לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-08-2007, 11:43
צלמית המשתמש של IndigoBlue
  IndigoBlue IndigoBlue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.07.07
כתבה צבא איראן גאה להציג את מטוסי הקרב החדשים שלו:ברק ורעם...

מטוסי הקרב החדשים של אירן: ברק ורעם

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://mad.walla.co.il/archive/360611-5.jpg]

(F5-אזרחש-"ברק")
אירן הציגה 2 מטוסים חדשים, 'אזרחש' (ברק) ו'סאעק' (רעם), שהועתקו ממטוסי הקרב האמריקאים. המטרה: יכולת צבאית עצמאית

אירן הודיעה על השקת מטוס קרב חדש, בייצור מקומי, שנבנה על פי דגם מטוס ה F-5 האמריקאי. סוכנות הידיעות האירנית מדווחת, כי המטוס החדש נושא את השם "אזרחש", שבפרסית פירושו – ברק. ההכרזה עליו נעשתה בטקס רשמי באספהאן במרכז המדינה, תוך שהמטוסים החדשים מבצעים טיסת ראווה מעל הצופים.

מושל המחוז מורתדא בח'תיארי אמר במהלך הטקס, כי "הצלחת בנייתו של מטוס הקרב על אדמתנו היא הוכחה נוספת להתפתחות הטכנולוגית האירנית". לדבריו, "בזמן שארצות הברית מוכרת נשק לבעלות בריתה במזרח התיכון, מצליחים מומחים אירנים מקומיים להשיג התקדמות טכנולוגית. ההתקדמות

פיתוח מטוסים במקביל לטילים

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://mad.walla.co.il/archive/65832-5.jpg]

(F18-סאעק-רעם)
כבר בחודש ספטמבר 2006 הודיעה אירן על תכניתה לפתח דגם מקומי של מטוס ה F-5 האמריקאי. האירנים שוקדים גם על פיתוח של מטוס ה F-18 האמריקאי. הדגם האירני מכונה "סאעק" שמשמעותו בפרסית – רעם. סוכנויות הידיעות האירנית מדווחת, כי "ישנה חשיבות רבה לפיתוח צבאי מקומי ועצמאי דוגמת זה של מטוסים, לאור ההתקדמות המוכחת בייצור טילים אירנים מקומיים".

מטוס ה-F5 האמריקאי נמצא בשימוש החל משנות ה-60, אולם מאז הוא שופר לאין ערוך. הוא מתאפיין במשקל נמוך, גודל קטן ויכולת תמרון גבוהה, ורבים משווים אותו למיג-21 הסובייטי. הדגם שפיתחו האירנים, לפי הדיווחים, הוא מעט גדול יותר מהדגם האמריקאי והוא מצויד במערכות גילוי ונשק חדשות.

לכתבאה המקורית: http://news.walla.co.il/?w=//1149338
קרדיט ל: www.walla.co.il

בסיכומו של יום תסכימו איתי שאלו יהיו אחלה מטרות אימון לראפטורים האמריקאים :-)
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-08-2007, 22:06
  knight1 knight1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.10.04
האם "תאמינו לי" הוא הנימוק החזק ביותר בארסנל שלך?
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי צנחן לעולם שמתחילה ב "גרוטאות?"

כולכם עושים לי מהF22 איזה "סופרמן" בלתי פגיע ותאמינו לי שאם תבוא מלחמה תראו גם מטוסים מהצד האמריקני נופלים...(שלא נדע!)

התבונן בבקשה במפת איראן. מדוד את אורכה והכפל ברוחבה. זהו המרחב האווירי של איראן כשבכל מקום בו, בכל רגע משעות היממה (יום ולילה) יכולה להיות קוביה קטנה המייצגת את ה- F-22 ובכל גובה החל מ-3 קילומטרים ועד 15 קילומטרים. אלא שאתה כטייס F-5 לא יודע איפה במרחב האווירי הענק הזה הוא נמצא כי למטוס שלך אין מכ"ם יירוט.
לרוע מזלך, גם מכ"מי ההתרעה המוקדמת של איראן לא רואים את המטוס הזה כי הוא "חמקן". גם מכ"מי סוללות הטק"א של איראן לא מאתרים אותו כי הוא "שקוף" וכי ארה"ב תפעיל מולם מאסה אדירה של מטוסי חסימה.
מצד שני, ה-F-22 יהנה ממיפוי מדויק מאד של המטוס שלך משום שמטוסי הבקרה של ארה"ב (אייוואקס) יגלו אותך בטווח של לפחות 400 קילומטרים ממנו ויעבירו את נתוניך ברשת העברת מידע (JTIDS) לצגי ה- F-22. הוא לא יצטרך להפעיל חיישן אקטיבי כלשהו כדי לגלות אותך, לנעול עליך ולשגר עליך טיל. אתה לעולם לא תדע מה הרג אותך.
זהו הסצנריו בו יפעל המטוס "הסופרמן" הזה וזהו הסצנריו בו יפעיל ח"א האיראני את מטוסיו. אינך יכול להילחם במי שאינך רואה וזהו קסמו הגדול של "החמקן".

הנימוק "תאמינו לי" הוא נשק חלש מאד במאה ה-21.
ישן 06-08-2007, 22:12
  שחר אדום שחר אדום אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.06
כמו תמיד
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי knight1 שמתחילה ב "האם "תאמינו לי" הוא הנימוק החזק ביותר בארסנל שלך?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי knight1
כולכם עושים לי מהF22 איזה "סופרמן" בלתי פגיע ותאמינו לי שאם תבוא מלחמה תראו גם מטוסים מהצד האמריקני נופלים...(שלא נדע!)

התבונן בבקשה במפת איראן. מדוד את אורכה והכפל ברוחבה. זהו המרחב האווירי של איראן כשבכל מקום בו, בכל רגע משעות היממה (יום ולילה) יכולה להיות קוביה קטנה המייצגת את ה- F-22 ובכל גובה החל מ-3 קילומטרים ועד 15 קילומטרים. אלא שאתה כטייס F-5 לא יודע איפה במרחב האווירי הענק הזה הוא נמצא כי למטוס שלך אין מכ"ם יירוט.
לרוע מזלך, גם מכ"מי ההתרעה המוקדמת של איראן לא רואים את המטוס הזה כי הוא "חמקן". גם מכ"מי סוללות הטק"א של איראן לא מאתרים אותו כי הוא "שקוף" וכי ארה"ב תפעיל מולם מאסה אדירה של מטוסי חסימה.
מצד שני, ה-F-22 יהנה ממיפוי מדויק מאד של המטוס שלך משום שמטוסי הבקרה של ארה"ב (אייוואקס) יגלו אותך בטווח של לפחות 400 קילומטרים ממנו ויעבירו את נתוניך ברשת העברת מידע (JTIDS) לצגי ה- F-22. הוא לא יצטרך להפעיל חיישן אקטיבי כלשהו כדי לגלות אותך, לנעול עליך ולשגר עליך טיל. אתה לעולם לא תדע מה הרג אותך.
זהו הסצנריו בו יפעל המטוס "הסופרמן" הזה וזהו הסצנריו בו יפעיל ח"א האיראני את מטוסיו. אינך יכול להילחם במי שאינך רואה וזהו קסמו הגדול של "החמקן".

הנימוק "תאמינו לי" הוא נשק חלש מאד במאה ה-21.

כתמיד , האביר מפנק אותנו עם תענוג של תגובה . תודה .

יחד עם זאת , (ואני מסכים לחלוטין עם הערתך בנוגע לשימוש הנפוץ ב"תאמינו לי"...) צודק המלש"ב - סבירות גבוהה שבעימות שיהיה ,אם יהיה ,כשיהיה - לא רק מטוסים איראניים יופלו .
ישן 06-08-2007, 12:26
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
כרגיל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי IndigoBlue שמתחילה ב "צבא איראן גאה להציג את מטוסי הקרב החדשים שלו:ברק ורעם..."

העיתונאים עושים עבודה חובבנית, טועים ומטעים.
בתמונות שהבאת מהכתבה הוואלה רואים F-5E Tiger II של חיל האוויר האוסטרי ו F-18C אמריקאי נוחת על נומ"ט.

האזארחש והסאעק שניהם מבוססים על ה F-5 האמריקאי אותו חיל האוויר האיראני מפעיל או הפעיל בעבר.
ל F-18 אין כל קשר למטוסים האלה (אולי זנב ה V של הסאעק קצת מזכיר את זנב ההורנט).
סירטון על הצגת הסאעק לציבור עם כתב טלוויזיה מתלהב

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

הסאעק מימין והאזארחש/F-5 משמאל
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

הסאעק חמוש בכוורות רקטות בשביל השואו ובמיכל דלק נתיק

התמונה הרשמית של האזארחש (אולי זה F-5 איראני מקורי)

ישן 06-08-2007, 23:07

היכן תכניס את "האוויוניקה המשופרת"?
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי דוד שמואל שמתחילה ב "בזמנו, ההנטר המיושן עשה צרות..."

F5 הוא מטוס קטן, ממזרי ומסוכן. עם אויוניקה משופרת וחימוש מעודכן הוא יכול להיות איום.

הסתכל בבקשה בגיזרת חרטום המטוס, מקו תא-הטייס ועד צינור הפיטו. גם אם תניח שווסטינגהאוז תענה למכרז "תמים" לייצור מכ"ם בק"ש עבור איראן, היא תתקשה מאד לתחוב אותו לחרטום קטן מאד של מטוס שאתה בעצמך כותב עליו שהוא קטן. אין מכ"ם - אין "אוויוניקה משופרת".
לו האיראנים היו מסוגלים לרכוש או לייצר חימוש אווירי מעודכן, הם היו משמישים/מעתיקים קודם כל את ה-"פניקס" וה-"ספארו" שהיו ברשותם משנות השבעים. בינתיים, אפילו פריט זניח, אך חיוני בטילים אלה, כמו סוללה תרמית, כמו גלאי לחות, הם לא מסוגלים להעתיק. במקום זה הם הלכו לכיוון המצביע יותר מכל על מצוקתם והעלו את ה-"הוק" על מטוסי הטומקט. הדגמים הראשונים של ה-"ספארו" היו כמעט דגם מיניאטורי של ה-"הוק" והדבר מצביע יותר מכל על חוסר יכולתם להשמיש רכיבים פגי-תוקף באמל"ח שרכשו מארה"ב. עיסקת "איראנגייט" גילתה לציבור הרחב שאפילו צמיגי "קורנס" לא היו בקו היצור שלהם.
ישן 06-08-2007, 23:40
צלמית המשתמש של דוד שמואל
  דוד שמואל דוד שמואל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.07
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי knight1 שמתחילה ב "היכן תכניס את "האוויוניקה המשופרת"?"

קודם כל, כדי להכניס דברים לפרופורציה, אני לא מתעלף מפחד מהיכולות האיראניות. יצאתי נגד הזלזול המוגזם בהם. העתק של טיל לא מתקדם במיוחד כמו הC-802 יכול לגרום נזק כמו שהוכח באח"י חנית.

לגבי ה F-5, דגמים מתקדמים שלו הכילו מכ"ם. לפי ויקיפדיה, השבחה שלו כוללת כוונת קסדה, טילי פיתון ודרבי, וכיו"ב.

האיראנים, בשלב הנוכחי של הטכנולוגיה הצבאית שלהם, יכולים להעתיק ולשפר מכמים וטילי א"א ממקור סיני ורוסי.

כאמור השוק הסיני והרוסי פתוחים היום בפני האיראנים. נשאלת השאלה, מדוע להתאמץ ולייצר מטוסים המתבססים על טכנולוגיה ישנה, ולא להסתמך בלעדית על מטוסים רוסיים למשל?

כנראה האיראנים מתכוננים למצב של סנקציות בין לאומיות, ואינם רוצים במקרה כזה להשאר ללא אופציות.
ישן 07-08-2007, 08:38
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי דוד שמואל שמתחילה ב "קודם כל, כדי להכניס דברים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי דוד שמואל
כאמור השוק הסיני והרוסי פתוחים היום בפני האיראנים. נשאלת השאלה, מדוע להתאמץ ולייצר מטוסים המתבססים על טכנולוגיה ישנה, ולא להסתמך בלעדית על מטוסים רוסיים למשל?

מה פתאום "פתוחים"? מי אמר שרוסים או סינים יסכימו עכשיו למכור משהו רציני (אם בכלל) כמו מטוסי קרב או רכיבים שלהם לאיראן? הרכבת הזאת כבר עזבה, לאחר שרוסיה וסין תמכו כבר פעמיים (אם אני זוכר נכון) בהחלטות של מועצת הבטחון שמגנות את האיראנים.

אם אירנים היו יכולים, הם היו קונים מטוסים רוסיים ולא עושים מעצמם צחוק עם ה"פיתוחים" שלהם. ואין בזה בושה, כי אפילו סינים והודים רכשו סו-30 בכמויות גדולות, ואיראן הרי לא מתקרבת אפילו לרמה שלהם.

ולגבי הדיון על ה"הצלחות" האירניות - מעניין לראות באחת התמונות פה את ה"רעם" שלהם עם חרתום צבוע (בצבעי דגל איראני), מה שמצביע בפרוש על זה שלא מותקן בו מק"ם.
ישן 07-08-2007, 08:59
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
לא הייתי
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "[QUOTE=דוד שמואל]כאמור השוק..."

סומך על ההגינות של הרוסים, הם בהחלט יכולים להצביע על סנקציות נגד איראן ומצד שני למכור להם מערכות טילי S-300 באמצעות גורם צד ג' (בלרוסיה).
הם לא יוותרו בקלות על שני דברים:
- מכירת עוד מערכת נשק
- סיכוי גדול לבחון אותה בזמן אמת
אותו דבר הם עשו עם טילי המטיס והקורנט שהגיעו לחיזבאללה דרך סוריה.

לגבי צביעת הדגל האיראני על המטוס שלהם, אל תסיק מזה כלום - זה מטוס הדגמה שנושא את הדגל בגאווה, המטוסים המבצעיים מין הסתם יזכו לראדום תקני.
אבל דבר אחד כן מוזר, למכ"מ יש חלקים נעים (למעט מכ"מ AESA שספק גדול אם יש אותו לאיראן) שדורשים מקום - במטוס הזה ממש צפוף....

ישן 07-08-2007, 10:44

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "לא הייתי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Fang
סומך על ההגינות של הרוסים, הם בהחלט יכולים להצביע על סנקציות נגד איראן ומצד שני למכור להם מערכות טילי S-300 באמצעות גורם צד ג' (בלרוסיה).
הם לא יוותרו בקלות על שני דברים:
- מכירת עוד מערכת נשק
- סיכוי גדול לבחון אותה בזמן אמת
אותו דבר הם עשו עם טילי המטיס והקורנט שהגיעו לחיזבאללה דרך סוריה.

זכותך לחשוב כך, אבל המציאות היא שונה. אפילו עד החלטות על הסנקציות נגד איראן רוסים מכרו רק נ"מ לתווים קצרים-בינוניים. חוץ מזה, אם הם היו מתכוונים למכור נשק הם לא היו מרשים לסנקציות במועצת הבטחון לעבור.

רוסים עושים לאין ספור הרבה יותר כסף מנפט, כך שהרבה יותר חשוב להם לרכוש מעמד הפוליטי מכובד מאשר לעשות קצת כסף על איראנים.

לבחון בזמן אמת נשק מול ארה"ב? אני לא חושב ככה.

הם לא עשו שום דבר מסוג זה עם טילי נ"ט שסורים העבירו לחיזבאללה.

ציטוט:

לגבי צביעת הדגל האיראני על המטוס שלהם, אל תסיק מזה כלום - זה מטוס הדגמה שנושא את הדגל בגאווה, המטוסים המבצעיים מין הסתם יזכו לראדום תקני.

אני הבנתי שזה אב טיפוס, ולא מטוס הדגמא. ובאב טיפוס ספציפי זה אין מכ"מ, אחרת לא יהו צובעים את החרתום. האם הם מתכוונים לשים מכ"מ במטוסים סדרתיים (אם יהיו בכלל כאלה - ואני בספק) - אולי.

ציטוט:

אבל דבר אחד כן מוזר, למכ"מ יש חלקים נעים (למעט מכ"מ AESA שספק גדול אם יש אותו לאיראן) שדורשים מקום - במטוס הזה ממש צפוף....

ישנם גם מכ"מים קטנים למטוסי/מסוקי קרב, לדומא ה"ארבאלט" הרוסי, שמותקן במיג-21 המשופר וקא-52. אבל קשה לי לאמין שאיראנים יכולים להשיג משהו כזה.
ישן 06-08-2007, 22:50

התקדים הזה עובד גם בכיוון ההפוך
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי דוד שמואל שמתחילה ב "לפני 40 שנה עשינו משהו דומה..."

לפני 40 שנה עשינו משהו דומה וקראנו לזה "נשר". נשר'קה הפיל לא מעט מיגים.

אם תרשה לי להשתמש בתקדים הסטורי, אזי האיראנים גם כן עשו פעם "משהו דומה". הם תקפו מן האוויר את הכור האטומי "אוסיראק" בבגדאד; לא פעם אחת אלא פעמיים. אם זכרוני אינו מטעני אין כיום "קורנס" אחד בח"א האיראני שנושא עליו את סמל "הפלת" הכור....

ל-"נשר" יש "אבות" רבים. זה לא היה מטוס "שהעתקנו". הוא היה גירסת אוויר-קרקע של המיראז' 3; מטוס יירוט מאך 2 שמרסל דאסו תכנן ונודע לאחר מכן בכינוי מיראז' 5. חלקנו ב-"נשר" שהופעל במלחמת יום הכיפורים ומאוחר יותר לא היה גדול. ה-"כפיר" וביחוד הגרסאות המאוחרות שלו, היה קרוב יותר למה שאתה מתאר. לרוע המזל, רשמית יש ל-"כפיר" הפלה אחת ויחידה.
ישן 06-08-2007, 18:50
  צנחן לעולם צנחן לעולם אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.02.07
הזילזול שלכם מרגיז!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי IndigoBlue שמתחילה ב "צבא איראן גאה להציג את מטוסי הקרב החדשים שלו:ברק ורעם..."

אומנם אני מלש"ב מסכן נכון ואין לי ידע כמו כל "חכמי הפורום" פה אבל בלי ידע ועם ידע לא הייתי מזלזל

בחיל האויר האירני אנחנו לא מתעסקים פה עם כמה מיגים מסכנים של הסורים צבא איראן הוא צבא גדול

ואנחנו מעולם לא היינו במלחמה איתם אז אני מבקש אסור לעולם לזלזל באויב תראו מה קרה לנו בלבנון..

אני מבטיח לכם שבמלחמה "הגרוטאות" האלה או הטייסים המצחיקים עם הכפייה יורידו לצד האמריקני

ולצד הישראלי כמה וכמה מטוסים בקרבות אויר אז נכון שבסופו של דבר החיל האויר שלהם ימחק מהמפה

ומס' המטוסים שלהם שייפגעו יהיו רבים מהצד האמריקני והישראלי אבל עדין אין לכם מה לזלזל..

.

נערך לאחרונה ע"י צנחן לעולם בתאריך 06-08-2007 בשעה 19:08.
ישן 07-08-2007, 16:20
צלמית המשתמש של Free-Style
  Free-Style Free-Style אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.11.03
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי boozi :] שמתחילה ב "מה שאנשים לא מבינים, זה..."

זה לא משנה את העבודה שהוא "קרקס" אותנו.
אפילו אם זה מפשלות שלנו.

מכבי חיפה יכולה לשחק נגד מנצ'סטר ולנצח אותם 5-0 אין ספק שמנצ'סטר ביום יום יותר טובים אבל במשחק הזה הם עשו כמה טעויות ופשלות שגרמו להפסד, זה משנה את העובדה שהם הושפלו ע"י גוף שיותר קטן ופחות עוצמתי מהם?

ושלא תבין אותי לא נכון אני לא מאלה שיוצאים נגד הצבא ומגנים אותו בכל הזדמנות בעקבות המלחמה חס וחלילה אני מאמין שהמלחמה באה ו"טוב" שהיא באה נגד ארגון כמו חיזבאללה והיא הזדמנות מאלוהים לתקן את כל הכשלים שהתגלו ואני מברך על כל תיקון שנעשה בעקבותיה, אבל אני מרגיש צער רב שרק בעקבות אירוע כזה כואב אנחנו לומדים משהו...

אני מאוכזב ממקבלי ההחלטות במדינה הזאת.

נערך לאחרונה ע"י Free-Style בתאריך 07-08-2007 בשעה 16:22.
ישן 07-08-2007, 16:42

כשאתה צבא הומני זה מה שקורה...
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי Free-Style שמתחילה ב "זה לא משנה את העבודה שהוא..."

להזכירך שבמהלך המלחמה פגז אחד פגע בטעות בבית בכפר קנא וגרם למותם של עשרות לבנונים-וכתוצאה מאותה פגיעה צה"ל ומדינת ישראל סבלו במשך ימים רבים מגינויים נרחבים בעולם כנגד אותה פעולה.

ככה שמה שאני רוצה להגיד שזה בעייתי מאוד לפעול נגד כפרים שמספקים תמיכה ומחסור לארגוני טרור,לישראל אין את היכולות המדינית שמאפשרת לה לפעול כמו מעצמה(תראה מה הרוסים עושים בצ'צניה,ומה האמריקאים עושים בעיראק ובאפגניסטאן)הם פשוט מצפצפים על כל העולם,כי הם יודעים שלא תהיה אפילו מדינה אחת שתאיים עליה בסנקציות.

ובישראל?

ישראל היא צל של ארה"ב,החופש המדיני שבעצם מאפשר פעולות מבצעיות נרחבות שואף לאפס.

ועד שזה לא ישתנה ישראל לא תוכל להראות את מלוא כוחה הצבאי.
ישן 07-08-2007, 20:42
צלמית המשתמש של Free-Style
  Free-Style Free-Style אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.11.03
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי IndigoBlue שמתחילה ב "כשאתה צבא הומני זה מה שקורה..."

נכון מאוד, וזוהי הבעיה הכי גדולה שלנו, שאנחנו צל של אחרים ולא עומדים בפני עצמנו.
כי אם היינו עומדים בפני עצמנו, לא היה קורה מה שקרה במלחמה.
אני בטוח שאם אחת ממדינות אירופה הייתה במצב שלנו או ארה"ב או רוסיה (בקשר לשני אלה אין לי ספק בכלל) לא מעט אזרחים היו נפגעים ונהרגים ולא היו עושים מזה כזה ביג דיל ראו ארה"ב עיראק וכל שאר מנעמים....

קל להטיף מוסר שאתה בעצמך לא מתמודד עם אותה בעיה !

ההסטוריה מוכיחה לכל דרכה שבעת מלחמות חפים מפשע נפגעים ואין מה לעשות, אי אפשר ליצור מלחמה בלי נפגים חפים מפשע, אני לא אומר שצריך להפציץ על ימין ועל שמאל ערים אבל צריך להסתכל קודם כל על הטובה האישית שלך ולאחר מכן על הטובה של האויב שלך, הרי אתה יוצא למלחמה בשביל להגן על עצמך ולא על מדינת האויב.

אני בטוח שאם תתקיים מלחמת עולם שלישית כל המדינות המטיפות לנו אם וכאשר ישתתפו במלחמה יפגעו בחפים מפשע על ימין ועל שמאל וזה פשוט מרגיז אותי כל יפי הנפש האלה בחו"ל....

ישן 22-07-2008, 02:13
  משתמש זכר Yanky Yanky אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
שלח הודעה דרך ICQ אל Yanky שלח הודעה דרך MSN אל Yanky Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי boozi :] שמתחילה ב "מה שאנשים לא מבינים, זה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי boozi :]
מה שאנשים לא מבינים, זה שההפסד לחיזבאללה לא היה כי הוא חזק ו"קרקס" אותנו, הוא היה בגלל הפשלות של עצמנו. אני לא חושב שלחיזבאללה יש באמת מה להתגאות פה.

אנשים לא מבינים? חיזבאללה הוא גוף תקשורתי מהמעלה הראשונה, או לפחות מפעיל גוף תקשורתי-תדמיתי כזה.. בגלל זה אנשים לא מבינים.

לחיזבאללה אין במה להתגאות? הוא הצליח להציג "השפלה" של ישראל, ואנשים באמת קונים את זה..
ולצערי, הפאשלות שלנו קצת חוזרות על עצמן, תעיף מבט על מצבו של חיזבאללה היום, ותבין למה אני מתכוון, והכל מתחת לאף שלנו..

ישן 06-08-2007, 20:12

שמע אל תפגע,אבל...
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי צנחן לעולם שמתחילה ב "הזילזול שלכם מרגיז!"

אתה מלש"ב וזה דיי אומר הכול לא?

אם היה לך ידע בסיסי מאוד בכלי טיס מערביים ומזרחיים(מדינות ערב)ההית מבין שיש פער כל כך גדול שהערבים והפרסים לעולם לא יצליחו להשלים,איך אתה בדיוק מצפה שיהיה קרב אווירי צמוד בין מטוס ישראלי שחמוש בטילי פיתון5 שנחשבים לטילי הא.א לטווח קצר הטובים בעולם לבין מטוס איראני שהוא בעצם גרוטאה מעופפת שנבנתה ע"י "הנדסה לאחור" ממטוס ענתיקה משנות ה60?

זה כמו שנעשה תחרות פתיחות בין בוגאטי ווירון לסוסיתא משנות ה60 שנבנתה כתוצאה מ"הנדסה לאחור",מבין עכשיו?

ואגב,תן קצת כבוד למומחים(אלה עם הכוכבית ליד השם)הם מבינים קצת בתחום,והם לא רושמים שטויות,וטל ענבר צודק,מדובר בגרוטאות מעופפות.
ישן 06-08-2007, 22:05
  y o g e v y o g e v אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.05.07

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/archive/408x153/805/669.jpg]

קרידיט לאתר NRG

איראן הודיעה היום כי היא החלה בייצור בהיקף תעשייתי של מטוס הקרב הראשון מתוצרת מקומית כחלק ממאמציה לפתח תעשיית נשק עצמאית.

"המטוס 'אזרקש' (ברק) נבנה על ידי מומחים איראנים והוא כבר הגיע לשלב הייצור התעשייתי", ציטטה הטלוויזיה האיראנית את שר ההגנה, מוסטפה מוחמד נג'ר.

המטוס נוסה לראשונה בשנה שעברה והוא מבוסס על חלקים שהיו שייכים למטוס קרב אמריקני. לפי דיווחים קודמים נועד המטוס למשימות של סיוע אווירי קרוב לכוחות הקרקע.

לדברי נג'ר, איראן מתכננת לייצר גם דגמים של מטוס מתקדם יותר. "בעזרת הניסוי המוצלח של 'אזרקש', התוכנית לייצר מטוסים של הדור החמישי כבר החלה", אמר השר האיראני.

מהדיווח עולה כי מטוסי הקרב של הדור החמישי נבנים תוך שימוש בהנדסה מתוחכמת, כמו טכנולוגיית חמקנות ומכ"ם מתקדם.

איראן הסתמכה במשך שנים רבות על נשק שנרכש במדינות אחרות, אך בשנים האחרונות היא הגבירה את ייצור כלי הנשק מתוצרת מקומית ולדברי גורמים במדינה, איראן מוכרת מדי שנה נשק בשווי 100 מיליון דולר ליותר מ-50 מדינות.

עם זאת, מומחים מחוץ לאיראן מביעים ספק ביחס להודעות האיראניות על פיתוחים צבאיים חדשים.

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/618/229.html
ישן 07-08-2007, 00:16

שנים?
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "[QUOTE=IndigoBlue] צריכים..."

הסנקציות הרציניות התחילו לפני מספר חודשים(ועדיין אין סנקציות על הנפט)יש בעיקר סנקציות של בנקים איראנים ברחביי העולם,בשורה התחתונה מה שמכניס לאיראנים את הכסף זה הנפט-בלי נפט הם סתם עם של נוודים שחי במדבר ומייצא שטיחים וחתולים,ואוליי גם כמה תאנים.

האיראנים הם עם לא אינטלגנטי במיוחד,ואין מה לעשות בנידון-כל תעשיות הנשק שלהם מבוססות על הנדסה לאחור,והן קיימות בעיקר רק בגלל הכסף הרב.

מכלל המדינות המוסלמיות אני יכול להגיד שהסעודים אוליי הבינו(קצת בפיגור אחרי הירדנים והמצרים)שכדאי להם ללכת עם המערב,והנה תראה איזה סוכריה(בסדר גודל של עסקאת נשק בעלות של מילארדים)היא הולכת לקבל מהאמריקאים.

צנחן1 ברשותך-בוא נעזוב את הדיון הזה(זה גולש יותר מדיי לפוליטי)את הדעות שלי בנוגע להעם האיראני אני חושב שאתה כבר מכיר.
ישן 07-08-2007, 09:00

בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי IndigoBlue שמתחילה ב "שנים?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי IndigoBlue
האיראנים הם עם לא אינטלגנטי במיוחד,ואין מה לעשות בנידון-כל תעשיות הנשק שלהם מבוססות על הנדסה לאחור,והן קיימות בעיקר רק בגלל הכסף הרב.

אני לא חושב שיש לנו זכות לקבוע אינטליגנציה של עם זה או אחר, וחוץ מזה שמעתי הרבה דברים טובים על איראנים מאנשים שהיו שם. מכל מקום, רק על אינטליגנציה לא בונים מערכות נשק מתקדמות - זה דורש ניסיון עשיר בתחום, רמה טכנולוגית גבוהה של כלל התעשייה המקומית וכו'. אפילו מדינות אירופאיות מכובדות כמו בריטניה וגרמניה לא מנסים לבנות מטוסי קרב בעצמם. רק צרפת עושה את זה. וה"רפאל" וה"טייפון" לא מתקרבים ל"ראפטור" או F-35. אז האם נגיד שצרפתים/בריטים/גרמנים הם עם טיפש?
ישן 07-08-2007, 11:05

אהמ...
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "[QUOTE=IndigoBlue]האיראנים הם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Centurion
אפילו מדינות אירופאיות מכובדות כמו בריטניה וגרמניה לא מנסים לבנות מטוסי קרב בעצמם

אתה בטוח?

על מטוס ההפצצה "טורנדו" שמעת?

במידה ולא,אז רק שתדע שה"טורנדו" נחשב לאחד ממטוסי ההפצצה החזקים בעולם(מבחינת יכולת העמסה)תוכנן במיזם משותף על ידי בריטניה וגרמניה(ואפשר להכניס גם את איטליה)

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.fas.org/man/dod-101/sys/ac/row/tornado-gr1b2_8.jpg]

ואני לא מבין למה אתה מתפלא שישנן מדינות באירופה שמעדיפות לא לפתח מטוסי קרב-אל תשכח שהן מקבלות כמעט כל מה שהן רוצות מהאמריקאים,לנאט"ו יש ברית הגנה עם ארה"ב-ובין היתר הברית הזו מאפשרת עסקאות פתוחות לגמריי בין 2 הצבאות(כמובן לא כל מה שהאירופאים רוצים הם מקבלים-לדוגמא B2 או F117,או נניח F22)מכיוון שמדובר במטוסים שאסור(נכון לעכשיו)לשווק אותם מחוץ לאדמת ארה"ב-אבל כנראה בעתיד הקרוב מאוד זה ישתנה(מן הסתם רק בנוגע לF22)ואני מקווה מאוד שישראל תהיה הראשונה שתהנה.

נ.ב

אני צריך לתקן את מה שאמרתי מקודם-אני לא חושב שכל העם האיראני הוא טיפש,אני פשוט חושב שההנהגה שלו טיפשה ולא אחראית(הולכת עם הראש בקיר)דווקא באיראן יש % גדול מאוד של סטודנטים מחוננים,מאוניברסטאות,וללא ספק אנשים מצליחים-אבל חבל שהם מאפשרים לממשל הטוטאליטארי שלהם לשלוט ככה ולהוביל את על עמם לאבדון.
ישן 07-08-2007, 11:41

איך אתה מגיע למסקנות הללו?
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "כנראה שלא דיברתי מספיק ברור...."

אתה באמת חושב שמדינות כמו גרמניה וצרפת ואנגליה ואיטליה לא מסוגלת לפתח מטוסי קרב?

זה פשוט לא משתלם להם-ולרוב התעשיות מפתחות את המטוסי קרב(כמו בארה"ב-בויאנג ולוקהיד מרטין)לא הממשלות,התפקיד לרוב של הצבא בכל הקשור למטוסים קרב זה להגיש מכרז מה הוא רוצה שיהיה במטוס(כוח מנועים,יכולות חימוש,וכ'ו)ותפקיד התעשיות הוא לעצב את אותו מוצר בעלות ובהרכב החומרים הטוב ביותר-ככה עובדת תעשיית מטוסי הקרב בארה"ב.

להזכירך גם ישראל הגדולה לא מפתחת מטוסי קרב,למעשה מטוס הקרב האחרון שפיתחנו נעלם איי שם בתוך השרטוטים(לביא).

ביום שהאיראנים יפתחו בעצמם מטוס קרב מדור5 (שבאמת פועל...)שמזכיר אפילו באחוז אחד את מטוסי הקרב החדשים של ארה"ב אני אוריד בפניהם את הכובע.
ישן 07-08-2007, 13:55

בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי IndigoBlue שמתחילה ב "איך אתה מגיע למסקנות הללו?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי IndigoBlue
אתה באמת חושב שמדינות כמו גרמניה וצרפת ואנגליה ואיטליה לא מסוגלת לפתח מטוסי קרב?

זה לא מה שאני חושב, זה עובדה. מה שאתה אומר בהמשך זהו פירוש למצב הקיים ("הם היו יכולים אם היו רוצים, אבל הם לא רוצים") ואולי אתה צודק, אבל בכל זאת זה לא משנה את המצב הקיים.

ציטוט:

להזכירך גם ישראל הגדולה לא מפתחת מטוסי קרב,למעשה מטוס הקרב האחרון שפיתחנו נעלם איי שם בתוך השרטוטים(לביא).

על זה בדיוק אני מדבר - אפילו ישראל, שיש לה היסגים מרשימים בתחום אוויוניקה וחלל, לא מסוגלת לייצר מטוס קרב איכותי בכוחות עצמה. בעיקר בגלל שאין בארץ תעשיית מנועי סילון. אבל לפחות אנחנו יודעים לייצר מערכות מכ"מ מתקדמות, בניגוד לאיראן.

ציטוט:

ביום שהאיראנים יפתחו בעצמם מטוס קרב מדור5 (שבאמת פועל...)שמזכיר אפילו באחוז אחד את מטוסי הקרב החדשים של ארה"ב אני אוריד בפניהם את הכובע.

אני מאמין שהכובע תשאר על ראשך.
ישן 09-08-2007, 00:06
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי IndigoBlue שמתחילה ב "אכן..."

פיתוח מנוע אווירי - סילון או בוכנה - זה חתיכת כאב ראש יקר שעלול להתברר כיקר כפליים. חברות כמו פראט אנד וויטני וג'נרל אלקטריק מוציאות הון תועפות על תיקון טעויות בייצור ובתכנון של מנועים, לאורך שנים (אני מדבר על מנועי ה-F-100, לדוגמה, היושבים במטוסי נץ/בז.. גם אחרי 25 שנה מתגלות תקלות בייצור ובתכנון!).

עדיף לתת לגויים לשבור את הראש, ולשלם על הטעויות של עצמם.
אם לא תהיה לנו ברירה, אנחנו נייצר מנועים בעצמנו.

אגב, לגבי הגבלות בייצוא - במצב הנוכחי ממילא יש הגבלות רציניות בייצוא כלי נשק, לא נראה לי שזה מה שיעשה את ההבדל, ויאפשר לנו למכור לסין.

ישן 16-01-2008, 22:22
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי IndigoBlue שמתחילה ב "אכן..."

ישראל מייצאת חלקים רבים עבור מנועי הסילון הכי מהמתקדמים בעולם. מפעל מנועי בית שמש מייצר מנועי סילון וחלקים, ותעשייה אוירית מתחזקת מנועי סילון. קיים בסיס ידע ברמה סבירה למדי. כך שאנחנו לא מתחילים בליגה הנמוכה.

דפ"א 1: עבור מדינה כמו ישראל, פיתוח מנוע סילון מתקדם היא משימה לאומית, מבחינת תקציב וכוח אדם, אבל זה אפשרי. על הכדאיות אפשר להתווכח (אני בעד פרוייקט לאומי שכזה).
דפ"א 2: שיתוף פעולה בינלאומי לפיתוח עצמאי של מנוע סילון מתקדם, עם מדינות ידידותיות כמו הודו, סינגפור, דרום קוריאה, יפן (שיש לה רשיונות לייצר מנועי מטוסים אמריקאים), אוסטרליה (למרות שלהם שזה הכי פחות דחוף).
דפ"א 3: ישראל יכולה לחסוך את כל זה, אם תרכוש זיכיון לייצור מנועים מרוסיה בריטניה (רולס רוייס) או ארה"ב.

שוב, משיקולי כדאיות, האיום בחרם אפקטיבי על ישראל בנושא חלקי חילוף למטוסים נראה רחוק. בעידן הגלובליזציה נעשה רק קשה יותר להטיל חרמות ואימברגו מסחריים. תמיד יהיה הסוחר העצמאי עם הסחורה המתאימה.
מרגע שיש זיכיון, (זמן ותקציב) אפשר להכניס את המנוע לתהליך שיפור מתמיד, תכנון מחדש ולקבל מנוע כמו הישן רק עם אחזקה קלה יותר, וביצועים קצת יותר טובים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:40

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר