לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-08-2007, 23:40
  המתלבט_הנצחי המתלבט_הנצחי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.07
פסיכומטרי-צבא. מקרה מיוחד

. הסיפור שלי לא רגיל, אבל אני אשתדל להסביר בדיוק את המצב כך שתוכלו לקבל תמונה מספקת:
אני בן 20, קיבלתי פטור מהצבא כבר לפני זמן רב אבל שוכנעתי להתנדב רק השנה, ועברתי את כל התהליך הארוך עד שקיבלתי תאריך גיוס- יולי האחרון.
מאז שסיימתי את התיכון עד אפריל האחרון הייתה לי תעסוקה, ובאפריל היא נגמרה, כך שנותרתי עם חודשיים וחצי ריקים עד הגיוס (אפריל יוני יולי) עשיתי חושבים והחלטתי במקום סתם להעביר תזמן, לנסות לעשות פסיכומטרי לבדי ומי יודע, אולי לחסוך קורס וכאב ראש בעתיד. אז כך ישבתי חודשיים ולמדתי בסבבה, ואז, לקראת המבחן פתאום הודיעו שהמבחן נדחה בעקבות שביתת הסטודנטים. למרבה האימה התאריך החדש היה כבר לאחר הגיוס שלי. מכיוון שכבר למדתי כ"כ הרבה ובהתחשב בעובדה שידעתי שבקיץ המשפחה שלי נוסעת לחו"ל ואם אני לא אתגייס אוכל להצטרף אליהם- החלטתי לדחות את הגיוס לתאריך הבא- סוף אוגוסט, ובנתיים להשלים את הפסיכו וליסוע לחו"ל.
המשכתי ללמוד בחודש הנוסף שקיבלתי, ואז, בערב שלפני הבחינה, נתקפתי פתאום בכזה לחץ, למרות שבאמת כל הזמן הייתי רגוע לחלוטין, לא יודע איך להסביר את זה, אקיצר ממש נהייתי חולה מרוב לחץ וכל הלילה שלפני המבחן לא עצמתי עין. בבוקר התקשרתי למרכז הארצי לבחינות לברר מה האופציות שלי והתברר לי שבגלל שמדובר בבחינה נדחית עם כל הבלגן, באופן מיוחד וחד פעמי, כל מי שלא יעשה את המבחן עכשיו, יקבל אוטומטית ובלי תשלום נוסף זימון למועד מיוחד בספטמבר. הייתי כ"כ עייף ומעוצבן באותו יום, כך שבלי לחשוב יותר מידי קיבלתי את ההצעה והחלטתי לא להבחן. למרות ששמתי לב שהמועד החדש הוא שוב פעם אחרי תאריך הגיוס, ידעתי שיש חופשה מיוחדת בצבא לצורך פסיכומטרי וקויתי שהכל יסתדר.
אז זהו שלא.
עכשיו הודיעו לי חגיגית שאין סיכוי שאני אקבל חופשה מיוחדת מהצבא בחודש הראשון של השירות שלי כך שהאופציות העומדות לפני זהות לאופציות שהיו ביולי (זוכרים?)- לוותר על כל ההכנה שעשיתי ולהתגייס עכשיו או לדחות את הגיוס בעוד חודשיים בתקווה לסיים עם הפסיכומטרי.
ההתלבטות מסתמנת עכשיו כאחת הקשות שהיו לי, זו תהיה כבר הפעם השניה שאני דוחה את הגיוס בחודשיים בשביל הבחינה שבכלל מלכתחילה רציתי לגשת אליה רק כי היה לי חודשיים ריקים ורציתי לנצל אותם, כך שבמקום לנצל חודשיים ריקים יצא שהקדשתי חצי שנה לפסיכומטרי כשאני בכלל לא הולך כרגע ללמוד באוניברסיטה (הרי עוד לא התגייסתי). שלא לדבר על זה שהבחינה הזאת כבר יצאה לי מכל החורים (כבר 4 חודשים אני מדבר עליה). מהצד השני, אחרי שכבר למדתי כ"כ הרבה זמן, לא חראם לא למשוך עוד חודש ואולי לשכוח מהזבל הזה לכל החיים? לא חבל לחזור בעוד שנה ולהתחיל ללמוד מאפס כשלמעשה עכשיו כבר הייתי מוכן ב100 אחוז לבחינה?
אני מרגיש כמו במכונת הימורים, אני כל הזמן כמעט זוכה ובשביל לשמור על הסיכוי אני מעלה ומעלה את סכום ההימור- מצד אחד, כבר השקעתי הרבה יותר ממה שחשבתי בתחילה, מהצד השני, אז אחרי כל מה שהשקעתי לותר?
מה הייתם עושים? מה אתם חושבים?
כל עצה תתקבל בברכה,
לילה טוב.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-08-2007, 00:25
צלמית המשתמש של Gwenhwyfar
  Gwenhwyfar Gwenhwyfar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.05.03
שלח הודעה דרך MSN אל Gwenhwyfar
היי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי המתלבט_הנצחי שמתחילה ב "פסיכומטרי-צבא. מקרה מיוחד"

עצתי היא לעשות את הבחינה עכשיו ולסיים עם זה .
מי כמוני יודעת איזה סיוט מתמשך זה, רק שאצלי זה היה תוך כדי הצבא כי הייתי בטוחה שאני משתחררת אז התחלתי ללמוד חודשיים לפני תאריך השחרור המיועד . לבסוף- כשהחלטתי לחתום קבע, התלבטתי אם להמשיך או לדחות כי היה לי מאוד קשה - מקום הלימודים היה מרוחק מהבסיס והתפקיד שאב ממני הרבה כוחות פיזיים ואנרגיות כך שלבסוף לא היה לי את אלו להשקיע בלימודים .
אז המשכתי וסבלתי, אמרתי לעצמי ואמרו לי הסובבים אותי שרוב האנשים עושים את המבחן הזה לפחות פעמיים בכדי להגיע לציון המיוחל אז טוב להתנסות עכשיו; המפקד הנהדר שלי נתן לי שבוע חופש ללמוד (אין בקבע "מיוחדת") ולמדתי ככל שיכלתי בתקופה הקצרה .
בדומה לך - חליתי בצורה קשה ביום שלפני המבחן אבל בכל זאת ניגשתי ו- הציון היה בהתאם
אבל - לא נורא, זו הייתה התנסות ולהבא אדע בדיוק מה מצפה לי וכמה אצטרך להשקיע .

מקווה שתהיה שלם עם בחירתך והאמן לי - כל עכבה לטובה .

בהצלחה !
רחלי .
ישן 19-08-2007, 01:02
צלמית המשתמש של tammy1903
  tammy1903 tammy1903 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.02
אז ככה...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי המתלבט_הנצחי שמתחילה ב "פסיכומטרי-צבא. מקרה מיוחד"

כמישהי שעברה את הבחינה הזו כבר פעמיים וסופסוף קיבלה את הציון המיוחל ומתחילה ללמוד השנה באוניברסיטה.
אני מציעה לך לגמור עם זה וזהו!
תדחה את הגיוס בעוד חודשיים ותסיים עם הבחינה הזו!
זה סיוט למשוך את זה עם קורס או בלי קורס בייחוד אם למדת כ"כ הרבה זמן אליה.
חבל לדחות את זה לעוד שנה כי אתה תשכח (מניסיון!!) את כל החומר שלמדת ותצטרך ללמוד את הכל מחדש.
במידה ולא תקבל את הצון המתאים תעשה את הבחינה שוב אחרי הגיוס אבל בפעם הבאה לפחות תדע למה לצפות (מניסיון!!), תהיה פחות בלחץ וכדומה..

אין טעם לדחות בחינה שלמדת אליה, בייחוד לא בחינת פסיכומטרי שכידוע תצטרך להתמודד איתה במוקדם או במאוחר.

מאחלת הרבה בהצלחה!
תמר

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:39

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר