לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "רק שני דברים הם אינסופיים: היקום והטמטום האנושי, ואני עדיין לא בטוח לגבי הראשון." -- אלברט איינשטיין ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > מדע, טכנולוגיה וטבע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-08-2007, 10:05
  nadavg54 nadavg54 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.05.04
מה ההבדל בין העברת מידע בטלוויזיה לבין באינטרנט?

כשאנחנו רואים טלווזיה, לרוב[חוץ מאשר תקלות פה ושם] אנחנו רואים תמונה רציפה ונעימה.
זה נראה לי שכמות המידע פר שניה שעובר בטלויזיה הוא הרבה יותר מהקיבולות הממוצעות שעוברות באינטרנט פר שניה[חוץ מכל מיני חיבורים מיוחדים בין אונברסיטאות/צבאות שמגיעות למהירות מטורפות אבל אני מדבר פה על תשתית אזרחית שכולם משתמשים].
למה בעצם האינטנרט לא יכול להעביר מידע באותה טכנולוגיה שטלוויזיה עובדת? יש ניסיון לעבור ללוויונים בחלק מרשות האינטרנט הגדולוצ בעולם, אבל כרגע המהירויות של אינטרנט לווין מגיע ל 1/1000 מהמהירויות שעוברות דרך האינטרנט הקויי/חוטי .
למה זה ? למה טלוויזיה שמקבלת שידור דרך לווין מקבלת קיבולת גדולה יותר?

תודה לכל העוזרים!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-08-2007, 08:59
  משתמש זכר LinkBomber LinkBomber אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.03.02
לא נכון
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי nadavg54 שמתחילה ב "מה ההבדל בין העברת מידע בטלוויזיה לבין באינטרנט?"

המידע שעובר לך בטלויזיה דווקא לא מכיל הרבה מידע. דבר ראשון, בקשר רק לכמות המידע, הרזולוציה של הטלויזיה היא דווקא בד"כ יותר נמוכה מהרזולוציה של מסך מחשב ממוצע. דבר שני, הטכנולוגיה עליה אתה מדבר היא אנלוגית, ז"א שאותות חשמליים (בצורת גלים) מעבירים את המידע פחות או יותר בזמן-אמת, ז"א שהאות שאתה מקבל בכל רגע כולל את כל המידע הדרוש, וצריך רק להפריד בין המידע ע"י הפרדת תדרים (אני יודע שזה הסבר גרוע ביותר, אבל קצת קשה לי להסביר את הרעיון באופן פשוט). בכל רגע מתקבלת רק נקודה אחת על המסך, אבל היא זזה (ומשתנה) כ"כ מהר שניראה כאילו יש תמונה שלימה. הבעיה עם הטכנולוגיה האנלוגית היא שהמידע שאתה מקבל הוא בעצם "דומה" למידע המקורי, אבל זה לא בדיוק אותו המידע, כיוון ששינויים קטנים באותות החשמליים משנים את המידע המתקבל.

האינטרנט הוא טכנולוגיה דיגיטלית, ז"א שיחידת המידע ההכי בסיסית היא הביט (אפשר לחשוב על הביט כיחידה של מתח חשמלי, אשר יכול להיות או גבוה, או נמוך). כדי לשלוח, לדוגמא, אות וידיאו באופן דיגיטלי, נחוץ לשלוח מחרוזת של ביטים, כאשר כל ביט הוא יחידה בפני עצמה (בטכנולוגיה האנלוגית אין כזאת "יחידה"). עכשיו, כמות הביטים שצריך לשלוח כדי, לדוגמא, לייצג תמונה אחת מתוך סרט, תלויה בהמון דברים (כגון גודל התמונה, כמות הצבעים, וכו'), אבל בוא נגיד אנחנו מייצגים כל נקודה באמצעות 8 ביטים - ז"א שהמקסימום שאנחנו יכולים לקבל זה 256 צבעים עבור כל נקודה.
מספר הביטים שצריך לשלוח כדי לייצג את כל התמונה הוא די עצום. כמובן שזה הסבר מאוד פשטני, כיוון שיש עוד מידע אשר נשלח, אבל זה בבסיס. עכשיו, יש עוד בעיה: אתה כבר יודע, כפי שאמרתי מקודם, שהמידע שאתה מקבל בטלויזיה הוא רק דומה בערך למידע אשר נשלח אליה, הוא לא מדוייק. לעומת זאת, מידע דיגיטלי (כאשר הוא נשלח בצורה תקינה, כמובן) מגיע ליעד בדיוק בצורה שבה הוא נשלח, ולכן הרבה יותר אותות חשמליים נפרדים נשלחים. מכשירים מודרניים גם כן מצויידים בכל מיני דרכים כדי לגלות שגיאות בהעברת המידע, ולכן אם יש שגיאה, המידע נשלח שוב במקרים מסויימים.

ועכשיו, כיוון שאתה כניראה מבולבל לגמרי מההסבר הגרוע שלי , אולי קצת הסבר כללי יעזור. כפי שאתה יודע (או אולי לא יודע), החשמל "זורם" פחות או יותר במהירות האור. זה לא משנה אם זה טלויזיה, או אינטרנט, או אם זה קומקום חשמלי - החשמל, ולכן ה"אותות" החשמליים, תמיד זורמים באותה המהירות. מה שחשוב זה איזה פירוש אנחנו בני האדם נותנים לאותות האלה, ולכן למרות שהאותות החשמליים תמיד זורמים באותה המהירות (המאוד מהירה, אגב), המידע שהם מייצגים - לא.

וכמובן, לא לשכוח שהיום אין הרבה טכנולוגיות אנלוגיות לגמרי בתיקשורת. כאשר האות של הטלויזיה או של הטלפון עוברים במקומות מסויימים, כגון תחנות מיתוג, או דרך לווינים, המידע בד"כ מומר לדיגיטלי ואז שוב אנלוגי מספר פעמים. וכמובן, כיום יש לנו טלויזיה דיגיטלית אשר בעצם עובדת כמו האינטרנט, והממיר הוא בעצם מחשב, למרות ששוב - המידע שנשלך עדין הרבה פחות ממה שאתה בד"כ מוריד מהאינטרנט, ולכן התמונה זזה באופן "חלק". עכשיו לדוגמא יש טלויזיות HD, ואלה דורשות יותר מידע כיוון שהרזולוציה (מספר הנקודות עבור גודל מסויים של מסך) יותר גבוהה.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.fresh.co.il/scripts/birthday.php?date=29/04/1987]

ישן 14-08-2007, 10:10
צלמית המשתמש של Kill-Machine
  Kill-Machine Kill-Machine אינו מחובר  
מנהל פורום חומרה

חבר מתאריך: 27.05.02
ואתה חושב שערוץ טלוויזיה פועל בתדר תקשורת נמוך מזה של האינטרנט?
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי LinkBomber שמתחילה ב "לא נכון"

ערוץ HDTV בארה"ב למשל מעביר 19.4Mbps. אני מתקשה למצוא מידע על קצב השידור ב PAL/NTSC רגיל, אם תעזור לי בזה אני אשמח.

לפתוח האשכול: הטלוויזיה בארץ היא אכן אנלוגית אך היא משודרת בצורה דיגיטלית. השידור הדיגיטלי מאפשר דבר אחד חשוב מאוד שבלתי אפשרי בשידור אנלוגי: דחיסה. אות הוידאו נדחס ביחס דחיסה גבוה מאוד, מה שאיננו אפשרי לעשות באינטרנט, משום שהדחיסה הזו היא דחיסה עם הפסדים (lossy). ערוץ ה HDTV הנ"ל עובר דחיסה מ 1.5Gbps ל 19.4Mbps.

עוד נקודה חשובה, בטלוויזיה אין צורך בערוץ חזור משמעותי. האינטרנט דורש ערוץ חזור ברוחב פס משמעותי יחסית ביחס לטלוויזיה.

חוץ מזה שהשאלה "למה לא נותנים רוחב פס לאינטרנט כמו לטלוויזיה" נכונה רק בארץ... במדינות אחרות יש חבילות חיבור לאינטרנט במהירויות שאנחנו פה לא חלמנו עליהן, יותר גבוהות מה HDTV שהזכרתי לעיל, כך שהתשובה האמיתית היא כנראה שבארץ בזק הנבלות וחברות הכבלים פשוט חולבות את השוק. הן לא משקיעות בנו גרושים כי זה לא שווה להן, הן מרוויחות כסף בלי להשקיע מאמץ, ולכן אנחנו לא רואים בארץ את הטכנולוגיות הקיימות בחו"ל.

אני לא ממש בטוח בדברים שאני אומר, בערך 70-80% ודאות, אז כדאי שתמתין לעוד תגובות

עריכה: לפי הדף הזה:
http://www.infotelesys.com/dvd_bandwidth.htm
נראה כאילו הטלוויזיה הישנה שלנו דורשת בערך 6Mbps שנדחסים מ 221Mbps הנדרשים.

The only certainty in life is that there are no certainties.

נערך לאחרונה ע"י Kill-Machine בתאריך 14-08-2007 בשעה 10:29.
ישן 15-08-2007, 02:44
  משתמש זכר LinkBomber LinkBomber אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.03.02
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Kill-Machine שמתחילה ב "ואתה חושב שערוץ טלוויזיה פועל בתדר תקשורת נמוך מזה של האינטרנט?"

אכן חידשת לי לגבי הHDTV, לא אשקר ואומר שניחשתי פה אבל כעיקרון לגבי הטלויזיה אני דיברתי בעיקר על טכנולוגיה אנלוגית, ואליה הדיון לגבי קצב העברת נתונים דיגיטליים חסר משמעות לגמרי.
בקשר לשידורים דיגיטליים, אז כמובן שאפשרי לשדר כמויות מידע גדולים, כיוון שכבל קואקסיאלי הוא
בעל רוחב פס די גבוה. הגורמים האחרים שנכנסים פה בתמונה זה גם כן דברים כגון קצב העיבוד שבו
מסוגל לעבוד הממיר (שכן, כמו שציינת, קיימת דחיסה, בין עוד דברים אחרים) וגם כן רוחב הפס של
התשתית המרכזית.

לגבי תשתית האינטרנט בישראל, אני לא יכול לומר הרבה שכן אני לא מתגורר בארץ כעת, אבל אני יכול
להגיד שחיבור אינטרנט ממוצע בצפון אמריקה לא בהרבה יותר גבוה מזה שבארץ. לא בדקתי מחירים
וחבילות אצל הספקיות הישראליות כבר הרבה זמן, ואני זוכר שמשום סיבה לא כ"כ ברורה לי, חיבור של
3 מגה ביט היה משהו כמו פי 4 יותר יקר מחיבור 1.5, אבל אני מניח שהמצב כרגע שונה. אני כעת
מחובר לאינטרנט דרך חיבור כבלים ברוחב הורדה של 7 מגה ביט, והמקסימום שכעת ניתן להזמין אצלינו
(עבור בתים פרטיים) זה 18 מגה ביט, אבל הוא עולה 100 דולר בחודש. מה שכן בעייתי זה שלפי מה
שידוע לי רוחב הפס העולה בישראל בד"כ נמוך יותר.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.fresh.co.il/scripts/birthday.php?date=29/04/1987]

ישן 14-08-2007, 17:45
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.01
Follow me...
זה לא חייב להיות כך
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי nadavg54 שמתחילה ב "מה הכוונה שני הטכנולוגיות עוברות דרך חשמל?"

אם אתה חי בישראל, רוחב הפס היורד המקסימלי שלך כמשתמש ביתי הוא 5 מגה ביט בשניה ( 5Mbps)

בעוד ששידור טלויזיה רגיל על פי דבריו של Kill-Machine דורש 6Mbps (ואז תקבל חלון קטן בגודל של 512 שורות, כי זה מה שיש בטלויזיה רגילה בבית)

לכן אתרי אינטרנט מכווצים את המידע ומורידים את איכות השידור כדי להגיע גם לגולשים בעלי רוחב פס נמוך יותר.

אני מניח שאם היית מקבל את מלוא הפס היורד ומישהו היה משדר עבורך בקצב המלא אזי היתה לך תמונה איכותית לפחות כמו טלויזיה (לא משהו איכותי מדי במונחים של מסכי מחשב למשל)

שים לב להבדל נוסף בין שידור טלויזיה לשידור באינטרנט (Kill-Machine, רמז על כך) :
טלויזיה משדרת לכולם באופן חד כיווני (broadcast) ואילו התעבורה ברשת האינטרנט היא בדרך כלל כזו המיועדת לכתובת מסויימת (unicast) או לרשימת כתובות (multicast) הכוללת גם מידע לגבי הניתוב של כל חבילת מידע (packet) ודורשת בדרך כלל גם אישור חוזר חבילה (בTCP) ולכן כמות המידע שמועבר ברשת מצטמצם עוד קצת.

ברשתות ביתיות ניתן להעביר גם DVD זורם באיכות מצויינת בעזרת תוכנות חינמיות כמו Video Lan
ואם היית גר במדינה עם תשתית אינטרנט טובה יותר, אז היית יכול לשדר גם לאחרים באיכות לא רעה
תראו, אפילו החייזר נהיה ירוק מזה

נערך לאחרונה ע"י המממ בתאריך 14-08-2007 בשעה 17:49.
ישן 14-08-2007, 18:21
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.01
Follow me...
מה הקשר?
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי nadavg54 שמתחילה ב "כיצד רשתות טלויזיה של חדשות וספורט משדרות?"

בדרך כלל רוחב הפס של התשתיות הקרקעיות גדול יותר מזה של התשתיות הלוויניות
תקשורת קרקעית על גבי סיבים אופטיים יכולה להגיע למאות מגהביטים לשניה
כאשר תקשורת לווינית מסחרית בתחום ה Ku מגיעה עד ל 50Mbps

כאשר אתה מעביר כבל דרך האוקיאנוס אתה מכין תשתית רחבה בהרבה מזו של לווין שצריך לחלק את רוחב הפס שלו בין צרכנים.
לדוגמא, הכבל החדש בין אוסטרליה להוואי מסוגל להעביר 1.28Tbps (טרה ביט לשניה)
http://news.soft32.com/new-submarin...awaii_3819.html

אל תשכח ששיגור לווין הוא עסק יקר מאוד. ולא ניתן לתחזק את הלווין אחרי ששוגר.

הנה כמה קישורים לקריאה בזמנך הפנוי:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_o...de_area_network
http://en.wikipedia.org/wiki/Communications_satellite (ובעיקר: http://en.wikipedia.org/wiki/Fixed_Service_Satellite)

וגם את זה:
http://spaceflight.nasa.gov/shuttle...omm/kuband.html
תראו, אפילו החייזר נהיה ירוק מזה

ישן 14-08-2007, 19:24
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי nadavg54 שמתחילה ב "מה ההבדל בין העברת מידע בטלוויזיה לבין באינטרנט?"

בעיקרון, וכמו שכבר אמרו רבים וטובים לפני, הבעיה הגדולה היא רוחב פס - אבל לא רק. ההבדלים הם יותר מהותיים בתשתית, ובהבדלים שבין פרוטוקול האינטרנט (IP), לבין צורת השידור של טלוויזיה. אם נתחיל בהתחלה ממש, אז כשהמציאו את הטלוויזיה, כבר אז היא נועדה לשימוש אחד ויחיד; העברת תמונה (וקול) ההגיון אומר שהטכנולוגיה צריכה לפעול היטב, כדי שישתמשו בה. וכך היה באמת. באינטרנט לעומת זאת, הצורה הבסיסית והראשונית של החיבור סיפקה העברת קבצים קטנים, וטקסט. לא משהו הדורש רוחב פס גבוה, או רציפות בשידור. עם השנים היתה התקדמות בנושא, והאינטרנט החל להציג גרפיקה, אנימציה, אודיו, וווידאו. כשהוידאו בסטרימינג באינטרנט הוא עניין של לא יותר מ5~6 שנים.

בקיצור, הטלויזיה נוצרה כדי לספק שידורי טלוויזיה (אנלוגים או דיגיטליים, לא משנה) ולכן היא עושה את זה בצורה טובה. האינטרנט עושה הרבה דברים, אבל מבחינת וידאו, הוא עדיין לא הגיע למיצוי תכונותיו.

וכמו שכבר אמרו, הבעיות הן בעיקר רוחב פס, אפשרות לשמור על רציפות בסטרימינג למרות ניתוב מפוקפק, כיווץ וידאו, ושאר רעות חולות שהרשת סובלת מהן.

אם נשווה את התפתחות האינט' להתפתחות הטלויזיה, נוכל לומר שאנו בשלב ה"שחור לבן" של הטלוויזה באינטרנט. ואם ניזכר שוב שמדובר בסה"כ על 6 שנים מאז שהמדיום הזה נכנס בכלל לשימוש, אז נראה שאנו במצב לא רע בכלל.

נערך לאחרונה ע"י זיו בתאריך 14-08-2007 בשעה 19:27.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:28

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר