לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פעם הזמנים היו יותר טובים; כולם אומרים - ככה כולם חושבים... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם החורף היה די סביר... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם בקיץ היה די קריר... אני לא כל כך זוכרת; מתגעגעת רק בערך, כי העתיד נראה לי הרבה יותר מגניב: רוצה לנסוע ברכבת התחתית של תל אביב... והם יגידו: זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > אמצע החיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-08-2007, 15:45
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
תקרא את סעיפי העצומה
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "מה לא הגיוני בלתת מקלט לפליטים?"

ותחשוב על מה חסר שם.

נתחיל בזה שאני מתנגד לחלוטין לכל הגדרה כמו "ללא קשר למדינת מוצאם".

לא מדובר כאן על ספינה מתטלטלת בגלים עם 80 איש, אלא על זרם שיכול בקלות לגבור.

חוצמזה, וכמו שאמרתי כבר, הם לא נמלטים מטבח, אלא נמלטים ממצריים. הבדל סמנטי זעיר.

אם זה מעניין אותך, הייתה כתבה מקיפה על כמה אמת יש מאחורי המיתוס על "הפליטים מדארפור המתדפקים על שערי הארץ במטרה להציל את חייהם". האמת מאוד מוגבלת. לא שלא הייתי מנחש שזה אכן כך (לא ישנתי בשעורי גאוגרפיה), אבל בכל זאת כדאי לראות.

ולא, אני לא רוצה מהגרים אפריקאיים (בכמויות של מעבר לזעיר) במדינה שלי. סיבותי שמורות עימי.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-08-2007, 16:01
צלמית המשתמש של Big Joe
  Big Joe Big Joe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
תקרא משהו...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "תקרא את סעיפי העצומה"

"Widespread public misgivings in Australia at the entry of Jewish refugees into this country are not without a justification that should command a more conservative attitude from the Ministry of Immigration. This public objection to Jewish refugees is not because of any lack of humanity or sympathy for European refugees, but because Australian experience of the flow of Jewish refugees from Europe immediately prior to the outbreak of war has not been wholly happy. In the large metropolitan areas of Sydney and Melbourne, Australians are finding themselves being brought into a state resembling economic servitude to Jewish interests. Where black markets and illegalities flourish, the experience is that Jewish refugees are plentifully in evidence. Australians, particularly ex-servicemen, are finding themselves elbowed away by the money power which the refugee class exercises, and Australians find themselves being exploited by all manner and class of snide business tricks which have been introduced to this country. Moreover, the historically proven experience that Jews are incapable of governing others and unwilling themselves to be governed is being repeated in the lack of Australian sentiment by this class of immigrant.

"The overwhelming feeling of the Australian people today is that much more discrimination should be shown in the selection of this class of immigrant, and that their number should be strictly controlled in relation to other classes and nationalities of new arrivals.

"Apparently, much more care is exercised in selecting British migrants than in the case of Jewish immigrants, and there is no comparison between the two if or when regard is had to their relative capacity to become good Australians."

ישן 08-08-2007, 16:35

לא מבין מה אתה מנסה להגיד?
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "תקרא משהו..."

אני מדבר על מה שעושים היום, לא על ההיסטוריה של העם היהודי. הטיעונים הרגשניים האלה הם קנטרנות לשמה: נסיון להסיט דיון על דרך לפסים פופוליטיים.

מבחינתי תמצא לי מאמר המתאר את הובלתם של עשרת אלפים סודאניים, נשים, גברים וילדים לבורות אל מחוץ לחארטום, ושם הוצאתם להורג בידי הצבא ביריות אל הבור. אני לא מבין מה לזה ולמחפשי העבודה מקהיר.

על הקשר המזיק בין רגשנות (טיראניה של רגשות צריך לכנות זאת) וניהול מדינה מן הסוג של ישראל לא צריך להרחיב. רגשנות, החלטות הרות אסון שנובעות מלחץ ציבורי שמקורו בטוקבקים ומיעוטים אתניים בלתי משתלבים, יש לנו תודה לאל מספיק.

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 08-08-2007 בשעה 16:49.
ישן 08-08-2007, 16:46

ואתה פשוט לא רוצה להבין את דברי אלא לשמוע את קולך שלך
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "אה. אתה פשוט לא מאמין שיש רצח עם בסודאן"

מה שאמרתי הוא שגם אם יהיה מאמר המתאר רצח עם בדיוק באותו אופן בה חוסלה רוב משפחתי (והרי אנחנו רגשנים, אז רצוי לנסות מאוד לעורר אותי ריגשית) עדיין לא אהיה מוכן לקלוט זרם פליטים ממצריים. הסיבה המיידית היא שברור לי שהם לא יעזבו ואנחנו לא נעזיב אותם. אילו היה מדובר על מקלט זמני: מבחינה כספית בוודאי שאין לי בעיה עם כך. הבעיה היא מה קורה בבוקר שאחרי...

בכל מקרה זה הפך להיות דיון עקר בנוסח פורום פוליטיקה מבחינת הנכונות שלך להתעמק במה שכתבתי. זה לא קשור ל"רוח" הפורום ואין טעם להמשיך בכך.

ישן 08-08-2007, 17:04
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
זאת לא שאלה פוליטית, אלא מוסרית
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "ואתה פשוט לא רוצה להבין את דברי אלא לשמוע את קולך שלך"

אפשר וצריך בהחלט לחשוב על איך דואגים שבחלוף הסכנה הפליטים ישובו לארץ מוצאם, אם כי ברור שזה דבר שלא קל להוציא לפועל אם הפליטים אינם מעוניינים לשוב. אבל לא ברור לי מדוע רצח עם צריך להיות ממוכן ומדוקדק בנוסח הגרמני כדי שהוא יחשב בעיניך רצח עם. גם רצח בחרב, בירי ובהרעבה מכוונת הוא רצח. כאשר הוא נעשה בחסות מדינה (חיל האוויר הסודאני) הוא כבר הרבה מעבר לסתם התנגשות אתנית עקובה מדם. לא ברור לי איזה הוכחות אתה צריך. סיפורי זוועות מסודאן אפשר למצוא לרב. אתה מוזמן לקרוא את המאמרים של ניקולס קריסטוף בניו יורק טיימס שמכסה את הנושא וגם היה שם.
ישן 10-08-2007, 22:16
  Spinoza Spinoza אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.11.02
זו דמגוגיה, ג'ו
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "אתה מבין היטב, אבל לא אכפת לך."

א. לא ניתן להשוות את אוסטרליה השלווה ורחבת הידיים לישראל צפופת האוכלוסין ומרובת הבעיות.
ב. לו הייתי אוסטרלי ב-1939 הייתי חושב פעמיים לפני שאני נותן היתרי הגירה ליהודים. למה שאהפוך את המדינה שלי למדינת היהודים? אם אכניס כמה אלפים, היטלר ישלח אליי כמה מיליונים. לא תודה. זו בעיה של אירופה, שהיא תפתור אותה.
ג. אני לא יודע איזה אחוז מבין ה"פליטים" הם אכן פליטים, אבל אין לי ספק שחלק גדול מהם מהגרים שתרים אחר הזדמנויות לפתוח דף חדש. אני לא מוכן לפתוח את הברז אפילו במעט, מפני שברור לי שתהיה נהירה עצומה לכאן - ואין לי שום רצון להתמודד איתה. אם ישראל רוצה לעזור למסכנים האלה, היא צריכה לפעול כדי לשפר את המצב בארצותיהם. קליטה של מהגרים מהעולם השלישי בעולם השבע רק מנציחה את המצב הקשה בארצותיהם, משום שהיא משחררת מעט את הלחץ אך לא פותרת דבר.
אני מציע לכולם להיגמל מתסביך השואה המעיק הזה ולהימנע מההתייפיפות הרגשנית המגוחת שפשתה בתקשורת וגם פה. צאו מזה! תתחילו להפעיל מעט את השכל ופחות את הרגש. לעזור לפליטים - כן, לקבל אותם באנושיות - כן. אבל לקלוט אותם? בשום אופן לא! עצוב, אבל האינטרסים שלנו ושל עניינו קודמים.

* הפליטים הוייטנאמים של בגין לא היוו סכנה ולכן לא הייתי מתנגד לצעד כזה גם כיום, משום שהגיעו מארץ מרוחקת מאוד. כאן אנחנו ניצבים בפני נחשול אדיר, והסכר שלנו לא מסוגל לבלום אותו.

ישן 08-08-2007, 16:41

כישראלי אני לא רוצה להכניס גוף בריא למיטה חולה
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "מקבל שהעצומה מנוסחת רע, כנראה בכוונה"

זה יצר השרדות בריא. מהגרים עניים מאפריקה הם מיטה חולה. בינתיים עוד לא הסתדרנו עם 50 אלף עולים מאתיופיה. אני מניח (סטטיסטית) שרוב הכותבים כאן גרים ביישובים/שכונות שבהם אתיופים יש רק כגננים של העירייה. את הכשל העצום ובעיות שעוד יבואו, אני רואה יום יום בשכונה המתפוררת שבה אני גר...

מצחיק אותי שמדברים פה על איזה "פלסטר" של "הצלת" פליטים, בעוד אנחנו לא מסוגלים להתמודד אפילו עם דימום קל מבחינה חברתית.

אם יש משהו משותף כמעט לכל מכרי לאורך השנים מן העולם - אנשים שלמיטב הבנתי כולם היו (או כמעט כולם) "שמאלה" ממני בכל תחום כמעט - זה שכולם אמרו מתי שהוא שהעובדה שפליטים מן העולם השלישי לא מתויים כאן כמעט, היא מזל שהישראלים לא מסוגלים בכלל להבין אותו.

ישן 11-08-2007, 21:59
  Spinoza Spinoza אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.11.02
...
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "איזה טיעונים הוא מעלה?"

אין כאן עניין של נחמדים או לא נחמדים. אבל כן, יש כאן מספיק צרות, וכן, רצח העם בסודאן הוא אחד מני מלחמות שבטיות רבות בחלק זה של העולם. זה לא מצדיק את מה שנעשה שם, אבל זה בא ללמד שקליטת פליטים לא תמנע שם זוועות כאלה בעתיד. ויודע מה? גם אני הייתי מרגיש בנוח יותר עם שוודים, ולא בגלל העיניים הכחולות שלהם, אלא בגלל העובדה שהם חיים במאה ה-21 בניגוד לסודאנים שנמצאים הרחק מאחור. והייתי מסוגל לקבל שוודים, כפי שהייתי מסוגל לקבל וייטנאמים, מפני שיכולה להיות לי שליטה על הברז. כשיש לי מאות אלפי מהגרים בפוטנציה, איפה מאות אלפים? מיליונים רבים! - אני לא מוכן לקחת את הסיכון שיצבאו על דלתותיי.

ישן 08-08-2007, 16:10
  פשוט פשוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי snoba שמתחילה ב "למען הפליטים- אם אני יכולה לעזור למה לא"

הדבר היחיד שאני מקבל בנושא זה הוא שיש לערוך בדיקה לעומק , מי מהם הוא פליט שחייו באמת בסכנה, ומי הוא פועל זר שרק מחפש מקום עבודה טוב יותר.
חלק גדול מחוצי הגבול בלילות הם מחפשי עבודה מסוגים שונים ממדינות אפריקה.
אז אם מדינת ישראל מעוניינת לקבל פועלים זרים -לפי הצהרות הממשלה היא עושה ככל יכולתה להעיף פועלים זרים מהארץ - אבל אם נניח כן רוצים אז יש לקלוט את כולם , לתת להם עבודה ותנאי מחיה ראוים ,ולא -לגרש אותם אחר כבוד למקום שממנו הגיעו -היינו מצרים.
לעומת זאת את הפליטים שהתברר שהם בסכנת חיים אמיתית , יש לקלוט , לאפשר להם לחיות כאן כולל מגורים, ביטוח רפואי, עבודה ותנאי תעסוקה ראויים - התנאי הבסיסי שהם צריכים להיות מודעים לו היטב היטב הוא שכאשר יפוג האיום על חייהם -הם חוזרים לארץ מוצאם.

זאת דעתי בענין.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:16

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר