לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-08-2007, 00:04
צלמית המשתמש של tnadav1
  משתמש זכר tnadav1 tnadav1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.10.05
שלח הודעה דרך MSN אל tnadav1
עבודה עם מספר מחלקות בו זמנית ב-JS: התיעצות

שלום, אני עובד עכשיו על מנגנון של חלונות זזים, חח.. אני מדבר על זה המון בזמן האחרון..
בכל מקרה, הכנתי קובץ רק של החלונות, בשביל לא לסבך אותכם בכל המערכת שאני בונה, וזה המצב שלה כרגע:
http://tnadav1.100webspace.net/os/windowOnly.html

כמו שאתם רואים התזוזה של החלונות דיי גמורה, ועובדת יפה, עכשיו אני מתכנן לעבוד על שינוי הגודל של החלון, שיהיה חלק מהמחלקה floatWindow ככל הנראה..

עכשיו ספציפית אני עובד על הכפתורים העליונים של החלון, ותכלס הכל עובד בסדר, חוץ מבעיה אחת שעלתה שגרמה לי לחשוב אם אני בונה את החלונות בצורה נכונה.
הסיבה שהפרדתי את זה ל- 2 מחלקות, וזה לא הכל קיים במחלקה אחת, זה שאני רוצה להשתמש במחלקה dragAndDrop לעוד דברים חוץ מהחלון עצמו, אני לא רוצה שהמחלקות יהיו תלויות אחת בשניה, מצד שני, במטודה changeSizeMod של floatWindow אני משתמש במאפיין של המחלקה dragAndDrop כי הוא כבר קיים, דבר שכרגע גורם לי לבאג כי משום מה אני מקבל משם תמיד את הערכים -1 ו- 0, ערכים שהם לא נכונים, ועכשיו אני נמצא בדילמה: לנסות לפתור את הבאג? או פשוט לשמור את המיקום האחרון במחלקה floatWindow?
כי מצד אחד אני לא רוצה שהמחלקות יהיו תלויות אחת בשניה, אבל מצד שאני זאת תהיה סתם פעולה כפולה..

אז זאת בעצם הדילמה שלי, חוץ מזה יש לי בעיה ב- IE, כשאני מנסה להגדיל את החלון לגודל מקסימלי (נמצא במטודה changeSizeMod של floatWindow) משום מה IE לא מוכן להגדיל עד הסוף.. דבר שקיים בלי שום בעיה בפיירפוקס..

ובכלל אני ישמח לפידבק כללי על העבודה שלי

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-08-2007, 20:48
  ישראל K ישראל K אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי tnadav1 שמתחילה ב "[right]עוד משהו שחשבתי עליו:..."

הבחירה לחלק את התפקיידם לשתי מחלקות נפרדות, היא בחירה נכונה, רק שמלבד זאת, עליך להגדיר לעצמך מה בדיוק תפקידה של כל מחלקה, מה יעודה ובהתאם לכך "להאציל" את הפעולות (והמאפיינים) השונות על המחלקה המתאימה לכך.

בגדול, הגדרת כך:
1. מחלקה אחת מיועדת עבור הזזת אלמנטים, תפקידה הוא להזיז את האלמנט בעת גרירה (אירועים: לחיצה, גרירה, שיחרור).
2. מחלקה שמטרתה ליצור אלמנטים שיחדיו יוצרים מראה של חלון צף (המחלקה אחראית על: יצירה, הסתרה, "שינוי צורה", הסרה-מחיקה).

לפחות מהגדרות אלו^ נראה שיותר הגיוני להאציל את פעולות שינוי מידות האלמנטים למחלקה מס' 2. אלא אם תבחר ליצור מחלקה/פונקציה נפרדת שתפקידה לבצע שינויים באלמנטים קיימים (שינויים כגון: שינוי צבע רקע, צבע כתב, גובה, רוחב ועוד).

באופן שציינתי בהודעה זו, אני גם לא רואה קשר ישיר בין המחלקות, אף מחלקה לא נדרשת לתקשר עם מחלקה אחרת.
באמצעות המחלקה "היוצרת" אתה יוצר את האלמנטים, לאחמ"כ אתה יוצר אובייקט חדש של המחלקה הזזה לה אתה מעביר כפרמטר את המזהה או מצביע לאלמנט שנוצר בפעולה לפני כן, ומחלקה זו תדאג להכיל על האלמנט את תכונות ההזזה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:19

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר