לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-07-2007, 09:22
  רועי*שחק רועי*שחק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.07.07
המלצה השימוש באמצעי מיגון באימון.

השימוש באמצעי מיגון באימון.

אמצעי המיגון במהלך אימון הינם חשובים ביותר!
מטרת השימוש באמצעי מיגון הינו להגן על התלמיד/מתאמן בזמן עבודה ולהקנות לו ביטחון מקסימלי לביצוע התרגיל/טכניקה בצורה הטובה ביותר ללא חשש
מפגיעה מכוונת/בלתי מכוונת .
פציעות נגרמות עקב רשלנות פושעת של חוסר בשימוש באמצעי מיגון.
תפקידם של אמצעי המיגון בראש ובראשונה להגן על התלמיד מפני מכות העלולות לגרום לנזק !
וחשוב ביותר שאתם התלמידים תקפידו על עבודה באמצעי מיגון!-טעויות לא קורות סתם הן קורות כאשר אנו לא מקפידים על כללים בסיסיים נאותים!
אני נחרד לגלות על תלמידים המתאמנים ללא אמצעי מיגון במהלך עבודה/אימון-דבר הנוגד את החוק!!!
שאף אחד לא יבלבל לי את המוח ויטען שאימון ללא מיגון הינו מחשל.
בכדי שאדם ידע להתאמן ללא מיגון הוא חיב להיות אדם מקצועי השולט באומנות הלחימה שלו ,ומספר שנים רב וגם אז עליו לשאת באחריות על מעשיו!
אני עושה הפרדה מלאה בין אימון אישי לחישול ולבין אימון זוגי.
א. עבודה ללא מיגון הינה עברה על החוק!
ב. גם בסין וביפן העבודה הינה עם מיגון מלא!

http://www.kungfu.my-site.co.il/
בכבוד רב
רועי שחק
חזרה לפורום
ישן 20-07-2007, 09:58

ביה"ס לאמנויות הלחימה הסיניות קונג פו דרקון
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי*שחק שמתחילה ב "השימוש באמצעי מיגון באימון."

זו לא רק דעתי.
זו דעתם של אלפי מורים של מאות אירגונים ומוסדות זו דעתו של החוק!
משחר ההיסטוריה מאמנים מכל הפלגים והאמנויות השתמשו במיגון בכדי לשמור על חיי התלמידים/התמתאמנים.
בסין הנוהג הוא להתאמן במיגון העשוי מבד קנבס העוטף צמן גפן דחוס.
ביפן משחר ההיסטוריה משתמשים ברשתות חיזרן.
במינזר שאולין המתאמן מחוייב להשתמש במיגון !!
ביפן תלמיד מחויב להשתמש במיגון!!
במערב השימוש הוא חובה על פי חוק!
זוהי המלצתי אליך,או שאתה מעוניין לשלם פיצווים כל חייך על טעות שתלמיד שלך עשה או גרם,ובמקרה הגרוע להיות נרדף עי' בני משפחתו של אותו תלמיד
שחייו נגדעו עקב רשלנות פושעת.
מיגון אינו מילה גסה!
אני עוסק בקרבות מגיל 8! אני בן 34 כיום עם מאות קרבות מאחורי.ראיתי הכל ,חויתי הכל!
עסקתי בעשרות קרבות לא חוקיים ,ניהלתי עשרות קרבות לא חוקיים ,ראיתי בני אדם שחייהם נגדעו!

זו לא דעתי זו דעתו של החוק!

עשה חלוקה בין אימון חישול שהוא יחיד ושונה,לבין אימון זוגי שבו אין לך שליטה על תלמידיך ואינך יוכול לצפות את הטעות!

שחק רועי
http://www.kungfu.my-site.co.il/
חזרה לפורום
ישן 20-07-2007, 10:33
  רק אמת רק אמת אינו מחובר  
לשעבר מנהל פורום אומנויות לחימה | פורום גן חיות בלעז'

חבר מתאריך: 26.01.05
דעתי בנושא
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי*שחק שמתחילה ב "השימוש באמצעי מיגון באימון."

א. לעניין החוק : אין שום חוק במדינת ישראל המונע קרבות ללא מגינים. כך שעבודה ללא מגינים בפירוש אינה עבירה על החוק (באם אתה חושב אחרת אשמח לקבל הפנייה לאותו החוק). אין סיבה להשתמש במונחים "מעין" משפטיים כגון "רשלנות פושעת" משום ש-

1. הם לא קיימים כאן, והרי באין חוק אוסר לא קיימת רשלנות.

2. אין דבר כזה רשלנות פושעת כמונח חוקי (בניגוד למטבע לשון שמתאר רשלנות מוגברת) - רשלנות אינה מעשה פלילי, פשע הינו מעשה פלילי ולכן הביטוי רשלנות פושעת למעשה מקיים סתירה פנימית.

ב. לעניין מיגון בקרבות (דעתי) :בעבר עבדתי והאמנתי בקיום קרבות ללא מגינים בכלל. כיום, לאחר רצועות קרועות ושן שבורה, אני מאמין כי בכדי להגיע ליכולת גבוהה כלוחם, יש לבצע שילוב בין שלושת סוגי הקרבות הבאים -

* קומיטה (קרב) / רנדורי (ספארינג) עם מגינים חלקיים - בכדי לשלב בין עבודה שתכלול פגיעה ביריב (לא פציעה אלא פגיעה שתלמד אותך ואותו) יש לעבוד עם מיגון מינימלי שיכלול מגן שיניים ומגיני רגליים בשיטות שלא כוללות אגרופים לראש. בשיטות בהן יש אגרופים לראש יש להוסיף כפפות / מגן ראש (לדעתי לא מחויב המציאות) - כל זאת בכדי למנוע פציעה.

* בוגו קומיטה (מגינים מלאים) - חלק חשוב מהאימון הוא לדמות קרב מציאותי, בו לא שומרים על מרחק ועובדים כמו באימון, אלא "מתחראים" אחד על השני כמו ברחוב כולל הכל (פנים, ביצים בעוצמה מלאה, נק' תורפה וכו') - בכדי לבצע זאת צריך מיגון מלא (אלא אם יש לך מנוי באיכילוב). אין הרבה שיטות שעושות זאת, בכוחות הביטחון ובקרב מגע זה נקרא אימון אגרסיביות, וריוקיו קנפו (R.K.K.R.K) משתמשים בזה כשיטת קרבות קבועה.

* קומיטה (קרב) / רנדורי (ספארינג) ללא מגינים -בדרגות גבוהות קצת יותר (בעבר האמנתי שגם מתחילים צריכים להתאמן כך, היום אני חושב אחרת) יש לעבוד עם כוח מלא אבל עם שליטה יחסית גם ללא מגינים - הסיבה היא שמי שלא חטף אגרוף לפנים ללא כפפה לעולם לא ידע להתמודד עם כך בקרב אמת.

ג. לעניין סין ויפן : לא מכיר את סין, אבל ביפן למעט שיטות תחרותיות ושיטות ששמות דגש על בוגו (כמו ריוקיו קנפו) ממש ממש לא משתמשים במגינים ויצחקו עליך אם תעלה למזרון כך.

ד. לעניין אלפי המורים / מאות הארגונים / מוסדות החוק : לכל מורה ולכל ארגון יימצא אחד אחר בעל דעה אחרת, כך שזו לא בהכרח הדעה הצודקת והנכונה. במשך מאות בשנים התאמנו ללא מגינים ובודדים היו האנשים שבאמת נפגעו באופן קשה - בכל פעילות גופנית נפגעים ובמיוחד במקומות שפשוט הולכים מכות (בכדורגל נפצעים יותר מאשר באומנויות לחימה).

ושוב דגש כי אין חיוב ביפן על מיגון / אין חיוב במערב על מיגון ובמיוחד לא בישראל / אין חיוב לשלם פיצויים על פציעה שנערכה ללא מיגון אלא אם הפציעה הינה בעקבות רשלנותו של המאמן, ושוב אימונים ללא מיגון אינם רשלנות ובוודאי שלא "רשלנות פושעת" (לעניין פיצויים, בשביל זה התלמידים מבוטחים).

זו כן דעתי וזו גם דעת המחוקק.

נערך לאחרונה ע"י רק אמת בתאריך 20-07-2007 בשעה 10:41.
חזרה לפורום
ישן 20-07-2007, 11:55
  דרור-עטיה דרור-עטיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.05.07
חוק

רועי שחק לא חיזק ודבר מדבריך.
חוק ביטוח חובה מדגיש את החיוב בשימוש במגנים.
"א. לא נעים לי - אבל אין "חוק ביטוח חובה תלמידים", אם בכל זאת הוא קיים בבקשה תן הפניה איליו (ותן לי להתנצל)."ציטוטך.
אינך יוכול ללמד במדינת ישראל ללא ביטוח,מה שהופך את נושא הביטוח לחלק מהחוק.
-כל ביטוח דורש כן מגינים ,אלה עם כן אתה מאמן באוגנדה.
-
"ב. שוב אין דבר כזה, רשלנות פושעת, בהתאם למה שכתבתי ובהתאם לכך שאין חוק בנושא, המורה אינו רשלן ובוודאי שאינו פושע." ציטוטך.
בודאי ובודאי שיש רשלנות עקב אי שימוש במגינים ראה ביטוח חובה.

דרור עטיה מנהל עיסקי בתי ספר קונג פו דרקון -אורי בן נתן עו"ד.

נערך לאחרונה ע"י דרור-עטיה בתאריך 20-07-2007 בשעה 11:57.
חזרה לפורום
ישן 20-07-2007, 12:49
  רק אמת רק אמת אינו מחובר  

שלום דרור
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי דרור-עטיה שמתחילה ב "חוק"

א. לא הבנתי כל כך של מי הפנייה, של דרור עטיה המנהל העיסקי או של אורי בן נתן העו"ד.

ב. למעלה כתבתי כי אין חוק בשם "חוק ביטוח חובה לתלמידים", ואכן אין (בניגוד למה שכתב רועי, ככה שאין צורך שאתנצל).

ג. לא כתבתי שאינך חייב בביטוח, אך התלמידים מבוטחים תחת מקום האימון ואינם חייבם בביטוח אישי (שהוא אופציה בלבד).

ד. הביטוח לא הופך לחלק מהחוק, אמנם התלמידים מבוטחים תחת זה שהמדריך חייב בתעודת הסמכה (אחרת לא ניתן לבטח), אך בפירוש אין דבר כזה שביטוח של חברת ביטוח הופך לחלק מחוק.

ה. אני מאמן בישראל ולא באוגנדה, יש לתלמידים שלי ביטוח תחת המועדון ותחת הביטוח האישי שלי - ולא הביטוח לא כולל שום חיוב במגינים (במפתיע).

ו. ובעקבות זאת שאין חוק (שוב אני מפציר, אם הוא קיים זו לא בעיה גדולה להעלות אותו כאן), לחלוטין אין רשלנות (ובוודאי שלא "רשלנות פושעת" כפי שנכתב למעלה).

חזרה לפורום
ישן 22-07-2007, 11:37
  רק אמת רק אמת אינו מחובר  

הרחבה קטנה
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי hhillel שמתחילה ב "לגבי החוק והמיגון בכלל."

א. מסכים בהחלט לעניין המגן שיכול להזמין פציעות - ולכן גם לדעתי יש להתאים את רמת הקרב למתאמנים (בצורה שהעלתי למעלה - על ידי שילוב של שלושת סוגי הקרבות בהתאם לרמת המתאמן).

ב. אמנם חוקים שונים בתחום כגון חוק הספורט, וחוקים הנוגעים להפעלת מרכזי פעילות וחינוך מחייבים בקיומו של ביטוח לטובת המתאמנים / הנוכחים אך אין ממש חיוב ספציפי (בחוק) הנוגע לאומניות לחימה (בדגש על מגינים) בנפרד מספורט (למעט לעניין תחרויות) - כפי שכתבת כל מקום יכול להרחיב את חבות הביטוח שלו ואת מאפייניה. כך שנכון שיש ביטוח, נכון שצריך לעשות ביטוח (שיפצה תלמידים במקרה של פציעה) אך אין שום קשר בין אותו ביטוח לבין חיוב כלשהו בצורך במגינים על פי החוק.

נערך לאחרונה ע"י רק אמת בתאריך 22-07-2007 בשעה 11:50.
חזרה לפורום
ישן 22-07-2007, 11:40
  hhillel hhillel אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.06
מסכים איתך לגמרי
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי רק אמת שמתחילה ב "הרחבה קטנה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רק אמת
החוק מחייב בביטוח. הביטוח יכול להחליט על חובת המיגון.לכל ביטוח יש את הכללים שלו והמחירים שלו,בדיוק כמו בביטוחי רכב.
דעתי על מגנים: אין מגן מושלם ולכן מכה טובה לראש ממוגן עדיין יכולה לגרום זעזוע מח חמור,ומה אז? תגידו שמנו מגנים לפי הביטוח.לכל קרב אימון צריכים להתאים את רמת הקרב למתאמנים.עצם לבישת מיגון נותנת לעיתים תחושת בלתי פגיע והיא לכשעצמה מסוכנת מאד.
הערה אחרונה.כשלמדתי בוינגייט,דובר עם כך שהמיגון מזמין פציעות.על הרבה ממה שלמדתי שם אני לא מסכים,אבל עם זה כן.
יום דבש לכולם.

א. מסכים בהחלט לעניין המגן שיכול להזמין פציעות - ולכן גם לדעתי יש להתאים את רמת הקרב למתאמנים (בצורה שהעלתי למעלה - על ידי שילוב של שלושת סוגי הקרבות בהתאם לרמת המתאמן).

ב. אמנם חוקים שונים בתחום כגון חוק הספורט, וחוקים הנוגעים להפעלת מרכזי פעילות וחינוך מחייבים בקיומו של ביטוח לטובת המתאמנים / הנוכחים אך אין ממש חיוב ספציפי (בחוק) הנוגע לאומניות לחימה (בדגש על מגינים) בנפרד מספורט (למעט לעניין תחרויות) - כפי שכתבת כל מקום יכול להרחיב את חבות הביטוח שלו ואת מאפייניה. כך שנכון שיש ביטוח, נכון שצריך לעשות ביטוח (שיפצה תלמידים במקרה של פציעה) אך אין שום קשר בין אותו ביטוח לבין חיוב כלשהו בצורך במגינים על פי החוק.

חזרה לפורום
ישן 25-07-2007, 15:07
צלמית המשתמש של natisa
  natisa natisa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.04
שלח הודעה דרך ICQ אל natisa
מגנים זה א' ב' בכל אימון אומנויות לחימה!

מי שלא משתמש במגנים בכוונה תחילה הוא פושע כלפי הגוף שלו שיחזיר לו בבוא היום.
בנוגע לחישול אמרתי כבר מה דעתי על המושג, אנשים הפכו אותו מערך נרכש למטרה וחבל שככה.
להקדיש זמן אימון לחישול זה מיותר, אם האימון בנוי כמו שצריך החישול הנדרש נרכש במהלך תרגילים רגילים ולא צריך לגזול זמן אימון בשביל "לחשל".
בנוגע לביטוח וכו', הביטוח הוא קו הגנה אחרון של המאמן מפני תביעות של תלמידים ועוברי אורח.
דרך אגב אם מישהו, שלא קשור בכלל לאימון שלך נכנס נופל ושובר את הרגל או נפצע בצורה כלשהי הוא יכול לתבוע אותך, גם מי שנכנס לבית שלך ונפל במדרגות יכול לתבוע אותך.
לכן הרבה מאמנים עושים ביטוח (עד היום לא נתקלתי במאמן שלא עושה ביטוח) כדי שהראש יהיה שקט מכל הבלאגן של התביעות אבל מה, הביטוח דורש כמה וכמה קריטריונים ואני מאמין שרוב הביטוחים אם לא כולם מבקשים מיגון כולל לחניכים (כמובן שזה תלוי ברמת המגע וכו' אבל לא נכנס לזה עכשיו).
אני לא יודע מה הולך במקומות אחרים אבל מה שבטוח שאם לא היה לי ביטוח לא הייתי מאמן, סיכון גדול מדיי.
אם יש פה אנשים שמאמנים בלי ביטוח שיבושם להם אם חס וחלילה מישהו יתבע אותם על נזק שנגרם לו (האדם הזה לא חייב להיות חניך) הם יצטרכו לפצות אותו כל החיים ואני בטוח שאף אחד לא רוצה שהמשכורת שלו תחלק את עצמה כל סוף חודש.
נ.ב
ל"רק אמת" אתה קצת קטנוני אז הוא אמר משהו לא כ"כ מדויק ביג דיל לא צריך להתווכח.

חזרה לפורום
ישן 25-07-2007, 15:44
  hhillel hhillel אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.06
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי natisa שמתחילה ב "מגנים זה א' ב' בכל אימון אומנויות לחימה!"

חישול הינו חלק בלתי נפרד מאומנות הלחימה.להגדיר שלא צריך להשקיע בו זמן,זה מבחינתי כמו להגדיר להשקיע בו את רוב הזמן.אנחנו צריכים להתאים את האימון לצרכים שלנו,למטרות שלנו.לפי זה נחליט כמה זמן להשקיע באיזה תוכן.
כבר כתבתי את דעתי על מיגון.מיגון גורר שימוש רב יותר בכח,ותחושת אי פגיעות.שני הדברים האלו מסוכנים יותר ועלולים לגרור פציעות.אני אישית התאמנתי עם ובלי מיגון.הסכנה במיגון גבוהה יותר בכל קנה מידה.אגרוף טוב למגן ראש,ואדרבא,בעיטה טובה למגן ראש ייגרמו לנזק אדיר למרות המגן. הבעייה במגן שהנוכחות שלו מפחיתה מדרישות הבטיחות,והתסכול מכך שלפגיעות פנימה יש פחות אפקט גוררות כניסות אגרסיביות יותר.

חזרה לפורום
ישן 25-07-2007, 15:45
  רק אמת רק אמת אינו מחובר  

לפעמים יש גם ג', ולפעמים יש דברים מעבר לאותיות
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי natisa שמתחילה ב "מגנים זה א' ב' בכל אימון אומנויות לחימה!"

היי נתנאל (natisa), מספר דברים כתגובה :

1. אני מאד מכבד את הרקע שלך בטאקוונדו, אבל תמיד צריך לזכור (ולכבד) שיש שיטות נוספות שלא "נוהגות" את השימוש במגינים כמו בשיטתך. ברוב השיטות האוקינאוויות (למעט ריוקיו קנפו) ובשיטות יפניות רבות, השימוש במגינים אינו א' ב' של אמנויות לחימה ובפירוש לא משתמשים במגינים.

2. מסכים איתך שמי שלא משתמש במגינים, בסופו של יום יסבול בצורה כזו או אחרת. ולכן בדיוק אני חושב שצריך לעשות את השילוב בין שלוש אפשרויות המגינים שהצעתי למעלה - שילוב שיוביל לדעתי למינימום פציעות ולמקסימום (בגבולות האפשר) יכולת ספיגה אמיתית, ללא נזק משמעותי לטווח ארוך.

3. חישול - אמנם, חישול איננו מטרה, אך הוא לחלוטין איננו מיותר, שוב אתה בוחן את העניין מנקודת ראות הטאקוונדו, אך יש לשים לב שבשיטות אוקינאוויות, יפניות, סיניות, תאילנדיות שונות החישול הוא חלק מהותי מהאימונים ואיננו "גוזל זמן", לדעתי תוך אימון רגיל לא ניתן להשיג את אותו האפקט של אימוני חישולים (אולי יש לכם דרך אחרת לאימונים ואם כן אשמח לשמוע וללמוד).

4. ביטוח (שוב) - ביטוח על המקום והתלמידים מחוייב המציאות בכדי לפתוח מקום אימון, ביטוח אישי של המאמן הוא תוספת (בכדי להרחיב את הכיסוי והסכום המכוסה). לכל מקום אימונים יש ביטוח כללי, אך יש מאמנים רבים ללא ביטוח אישי.

5. ביטוח שדורש מגינים (שוב) - לחלוטין לא כל הביטוחים דורשים מיגון לחניכים, פשוט בשיטות רבות לא משתמשים במיגון וכיסויים ביטוחיים רבים פשוט לא מתייחסים לזה (שוב תלוי בביטוח שאתה רוכש), ולכן בהחלט לא כול ולא רוב הביטוחים דורשים מיגון, ואף לא בשיטות של מגע מלא.

6. לא חוקי לאמן ללא ביטוח המקום והמתאמנים (בלי קשר לביטוח אישי) - ואני לחלוטין מתנגד לאלו שמאמנים ללא ביטוח.

7. קטנוניות - אם תשים לב למה שכתבתי למעלה, העלתי את דעתי ואת הרעיון של שילוב השימוש בקרבות עם ובלי מגינים. ואת יחס החוק לתחום השימוש במגינים.
יחס החוק הועלה בעקבות טיעון שהועלה באשכול לעניין החוק, לעניין פרשנות החוק, לעניין "רשלנות פושעת" של מדריכים שלא פועלים כך, ולעניין בילבול במוח של אנשים שחושבים אחרת (מותר לחשוב אחרת). כל מה שעשיתי הוא העלתי את הנקודה כי "החוק" לעניין המגינים פשוט אינו קיים. לא אני המשכתי וטענתי כי ישנו חוק וכו' וכו' וכו', אלא אותו מדריך, המנהל העיסקי שלו, ועורך הדין שלו.

אין לי שום דבר נגדם ואף כוונה לריב, אלא פשוט להעלות לפורום את האמת לאמיתה בתחום זה. נכון שלא מדובר בנושא "קלאסי" לפורום, אבל נמצאים בפורום מספר מאמנים ולא רק מתאמנים - ונושא זה (עניין החוקיות) חשוב גם עבורם. בנוסף אני לא הייתי רוצה שתלמיד או אמא של תלמיד שלי יבואו אלי ויאמרו לי : "ראיתי בפורום באינטרנט שזה לא חוקי שאתה מאמן בלי מגינים". זה פשוט לא נכון ולא הוגן לכתוב דבר שיכול להשפיע על מקומות שלא נוהגים כך (לא מדובר על משהו קטנוני ולא מדוייק, אם תקרא שוב את מה שכתוב למעלה, תראה כי נכתבו דברים שסותרים ואף הופכים ללא חוקית, את דרך האימון של מקומות רבים בארץ ובעולם).

כתבתי, עניתי והסברתי בכדי לקבל ולתת תשובה לעניין החוק שלא קיים למעשה.

נ.ב. קטנוניות מצידי היתה אם הייתי מקפיץ את האשכול לאחר שהובטחה תשובה ופירוט לעניין "החוק" המדובר ופשוט לא הגיעה (לא עשיתי זאת).

כתמיד, הכל מאהבה וכמובן שלא במטרה לפתוח במריבה.

נערך לאחרונה ע"י רק אמת בתאריך 25-07-2007 בשעה 16:07.
חזרה לפורום
ישן 25-07-2007, 17:29
צלמית המשתמש של natisa
  natisa natisa אינו מחובר  

מעבר לאותיות...
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי רק אמת שמתחילה ב "לפעמים יש גם ג', ולפעמים יש דברים מעבר לאותיות"

אז ככה (אני אגיב לכל סעיף לפי הסדר):

1. בלי קשר לרקע שלי בטאקוונדו, מי שמתאמן בלי מיגון כמו שאמרת, ציטוט: "ובפירוש לא משתמשים במגינים", הם בד"כ חאפרים (בלי לפגוע באף אחד כמובן) או חסרי מודעות. כשאמרתי לא משתמשים במגנים לא התכוונתי לקרב אחד בודד באימון (סימולציה של קרב) או לקרב זירה תחרותי, כוונתי הייתה לקו המנחה של אותו מקום\שיטה. אם המקום שולל לחלוטין כל שימוש במגנים אני לא הייתי ממליץ לאף אחד להתקרב למקום הזה.

2. אם אתה מונע כמה שיותר פגיעה (בכוונה כתבתי פגיעה ולא זעזוע או כל מילה שיכולה להשמע לשתי פנים) ע"י שימוש במגנים או בכל דרך אחרת כגון תרגיל פחות מסוכן או טכניקה להגנה וכו' כך יותר טוב.

3. חישול - אם מנטלית אתה מספיק חזק אתה ממש לא צריך אימון חישול. אימון חישול נועד לחיזוק המנטליות יותר מאשר חיזוק גופני (אם בכלל הגוף מתחזק מזה) כך שאם אתה מספיק חזק מנטלית אין צורך באימוני חישול בכלל (כמו שאמרתי בתגובה הראשונה החישול תוך כדי האימון מספיק). אם אתה יודע קצת אבל רק קצת פיזיולוגיה אז אתה יודע שהעצבים מרושתים על גבי השריר ואין להם יכולת לאחר נזק או קריעה שלהם להתאחות מחדש ולהשלים את החלק שבו נקרע "הרישות", אם כך מי שהתאמן באגרוף תאילנדי למשל והייתה לו יכולת ספיגה לא רעה בכלל, אחרי פרישה של חצי שנה חוזר לאימונים ובקטע של הספיגה לא צריכה להיות לו בעיה אבל לא כך פני הדברים שמעתי לא פעם על אנשים שחזרו אחרי תקופת פרישה והם אומרים "החישול נעלם" זה היה אמור להיות תמוהה אם באמת היה נזק לעצבים, אז כנראה שלא ממש ניזקו העצבים אלא האמונה העצמית שלהם קצת ירדה= מנטלית יותר חלשים (אנשים נוטים לשכוח דברים בנוסף למנטליות).

4. בינינו אתה ממש רוצה לבטח את עצמך תסמוך עלי, עדיף להפסיד אלף עכשיו מאשר להפסיד אח"כ מאה אלף. מבחינתי ביטוח אישי הוא לא תוספת הוא חובה! חוץ מלאנשים "שלהם זה לא יקרה" הם לא חייבים ביטוח אישי או ביטוח בכלל.

5. ביטוחים - הם כ"כ מתוחכמים שממש לא כדאי להתעסק איתם, אם אין לך עורך דין שמבין בביטוח אומנויות לחימה (אני מכיר אחד) כדאי לצאת הכי בסדר ולבקש מהילדים להשתמש במגנים, ככה גם הילד לא נשחק וההורים לא נרתעים מהאימון.
שאלה קטנה פעם קראת את כל הפוליסה של הביטוח? אני מתכוון לכל מליון ואחד העמודים ולא לתקציר, אני לא מדבר על בין השורות כי את זה רק עורך דין מיומן קולט.

6. לא חוקי - תגיד את זה לאלה שעושים את זה, אני לא מכיר אותם אבל אם אתה מכיר ואכפת לך מהם תגיד להם.

7. קטנוניות - אני אצטט מהמילון בשביל הפדנטים שבינינו: "הקפדה רבה על דבר קטן, שולי וחסר ערך, בעיקר בתחום הכספי" עד כאן מהמילון. מה שעשית אחרי הפעם הראשונה שהערת לו זו קטנוניות! ראית שאתה לא תצא איתו ראש לפי התגובה שלו ובכל זאת המשכת אפילו אחרי הפעם השניה. האשכול לא בדיוק עוסק באיך החוק מגדיר מעשה כלשהו מילולית\בכתב.
אם זו לא קטנוניות אז אני באמת לא יודע מה להגיד לך.

אם היית מקפיץ את האשכול לאחר שהיית מקבל הבטחה לתשובה פירוט וכו' לא היית יוצא קטנוני היית יוצא (אני לא רוצה שזה ישמע אישי כי זה ממש לא) דגנרט (ושוב סליחה אם זה נשמע אישי).

חזרה לפורום
ישן 25-07-2007, 18:40
  רק אמת רק אמת אינו מחובר  

תקרא לי קטנוני, אבל אני חייב להגיב...
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי natisa שמתחילה ב "מעבר לאותיות..."

1. עצם העובדה שאתה מכניס תחת ההגדרה "חאפרים" רבים וטובים ממאמני הלחימה בישראל והעולם, ראשי שיטות, ראשי איגודים, מייסדי שיטות, ומאמנים בכירים, מעידה על חוסר מודעות וחוסר הכרה מצדך לעולם אמנויות הלחימה שנמצא מעבר לעולם הטאקוונדו. אי ההמלצה להתאמן "במקום הזה" כהגדרתך, הייתה סוגרת את מיטב בתי הספר לאמנויות לחימה יפניות ברחבי העולם.

2. מניעת פגיעה מוחלטת (בניגוד לפציעה רצינית) גוררת גם את אי היכולת להתמודד עם פגיעה בעולם האמת. לא יעזור כלום - אם אתה רגיל לעלות לקרבות כשאתה נראה כמו "ספפה" של עמינח, בלבד, כשתחטוף באמת, לא תוכל להמשיך.

3. בכדי להתחשל מנטלית יש לחשל את הגוף תחילה, לקחת אותו אל הסף ולחזור משם (זו הדרך הקלה, הדרך הקשה עוסקת במדיטציות וכו' - אך האגדה מספרת שגם תלמידי שאולין "עברו" לשילוב של אימונים וחישולים קשים בנוסף למדיטציות). אתה בעצמך אמרת שאינך מקיים אימוני חישול ולכן אינך יודע את ההבדל. מה לעשות שאני "יודע קצת אבל רק קצת פיזיולוגיה", ולכן הצעתי לך היא לנסות פעם אימון חישולים, אתה תצא אדם אחר (לא כאיום או כהעלבה אלא פשוט תשתפר כלוחם). בניגוד למה "ששמעת לא פעם" מאנשים אחרים, אני יודע זאת על גופי : הפסקתי לא פעם ולא פעמים בכדי להתאושש מפציעות ושחזרתי, אמנם הייתי צריך "לשמן" שוב את המערכת, אך תמיד יכולתי לקבל ולהמשיך והחישול לא נעלם (ושוב לא הכל בראש, הגוף הוא חלק חשוב ונוסף).

4. + 6. לא מבין איך הגעת לכך שאין לי ביטוח, יש לי שני ביטוחים חופפים, אני מאמין בביטוח ומוקיע את אלו שלא.

5א. מכיר מקרוב עורך דין בתחום, וכל מה שכתבתי למעלה (לעניין החוק). מבוסס ולא עומד "באוויר".

5ב. אני לא בא "לצאת בסדר עם הילדים", אני לא מלמד ספורט כגון הטאקוונדו (אינני מזלזל בספורט או בטאקוונדו), אלא שיטה להגנה עצמית, ולכן בשיטתי זה הכרחי (ולכן אני מדגיש שוב ושוב את השילוב בין מגינים ואי מגינים שהצעתי למעלה). הילד לא נשחק משום שאני לא זורק אותו לבריכת כרישים אלא עובד עמו בסולם מאמצים מסודר ובשילוב של השיטה שכתבתי למעלה. מראש אני מסביר להורים את התהליך ומי שלא מתאים לו פשוט עובר למקום אחר. זוהי השיטה שאותה אני מאמן, פציעות רציניות (סטטיסטית) לא היו לתלמידי ואני מתכוון להמשיך לאמן כך.

5ג. במפתיע, קראתי את כל פוליסת הביטוח ממש לפני שהעלתי את תגובתי לאשכול (היא לא כל כך ארוכה) והיא לא מזכירה ולו במילה את המושג "מגינים" (על כל גווניו).

7. לא באתי להראות למי יש יותר גדול, או מי צודק. אשכול זה מכוון (לדעתי) למדריכים שבינינו ולכן הוא חשוב מעין כמוהו לליבון הסוגיה, האם ישנה הוראה חוקית לשימוש במגינים כן או לא. אם הוראה כזו אכן קיימת, אז אני ועוד עשרות/מאות מדריכים בישראל פשוט עוברים על החוק. זו חשיבותו של האשכול ולכן המשכתי אפילו לאחר הפעם השניה, בכדי להגיע לתשובת האמת החשובה כל כך. האשכול כן עוסק בהגדרתו המילולית / בכתב של החוק לעניין זה וחבל שלא הבנת זאת.

בנוסף לכך אנשים רבים פונים לאינטרנט / פורומים בכדי לקבל תשובות וידע, וכאשר מי שמוגדר כמומחה בפורום לאמניות לחימה ואפילו עורך הדין שלו נותנים חוות דעת כי לא חוקי לאמן ללא מגינים, וכי זוהי "רשלנות פושעת", אני וחברי המדריכים שמאמנים ללא מגינים נפגעים מכך ישירות (ולא רק בתחום הכספי).

זוהי חשיבותו של האשכול ומכאן אי ההתקטננות כהגדרתך - לא מדובר מבחינתנו בדבר קטן, שולי וחסר ערך ואף לא בתחום הכספי, כי אם בדבר מרכזי ביותר לגביי דרכנו, אמונתנו בדבר בו אנו עוסקים, הערכים והידע אותם אנו מעבירים לתלמידנו, והעובדה כי יש גם דרכים אחרות ללמוד ולהתאמן מעבר למה שאתה מכיר (ויש לקבל זאת).

נ.ב. צר לי מראש ובדיעבד על הנימה האישית / כעוסה שאולי יכולה להיות למה שכתבתי, לחלוטין לא זו הכוונה. פשוט אני באמת חושב שעלייך לפתוח את עצמך לרעיונות ולמגוון דעות נוספות אל מעבר למה שיצא לך להכיר, ולהבין כי אשכול זה ותוצאתו הסופית / מה שנלמד ממנו, הוא חשוב ביותר לחברי הפורום ולכל מי שמתעניין או נדרש לנושא.

באמת באמת הכל מאהבה.

נערך לאחרונה ע"י רק אמת בתאריך 25-07-2007 בשעה 18:46.
חזרה לפורום
ישן 26-07-2007, 00:14
צלמית המשתמש של natisa
  natisa natisa אינו מחובר  

טעות בידך אם אתה חושב שנחשפתי רק לטאקוונדו [אתה אוהב להגיד את המילה האחורנה :)]
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי רק אמת שמתחילה ב "תקרא לי קטנוני, אבל אני חייב להגיב..."

תיקונים למה שהתכוונתי ולמה שלא, כנראה שלמרות שניסיתי להיות הכי ברור זה לא יצא לי :\

1. אתה אומר שרוב המקומות הרציניים בארץ כהגדרתך לא משתמשים כלל במגנים אם כך באמת פני הדברים אז צר לי להגיד לך לעניות דעתי שכנראה כלום לא השתנה בארץ בתחום אומנויות הלחימה ב-30 השנים האחרונות. בחו"ל כבר מזמן משתמשים במיוחד בתחום שאתה מאמן בו במגנים בזמן האימונים כדי למנוע פציעות מיותרות ומה עוד שזה לא מספיק! מוזר לי לגלות שיש עדיין מקומות שלא משתמשים כלל במיגון זה פשוט לא נתפס.

2. אל תוסיף למה שאמרת תוספות מיותרות אני אמרתי "פגיעה" כי זו בדיוק הייתה כוונתי ואתה הוספת מילה שמשנה לגמרי את דבריי וכתבת "פגיעה מוחלטת" אין כזה דבר מניעה של פגיעה מוחלטת יש הורדת הסיכון לפגיעה רצינית ובעיות לאחר מכן. אפילו כתבתי בסוגריים שאין כוונתי לזעזועים או לכל דבר שיכול להשמע לשתי פנים אלא לפגיעה שסופה להוביל לפציעה. כנראה שלא הייתי ברור מספיק.
אני לא דוגל במיגון שיגרום למתחרה להראות לפי איך שאתה מתאר את זה כ"ספפה" של עמינח אלא במיגון בסיסי באימונים ששומר על המתאמן ועוזר לו להמשיך להתאמן מבלי לדאוג לפציעות רציניות.

3. ממה שאני מבין אתה מסכים איתי שהעסק של "חישולים" הוא ממש לא רק קטע גופני בלבד ושמעורב בו הרבה מנטליות (לפי דעתי רוב מנטליות). אם זה מה שאתה רוצה לשמוע אז אני יודע מה התחושה של מכה חזקה לרגל אגרוף לפנים\בעיטה נעילות וכו' הקטע של חישול הוא להרגיש בנוח עם הכאב ולהכיר בו, ולא להגיע לרמה שאתה לא יכול ללכת נורמלי שבוע אחרי האימון כי פירקו לך את הרגל והרבה מאמנים חאפרים עושים את אימוני החישול האלה ולא מבינים שהם הורסים הרבה יותר מאשר בונים.

4. הבנתי מהתחלה שיש לך ביטוח והכל אבל דברתי בגוף שני כי התגובה הייתה אליך, לא אמרתי בשום שלב "אין לך ביטוח" או כל משהו שיכול לגרום לחשד שאין לך ביטוח, ואם כן יש משהו שמרמז אפילו קלות שאין לך ביטוח, זו באמת לא הייתה הכוונה משום שאין לי שום מידע על כך, מצטער על חוסר הברירות בפעם הבאה אני אהיה יותר ברור.

5א. אחלה! אבל עדיין לשבת ולכתוב כ"כ הרבה על צמד מילים נראה לי קצת מיותר :\

5ב. מכבד ומבין אותך, כל הכבוד לך על כך שאתה מסביר להורים למה הם מכניסים את הילד ולמי שלא מתאים פשוט יכול להוציא את הילד, השילוב של אימון עם מגנים ובלי נשמע הגיוני אבל אני לא יודע כמה הוא תקף לגבי ילדים ועד כמה באמת אפשר להמשיך כך מבלי להיפצע. אני רק רוצה להבין אתה נותן להם לעשות קרבות מגע מלא עם כוח והכל בלי מגנים? או שאתה נותן להם לטעום את התחושה של בלי?

5ג. אם אתה אומר שקראת את כל הפוליסה אז אין לי מה להגיד חוץ מזה שאתה יודע יותר ממני מה הביטוח שלך דורש ממך.

7. לא הייתה לי בעיה שהמשכת לדבר על "האם מגנים זה דבר שמעוגן אצל הביטוחים או שהוא לא דרישה קולקטיבית שמשותפת לכל הביטוחים" "הבעיה שלי" הייתה שהמשכת להתווכח על המושג "רשלנות פושעת" אפילו אם אתה צודק למה להתווכח על זה בצורה כ"כ חריפה כאילו אין מחר. אז הערת לו, לא קיבל תמשיך הלאה ביג דיל.

הערה קטנה (אולי אני הרבה פחות מיומן ומנוסה ממך אבל גם אני יודע דבר אחד או שניים): אם הגוף אומר לך דיי כנראה שיש סיבה, יכול להיות שבראש אתה מספיק חזק כדי להמשיך אפילו עם כאבי תופת אבל לא ממש כדאי לעשות תחרות "מי נשבר לפני מי" עם הגוף כי אם הוא נשבר, אתה נשבר יחד איתו.

אני מבין את חשיבות פתיחת האשכול אם לא הייתי חושב שהנושא מספיק חשוב לא הייתי מגיב עליו מלכתחילה, פתיחת הנושא הבהירה את חשיבות הביטוח ומורכבותו. בהתחלה זה קצת ירד לפסים אישיים ונראה כמו מריבה של ילדים קטנים אבל מהר מאוד האווירה נרגעה והדיון חזר להיות עניני ובוגר.

נ.ב
ממש לא נפגעתי ולא הרגשתי שום נימה של כעס או משהו אישי בכל מה שכתבת, הדבר היחיד שהרגשתי זה שהתגובה הייתה ענינית וללא שום פן אישי.
רק שתדע שאני רוצה להחשף כמה שיותר לרעיונות חדשים ולגישות חדשות הבעיה שיש גישות שלטעמי הן הרסניות ולא בגלל השיטה עצמה אלא בגלל המאמן ועצוב שכך.

חזרה לפורום
ישן 26-07-2007, 09:32
  רק אמת רק אמת אינו מחובר  

המילה האחרונה :)
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי natisa שמתחילה ב "טעות בידך אם אתה חושב שנחשפתי רק לטאקוונדו [אתה אוהב להגיד את המילה האחורנה :)]"

תחילה, אני מאד שמח על התגובה העניינית והבוגרת, ועל כך שלא נפגעת מדבריי. באמת כיף לראות בפורום דיון טוב ותרבותי, למרות שיסודו באי הסכמה מסוימת.

אני לא יורד אף פעם לפסים אישיים ומנסה להישאר קורקטי. אני מכיר ומודע לעובדה שישנן גישות הרסניות ובאשכול זה אני מנסה להראות שהגישה המדוברת כאן איננה הרסנית כלל וכלל.

כתמיד התגובות ממוספרות :

1. דיברתי על עשרות/מאות מקומות רציניים בארץ ובעולם, שלא משתמשים בהם במגינים בכלל. כפי שכתבתי למעלה, אני מתנגד לאי שימוש כולל במגינים (למרות שבעבר חשבתי כך) ומאמין בשילוב מסוים בכדי למנוע פציעות מיותרות, אך עדיין במקומות רבים וטובים בעולם (ואף ראשי שיטות ביפן) אינם דוגלים בשימוש במגינים.

2. כשהוספתי את המילה מוחלטת, לא התכוונתי למניעת פציעה (אין קשר לפציעה) אלא לכך שבעיניי כחלק מהחישול שיש לעבור באימון, יש הכרח שהתלמיד ירגיש את המכה על בשרו ולא דרך מגן כלשהו (אם השתמע אחרת אז הנה התיקון). כשכתבתי מיגון "ספפה" התכוונתי למגינים כמו שיש בטאקוונדו, מגינים אלו לדעתי מונעים את אפקט החישול, אך עדיין הכרחיים כחלק משיטת הקרבות המשולשת שהצעתי (שוב אני לא מזלזל בטאקוונדו, השתתפתי באחת מאליפויות הטאקוונדו, הייתי עם מיגון ויצאתי עם סימנים כחולים חופשי).

3. מסכים איתך לחלוטין שישנם מאמנים רבים שהורסים יותר מאשר לבנות, אך צריך להבין שכאשר עושים זאת נכון (כמובן שצריך למצוא את המאמן הנכון), לחישול יש אפקטיביות רבה.

4. סבבה.

5ב. כתבתי זאת למעלה (אולי לא מספיק בפירוט) - השילוב מתבצע גם לפי הרמות, בוודאי שאני לא אתן לילד בן 5 לתת לחבר שלו אגרוף לפנים, אך בהחלט אני מתחיל דווקא עם הצעירים בשנה הראשונה ללא מגינים בכדי לתת להם תחושה, משם בשנה השניה אני עובר למגיני רגליים בלבד כדי שיכולו לבעוט יותר בכוח (מתקדמים יותר לובשים גם מגיני אשכים). ברמות הגבוהות יותר אני מוסיף מגן שיניים (כשהם מתחילים לבעוט לראש), וברמות שבהם אני רוצה קרב "מגעיל" שדומה לקרב רחוב / "אימון אגרסיביות" אני מאמין במיגון בוגו (מלא), ברמות הגבוהות (גם גיל מבוגר יותר) אני גם משלב קרבות ללא מגינים / מיגון מינימלי (שיניים וביציים) בכדי לתת את תחושת הפגיעות. באופן כללי אני דיי מתנגד לכפפות אך מטבע המציאות כשיש עבודה של איגרוף אז משתמשים בכפפות.

5א. + 7. דווקא "ההתעקשות שלי" על החוק ועל מושג "הרשלנות הפושעת" הנה החשובה בעייני, ההתעקשות החריפה כאילו אין מחר הייתה משום שאם תשים לב, אותו מדריך / המנהל העסקי שלו / עורך הדין שלו, מכניסים אותי ומדריכים נוספים שחושבים / מאמנים אחרת מהם (אך בפירוש במסגרת החוק), תחת ההגדרה של עבריינים / רשלנים / פושעים - בתור אזרח שומר חוק שמאמין בדרך האימון שלו לא הייתי רוצה שמישהו שקורא על דרך האימון שלי (במיוחד תלמידיי) יחשוב כך (האמן שלי שאף אחד לא היה רוצה).

* דוגמא חיה - באשכול עבר כשהעלתי את העובדה שבודהיזים (בניגוד תרגול מדיטציות בזן-בודהיזים) הנו דת, רועי מיד כתב שהוא יהודי מאמין ולא מתרגל דת אחרת וכו' וכו' וכו'. אני עדיין בדעה שבודהיזים הוא דת אחרת, אבל שים לב כמה מפריע לבן אדם (לא אדם ספציפי) ששמים אותו תחת מקום שהוא לא רוצה להיות שם (עבודה זרה ופאגניות לעניין זה), ותבין למה אני מתעקש לא להיות עבריין תחת החוק (שלא קיים).

להת' - ותודה.

נערך לאחרונה ע"י רק אמת בתאריך 26-07-2007 בשעה 09:37.
חזרה לפורום
ישן 26-07-2007, 01:45

ביה"ס לאמנויות הלחימה הסיניות קונג פו דרקון

החלטתי לא להגיב ואחר כך התחרטתי.

ממליץ לך "רק אמת" לקרוא "באמת" את הביטוח שלך הייטב.
לחשוב הייטב מה יקרה לו תלמיד שלך ישבור בטעות רגל במקרה "הטוב" או חס ושלום את ראשו וימות.

אני מקבל את שלושת השלבים ודוגל באימון קרבות ללא מיגון אך : אך ורק תלמידים שהם הינם מקצועיים
ויודעים להתאמן :בקיעים בטכניקות ובתרגילים,בעלי משמעת עצמית ויכולות בוגרות.
מניסיון רב שנים אני דואג לחשל את תלמידי אימוני חישול מפרכים וקשים ללא מיגון!
עשה הבדל בין חישול לאימון קרבות!!

אני דואג שבמהלך אימון קרבי :תירגול /קרבות ראשו של התלמיד יהיה מוגן.
אני דואג שתמיד התלמיד יהיה עם כפפות חצי או כפפות מלאות.
אני משתמש רבות במגני חזה(טקוונדו) בקרבות שהם קרבות קשים .
אמנות הקונג פו הינה אמנות אכזרית בפגיעותיה ומכה או פגיעה עלולים תכופות להסתיים במוות.

קרבות במגע מלא ללא מיגון אני מוציא אך ורק לאחר שנה ששם אני לא גורע עין מהתלמיד!

עכשיו קצת על קרבות ללא מיגונים:-):
יש כאן לא מעט אנשים שמכירים אותי מקרבות לא חוקיים שנערכים פה ושם :-)..
יש לי ניסיון של עשרות קרבות ללא מיגונים ..ואני יהיה מעט ברוטלי ..קרבות בהם אני שובר ומרסק עצמות
של יריבים.(הכל תחת הסכמה כמובן).
אני יודע מה זה איבר שבור ומרוסק!
אני יודע מה זה להיות קרוב מאוד למוות.

לסיכום :
התלמידים שלי ידועים כגלאדיאטורים,מקצוענים ,לא מפחדים!,בעלי ביטחון עצמי.
"שאני רוצה לטפח סוס למלחמה אני שומר על רגליו לכשיגדל" יוליוס קיסר - כיתבי קיקרו.

סוף שבוע מקסים לכולם.
שחק רועי

נ.ב

natisa ..כל הכבוד!! ח"ח

נערך לאחרונה ע"י רועי*שחק בתאריך 26-07-2007 בשעה 01:48.
חזרה לפורום
ישן 26-07-2007, 09:59
  רק אמת רק אמת אינו מחובר  

פנייה אישית :
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי רועי*שחק שמתחילה ב "ביה"ס לאמנויות הלחימה הסיניות קונג פו דרקון"

בשנתיים וחצי שאני חבר בפורום (היום ), מעולם לא התווכחתי עם מי מהחברים כאן, אלא אך ורק ניסיתי לתרום ממעט הידע שיש לי ולכתוב אך ורק בתחומים אותם אני מבין. גם כאן אינני מנסה להתווכח, כי אם להעלות את דעתי ומחשבותיי בנושא.

* חבל לי מאד שהחלטת לא להגיב בשלב כלשהו, משום שהתגובה הייתה חשובה (לי לפחות).

* חבל לי מאד שכעת אתה מכניס אותי גם תחת ההגדרה של אחד שלא קורא לעומק במקרה הטוב, ושקרן במקרה הרע. (ציטוט : "ממליץ לך "רק אמת" לקרוא "באמת" את הביטוח שלך הייטב").

* באם תלמיד שלי ישבור בטעות רגל, יקרה בדיוק אותו הדבר אם הוא היה שובר אותה בחוג כדורגל או בהפסקה בבית הספר : הביטוח יכסה את עלויות הטיפול. בשביל זה יש ביטוח, בגלל זה התלמידים מבוטחים, ואין כל חיוב במגינים (למרות שהם משתמשים בהם לעיתים).

* חבל לי שאתה חושב שהאמת המוחלטת נמצאת לצדך, וכי באימוני קרבות לא מתחשלים. אני מקבל ומוקיר את כל סוגיי האימונים, אך אתה פשוט סותר ומוקיע את שלי ואת של רבים וטובים ממני.

לרגע לא טענתי כנגד אמנות הגונג פו, אכזריותה, פגעיה או מי מתלמידיך המקצועניים. אך למה לטעון כנגד מקומות שלא מאמנים בדרך שלך?

* אבל הכי הכי חבל לי, כואב לי ופוגע בי - שבמקום לספק את התשובה לעניין החוק המדובר (והתחייבת לספק תשובה כזו למעלה), המשכת אתה, המנהל העסקי שלך ועורך הדין שלך, לטעון כי אני ומדריכים נוספים שמאמנים לעיתים ללא מגינים עוברים על החוק.

העניין כאן איננו ביטוח כן או לא. העניין כאן הוא טענתכם כי אנחנו עבריינים, פושעים ורשלנים על פי חוק, בעוד הדבר איננו נכון לחלוטין. פשוט אין חוק כזה, כפי שאני ממשיך לטעון.

אפשר לפתור את זה על ידי התנצלות פשוטה - ועדיף כאן, משום שכאן נעשתה הטעות וההטעיה (ואני באמת מאמין ומקווה שהיא טעות בתום לב שנובעת מאי הבנה מדוייקת של החקיקה הקיימת).

שוב אני מפציר, אם אותו החוק אכן קיים, אנא העלה אותו כאן ואשמח להתנצל בפנייך.

סליחה על ההשתפכות, פשוט באמת לא אוהב שמוציאים אותי עבריין (במיוחד לאור העובדה שלא אני עסקתי "בעשרות קרבות לא חוקיים" ,ולא אני ניהלתי "עשרות קרבות לא חוקיים").

נערך לאחרונה ע"י רק אמת בתאריך 26-07-2007 בשעה 10:08.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:13

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר