לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-08-2007, 19:24
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
בזמני תקופות המחסור התקיימו למרות הזרמה שוטפת של מתגייסים חדשים
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "השאלה החשובה היא האם המחסור..."

ביחידה ששירתתי בה גויסו כל מחזור מספיק חיילים חדשים על מנת לתחזק 2 יחידות בסדר הגודל שלנו. אלא מאי? שיעור ניכר מאוד (לעיתים רוב) מהמתגייסים נשר במהלך המסלול (ולא מדובר במסלול של סיירת גולני...) או הופנה לתפקידי מפקדה והדרכה שונים ולפלוגה המבצעית הגיע בסוף רק מספר לוחמים מוגבל. חלק מאלה גילה שהחיים קשים גם אחרי מסלול ומצא דרכים לצאת מהפלוגה. במחזור שלי, שנחשב מחזור איכותי (ומדובר ביחידה התנדבותית וסלקטיבית יחסית), רק 5-6 מבין 20 המתגייסים בבקו"ם נשארו כל 3 השנים כלוחמים או קצינים בפלוגה.
לכן, היו אומנם תקופות שבהן נהננו מתקן מלא לגמרי+ אך היו גם תקופות ארוכות של מחסור שהיה להן ביטוי ברור באימונים ובט"ש.
לדעתי הבעיה העיקרית ביחידות הקרביות איננה קבלת חיילים חדשים כי אם שמירת הקיימים. איך שומרים על המוטיבציה של הקיימים? לפחות מהניסיון שלי כאשר הפלוגה היא "משפחה" חיילים פחות מעוניינים לעזוב. יש גם אפקט לא רע לתגמול בצורת קורסים לחיילים מתמידים. תגמול חומרי יכול גם לעזור, מבחינת הפחתת תחושת ה"פרייאריות" שנוטה להטריד חיילים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-08-2007, 16:23
  GilBates GilBates אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.07
שתי שאלות שאינן אחת
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי stinger360 שמתחילה ב "מחסור בחיילים קרביים?"

שאלה ראשונה: האם יש מחסור בחיילים קרביים - אינה קשורה כלל לתקן המסגרות! היא קשורה ליעדי צה"ל ועמידה ביעדיו. הווה אומר, תקן הוא הרבה פעמים גם ביטוי של יכולת איוש מעשית כזו או אחרת, או לחלופין בדייה ממוחה הקודח של אג"ת שמאבדת הרבה ממשמעותה עד שהיא מגיעה לשטח.
על השאלה "האם התקינה כיום מתאימה ליעדי צה"ל" אין לי תשובה. העומס הוא רלטיבי וקשה לקבוע בלי מחקרים סוציולוגיים מעמיקים את ההשפעה על המשרתים והחברה כולה. להגיד לך ששירות קרבי + מילואים זה לא פיקניק? אני לא צריך להגיד לך. להגיד שהמציאות יכלה להיות אחרת? לא יודע.

על השאלה השלישותית והלא מעניינת במיוחד, "האם הצבא נמצא בתקן" אני יכול להגיד לך שלמיטב זכרוני, אחוזי האיוש של לוחמים הם הרבה מעל ה 100% (כך היה בתקופתי), במערכים תומכי לחימה אחוזי האיוש צנחו עד ל 75% לפעמים. במערכי עורף מתמחים אחוזי האיוש נעו סביב 85% ובמערכי המנהלה העורפית (המיצוי הכי פחות איכותי במדרג השיבוץ) היה עודף של 150%. כל זה נכון ללפני שנים רבות, אבל אני מעריך שלא יותר מדי השתנה.
(Military Incompetence, הוצאת מערכות)

ישן 22-08-2007, 19:45
  oliamir oliamir אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי stinger360 שמתחילה ב "מחסור בחיילים קרביים?"

לא קראתי את כל התגובות פה, אבל בכל מקרה - כמה נתונים מעניינים:

גדוד חי"ר סדיר שווה ערך לבערך 18 גדוד מילואים בתעסוקה מבצעית במהלך שנה.
כלומר כל גדוד חי"ר נוסף לסד"כ יחסוך גיוס של 18 גדודים במהלך שנה אחת.
פעם אחרונה שבדקתי, עדיין מגייסים מילואים לתעסוקות במקום לאימונים כלומר שכן...עדיין חסרים לוחמים בצה"ל.

כמות הג'ובניקים שמשרתים היום בצה"ל היא דיי מזעזעת במילים עדינות.
כל שנה אחוז האיוש (מצבה חלקי תקן) של תפקידי המנהלה בצבא מתוכנן לבערך 80 אחוזי איוש, ועדיין מגיעים לכ130% ואף יותר.
הסיבה נובעת משני גורמים, חיילים מגיוס שפשוט אין מה לעשות איתם (חוק גיוס חובה...אי אפשר לא לגייס מישהו רק כי אין מה לעשות איתו, אחרת מה תסביר לחבר שלו שהולך לתותחנים?) וצריך לשבץ אותם שלוש שנים לתפקיד שגם ככה לא צריך אותם, וותרנות מסוימת\עומס ביחידות שגורם לנשר גבוה מהצפוי - שבתורו גורם לכמות גבוה מדי של חיילים קרביים לשעבר, ועורפיים היום שחייבים לשבץ איפשהו.
הצבא מראש משבץ כל מי שהוא יכול לגיוס קרבי ואף בונה את גאנט הגיוסים תוך כדי ידיעה שהרבה לא יתפנו ליעד\יגיעו לקב"ן\יזכרו פתאום בפציעה ישנה והכל נלקח בחשבון מראש.
לתקצב מסגרות חדשות זה לא בעיה (לדוגמא חטיבת כפיר, בדיונים פנימיים בצה"ל לא ניתנו מקורות תקציביים ועדיין הם נמצאו מתוך הקיים), הבעיה היותר גדולה היא גיוס מספיק אנשים בעלי פרופיל קרבי, ורצון לשרת בקרבי ולאחר מכן להשאיר אותם שם מספיק זמן.

ומשהו אחרון, אף פעם, מאז שנולד צה"ל אף אחד לא קם, בדק ומצא כמה חיילים צריכים להיות בצה"ל. כמה מסגרות \ תקנים צריכים בשביל לקיים ביטחון - כל עוד לא מגדירים מה זה ביטחון וכמה מסגרות דרושות בשביל לקיים אותו תמיד יהיה מחסור.

ומנהלים יקרים, אם אמרתי משהו שלא הייתי אמור אשמח אם תערכו אותי.

נערך לאחרונה ע"י oliamir בתאריך 22-08-2007 בשעה 19:48.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:24

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר