לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-08-2007, 16:50
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.07
פתרון החידה עם השלושה חכמים!

הנה פתרון החידה!

אתם חייבים להודות שזה מגניב כי בטוח שלא הייתם חושבים על זה אם הייתי אומר שיש פתרון לדבר הזה..

אז הנה:

אנחנו יודעים שיש לכל אחד מהכובעים סימון-

לכן כל אחד מהחכמים רואה שני סימונים על שני החכמים הנותרים.

כדי שזה יהיה לי קל להסביר נקרא לחכם אחד- חכם א', לחכם שני- חכם ב' וחכם שלישי חכם ג'.

עכשיו נתרכז בחכם א'.

הוא רואה שלחכם ב' וחכם ג' יש סימון. (והוא לא יודע אם לו שלעצמו - יש..)

עכשיו הוא שואל את עצמו:

אם לי אין נקודה, אז חכם ב' רואה שיש- אחד עם נקודה, ואחד בלי נקודה.

והוא ממשיך בשאלתו:

הוא מניח שאם זה המקרה (שחכם ב' רואה אחד עם סימון ואחד בלי סימון), אז חכם ב'- (שגם הוא לא יודע אם יש לו עצמו נקודה) - חושב שאם לעצמו אין נקודה, אז חכם ג' היה רואה שלחכם ב' ולחכם א' אין נקודה ולכן חכם ג' היה קופץ ואומר שלו יש נקודה (כיוון שחייב להיות לפחות נקודה אחת).

אך כיוון שחכם ג' לא קפץ, חייב חכם ב' להניח שלו יש נקודה.

אך- כיוון שחכם ב' לא קפץ ואמר שלו יש נקודה, הסיק מזה חכם א'- שלו חיב להיות נקודה.

תחשבו על זה... זה גאוני. (אני מקווה שהסברתי טוב. וכן, זה מבלבל..)

-- כל הכבוד!! ל- MatiM שאני חושב שעלה על הפתרון. (למרות שנראה לי שהיה יותר קשה להבין את מה שהוא כתב, מאשר למצוא את הפתרון עצמו )

דרך אגב החידה תורגמה מאנגלית והיא נשאלה בבחינות קבלה לאוניברסיטת הארוורד-
שם צריך לענות על זה אחרי כמה דקות ולא אחרי כמה שעות..)
CHRIS MARTIN: Coldplay is for people with great taste, intelligence, incredible good lookingness, talent, ability, success, grabbing of life. Coldplay's for people who know what life's about. They're always entertaining. Delightful to talk to. Sweet, charming, incredibly good in bed. Virile. They have incredible success with girls, or boys, or both. They're generally just the world's best citizens.. Maybe I'm biased, but I'm definitely right

נערך לאחרונה ע"י dani90 בתאריך 15-08-2007 בשעה 17:08.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-08-2007, 19:12
צלמית המשתמש של foo
  foo foo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.08.07
לא הבנת...
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי MatiM שמתחילה ב "זה לא משנה :| לפי הנימוק שלך,..."

קודם כל, לא אמרתי שום דבר על זה שמכנים אותם חכם א' ב' וג', ברור שאין קשר למיקום האיש, מה הקשר?!

דבר שני, אתה מסכים עם זה שבשביל שחכם א' יאמר שהסימון אצלו, הוא היה חייב _להיות בטוח_ שבזמן שעבר עד שהוא הצהיר שהסימון אצלו, אם לא היה אצלו סימון - אז חכמים ב' וג' היו מגיעים לזה שהסימון אצל אחד מהם (כמוסבר בפתרון למעלה)?
ז"א שהוא הניח שבזמן הזה הם כבר היו יכולים להגיע למסקנות, ובגלל שהם לא הצהירו שום דבר, הוא היה חייב להניח שיש אצלו סימון. עכשיו מה שהוא באמת היה צריך לחשוב זה "או שאין לי סימון ופשוט ב' וג' עדיין לא הבינו שיש להם, או שיש לי סימון <בגלל המוסבר לעיל>", ככה היה צריך לחשוב גם כל אחד מהם, ולכן מה שבאמת היה צריך לקרות זו שתיקה אינסופית של כולם (או התאבדות מחוסר אונים)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:45

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר