לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-08-2007, 21:40
  alex69 alex69 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.06.07
המלצה c-47 - ה ד ק ו ט ה.

על המטוס כבר פירטו ואין עוד מה להוסיף , על היופי , החוסן והיעילות.
אך אינני מבין , למה הוציאו אותו משירות פעיל בחיל האוויר ב2001? באתר החייל לא מפרטים על הסיבה לפרישתו. אני משער שהמטוס פשוט לא התאים ל"פוזה" של החייל המודרני עם הכלים המתקדמים.
אך המטוס , יכל לתרום בהווה וגם בעתיד לביצוע טיסות תובלה בינוניות , הובלת קצינים בחירים מבסיסי הארץ השונים וכמו כן הצנחת הספקה ותובלה קרבית, הרי באיזורים כמו האיזור של מלחמת לבנון ב-2 , שהרקולסים (עוד חיה מדהימה) הצניחו הספקה קרבית מגובה נמוך יחסית ולא נפגעו דכן ההרקולס מטוב הרבה יותר גדול וקל לפגיעה מדקוטה , ולא היתה לו פגיעה אחת. מטוס כמו הדקוטה יכל לסייע לטייסת התובלה לספק אספקה מוצנחת במלחמה שעברה , ובכך להוריד את העומס והלחץ מההרקולסים הקיימים , שכן אם הטייסים לא היו לחוצים להספיק X הצנחות בY זמן , ההצנחות היו מדוייקות ויעילות יותר.
ההחזקה לא נראת לי ותקנו אותי עם אני טועה צריכה ליהיות כל-כך יקרה , שכן המטוס שעבר כל-כך הרבה שנים לא היו בעיות מכניות רציניות , וגם החלפים צריכים ליהיות זולים שכן הפשטות וה"פרימטביות" של הדקוטה.

נ.ב , הכוכב בצלמית ההודעה היא בגלל שהמטוס הוא כיכב, ועדיין מככב בחילות אוויר רבים בעולם.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-08-2007, 00:55
  haboob haboob אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.07
כמה תיקונים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי alex69 שמתחילה ב "c-47 - ה ד ק ו ט ה."

אלכס, זה אכן מטוס מדהים וקצרה היריעה....
לפני ש-YHS ירחיב מידיעותיו (הרבות) בנושא הדקוטה, אתקן כמה מהדברים שכתבת:

ראשית, הסיבה להדממת הדקוטה ממש לא הייתה קשורה ל"פוזה" - תאמין לי שלמטוס הזה יש כזו הסטוריה (חלק ממטוסי הדקוטה ששירתו בשנותיה האחרונות של הדקוטה בחיל יוצרו בשנות השלושים של המאה הקודמת), ש"פוזה" לא תכשיל אותו... לאורך עשרות שנים דיברו על ההדממה הקרבה-ובאה של המטוס ובסוף זה קרה - וככל הנראה בצדק.
המטוס יצא משירות כאשר לחלק ממשימותיו לא היה מחליף - כמאמר הסיסמה המפורסמת - ואולי רק בשנה-שנתיים האחרונות ניתן לומר שהטייסת שהטיסה אותו אכן זכתה ב"מחליף" ראוי בדמות הנחשון.

לגבי הצנחות וכו' במלחמה: משום מה אתה יוצא מנקודת הנחה שההרקולס קל יותר לפגיעה בשל גודלו - אל תשכח שיש עוד פרמטרים רבים כמו מהירות המטוס (הרקולס מהיר בערך פי 2), יכולת טיסה בלילה ובגובה נמוך, יתירות מערכות וכוח מנועים, היכולת לשרוד פגיעה ולהמשיך לטוס וכו'. ללא קשר, יכולת נשיאת המטען והצנחתו בדקוטה (והיכולת להטיל אותו לנקודה מדוייקת) קטנים משל ההרקולס.

לגבי הערתך על ה"כיכוב" שלו בחילות אוויר בעולם: חיל האוויר הישראלי הוא חיל האוויר האחרון בעולם שהשתמש במטוס - מאז שהדקוטה הפסיקה לטוס בחה"א, לא תמצא בעולם מטוסי דקוטה בשירות צבאי.

דבר אחרון לגבי אחזקה - אמנם מטוס מכאני לגמרי ו"פשוט" לתחזוקה, אבל תחשוב לרגע איפה ואיך מוצאים חלפים למטוס כזה ומה מחירם, ויש עוד הרבה שיקולים נוספים.
ישן 03-08-2007, 02:22
צלמית המשתמש של PD1
  PD1 PD1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.11.05
שלח הודעה דרך ICQ אל PD1 שלח הודעה דרך MSN אל PD1
המטוס אמין מעל לכל ספק
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי levikon שמתחילה ב "נ.ב. בנוגע להרקולס, כולם..."

כמו כן, בריטניה מעוניינת עכשיו להרחיב את צי המטוסים שלה במטוס שישי מסוג C-17.
מדינות כמו קנדה ואוסטרליה התחילו להפעיל אותם השנה במספרים קטנים יותר.
אבל כשאתה מציע לרכוש אותו לחיל האוויר, אתה צריך לשאול האם זה טוב ליהודים?

C-17 הוא מטוס שנועד לשמש כ"מיני" C-5 Galaxy, המטוס בעל יכולות דומות ל C-5 למרות שהוא קטן יותר במימדיו.
המטוס הזה בעיקר נועד כדי להעביר אספקה וציוד כבד למרחקים עצומים כמו השימושים שלהם בעיראק ואפגניסטאן (התמונה הכי טובה היא מטוסים כאלה מעבירים טנקים ממקום למקום).
אני לא חושב שאנחנו צריכים מטוסים כאלה, עדיף יהיה להשקיע את הכסף במטוסי הרקולס חדשים.
כמו כן המחירים של ה C-17 הם פשוט לא במסגרת התקציב (אם אני לא טועה, יחידה של C-17 עולה בסביבות ה 500 מיליון דולר).
אם צה"ל צריך להעביר סחורה ממקום למקום, שישכור את שירותם של אוקראינה, האנטונובים שלהם מסוגלים לעשות את אותה העבודה במחיר קטן יותר.

נערך לאחרונה ע"י PD1 בתאריך 03-08-2007 בשעה 02:26.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:21

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר