לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-08-2007, 08:45
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי moshayov שמתחילה ב "טילי אוויר אוויר מול טילים בליסטים?"

תעשה חיפוש בפורום, זה נידון פה ושם.
לגבי 1+2 - זה מאוד תלוי בסוג הטילים (המיירט והמיורט).
לגבי 3 - במובן מסויים, כן. הנקודה היא שבטילים מתקדמים יש ראש הדמאתי, שמאפשר ביצוע איכותי יותר.
לגבי 4 - למה לפגוע במשגר עם טיל אוויר-אוויר? אחרי יירוט הטילים שכבר נורו, אפשר לשלוח על המשגר פצצה כבדה יותר שתרסק אותו. טיל אוויר-אוויר גורם לפגיעות רסס, בעיקר. זה יעיל על מטוסים וטילים, לאו דווקא על משגרים (שיכולים גם להיות מבוטנים).

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-08-2007, 12:17
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
המטרה חמה, אבל המהירות גבוהה
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי moshayov שמתחילה ב "אפשר הסבר"

כלומר, גבוהה כאשר הטיל המיירט יגיע אליה. באו נתחיל בשאלה איזה כיסוי אתה שם לשטח "המוגן". נניח לרגע שהמטוס המיירט נמצא בעת השיגור בטווח 10 ק"מ (קרקעי) מנקודת שיגור הטיל הבליסטי ומוכן לשיגור טיל מיירט. כעת יוצא הטיל הבליסטי. יש צורך בזמן מסוים לרכישה, החלטה שמטרה בתוך המעטפת ושיגור. לאחר פרק זמן זה יש לסגור מרחק של כעשרה ק"מ. כמה זמן ייקח למיירט להגיע? 30 שניות? (בהנחה שהוא טס אל נקודת המפגש העתידית ולא "רדיפת כלב"). היכן יהיה הטיל הליסטי לאחר 30 שניות?

ראה את האתר הבא: http://www.bharat-rakshak.com/MISSILES/Armoury.html

יש שם נתונים של AGNI ו PRITHVI, ב AGNI יש מסלול עם זמנים. ראה כמה זמן לוקח להגיע ל 10 ק". אני חושב שזה עונה על הכל. ל PRITHVI יש מסלול דומה לסקאד ויקח אולי מעט יותר זמן, אבל כבר בכשלושים שניות הגובה הוא מעל גובה המיירט. לטיל המיורט תהיה יכולת מאד מגבלתית להדיע. וכל נתוני הפתיחה היו אידיאליים.
ישן 09-08-2007, 16:05
  moshayov moshayov אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.11.06
מצטער שאני מקשה אבל.
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "המטרה חמה, אבל המהירות גבוהה"

הגרף שמופיע בלינק שלך קצט בעיתי מכיוון שתחילת המסלול לא ברור והמהירות ההתחלתית היא 500 מטר לשניה ולא 0.
עשיתי קצט חישובים אבל מטרה שמתחילה לנוע בתאוצה קבועה כלפי מעלה. נניח שהתאוצה היא 2g (הנחה שלי, נראה לי הגיוני אבל אתה מוזמן לתקן אותי) לאחר 30 שניות תהיה בגובה של 9000 מטר ובמהירות של 600 מטר לשניה די דומה למטוס קרב. בנוסף רדיוס של 10 ק"מ מחסה שטח של יותר מ300 קמ"ר שזה די הרבה לדעתי.

כנראה שהבעיה שלי היא בזמן הרכישה אם זה לוקח 30 שניות לרכוש את המטרה אז אני בבעיה אבל אם הזמן מתקצר ל 15 שניות או פחות זה די מעשי. אני חייב להגיד שאין לי מושג כמה זמן זה צריך לקחת ואם משהוא יודע כמה זמן זה לוקח אשמח לדעת.
ישן 10-08-2007, 08:38
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
זה שהגרף לא מדויק לא צריך להדאיג אותך
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי moshayov שמתחילה ב "מצטער שאני מקשה אבל."

אבל שים לב לכמה דברים:
1. ראה באיזה גובה המטרה לאחר 30 שניות - יותר מגובה המיירט, במרבית המקרים.
2. התאוצה אינה 2g אלא יותר מכך, בסביבות 5g, תלוי בסוג הטיל.
3. לא משנה איזה שטח המיירט מכסה, אין לזה משמעות - משנה הטווח למטרה.
4. במקרה שאני ציינתי המיירט עם האף על המטרה ובנתונים מתאימים. גם ככה הוא גבולי, אם בכלל. בכל מצב אחר , אם הוא בכלל "יראה" את המטרה, הוא לא יהיה במצב טוב לשיגור. זה שהטק"ק יעלה מאחוריו, אפילו בטווח של חמישה ק"מ לא יעזור לו.

אני מציע ש"תחקור" קצת את שני הגרפים בשני הטילים שהזכרתי. אפשר גם "לנרמל" את הגרפים לטווח של כ 2000 ק"מ, שכנראה הוא הטווח בעל הענין עבורנו, ולהוציא נתונים סבירים להערכות.
בהצלחה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:33

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר