לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-08-2007, 20:09
  shlomo122 shlomo122 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.06
בעיה נפשית (הועבר ממה שבראש - אקרופוביה)

יש לי איזו בעיה נפשית תשמו טוב טוב את הסיפור שלי.

טוב זה התחיל בארך בגיל 10 (עכשיו אני בן 17) תמיד הלכתי לחבר שלי בשבתות הוא גר בכוה התשיעית ובגלל שאני דתי טיפסתי במדרגות.

פיתאום כשאני יוצא מבית שלו אני מיסתכל למטה לקומה ה-8 וניבהל מהגובהה בקושי רב יורד ואז שוב ניבהל מהגובה של הקומה הזותי פיתאום אני מבין שאני בגובה עוד יותר גדול ואני עוד יותר ניבהל בסופו של דבר ירדתי איכשהוא.

לא ידעתי מה זה היה חשבתי שאני לא מרגיש טוב הכול היה בסדר אבל בפעם הבא זה גם היה בסופו של דבר הפסקתי לבו עליו (לא לא ביגלל זה) פיתאום החתחלתי להרגיש שאני פוחד להיות בגוב של 4-5 קומות וזה נימשך.

חשבתי שאני סובל מפחד גבהים רציני אבל אם הזמן התחלתי גם לפחוד ממקומות פתוחים והמצב רק מחמיר מקום שלפני 3-4 שנים היה ניראה לי כסגור מאוד עכשיו מאוד פתוח בישבילי.

הדבר בהחלט מפריע לשיגרת החיים וזה בא בהתקפים לפעמים אני נימצה במקום סגור ואז יש לי מין התקף כזה של פחד וזה ממש רציני לרוב הפיטרון של ההתקפים- במיוחד התקפים חזקים זה פשוט לרוץ :/

הבעיה כול הזמן מחמירה ואני פוחד שבסופו של אני לא אוכל להיות בחדר של 3*3 מטר.

לפני כחצי שנה הייתי אצל פסיכולוג אמרתי לו את כול הדברים שרשמתי כאן והתשובה שלו הייתה מאוד אגריסיבית הוא אמר לי שאילו אני לא רוצה לשרת אני לא חייב להמציא שטיות כאלה ניסיתי להסביר לו שההפך כשאני לבד זה יותר רציני ובצבא אני לרוב לא אהיה לבד אה כן חשוב לציין שההתקפים האלה באמת חזקים כשאני לבד. בקיצור הפסיכולוג לא עזר לי בגרוש חיפסתי באינטרנט אבל לא מצאתי שום דבר כמו שילוב של פחד ממקומות פתוחים (וקיצוני מאוד) ושילוב של פחד מגבהים. ניסיתי גם להיתגבר אל הפחד כמו ללכת דווקא במקומות פתוחים וכוכ זה גרם לי להמון סבל נפשי אבל ללא שום טועלת.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-08-2007, 19:27
צלמית המשתמש של SkyRaider
  SkyRaider SkyRaider אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.02.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shlomo122 שמתחילה ב "בעיה נפשית (הועבר ממה שבראש - אקרופוביה)"

אני חושב שכדי לך לנסות להתמודד עם הפחד הזה איכשהו, קודם כל, מה עלה לך בראש\חשבת בהתחלה כשהפחד הזה התחיל מתלכתחילה במדרגות אצל החבר?

שנית, כמו שאמרתי, להתמודד עם הפחד, תמצא מישהו שמבין אותך ויודע באיזה מצב אתה נמצא, מישהו שייחזק אותך, אולי הורה, חבר, מה שתרגיש יותר נוח עם. תלך איתו לכל מני מקומות וכשההתקף פחד יגיע, תתאמץ ושהוא גם יתאמץ ויעזור לך להתגבר מהפחד, "להביט לפחד בעיניים ולא להראות פחד", תשחק כמו בהצגה, יכול מאוד להיות שאחרי כמה נסיונות התגברות כמו שהצעתי, ישפרו את הרגשתך ויעזרו לך להתגבר איכשהו, גם אם רק במידה מסויימת ולא על כל הפחד אלא רק על מובנים מסויימים שלו.

וכמו שאמרו, לך לפסיכולוג אחר, עם ראש פתוח וחכם דעה, כי פה אנחנו לא רופאים ומספרים מניסיון חיים - אם בכלל.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:24

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר