לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-08-2007, 10:15
צלמית המשתמש של תוכי.נ
  תוכי.נ תוכי.נ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.06
ההשתמטות ודרכי מניעה

נוכח גל הכתבות המתבכיינות על תופעת ההשתמטות הנוראית המערערת את סיפי הציונות וכו', שלא ברור למה החלה רק עכשיו, חשבתי לפתוח אשכול דיון על דרכים למנוע ולצמצם את ההשתמטות. לדעתי הטיפול בתופעה צריך להיות משולש - תגמול למשרתים, ענישה למשתמטים וחינוך.

-להעיף את חוק טל לעזאזל במהירות האפשרית, 'הסדרת' השתמטות נותנת למעשה לגיטימציה רשמית

-צימצום קיצבאות ילדים לאנשים שלא שירתו בצבא או בשירות לאומי, גם יחסוך כסף לקופת המדינה וגם יצמצם את כמות הפרזיטים. ביטול חוק קיצבאות יוצאי צבא היתה אחת הטעויות הקשות ביותר, לא פחות מחוק טל.

-רשיון, מי שיוצא על 21 נפשי הוא כנראה פסיכוטי ואינו כשיר לנהוג ברכב, במקום המבחן המעליב שיש היום צריך להקים תהליך בירוקרטי ארוך מסובך ויקר ככל האפשר למי שרוצה להוציא רשיון אחרי שיצא על 21, במידה והוא הוציא רשיון לפני גיוס לבטל את הרשיון ולדרוש ממנו לעבור את התהליך מחדש.

-לימודים, אחת ה"סיבות" להשתמטות היא "למה לי לבזבז 3 שנים מהחיים שלי כשאני יכול ללמוד ולגמור כבר תואר ראשון כשהחברים שלי רק יתחילו ללמוד". כדי לפתור את זה אפשר לעשות מספר דברים - 1. לאשר לימודים לתואר ראשון רק מגיל 20, 2. לכלול מלגה שתכסה חלק משמעותי מעלות הלימודים כמענק שיחרור (נוסף למענק מצומצם יותר), לקרביים רצוי להעלות את המלגה עוד יותר. 3. להעלות את שכר הלימוד לכאלו שלא שירתו.

רוצה לחסוך זמן וכסף? בבקשה, תעבוד שנתיים קודם כדי לממן את הלימודים שלך, כי אתה לא יכול להתחיל ישר. כשהפראיירים שהתגייסו ישתחררו, הם יהיו חופשיים מדאגות וילמדו על חשבון המדינה, בזמן שאתה קרעת את התחת שנתיים ולקחת משכנתא כדי לממן לימודים - פתאום זה כבר לא משתלם בכלל.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-08-2007, 00:12
  משתמש זכר m-hanan m-hanan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.01.07
שלח הודעה דרך MSN אל m-hanan Facebook profile
אתה לא יכול לעשות זאת
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי תוכי.נ שמתחילה ב "ההשתמטות ודרכי מניעה"

מה שאתה מציע זו דיקטטורה.אתה יכול אולי לא לתת רישיון נהיגה למי שעוד לא עשה,אבל מי שכבר עשה-ממש לא.
אתה לא יכול להרים את שכר הלימוד לאלה שלא עשו צבא.

מה שכן,בבתי הספר צריך ללמד למה כן לעשות צבא,ללמד מורשת קרב,חיילים שנהרגו,משמעות של 3 שנים שאתה נותן למדינה שלך ע"מ שגם הילדים שלך יחיו פה בשקט.
אבללל לא לעשות את ההשתמטות למשלתמת.מי שמשתמט לכתוב סעיף 'לא מילא את חובתו הלאומית' זה נשמע ממש מרתיע ומבייש.

והכי חשוב-למה כלכך קל להשתמט בכלל מצה"ל???ילד אומר לקב"ן שהוא פיטר פן ומשתחרר.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/95/Theodor_Herzl.jpg/38px-Theodor_Herzl.jpg]
"לא רוצים,לא צריך..."

ישן 04-08-2007, 15:15
  קובי הדדי לא היה קובי הדדי לא היה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.05.07
יש לי הצעה אחרת

הייתי רוצה לקחת את הדיון למקום יותר פרקטי ולהציע עזרה למראיינים במקומות השונים. כשמגיע אדם לראיון הוא מתבקש להציג דף עם ניסיון הצבאי או תעודת שחרור. כידוע בעידן שלכל ילד יש מדפסת, האפשרות לזייף מסמכים כאלו לא צריכה להיות בשמיים. לא לכל אחד יש גישה למערכות הסודיות של צבא מדינת ישראל ולפעמים זה בעיה להפריע למערכת עם כל מיני בקשות שיכולות לעקב ולפגוע בה, על מנת לאמת את הנתונים. לכן חשבתי על הצעה- לסמן את כל מי שלא שרת בצבא. בשלב התחלתי, עם איזשהו סימן על הבגד. לא משהו גדול, אולי טלאי קטן (על הברך?). מכיוון שיש כאלו שלא משרתים מטעמים שונים אפשר לתת לכל אחד טלאי בצבע אחר. להומו שפחד מהתעללויות של קצינים סדיסטים ניתן וורוד. לקומניסטים, פציפיסטים ואנרכיסטים אפשר לתת אדום, וכן הלאה. לבעלי עסק עצמאיים,נניח בתי קפה, אפשר לסמן על חלון הראווה. כשתצליחו לשלוח לכנסת מספיק פרלמנטרים שמחזיקים דעות דומות לשלכם ולא נכנעים לכל מני ערכים של זכויות אדם ושטויות כאלו, אפשר יהיה לקעקע בחוק את את חובת הקעקוע לשונה. אפשר לקעקע היום גם ברקוד?
אחר כך כשהמערכת כבר תהיה משומנת, אפשר יהיה לשלוח את המשתמטים והסרבנים לקורס או התמחות בעבודות שונות. לרכז אותם. יש עוד כמה רעיונות שסבא שלי ז"ל סיפר לי עליהם, כיצד הציגו קבוצות המפריעות אידיאולגית לאנשים מסוימים, כלא לגיטימיות, ושללו מהם קבלה למקומות שונים.
ישן 04-08-2007, 23:08
  sefica sefica אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.08.06
אני לא מגיב בפורום בד"כ אבל ממש הרתחת אותי
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי xyzzz שמתחילה ב "במקום לומר לאנשים לסתום את..."

תפסיקו לקשקש ולשחק אותה עם התחכמויות בשקל וחצי ותענו לגופו של ענין.

דעתי :

שרות צבאי הוא לא ערך אלא "מטלה" שיש לבצע מכורח המציאות הבטחונית בה אנו מצויים.

בשביל לקיים צבא בסד"כ מספק לשמירה על בטחוננו נדרש גיוס חובה ויותר מאוחר שרות מילואים.
על זה ניתן להתווכח אך קחו בחשבון שכדי להחזיק X אוגדות מילואים ו Y אוגדות סדירות יש לגייס כמות לא מבוטלת של בני נוער, צבא מקצועי לא יתן בהכרח מענה לכמויות נדרשות אלה.

מרגע שנקבע גיוס חובה על פי חוק עליו לחול בצורה שויונית על כלל האוכלוסיה הכשירה לבצעו.
לא משנה מי אתה ומאיפה באתה בין איזה דת אתה או מה השיוך העדתי שלך.
מדברי אתם יכולים להבין שאני מתנגד לחוק טל שמבחנתי הוא בגדר יריקה בפרצוף בתור חייל ומילואימניק.

לכן אינני מוצא כל סיבה שאדם שכשיר לשרות סדיר כמו שחקנים זמרים פציפיסטים קומיניסטים
אנרכיסטים הומוסקסואלים ערבים דרוזים צרקסים ארמנים לא יבצעו.

נטל השרות הוא קשה שוחק מעצבן פוגע בבריאות ומה לא קיצור זה לא פיקניק .
אם הייתם שואלים אותי הייתי מאד מעוניין להעביר את אותם שנים יפות בתור סטודנט או בפיתוח קרירה או סתם בתור בטלן שנהנה מהנאות החיים בפאבים מסיבות טרקים בדרום אמריקה ותשלימו לבד את מה שעושה לכם את זה ,אבל

אני מבין כמו שכולם לדעתי צריכים להבין שאת הגועל הזה שנקרא שרות צבאי כולם צריכים לעבור כדי שנוכל לחיות פה בביטחון במדינה ריבונית משלנו,
ולכן אתה נותן את חלקך לפי חוק כדי שיהיה לך ביטחון בדיוק כמו שאתה משלם מיסים כדי שיהיו לך בתי חולים כבישים בתי ספר מוסדות ושאר שירותים.

נכון שיש אנשים שזה קשה להם מאחרים אך אין סיבה שהם לא יתגברו על אותם קשיים .
אחרי הכל אף אדם נורמלי לא נהנה מלקחת חיי אדם אחר אפילו אם הוא מחבל או חייל קומנדו סורי
כשאתה יודע בברור שמטרתו הבלעדית היא לגרום לך ולעמך זנק בחיי אדם אבל מתגברים על זה.
אף אחד לא נהנה לא להחליף מדים שבועיים ולא להוריד נעלים , לשכב בבוץ בקוצים ובגשם כמו איזה שיח לא לראות בית 35 יום להריח תמידית כמו דלקן סולר ולישון לא יודע כמה שעות בלילה ותוסיפו לכל זה אטימות מפקדים ומפקדים טיפשים אבל מה מתגברים על זה.

ודרך אגב היו איתי בשרות הומוסקסואלים שהסתדרו יופי .

אז כמו שאנחנו מקבלים שרותים מהמדינה בצורה שיויונית (או אמורים לפחות) ככה אנו צריכים לשאת בנטל בצורה שויונית.
ואין שום סיבה שהיא לא רפואית שמצדיקה השתמטות.

אם אתה כשיר אך לא נאה לך לשרת מסיבות שונות, אז לדעתי לא מגיע לך לקבל שרותים מהמדינה.
שויון בזכויות מנגד לשויון בחובות.

ואם כל הרעיון הזה לא נראה לך אז פשוט תארוז את חפציך ותעבור למדינה שתואמת את העולם הערכי שלך פתח מפה ותבחר יעד.
כי כנראה בעתיד הנראה לעין זה לא יסתדר לך במדינת ישראל.

נערך לאחרונה ע"י sefica בתאריך 04-08-2007 בשעה 23:13.
ישן 05-08-2007, 04:07
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
ברברנות של טיפשים
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי קובי הדדי לא היה שמתחילה ב "יש לי הצעה אחרת"

אנחנו במדינת חוק - השירות פה חובה. מי שקיבל פטור מסיבות ראויות יכול להתנדב או
לתרום לשירות לאומי - החארות האלה סך הכל אגואיסטים מחורבנים שדואגים לעצמם.

להם לא אכפת שיגנו עליהם, ילחמו בשבילם, וימותו אם צריך - הם מוכנים לקחת את
הסיכון שבן של מישהו ימות בשביל להגן על העכוז העלוב שלהם בזמן שהם ישבו באיזה
בר או יתחילו כבר ללמוד לתואר.

זאת מדינה שהחליטה שהגיוס הוא חובה והמשתמטים הם חלאות אדם שצריכים לשבת
בכלא כל השנים שהיו צריכים לשרת.

מי שמשתמט, שייענש - שידפקו לו את החיים כמו פעם - פעם, מי שלא התגייס, היה
מוקע - ככה צריך להיות גם היום.

דמגוגיה מטומטמת של "טלאי צהוב" בנושא הזה מראה שאתה אידיוט יותר מהמשתמטים האלה.

הרבה שכל בראש אין לך, מר קובי הדדי לא היה - ולא יהיה.

ישן 06-08-2007, 01:40
  יוחאי22 יוחאי22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.08.07

אני לא חושב שהטבות לחיילים או ללוחמים בפרט יעזרו צריך להתחיל מהחינוך, צריך לגרום לאנשים לרצות להתגייס מעצמם למרות שאני חושב שבמצב של בצבא היום אין כ"כ אפשרות לעשות את זה, אני אחרי שלוש שנים צבא , התגייסתי אך ורק מתוך אידיאל של שמירה על העם והארץ אבל אחרי גירוש גוש קטיף קלטתי שהצבא לא ממש מגן , לא רק שהוא לא מגן על האזרחים של המדינה(דוגמת תושב שדרות) הוא גם לא מגן על החיילים שלו , יש הוראות פתיחה באש פשוט מצחיקות , כל הכניסות והיציאות לעזה והחוצה ממנה לא עושות כלום, כמות האמל"ח שאנחנו לוקחים להם קטנה לעומת מה שהם מבריחים מפילדלפי, הרבה מהמבוקשים שאנחנו מסכנים את חיינו כדי לעצור מוחזרים אחרי זה בעסקאות מפוקפקות, אז חייל אומר למה לי לסכן את החיים שלי בשביל כלום???

החינוך של הצבא הוא לקוי , בטירונות כ"כ חפרו לנו על "טוהרהנשק" לא לפגוע באזרחים חפים מפשע ששכחו ללמד אותנו שאנחנו מגנים על הארץ שלנו , אז חיילים לא יודעים בשביל מה הם נלחימים כל הזמן אומרים להם שאמחמו כובשים אז מה אתה מצפה מחייל להילחם בשביל משהו שהוא לא מאמין שהוא שלו.

אנחנו צריכים להתחיל מהחינוך ולשנות את הערכים המעוותים של הצבא שהדם של האוייב יותר אדום מהדם שלך אנחנו חייבים להפנים מי האוייב ולהפנים שזאת הארץ שלנו ורק שלנו ואם מישהו מנסה לקחת אותה מאיתנו הוא יצטרך לשלם על זה בחייו.

צריך להתגייס לצבא כדי לשמור על העם ועל הארץ ולא בשביל הטבות.

כמובן שהממשלה צריכה לתת כמה שיותר הטבות לחיילים משוחררים אבל לא זאת הסיבה שבגללה נתגייס.

בסופו של דבר אני כבר לא בטוח אם אני אעשה בכלל מילואים בצבא הזה אני מקווה שיום אחד נחזור להיות באמת צבא הגנה לישראל ואז אני יתנדב
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:08

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר