לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-07-2007, 16:35
  רק אמת רק אמת אינו מחובר  
לשעבר מנהל פורום אומנויות לחימה | פורום גן חיות בלעז'

חבר מתאריך: 26.01.05
דעתי (המקוצרת)
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ofir c שמתחילה ב "אומנות לחימה ויהדות"

למעט תרגול של עבודה זרה ממש (כגון שינון תפילות / מנטרות בודהיסטיות או פולחן אבות ורוחות) אני לא רואה ולא נתקלתי בסתירה כלשהי - אם אתה מעוניין בתשובה קצת יותר מנומקת, אשמח לנסות ולהביא את דעתי, אבל תצטרך לכתוב במה לדעתך אתה נתקל בבעיה.

לעניין הקידה : מקורה בתרבות המזרחית ובה אמירת שלום ונתינת כבוד נעשתה תוך אי מגע בצד השני, הדבר מקביל בתרבות המערבית ללחיצת יד (כמובן שזה קצת יותר עמוק מזה), אבל בסך הכל לא מדובר בהשתחוות לאליל אלא בדבר דומה מאד לאמירת שלום / נתינת כבוד / לחיצת יד ליריב / החבר לאימון.

חזרה לפורום
ישן 27-07-2007, 21:33
צלמית המשתמש של orib
  orib orib אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.05.07
תראה

אני אישית לא מתחבר ליהדות וכמו כן רוב אומנויות הלחימה מקורן במזרח הרחוק מקום שונה תרבותית ומנטלית מאוד מאשר אזורנו הקטן והצחוח. אני אישית חושב שאין מקום כל כך ליהדות באומנויות לחימה אלו וזה בעצם לחבר שתי דברים שונים ולכן זה לא מתאים אבל עדיין לא חסר דוגמאות ישנה אומנות אבי"ר שמשלבת יהדות ואומנות לחימה וכל מי שמתאים לו יבורך.

בנוגע לקידה כמו שכבר אמרו זה דרך מאוד עמוקה ולפי דעתי גם הרבה יותר חכמה וטובה להביע הערכה וכבוד לבנאדם מאשר לפי דעתי ללחוץ את ידו. אני אתן לך דוגמא שמישו לוחץ לך את היד שניכם מנסים להפעיל לחיצה חזקה שתראה מיהו השולט מיהו החזק בקידה שתי הצצדים יוצרים מעין דיסטנס שמראה על שוויון על כבוד הדדי אני לפחות שקדים לי זה מעורר בי יראת כבוד ואני מעל לגאה להחזיר לו קידה שתדע שאני אפילו קד לאנשים שאני מעריך מאוד ולמרות שהם לא מכירים את זה ולפעמים צוחקים אתה תופתע לשמוע מה זה מעורר בהם.

אבל אני מאוד סקרן לדעת מדוע זה בעייתי לך לקוד חזרה אל מי שקד אליך אני מאוד מסוקרן לשמוע
חזרה לפורום
ישן 29-07-2007, 16:32
  big-foot 17 big-foot 17 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.04.06

יש קשר גדול בין אמוניות לחימה ליהדות..(לפחות בצורה עקיפה)...

הדוגמא הכי קלאסית זה גמרא.

בכל קושיא שנשאלת במשנה התשובה תהיה תמיד מצויה במחלוקת.

ז"א-על כל תירוץ שאיזה סבוראי/אמוראי הביא..תמיד היה רב אחר שהיה חולק עליו ונותן הוכחות..וכך זה היה נמשך בין שני הצדדים לרוב זה בין יותר אנשים..אחד מתרץ לפי המקורות שלו..ואחד מתרץ לפי המקורות שלו..ז"א שנוצר דיאלוג...כמו בא"ל...אחד המציא מתקפה..והשני מתקפת נגד וכך שניהם מנהלים את הקרב...עד שנפסקת הלכה עפ"י רב מסוים..(לענייננו-בריח....).....

יכול להיות שההסבר שלי לא כזה מובן במבט ראשון..אז מצטער..לא מצאתי צורת ניסוח יותר טובה...אם יש הערות/הארות אני אשמח..
חזרה לפורום
ישן 07-08-2007, 23:52
  משתמש זכר kenshinkan kenshinkan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.01.05
Facebook profile LinkedIn profile
"אם יאמר לך אדם 'יש חכמה בגויים' - תאמין, 'תורה בגויים - אל תאמין'"

ציטוט מהתלמוד (לא זוכר מיקום מדוייק, עמכם הסליחה) שמשמעותו היא שכל עוד הגוי לא מדבר אתך תאולוגיה אלא מדע, אין בעיה.

אומנויות לחימה הינן חכמה.
אם מנסים לדחוף לך בכח תאולוגיה אלילית מתחת לקאטה אז משהו לא בסדר.

לעתים קשה מאוד ללמוד חכמה (מדע, ידע) מסויימת ללא גישה למטען התרבותי ממנו החכמה הזאת מגיעה. לדוגמא - רפואה סינית. רפואה סינית הינה מדע רפואי לכל דבר (בסין לומדים את המקצוע באוניברסיטה ויש בתי חולים שפועלים על רפואה סינית מסורתית בלבד, וגם פה שאנחנו רק "מטפלים" פשוט רואים שהידע הזה מרפא אנשים ממחלות שלרפואה מערבית אין תשובה), אולם לא ניתן להבין את המודלים התיאורטיים שבעזרתם מאבחנים ומטפלים ללא הבנה של מושגים בסיסיים בתרבות הסינית.
כנ"ל לגבי תחומים מסויימים באומנויות הלחימה - לעתים צריך לחוות את התרבות היפנית/סינית כדי להבין את החומר הנלמד יותר לעומק, בלי שום קשר לעבודה זרה כזאת או אחרת (וזו ההזדמנות לומר שאין בעיה הלכתית עם קידה אחד לשני, ואף אין בעיה עם הקידה על הברכיים משום שאינה "בפישוט ידיים ורגליים", אבל נשאר עם הקידה בעמידה...). דוגמא - באומנויות לחימה אוקינאוויות מתחילים את הקאטה עם קידה (לא ראיתי את זה באומנויות לחימה סיניות או יפניות). בבתי ספר שעוד מבינים מה הם עושים שם בקאטה מקפידים שהקידה היא עם מבט קדימה לעבר "היריב הדמיוני" (בהבנה העמוקה אין יריב במובן הזה). הקידה מדמה לנו סיטואציית רחוב בה אני מתנהג בנימוס/מתנצל כלפי אדם זר, אך באותו הזמן לא מוריד ממנו את המבט, מבחינת "כבדהו וחשדהו". הקידה, בשיטה בה אני לומד ומלמד הינה טכניקת הגנה עצמית לכל דבר.

ולסיום, "כל האומר דבר בשם אומרו מביא גאולה לעולם" (אבות ו',ו'): הגדיל ממני סיפו ניר מלחי שדיבר על כך בסרט "זורם כנהר הגדול". הוא סיפר שם שכאשר הגיע ליפן הוא נכנס למשטר אימונים שלא הכיר בעבר - תתאמן עכשיו הרבה ובסוף תבין. ובאמת, במזרח לא שואלים "למה" אלא פשוט עושים מה שהמורה אומר - נעשה ונשמע.
נקודה נוספת היתה שבעיניים מזרחיות מה שיותר עתיק יותר טוב - ככל שיש מאחרי המורה שלך שרשרת ארוכה יותר של מורים השיטה נחשבת טובה יותר. היהדות הינה בין האמונות העתיקות יותר באנושות כיום, עם ידיעה ברורה של שמות המורים בשרשרת העברת התורה מימינו ועד משה רבינו.

בעז
www.Kenshinkan.org.il
https://www.facebook.com/KenpoIsrael
https://www.youtube.com/user/KenshinkanDojo

נערך לאחרונה ע"י kenshinkan בתאריך 07-08-2007 בשעה 23:59. סיבה: כתיב
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:39

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר