לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שקית אחת פחות. קדימה לכו לחנות עם תיק ועל תקחו שקיות פלסתיק. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > איכות הסביבה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-08-2007, 09:03
צלמית המשתמש של אשת דשא
  אשת דשא אשת דשא אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.12.04
מחאה צודקת- סטודנטים נגד גדיעת עצים בשדה בוקר.

מחבקי עצים 2.0: סטודנטים מוחים על גדיעת עצים

כדי למנוע כריתת עצים ותיקים בשדה בוקר, סטודנטים מהאזור הצמידו אליהם פתקים המפצירים להגן עליהם - ונתנו להם שמות
"בבקשה, תנו לי לחיות. אל תכרתו אותי", מכריזים פתקים בעברית, אנגלית וערבית, שהוצמדו לאחרונה לגזעי עצים באזור שדה בוקר, עליהם מצוינים גם שמות עבריים חדשים שניתנו לאילנות. תכירו, הדור הבא של מחבקי העצים, להלן קבוצת סטודנטים מאוניברסיטת בן-גוריון ובית הספר הבינלאומי ללימודי המדבר, שמצאה דרך מקורית למחות על כריתת עצי אורן ושיטה בסביבתם.

"בשנה שעברה נגדעו כעשרה עצי אורן עתיקים וגדולים, בגובה של כ-12 מטר, בתחומי המכון לחקר המדבר בשדה בוקר", מתקומם אריאל מריות, דוקטורנט לגיאוגרפיה ופיתוח סביבתי הלומד במקום. "לאחרונה נכרתו עצים נוספים, ביניהם שלושה עצי שיטה גדולים שנעקרו לצורך העתקה, ואנחנו חוששים שעצים נוספים באזור ייכרתו".
החשש שמעט העצים הצומחים בסביבה המדברית ייעלמו, הביא את מריות וחבריו לפעול. "אנחנו רוצה למנוע אפשרות של כריתה נוספת", הוא מסביר. "לכן בחרנו לתת שם לקבוצת העצים שאנו חוששים לחייהם, משום שהם נמצאים בסמוך למבנים המיועדים להריסה בימים אלו. אין כאן הרבה עצים, ואי אפשר להקל ראש באלה שכן גדלים כאן", הוא ממשיך. "בנוסף, אלה עצים עתיקים, שניטעו בימים בהם הוקמה כאן מדרשת בן גוריון. אני מאמין שצריך להתייחס באופן שונה לעצים הקדומים האלה". ומה הלאה? הסטודנטים המוחים מקווים שיצליחו למנוע את גדיעת העצים העתידית. "אנחנו רואים את חובתנו להשפיע על עיצוב המרחב שבו אנחנו חיים, ולפעול כדי להנחיל את הערכים האלה לאלו שיבואו אחרינו", מסכם מריות. "בסופו של דבר, הקמפוס הוא מקום שנועד לסטודנטים שמגיעים לגור וללמוד במדבר, וחשוב לנו לחיות במקום שנושק לערכיו".

הכתבה: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3433955,00.html
  • אני חושבת שזו יוזמה מבורכת... אנשים לא מעריכים מספיק את העצים ומקלים ראש בחשיבותם...אנשים באמת צריכם להתעורר ולתת יד למען העצים שתורמים לאדם בצורה כפולה...אנחנו בני האדם לא יודעים להעריך כלום אנחנו חושבים שכל מה שנמצא בטבע מותר לנו להרוס,להרוג ולגדוע, רובינו לא מתחשבים בזה שכל נזק שאנחנו עושים כאן לא ממש אפשר לתקן... אנחנו אוכלוסיה מפונקת וחסרת התחשבות שלא יודעת לדחות סיפוקים...(סליחה שזה נכתב בכזאת הכללה ברור לי שי אנשים אכפתים רק חבל שהם מיעוט)

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:10

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר