לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-08-2007, 18:29
צלמית המשתמש של נחש מורעל
  משתמש זכר נחש מורעל נחש מורעל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.06
שלח הודעה דרך ICQ אל נחש מורעל שלח הודעה דרך MSN אל נחש מורעל Facebook profile
עזרה שאלה: מתן כלי ירייה לאדם שלא מלאו לו 21

אני פונה לפורום זה (קשור לביטחון...) לאחר בדיקה מקיפה ללא תשובות מספקות.

יש לי הכשרה של רובאי 04 ובזכות זה התקבלתי לעבודת אבטחה בה הציעו לי לעבור קורס רישון לנשיאת אקדח (לשם עבודה בחברה...). הקורס ששולחים אותי אליו לא עולה לי כסף בתנאי שאני מתחייב לתקופה מסויימת של עבודה בחברה.

מכיון שאני לא רוצה להתחייב לעבודה הזאת אני בודק אפשרות לעבור את הקורס הזה באופן עצמאי (ולשלם מכיסי על הקורס) ללא שום קשר לעבודה וכך לעבוד בחברות אבטחה ללא התחייבות כלשהי.

בבדיקה שערכתי, ראיתי מספר תנאים לבקשת רשיון נשיאת נשק לאדם פרטי,
ביניהם:
- שמלאו לי 21 שנים לפחות.
- אני גר באיזור סיכון המצדיק נשיאת נשק.
- אני עובד באיזור סיכון המצדיק נשיאת נשק.

התנאים הנ"ל לא תואמים את המצב שלי מכיון שאני רק בן 19, אני לא גר באיזור סיכון, ולא עובד באיזור סיכון.

מה שכן, אני הולך ללמוד ברובע המוסלמי בירושלים שמבחינה בטחונית זה נחשב איזור מסוכן אבל אני לא יודע אם מבחינת משרד הפנים (שקובעת את איזורי הסיכון בהם נצרכת נשיאת נשק באופן עצמאי) איזור זה נחשב גם כן לאיזור סיכון.

שאלתי היא האם מישהו בעל ניסיון וידע בנושא הזה יודע באיזו דרך אני יכול לעבור את הקורס הזה?
האם הרובע המוסלמי הוא איזור סיכון שמאפשר נשיאת נשק פרטי?

דוד.

נ.ב- רק מי שיודע ויש לו תשובה לשאלה שלי שיענה.
מי שיש לו הערה שלא תורמת לתשובה שישתדל לשמור אותה לעצמו.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-08-2007, 17:56
צלמית המשתמש של noam17c
  משתמש זכר noam17c noam17c אינו מחובר  
מדריך ירי, מדריך ירי מעשי

חבר מתאריך: 12.04.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי GrimReaper שמתחילה ב "צנחן"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי GrimReaper
אתה מכיר קצין אחד בן 20 ובעל רישיון לאקדח? לא נשיאת אקדח יחידתי אלא אקדח פרטי ברישיון ע"פ תבחיני מקצמ"ר? ובצבא של היום ושנות האלפיים, לא מהתקופה שאפילו רב"טים בעלי חתימת ר' יכלו להוציא רישיון. למיטב ידיעתי רישיון ניתן רק לסרן, או לסגן בעל יתרת שירות של שנתיים.

גרימ,

תבחיני מקמצ"ר = תבחיני משרד הפנים. הרישיון יוצא ממשרד הפנים ולא ממקמצ"ר שמפנים את מבקש הרישיון בסיום התהליך לתשלום אגרה וקבלת הרישיון במשרד הפנים.

(למען האמת, לדעתי ניתן לסגור את מדור רישוי נשק במקמצ"ר - מהיום שהתחילו לגבות אגרה גם מאנשי הצבא אין הצדקה לקיומו. בזבוז כספים בצבא.)

נעם.

"יש לנו ציבור מסור להגנה ומוכן לחרף את נפשו להגנה על הציונות, אך אין לנו ציבור מוכשר,מאומן ומצויד לכך". דוד בן גוריון 1948.

ישן 06-08-2007, 17:45
צלמית המשתמש של noam17c

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי נחש מורעל שמתחילה ב "שאלה: מתן כלי ירייה לאדם שלא מלאו לו 21"

שלום,

1. רישיון לנשק בין אם פרטי ובין אם דרך חברת שמירה / אבטחה - מגיל 21 ומעלה בלבד. אין חריגים.

2. אופי, משך ההכשרה, טיב השירות הצבאי וכל הקשור בו (למעט פעילות פלילית במידה והיית מעורב בה במהלך השירות או הורשעת בעבירות שיש עימן קלון ע"פ החוק האזרחי) שלך לא משנה לעניין זה.

3. אין אישור לעבוד עם נשק ברישוי פרטי בעבודה מסחרית. דהיינו לא תוכל ואסור לך ולחברה המעסיקה להעסיק אותך / לעבוד בשירותי שמירה ואבטחה עם נשק פרטי.

4. את הקורס לא תוכל לעבור במסגרת פרטית כיוון שהוא מועבר אך ורק למי שמיועד לעבודה באותה החברה ובאותו סוג העבודה. (מה שכן, אולי תוכל לשאת בעלויות הקורס, אם אתה מעוניין, דרך החברה בה אתה מתעתד לעבוד במידה ויהיו מוכנים לכך, שזה שווה ערך לסיום חוזה טרם הזמן הנקוב בו ואז תשלם את עלויות הקורס)

5. כל ניסיון אחר להוצאת רישיון בעתיד דרך שינויי כתובת יגרור ביטול רישינך, קרא לעומק את התנאים לרישיון וכיצד תוכל לקבלו אם אתה עונה לתנאים המקדמיים. (בכל מקרה, מעל גיל 21, עובד או תושב יישוב מוכר מעל 6 חודשים, הסכם שכירות ואישור רשות מקומית על המגורים, לעוסק - אישור מע"מ על חשבוניות ואישור רשויות מקומיות והצהרות נוספות על אודות העבודה הזו ואישורים נוספים אחרים..)

6. אם יש לך שאלות נוספות תוכל לפנות אלי למייל noam@haslik.com

בהצלחה.

נעם.

בהצלחה.

"יש לנו ציבור מסור להגנה ומוכן לחרף את נפשו להגנה על הציונות, אך אין לנו ציבור מוכשר,מאומן ומצויד לכך". דוד בן גוריון 1948.

ישן 06-08-2007, 21:00
  יובל. יובל. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.05
תגובה לנחש מורעל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי נחש מורעל שמתחילה ב "שאלה: מתן כלי ירייה לאדם שלא מלאו לו 21"

1. התבחינים לקבלת נשק פרטי שונים מהתנאים לקבלת נשק במסגרת חברת אבטחה, שם הנשק אינו שלך וחלות עליך הגבלות שונות, כגון נשיאה רק במקומות ספציפיים וכיו"ב. לשם קבלת רשיון אקדח פרטי עליך לעמוד במספר "תבחינים" שקבע משרד הפנים, בניהם התגוררות בישוב זכאי לפחות 3 חודשים, בכפוף להמצאת אישורים שונים, החל משכר דירה, אישור הרשות המקומית, חשבונות חשמל ומים (לוודא שאתה באמת מתגורר שם ולא רק שוכר).
2. אתה יכול לעבור קורס פרטי בשימוש באקדח וכאלה יש לא מעט, החל מקורס ירי מעשי וכלה בקורס אבטחת אישים המועבר ע"י מכללות פרטיות. קח בחשבון שהקורסים הללו לרוב יקרים (האחרון מגיע ליותר מ-20,000 שקל) ולא יעזרו לך הרבה כיוון שאצל כל חברת אבטחה תצטרך לעבור את הקורס מחדש. היא מחוייבת לכך עפ"י המכרז בו זכתה.
3. אין לך לחשוש מה"התחייבות" לחברת האבטחה. לא מעט מהחוזים עליהם מחתימים בחברות האבטחה הם חוזים מקפחים שלא יעמדו במבחן משפטי הכי פשוט. הנקודה היא זו: בדיוק כמו שזכותה של החברה לפטר אותך לאלתר, כך זכותך להתפטר לאלתר. זכור רק להודיע, ובכתב, 21 יום מראש על התפטרותך. החברה אינה זכאית לנקות שקל, חוזר: שקל ממשכורתך בגין ההתפטרות. לא על הקורס, לא על ציוד שאיבדת ולא על שום דבר בסגנון. במשכורת לא נוגעים. נקודה. אם יש לחברה מחלוקת כספית איתך, והיא חושבת שנגרמו לה הפסדים, אדרבה, שתתכבד ותתבע אותך בבית משפט לתביעות קטנות.

נערך לאחרונה ע"י יובל. בתאריך 06-08-2007 בשעה 21:10.
ישן 10-08-2007, 12:27
  משתמש זכר דני קריאף דני קריאף אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.06
פיגוע הקריטרוינים המטופשים של קבלת רשיון לנשק.
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי יובל. שמתחילה ב "תגובה לנחש מורעל"

כמי שמתגורר בישוב " עימות" כפר הס חמש דקות מכפר סבא ,לא בתחומי הקו הירוק כל תושב במושב זכאי לקבל אישור לנשק בעקבות הרצח של קב"ט הישוב א'הרלה ע"י מחבל לפני כשש שנים, האבסורד טמון בכך שאתה יכול להיות החייל הקרבי ביותר בצה"ל ולתפעל את כלי הנשק הקטלניים ביותר בעת שרותך הסדיר שאת חלקם אתה מביא הביתה בחופשת שבת אך במידה ותבקש רשיון לנשק לא תקבל,
האבסורד הגדול טמון בכך שתא"ל מפקד אוגדה שמתגורר במקום מסויים שמפקד על אלפי חיילים לא יכול לקבל רישיון וטוראי שירה בכל השרות שלו חמישה כדורים בטירונות ולא יודע מה ההבדל בין קת לבין קנה יקבל רישיון משום שהוא מתגורר בישוב עימות , טימטום לשמו שעליו החליטו אנשים חסרי בינה .
לאחר שהשתחחרתי מצה"ל כמ"מ בשריון בקשתי קבל רישיון לאקדח , לאחר שהמצאתי את כל האישורים הנדרשים נאלצתי להגיע למחלקת הביטחון במרכז החקלאי ששכן באותם זמנים בבית אמות המשפט בשדרות שאול המלך היות וזה היה בעת ששרתתי בתעסוקה מבצעית הגעתי חמוש בM16 מקוצר ובקשתי אישור ,מנהלת מחלקת הביטחון שבקשתי לשאול מי המציא את הבירוקרטיה המטומטמת הזאת ענתה לי , יופי כל בעל שחושד שאשתו בוגדת בו יבקש רשיון לאקדח..
עניתי לה בתשובה רישיון לאקדח אתם מסרבים לתת , אבל כשאני מגיע לאימונים אתם מחתימים אותי על נשק אישי , טנק וכ"ו אז מה הבעיה שלי לנצל את הנשק למטרות אחרות..

חומר למחשבה...
ישן 10-08-2007, 13:25
צלמית המשתמש של נחש מורעל
  משתמש זכר נחש מורעל נחש מורעל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.06
שלח הודעה דרך ICQ אל נחש מורעל שלח הודעה דרך MSN אל נחש מורעל Facebook profile
תודה לכל המגיבים השכלתי מאוד...
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי יובל. שמתחילה ב "תגובה לנחש מורעל"

יובל. : ענית לי על רוב השאלה אך שכחת פרט חשוב מאוד - העובדה שאני בן 19 בלבד. האם המעטפת של עובד בחברת השמירה היא זו המעניקה לי את האפשרות לעבור את הקורס למרות הגיל או שנציג החברה בה רואיינתי לעבודה טעה ולא חשב על זה שאין לי 21 עדיין?

אגב, הוא התייחס לכך שאני בעל הכשרת רובאי 04 (הראיתי לו את תעודה ההסמכה) יכול להיות שההכשרה היא מעין עקיפה על נתון הגיל או שזה לא משנה וצריך 21 בכל מקרה?

מצד שני, אתה כתבת:
קוד PHP:
 במסגרת חברת אבטחהשם הנשק אינו שלך וחלות עליך הגבלות שונותכגון נשיאה רק במקומות ספציפיים וכיו"ב. 

אם כך גיל 21 לא מעכב בגלל שהנשק לא שלי ואני נושא אותו רק במסגרת העבודה. מה אתה אומר?

דוד.

נ.ב1 - אני מגיב רק עכשיו לאחר שחזרתי משבוע בצפון.

נ.ב2 - מנהלים: שמתי לב להוספות העיצוב החדשות קבלו ח"ח ותמשיכו להעלות את רמת הפורום...

נערך לאחרונה ע"י נחש מורעל בתאריך 10-08-2007 בשעה 13:30.
ישן 10-08-2007, 17:22
צלמית המשתמש של noam17c

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי נחש מורעל שמתחילה ב "תודה לכל המגיבים השכלתי מאוד..."

לנחש,

כל רישיון לנשק - פרטי או ארגוני - יינתן מעל גיל 21 בלבד.

חברת האבטחה שראיינה אותך - לא תוכל להכניס אותך לקורס ולא תוכל לקבל עבורך אישור ממשרד הפנים לנשק בשל הגיל. אינני יודע לענות לך בנוגע לשירות הצבאי - מה פוסל ומה לא, אבל בכל מקרה, אחת הדרישות במשרד הפנים היא שירות צבאי או פטור.
אם אתה נושא נשק במסגרת העבודה - מחייב באישור משרד הפנים בדיוק אותו התהליך כמו לרישיון פרטי. בסיום התהליך הרישיון ניתן מהחברה המעסיקה - בהיתר מיוחד ממשרד הפנים.

בעתיד הקרוב תשתנה כל השיטה בתחום - החל מאוקטובר - ינואר.

לדני קריאף = אתה טועה ומטעה - מעל דרגת סרן (משרת במילואים בדרגת כתף סרן) אין צורך בהוכחת עילה נוספת ומקום מגורים איננו משנה לנושא רישיון פרטי. מפקד אוגדה בדרגת תא"ל יהיה זכאי בכל מקרה לרישיון.

האבסורד האמיתי הוא שהיישובים מעבר לכביש ההדר - צידו המזרחי - זכאים לרישיון ומצידו המערבי לא. ואם המחבל היה מבצע את הפיגוע ויורה באהרל'ה ז"ל בכניסה לתל מונד, היו נותנים רישיונות לתושבי תל מונד ולכפר הס לא ? ...

לגבי נושא החקלאות - גם כיום - עם המלצה של רב"ש, מפקד תחנה איזורית וועדה חקלאית - יש אפשרות לרישיון, יכול להיות שיהיה צורך בוועדת ערר , אבל נאמר לי (על ידי ראש המינהל לרישוי כלי ירייה) כי ניתן לקבל רישיון גם בדרך זו - לזכאים ולאחר בחינה אישית של המקרה.

נעם.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:15

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר