב הבטחון קטן מדי על התעשיות הבטחוניות, תלות בתקציב הבטחון בשנה שהאוצר מחליט שהוא מקצץ 10 מיליארד יכולה להרוג פרויקטים שלמים, צבר הזמנות מהודו ועד כוש יכול לתת לך את השהות להתכונן למשבר.
ישן 06-02-2012, 23:20
  nvigdora nvigdora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.02.08
המטרה היא הרתעה ופרסום המערכת.
בתגובה להודעה מספר 233 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "לקוחות זרים, תקציב משרד הבטחון קטן מדי"

המערכות האלה לא באמת היו מפתיעות את האויב בזמן לחימה.
כי הכמות שלהן היא קטנה מאד (בו נודה באמת, יחס כמות הטנקים לכמות שעליהם היא מותקנת הוא כמעט זניח).

אילו היינו בונים על הפתעה, היינו יוצאים קרחים מכאן ומכאן:
א. לא היו תוצאות מספיקות בשטה שהמערכת אכן הפתיעה... (מלא טנקים נפגעו כי אין להם אותה)
ב. היינו פוגעים בפרסום ובמכירות המערכת כי שמרנו בסוד את קיומה מתוך כוונה להפתיע את האויב.
ג. לא היינו מרתיעים את האויב, כי הוא לא היה יודע על קיומה.

כל מערכת צה"לית חדשה (לפחות בחיילות היבשה) לוקח שנים להתקינה בכמות מספקת אם בכלל, וזה את האמת הדבר היחיד שהצבא מנסה להסוות ולהסתיר ובצדק.
מערכות ששווה להסתיר את קיומן הן מערכות שהשפעתם על המערכה מכרען גם כשהכמות שלהן קטנה (טילי נ"ט, טילים מונחים למינהם וכו')

נערך לאחרונה ע"י nvigdora בתאריך 06-02-2012 בשעה 23:25.
ישן 07-02-2012, 12:05
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.07.08
אני חושב שהפקטור החשוב הוא: תשובות לצבור
בתגובה להודעה מספר 234 שנכתבה על ידי nvigdora שמתחילה ב "המטרה היא הרתעה ופרסום המערכת."

במלחמת לבנון 2 בעיקר עקב הפעלה לא נכונה של השיריון נפגעו הרבה יותר מדי טנקים לרבות מתקדמים.

היה כאן שיח תקשורתי, אני לא מזלזל בהחלטה כי נתקין את מעילי הרוח על מנת להרגיע את הצבור בבית.

לגבי כמויות, אפילו יצידו רק 20% מהטנקים, ההשפעה של אותם 20% על הקרב יכולה להיות מהותית.

גדוד עם המערכת שישלח לפרוץ דרך מעבר הכרחי שצפויה בו פעילות נ"ט ובעזרת המערכת יצמצם את העבדות וירמוס את מה שניצב בפניו יכול לחולל שנוי מערכתי. גדודי הטנקים שיבואו אחריו יכולים להשלח לאזורים שקל יותר להגן עליהם.

העולם הוא לא אידאלי, מירב הטנקים בצה"ל הם מג"חים משנות ה- 70, אין כל טעם להשקיע בהם כשם שאף אחד לא יקנה ויתקין ABS במרצדס מודל 1986.

השקול של מכירה לעולם, הוא להערכתי משני לצורך בלתת תשובות לצבור בבית.

הבעיה שאני רואה היא ניסיון לפעול דרך פתרון טכנולוגי שוב ושוב, ואולי הפתרון הוא הפעלה נכונה של השיריון יחד עם חי"ר מלווה, מודיעין וחיל אוויר?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:37

הדף נוצר ב 0.53 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר